Ustalardan tavsiye bekliyorum!!

Sazan

Yeni üye
27 günlük ama ilk 1.5 hafta havalar kötüydü

10lt kovaya aldım günlük akşamdan akşama fısfısla su verdim
2 gün ara ile güvercin gübresi koyduğum su ile ufak ufak toprağa damlatıyorum
bu yöntemler ile budama vesare ne yapmalıyım tohum dişimi erkekmi bilmiyorum günlük 5saat güneş görüyor

Son düzenleme:

OttoMan347

√SEFİR√
Kanka bayağı küçük kalmış. Gübreyi biraz gözlemleyerek ve arttırarak ilerle, suyu da arttır bitkin beslenemiyor tuz birilikmiş olmalı. Suyu verdiğinde drenaj delikleri den 1 çay bardağı kadar aksın

OttoMan347

√SEFİR√
Kuş b*ku şerbeti verdiğine göre organik besinle bakacaksın sanırım. Eğer öyleyse başka vermen gereken basit yapılan diğer besinleri de anlatayım

OttoMan347

√SEFİR√
Birde daha polen keseciği da yapmamış, pistil de. Henüz belli değil cinsiyeti 1 haftaya, büyümesi uzarsa 2 haftaya belli eder kendini

OttoMan347

√SEFİR√
Tomurcuk çıkmamış dişiliği ön planda evet. Ama pistil de yok tomurcuk çıkma olasılığı da var

Sazan

Yeni üye
Kuş b*ku şerbeti verdiğine göre organik besinle bakacaksın sanırım. Eğer öyleyse başka vermen gereken basit yapılan diğer besinleri de anlatayımy
aynen öyle onu bunu alıp gelecek veye ne konur hiç bişey bilmiyorum burdan beklentim kolay bulunan ve performans yükseltecek bişey olursa yaparım ayrıyetten görüntüye göre bana ufak çaplı bi yol gösterirmisin terimlerden anlamam ama :)))

OttoMan347

√SEFİR√
aynen öyle onu bunu alıp gelecek veye ne konur hiç bişey bilmiyorum burdan beklentim kolay bulunan ve performans yükseltecek bişey olursa yaparım ayrıyetten görüntüye göre bana ufak çaplı bi yol gösterirmisin terimlerden anlamam ama :)))
Ben Türkçe konuşanlardanım kanka merak etme herşeyim organik :D öncelikle büyüme evresindeki bitkinin ana besinlerin söyleyeyim call-mag dedikleri şey kalsiyum ve magnezyum. Bitki veg döneminde yani büyüme döneminde ana besin bunları ister bunlar olmazsa büyümez. Kalsiyum, magnezyum.. Azot bitkinin yeşil olan herşeyidir. Tamamen yetişmiş bitkiden azotu çıkarırsak geriye sadece kuruttuğumuzda çöpe attığımız kuru dal çer çöp kalır. Okadar önemlidir azot. Sen şimdi buna call-mag takviyesi yap dostum istersen sana sadece kalsiyum ve magnezyum ayrı azot ayrı tarif vereyim istersen hepsi karışık

Sazan

Yeni üye
Ben Türkçe konuşanlardanım kanka merak etme herşeyim organik :D öncelikle büyüme evresindeki bitkinin ana besinlerin söyleyeyim call-mag dedikleri şey kalsiyum ve magnezyum. Bitki veg döneminde yani büyüme döneminde ana besin bunları ister bunlar olmazsa büyümez. Kalsiyum, magnezyum.. Azot bitkinin yeşil olan herşeyidir. Tamamen yetişmiş bitkiden azotu çıkarırsak geriye sadece kuruttuğumuzda çöpe attığımız kuru dal çer çöp kalır. Okadar önemlidir azot. Sen şimdi buna call-mag takviyesi yap dostum istersen sana sadece kalsiyum ve magnezyum ayrı azot ayrı tarif vereyim istersen hepsi karışık
hocam profilden yakaladım tarifi :) hazırlıcam onu ayrıtetten sulama ve güvercin gübresi ne kadar verilmeli temel bilgilerle aydınlatsan kalanlarda cabası

