Uyuşturucu Testi

jilet

Üye
Denetim eşliğinde gidersen de devlette yapıyolar da dışardan öyle selamın aleyküm oğluma test istiyorum diyip yapcaklarını sanmıyorum
ben de öyle düşünüyorum ama ne biliyim annemler 2 gündür anladı o yüzden birden saç kontrolüne gidelim tahlil yaptıralım falan diyince bi korktum

jilet

Üye
bazen şu yabancılara bakıyorum ne kadar rahatlar adamlar ya hem cigara serbest hem aileler bilinçli bu konuda eroin le aynı şey sanıyor bizimkiler ikisi de insanı öldürüyor falan diye düşünüyor ki türkiyedeki anne babaların %99 u böyle yabancılarda büyük ihtmalle kültür gibi olmuş cigara içmek bizde çok sıkıntı şu strese değmez yani

Ü

Üye silindi 14517

Guest
bazen şu yabancılara bakıyorum ne kadar rahatlar adamlar ya hem cigara serbest hem aileler bilinçli bu konuda eroin le aynı şey sanıyor bizimkiler ikisi de insanı öldürüyor falan diye düşünüyor ki türkiyedeki anne babaların %99 u böyle yabancılarda büyük ihtmalle kültür gibi olmuş cigara içmek bizde çok sıkıntı şu strese değmez yani

Kesinlikle haklısın bizdede belki bi on sene sonra olur kimbilir

jilet

Üye
Kesinlikle haklısın bizdede belki bi on sene sonra olur kimbilir
zaten böyle bişey olursa hem torbacılık biticek en azından esrar için hem vergi alınacak bundan devlete güzel para sağlar hem suç oranı düşecek yani her bakımdan karlı bi iş devlet için de toplum için de ki bizim ülkede içenlerin sayısı azımsanmıyacak kadar fazla çünkü ben içtikten sonra öğrenmeye başladım kimin içip içmediğini ve gördüğüm kadarıyla hiç tahmin etmediğim kişiler de içiyor yani içen kişi sayısı azımsanmıyacak kadar fazla

Ü

Üye silindi 14517

Guest
zaten böyle bişey olursa hem torbacılık biticek en azından esrar için hem vergi alınacak bundan devlete güzel para sağlar hem suç oranı düşecek yani her bakımdan karlı bi iş devlet için de toplum için de ki bizim ülkede içenlerin sayısı azımsanmıyacak kadar fazla çünkü ben içtikten sonra öğrenmeye başladım kimin içip içmediğini ve gördüğüm kadarıyla hiç tahmin etmediğim kişiler de içiyor yani içen kişi sayısı azımsanmıyacak kadar fazla

şu an vergiden %1000 daha fazla kazanıyor ilerde ne olur bilemem bu pastayı kolay kolay serbest bırakacaklarını sanmıyorum derinlemesine bi düşününce işin arkasında kimler ne yapıyor neler dönüyor kimbilir

Beyler herkese iyi forumlar öncelikle ben her hafta bi yarım gram kadar cigara içiyorum 2 gün önce de ailem benden şüphelenmeye başladı büyük ihtimalle test yaptırmak istiyorlar beni bunun için de bana bugün annem saçın çok dökülüyor sağlık ocağına gidip tahlil yaptıralım dedi hatta annem pazartesi günü gidip benden önce doktorla konuşucakmış benim tahminimce gidip uyuşturucu testi yapılabilir mi diye doktora sorucak ben de cuma günü yaptıralım en azından diyip olabildiğince en uzak tarihe söyledim. Benim aklımı karıştıran konular şunlar sağlık ocağında uyuşturucu testi yapılabilir mi veya annem bunun yapılması için rica ederse doktor bunu yapabilir mi ? Onun dışında her hafta yarım gram kadar içiyorum düzenli olarak bi dört üç dört aydır en son 2 gün önce cuma içtim kontrol gününe kadar da durmadan su içicem ve internetten araştırdığım kadarıyla kandan 2 3 gün içinde idrardan da haftada 4 gün kullanan biri için 5 - 8 gün arası temizleniyor yazıyordu ne kadar doğru bildiklerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim arkadaşlar iyi forumlar bol dumanlar o_O
knk yokmu tanıdığın temiz sigara bile içmeyen bi arkadaşın onun idrarini verirsin çaktırmadan olur biter :)

