White widow Auto (sponsor site)

Gitarist

Yeni üye
Herkese selam...

Arkadaşlar uzun zamandır takip ediyorum ve sayenizde çok şey öğrendim iyiki varsınız. Bende kendi çapımda büyütmeye çalıştığım kızım hakkında bilgi vermek istedim belki yeni başlayan arkadaşlara bir katkım olur. Aynı zamanda ustaların ve bütün arkadaşlarımın yorumu ve tavsiyesini bekliyorum  benim için çok önemli. Bu 3. Growum.

☆  120-120-200 bitki kabini

☆  General hydroponics grow, micro ,bloom

Advanced nutrients big bud, call-mag,

☆  White widow Autoflower (sponsor site)

Not:Arkadaşlar sponsor siteden bu 3.     alışveriş  yapışım hiçbir problem yaşamadım geç gelme durumları olabiliyor ama bunlar problem değil bir şekilde geliyor. Son aldığım tohumlardan patlamayan oldu sağolsun arkadaşlar o konuylada ilgilendiler ve telafi ettiler. İçiniz rahat olsun.

☆   300 watt CfGrow cob led.

Arkadaşlar kesinlikle öneriyorum aliexpress den aldım biraz geç geldi ama sapa sağlam elimde oldu ve fiyatı çok uygun ben 300 TL verip almıştım 2 bitki için gayet başarılı. Hatta çok başarılı.

☆  İlk 2 hafta küçük saksıda büyüttüm biobiz light mix toprak kullandım.  3. Hafta biobiz all mix toprağa geçtim ve 12 lt. Saksı kullanıyorum. 

☆ 2. toprağım gubreli olduğu için 3. Haftada gübre vermiyorum. 4. Hafta gübre cizelgesinde yazana göre değil ben yinede bir problem görmediğim için az gübre veriyorum. Ben nereye yat dersem oraya yatiriyorum.  :)

https://streamable.com/a1lv8
https://streamable.com/v6pmm

☆5. Hafta çiçeklenmeye girdiler artık gübreyi olması gerektiği kadar vermeye devam ediyorum.

https://streamable.com/do0t4

☆6. Hafta herşey yolunda yapmış olduğum haftalık cizelgemi takip ediyorum. Fosfor ağırlıklı gübre veriyorum.

https://streamable.com/l4dx5

Ph-5.6 - 6.3 arası, Sıcaklık 22-26c , Nem 55-65

Geri sayım başladı.

Psychedelic81

Yeni üye
Cvp: White widow Auto (sponsor site)

Gitarist' Alıntı:
Herkese selam...

Arkadaşlar uzun zamandır takip ediyorum ve sayenizde çok şey öğrendim iyiki varsınız. Bende kendi çapımda büyütmeye çalıştığım kızım hakkında bilgi vermek istedim belki yeni başlayan arkadaşlara bir katkım olur. Aynı zamanda ustaların ve bütün arkadaşlarımın yorumu ve tavsiyesini bekliyorum  benim için çok önemli. Bu 3. Growum.

☆  120-120-200 bitki kabini

☆  General hydroponics grow, micro ,bloom

Advanced nutrients big bud, call-mag,

☆  White widow Autoflower (sponsor site)

Not:Arkadaşlar sponsor siteden bu 3.     alışveriş  yapışım hiçbir problem yaşamadım geç gelme durumları olabiliyor ama bunlar problem değil bir şekilde geliyor. Son aldığım tohumlardan patlamayan oldu sağolsun arkadaşlar o konuylada ilgilendiler ve telafi ettiler. İçiniz rahat olsun.

☆   300 watt CfGrow cob led.

Arkadaşlar kesinlikle öneriyorum aliexpress den aldım biraz geç geldi ama sapa sağlam elimde oldu ve fiyatı çok uygun ben 300 TL verip almıştım 2 bitki için gayet başarılı. Hatta çok başarılı.

☆  İlk 2 hafta küçük saksıda büyüttüm biobiz light mix toprak kullandım.  3. Hafta biobiz all mix toprağa geçtim ve 12 lt. Saksı kullanıyorum. 

☆ 2. toprağım gubreli olduğu için 3. Haftada gübre vermiyorum. 4. Hafta gübre cizelgesinde yazana göre değil ben yinede bir problem görmediğim için az gübre veriyorum. Ben nereye yat dersem oraya yatiriyorum.  :)

https://streamable.com/a1lv8
https://streamable.com/v6pmm

☆5. Hafta çiçeklenmeye girdiler artık gübreyi olması gerektiği kadar vermeye devam ediyorum.

https://streamable.com/do0t4

☆6. Hafta herşey yolunda yapmış olduğum haftalık cizelgemi takip ediyorum. Fosfor ağırlıklı gübre veriyorum.

https://streamable.com/l4dx5

Ph-5.6 - 6.3 arası, Sıcaklık 22-26c , Nem 55-65

Geri sayım başladı.