OttoMan347

√SEFİR√
hocam profilden yakaladım tarifi :) hazırlıcam onu ayrıtetten sulama ve güvercin gübresi ne kadar verilmeli temel bilgilerle aydınlatsan kalanlarda cabası
Kanka ben güvercin şerbetini şöyle yapıyorum. 5 lt şişeye %25 kadar boku kırıp kırıp dolduruyorum ve üzerini suyla dolduruyorum. 1 hafta veya 10 gün kadar bekletiyorum ve her gün karıştırıyorum. Bekleme bitince hazır oluyor asidik bi yapısı olur. Hiç süzmedim ben süzerek kullanan da var. Ölçüsü de 1 lt suya 4 veya 5 ml olacak şekilde

Sazan

Yeni üye
Kanka ben güvercin şerbetini şöyle yapıyorum. 5 lt şişeye %25 kadar boku kırıp kırıp dolduruyorum ve üzerini suyla dolduruyorum. 1 hafta veya 10 gün kadar bekletiyorum ve her gün karıştırıyorum. Bekleme bitince hazır oluyor asidik bi yapısı olur. Hiç süzmedim ben süzerek kullanan da var. Ölçüsü de 1 lt suya 4 veya 5 ml olacak şekilde
peki normal sulama bitkinin boyuna göre ve ne kadar aynı oranda su vermeliyim suyun oranı zamanl yükseltmekmi gerekiyor

Sazan

Yeni üye
Hocam şu kelle uçurma denilen olay ne zaman yapılmalı zaten foto var 1 aya yaklaşıyo ama hava şartlarından dolayı 20 günlük gibi düşünsek yolu daha varmı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • G greenwolf:
  • G greenwolf:
    ******* ** hahahaha** *** ******
  • G greenwolf:
    **** *** hahahaha* ******** **********
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • G greenwolf:
  • G greenwolf:
  • kkush kkush:
  • G greenwolf:
  • kkush kkush:
    **** ********* ********** hahahaha** ***** ********
  • G greenwolf:
    ****** ******* **** * ******** ***** ******** hahahaha ******* * **
  • psychdelicman psychdelicman:
    ***** *** **** ******* *** **** ******* **** ********* hahahaha ***** *** ***** ***** hahahaha*** ********* ******** ***** ******* ***** *** ** ** ******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • kkush kkush:
    ********** ***** *** hahahaha* hahahaha****** ******* ********* ******* ***** ****** hahahaha *** **** ******* *** **** ******* **** ********* hahahaha ***** *** ***** ***** hahahaha*** ********* ******** ***** ******* ***** *** ** ** ******
  • kkush kkush:
    ***** ******* * **** ** ********* ******** * ***** ***** ****** **** **********
  • kkush kkush:
  • G greenwolf:
    hahahahahahahaha******
  • psychdelicman psychdelicman:
    *** * *** ***** ********* ******** ********** hahahaha** * ******* ********* hahahaha ******* ** ***** ******
  • G greenwolf:
    hahahahahahahaha******
  • kkush kkush:
    *** **** ******** ********* ***** ******* ** ** **** *** * *** ***** ********* ******** ********** hahahaha** * ******* ********* hahahaha ******* ** ***** ******
    +1
  • G greenwolf:

• kkush kkush:
    ** **** **** ********* ***** ***** ******** ***** hahahahahahahahahahahaha**
  • kkush kkush:
    ******* **** *** ********* ****** hahahaha*
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha ** hahahaha *******
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha**** ******* ******** **** hahahaha* ******** *** ******* ********* ****** **********
    kkush kkush: ***** hahahaha**** ******* ******** **** hahahaha* ******** *** ******* ********* ******...