jilet

Üye
şu an vergiden %1000 daha fazla kazanıyor ilerde ne olur bilemem bu pastayı kolay kolay serbest bırakacaklarını sanmıyorum derinlemesine bi düşününce işin arkasında kimler ne yapıyor neler dönüyor kimbilir
tabi en tepede kimlerin kazandığını bilemeyiz ama kendi gördüğüm bu yani yasallaştırılması toplum için çok daha mantıklı olur

Ü

Üye silindi 22139

Guest
Kanka idrardan yada kandan yadasaçtan nereden bayılıyorsa bakılsın sadece adli tıp kurumu savcılık talimatıyla bakabilir. Özel hastane Sağlık ocağı filan hiçbiri yapamaz yasal mevzuata uygun değil. Adli tıptan başka Ben yaparım diyen yalan söylemiyor olabilir ama bakması durumunda suç işlemiş sayılır. Ülke dışında saç kökü testi ile sadece esrar değil içtiğin alkolün tarihini hatta saatini bile tespit edebilirler ama böyle bir test çok ama çok pahalıdır. Sen yine de bol su iç terke filan ama, tribe girip korktuğun rengini verdiysen ailen anlamış demek olduğunu unutma

Kanka idrardan yada kandan yadasaçtan nereden bayılıyorsa bakılsın sadece adli tıp kurumu savcılık talimatıyla bakabilir. Özel hastane Sağlık ocağı filan hiçbiri yapamaz yasal mevzuata uygun değil. Adli tıptan başka Ben yaparım diyen yalan söylemiyor olabilir ama bakması durumunda suç işlemiş sayılır. Ülke dışında saç kökü testi ile sadece esrar değil içtiğin alkolün tarihini hatta saatini bile tespit edebilirler ama böyle bir test çok ama çok pahalıdır. Sen yine de bol su iç terke filan ama, tribe girip korktuğun rengini verdiysen ailen anlamış demek olduğunu unutma
Yok kanka öyle birşey, şuan nerdeyse tüm özel hastaneler ve özel poliklinikler bu testi yapmakta. Sanırım demek istediğin şu, kişiye kimse zorla test yaptıramaz. Evet zorla savcılık kararı dışınca kimse yaptıramaz. Çoğu özel ve kurumsal şirket işe alım süresince genel saglık taramasıyla beraber uyuşturucu testi'de istemekte.

@jilet kanka sana gelicek olursak 15 günde idrardan kesinlikle çıkıyor. 1.5 yıl once mülakatı tamamladıgım firma icin baya kapsamlı testler istemişlerdi, Testleri max 2 hafta bekletebildim. 15 gun icmedim, olabildigince su icmeye calistim ama maalesef sabah 9'da verdigim idrar 11'de thc pozitif olarak önüme kondu :)

Sana çok sıkıntı yarartıcak bı durumsa, kesinlikle risk alma, temiz bi arkadasindan numune al :)

Ü

Üye silindi 22139

Guest
Yok kanka öyle birşey, şuan nerdeyse tüm özel hastaneler ve özel poliklinikler bu testi yapmakta. Sanırım demek istediğin şu, kişiye kimse zorla test yaptıramaz. Evet zorla savcılık kararı dışınca kimse yaptıramaz. Çoğu özel ve kurumsal şirket işe alım süresince genel saglık taramasıyla beraber uyuşturucu testi'de istemekte.