Güzel gidiyorsun kanka maşallah diyelim :) Aynı genetikler benim grow'umda da mevcut benimkiler senden ilerde kanka bi incele kafanda bişeyler oluşsun :) hasatın bol olsun kanka.

Gitarist

Yeni üye
Hazır kanka aliexpress te CF GROW  diye arat 300 watt benimki en son 300 TL benim hatırladığım 24 saat açık hiçbir sorun yok.

cannabis16

Ordinaryüs
growun bol hasatlı olsun.
toprakta pH 6,3-6,8 arası en ideal değerdir..senin uyguladığın pH ise coco veya hidroponik sistem için en ideal değerler.
ayrıca kullandığın gübreler ismi üstünde Genaral Hydroponics yani hidro sistem için veya cocopeat için olan gübreler.bu gübreler hidro için üretiliyor,sen gibi toprakta hydro gübresi kullanan çokça yabancı grower var ama onlar 3 haftada bir flush atıyorlar bitkilerine..yani uğraşırım diyorsan yada bu gübreleri toprakta nasıl kullanacağımı çözdüm diyorsan orası ayrı ama ben yine de toprak için üretilmiş olan gübreleri tavsiye ederim.
dumanın bol olsun

Gitarist

Yeni üye
Eyvallah kanka yorumun için teşekkür ederim. Bnde öyle yapıyorum herşey kontrolüm altında bir önceki hasatimda da aynı şekilde yaptım değerleri eğitimi karşılığını aldım. Benim en büyük hobim ya ben aşığım böyle onlarla ilgilenmeye

Gitarist

Yeni üye
Arkadaşlar güncel.
        Kızlar 8. Haftasinda biraz yavaş büyüyorlar ama sorun gözükmüyor.
        Nem %60 daha aşağı düşünemiyorum.
       Sıcaklık 23-24c 

Gübre- general hydroponics micro,grow,bloom. And- big bud,calmag
Yorumlarınızı bekliyorum 

https://streamable.com/n0j60

Knk hasatın bol olsun. 
Bişey soracağım. 
Bitki çiçeklenmeye girdikten sonra ne kadar büyüyor?
Mesela çiçeklenmeden önce 20 cm boyunda diyelim çiçeğe girince 40cm falan oluyormu ortalama?

Kanka bende photo var 37 günlük olmasına rağmen küçük gibi sıcaklıkla da başım belada havalar daha fazla ısınmadan 12/12 ye geçsem mi diye düşünüyorum.

Gitarist

Yeni üye
Kanka valla o konuda pek bir bilgim yok daha tecrübeli arkadaşlar cevap verirse daha iyi olur çünkü hata kabul etmez

cannabis16

Ordinaryüs

Resolut1on' Alıntı:
Kanka bende photo var 37 günlük olmasına rağmen küçük gibi sıcaklıkla da başım belada havalar daha fazla ısınmadan 12/12 ye geçsem mi diye düşünüyorum.

senin durum karışık biraz can..

çiçeklenmede cannabis tabiatta bunu daha serin havalara denk gelir şekilde yaptığından çiçeklenmede ,büyümeye göre daha ılıman hava isteği var.. yani çiçeklenmeye geçsen işler daha iyiye gitmeyecek bitkin açısından..zira sıcaktan kavrulmuş bitkin.bu ise aşırı stress yapmış ve büyümüyor bitkin..

yani bu growu bi şekilde devam ettir..sonuçlarını gör ve tecrübe et..büyük ihtimal bitkilerin harbi sıcak havalar gelince ölecek..sorun değil..tecrübe etmiş olacaksın..

sana şunu yap,bunu yap diyemiyorum zira growunun hertarafı çıkmaz sokak..
kolaylıklar dileyeyim bari

dumanın bol olsun

cannabis16' Alıntı:
Resolut1on' Alıntı:

senin durum karışık biraz can..