@jilet kanka sana gelicek olursak 15 günde idrardan kesinlikle çıkıyor. 1.5 yıl once mülakatı tamamladıgım firma icin baya kapsamlı testler istemişlerdi, Testleri max 2 hafta bekletebildim. 15 gun icmedim, olabildigince su icmeye calistim ama maalesef sabah 9'da verdigim idrar 11'de thc pozitif olarak önüme kondu :)

Sana çok sıkıntı yarartıcak bı durumsa, kesinlikle risk alma, temiz bi arkadasindan numune al :)
Kanka kim gidip kendi için uyuşturucu testi yaptırmak isteyebilir yani özel hastanelerde bunun piyasası nasıl oluşturulabilir?? Tabi hastanelerinde suç işleme özgürlüğü vardır. El altından diz üstünden filan yaparsa yapar ona bişey diyemem... örnek veriyorum bir ebeveyn çocuğunun uyuşturucu kullanıp kullanmadığını bir özel hastaneden ancak ahbap çavuş ilişkisi çerçevesinde olur ki o bile el altından olabilir ama şuda unutulmamalıdır ki hastanelerde uçan sinek dahi kayıt altına alınır ama bı el altı işlem asla alınamaz suç olduğu için. Hangi işe alımlarda isteniyor bu test onu da merak ettim doğrusu. Bu arada evet bol su ama limonlu yada organik elma sirkeli su içilmeli

Ü

Üye silindi 22139

Guest
Eğer bir savcılık kararı sonrası yada denetimli serbestlik süresince yaninda temiz birinin sildiği olsun tavsiyesi şehir efsanesi bile olamaz gidin de görün

Ü

Üye silindi 22653

Guest
sağlık ocagında o test yapılmaz hastane de yapılır eğer olurda testi yaptırırsa ve gbt en yoksa ha karakolun cardağında kova yapmışsın ha kan testi verip patlamışsın aynı şey bence ne yap et yaptırma o testi yine de karar senin (kanın temiz cıksa da o testi yaptıgın hayatın boyunca önüne cıkar iş hyatında sorun olur)

Kanka kim gidip kendi için uyuşturucu testi yaptırmak isteyebilir yani özel hastanelerde bunun piyasası nasıl oluşturulabilir?? El altından diz üstünden filan yaparsa yapar ona bişey diyemem
Kanka google'a uyuşturucu testi yazıp aramaya basarsan tüm Türkiye'de yapıldığını görürsün mevzuata aykırı bir durum yok.

Kanka kim gidip kendi için uyuşturucu testi yaptırmak isteyebilir yani özel hastanelerde bunun piyasası nasıl oluşturulabilir??

Çocuğuna isteyebilirsin, eşine isteyebilirsin, kız arkadaşına vs. Sonuçta türkiyede binlerce evebeyn vardır çocugunun uyuşturucu kullandıgı süphesinde olan.. Çalıştırcağın personele almak isteyebilirsin. Yani binlerce arzı olan bir sektör. Bilmiyorum biliyormusun ama ben testimi belkide Türkiyenin en büyük zincir hastanesi Medipol'de yaptırmıştım.

Hangi işe alımlarda isteniyor bu test onu da merak ettim doğrusu.
Birçok üst düzey hizmek sektöründeki firmalar, hava yolu firmaları vs yapıyor kanka. En basiti THY, işe alımlarda eksiksiz uyuşturucu testi ister, hatta ve hatta random olarak bazı uçuşlar önce veya sonra uçaktaki tüm personele test yapılır.

Eğer bir savcılık kararı sonrası yada denetimli serbestlik süresince yaninda temiz birinin sildiği olsun tavsiyesi şehir efsanesi bile olamaz gidin de görün

Arkadaşın durumuna istinaen yazdım. Tabikide adli kontrolde öttürler adamı. Sonuçta arkdaşınki anne baba isteği üzerine, tutupda üstünü kimse aramıycak. Çok rahat yapabilir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
    ErdemRS6 ErdemRS6: **