çiçeklenmede cannabis tabiatta bunu daha serin havalara denk gelir şekilde yaptığından çiçeklenmede ,büyümeye göre daha ılıman hava isteği var.. yani çiçeklenmeye geçsen işler daha iyiye gitmeyecek bitkin açısından..zira sıcaktan kavrulmuş bitkin.bu ise aşırı stress yapmış ve büyümüyor bitkin..

yani bu growu bi şekilde devam ettir..sonuçlarını gör ve tecrübe et..büyük ihtimal bitkilerin harbi sıcak havalar gelince ölecek..sorun değil..tecrübe etmiş olacaksın..

sana şunu yap,bunu yap diyemiyorum zira growunun hertarafı çıkmaz sokak..
kolaylıklar dileyeyim bari

dumanın bol olsun

Üstadım bugün fanların vs.. yerini değiştirdim olması gerektiği gibi kurallara uydum, 200 lük aspiratörü söktüm devre dışı bıraktım.
Çıkış fanı olarak 120 lik aspiratör, giriş fanı olarak da ufak bir vantilatör koydum ve sıcaklığı 30 dan 25 e düşürmeyi başardım.
Bu süre zarfında nem oranım 40 civarıydı.
Nem oranımı olması gereken seviyeye 55 e falan getirdim sıcaklık 23 e indi hemen.
Herşey on numara buraya kadar... 
Nemi olması gereken seviyede tutabilmem için makineyi son seviyeye almam gerekiyor ama bu seferde su 3/4 saat içinde bitiyor. 
Kendi çapımda makine ye yedek su tankı yapmaya çalışırken işler ters gitti ve makinenin içine su girdi.  Makine sizlere ömür yandı.  :D
Şimdi 5 lt lik bir makine alıp yoluma devam edeceğim. Dediğin gibi tecrübe hep bunlar zaten bu growlar dan pek ümidim yok benim hasat ve thc olarak. 
Acilen sıcağa ve hataya dayanıklı auto tohum bulup ekmem lazım yoksa iyice kafa gidecek benim uzun süredir içmiyorum depresyon, kaygı, mutsuzluk, enerji kaybı vs... tavan yaptı.

hsnk27

Yeni üye

S.a bisey soracam alt daki somekler neden gelişmiyor ustekiler gayet güzel görünüyor

Orey

Yeni üye

Gitarist' Alıntı:
Arkadaşlar güncel.
        Kızlar 8. Haftasinda biraz yavaş büyüyorlar ama sorun gözükmüyor.
        Nem %60 daha aşağı düşünemiyorum.
       Sıcaklık 23-24c 

Gübre- general hydroponics micro,grow,bloom. And- big bud,calmag
Yorumlarınızı bekliyorum 

https://streamable.com/n0j60

KAnka Merhaba kolay gelsin acaba ışık yetersiz geliyor olabilirmi?  Hep boya gitmişler ve çiçek dalları çok ayrık dolu dolu değil yani ışık mi yetersiz kalıyor acaba ? Bende çok deneyimli değilim ama kafa patlatmak istedim

Gitarist

Yeni üye
Yorumlarınız için çok teşekkür arkadaşlar. Bende cfl takviye yapmayı düşünüyordum nasıl olur sizce?
Dallarida öyle ben ayırdım ışık görsün her yeri diye

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NE0 NE0:
    *** **** ****** ********** ***** hahahaha ** ****** ********* ******* * **** *** hahahaha hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
  • NewGardener NewGardener:
    ******** ********* ****** ***** *** ***** ********** *** ***** hahahaha***
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ** ******* ******** hahahahahahahahahahahaha***
    **** ****** * ****** ***** **** ******* ******** hahahaha***
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** **** hahahaha** ** hahahaha*** *******
    ******* ******* * ******* ******* ******* * **** ****** ****** * ****** ***** **
  • NE0 NE0:
    ****** ***** ******* ******* * ******* ******* ******* * **** **
  • kkush kkush:
    hahahahahahahaha
  • kkush kkush:
    ***** ****** **
    ***** ****** *** ******** ***** ***** ******* ****** ******* ******* **** *** ******* hahahaha* *** ***** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** ******** **** ********* ****** *** ******** ***** ***** ******* ****** ******* ******* **** *** ******* hahahaha* *** ***** **
    ********* ******* ***** *** **** hahahaha* ******** ******* ********* ****** ********** *** ****** hahahahahahahaha**
  • NE0 NE0:
    ********* hahahahahahahaha**
    ********** ****** ****** hahahaha****** *** ******** **** ****
  • kkush kkush:
    hahahahahahahaha* **
    hahahahahahahaha ****** **** ******* ** ***** *** ********* ******** **
  • O Omnibuw:
    hahahaha *** *******
  • kkush kkush:
    +1
  • O Omnibuw:
    hahahahahahahaha ** ***** ******* hahahaha** ******* ********** ***** **** hahahaha* hahahaha*****
  • berkk10 berkk10:
    hahahahahahahaha
  • berkk10 berkk10:
    hahahahahahahaha
  • NE0 NE0:
    ***** ****** hahahaha ****** hahahahahahahaha ** ***** ******* hahahaha** ******* ********** ***** **** hahahaha* hahahaha*****
    NE0 NE0: ***** ****** hahahaha ****** hahahahahahahaha ** ***** ******* hahahaha** *******...