Ustalar Meyve Dönemi için şu yerli ürüne ne dersiniz?..

Smokycat

Müptezel
Biliyorsunuz ben mari growu yabancı ürün istilasından kurtarmaya baş koymuş bir faniyim, bu konuda sağ olsunlar ustaların çok yardımını gördüm, şu ana kadar toprak, silikon, calmag ve vegi besini kendimce hallettim, bir tek çiçek ve meyve dönemi besini olarak yerli ürün bulmaya kaldı, aşağıda içeriğini koyduğum ürün hakkında düşüncelerinizi almak istiyorum, NPK bileşimi nasıl iyi mi? Marka sahibi firma yerli ve yurt dışına da ürünlerini satıyor..

Speedfol Flower&Fruit​

İçerik​

Element% w/w% w/v
Toplam Azot (N)9,213,6
Nitrat Azotu (NO3-N)4,46,5
Amonyum Azotu (NH4-N)1,42,0
Üre Azotu (NH2-N)3,45,1
Suda çözünür Fosfor Pentaoksit (P2O5)6,810,0
Suda çözünür Potasyum Oksit (K2O)18,227,0
Mikro Element
Bor (B)0,1010,150
Bakır (Cu) Tamamı EDTA ile şelatlı0,0210,031
Demir (Fe) Tamamı EDTA ile şelatlı0,0510,075
Mangan (Mn) Tamamı EDTA ile şelatlı0,0210,031
Molibden (Mo)0,0050,008
Çinko (Zn) Tamamı EDTA ile şelatlı0,0510,076

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Biliyorsunuz ben mari growu yabancı ürün istilasından kurtarmaya baş koymuş bir faniyim, bu konuda sağ olsunlar ustaların çok yardımını gördüm, şu ana kadar toprak, silikon, calmag ve vegi besini kendimce hallettim, bir tek çiçek ve meyve dönemi besini olarak yerli ürün bulmaya kaldı, aşağıda içeriğini koyduğum ürün hakkında düşüncelerinizi almak istiyorum, NPK bileşimi nasıl iyi mi? Marka sahibi firma yerli ve yurt dışına da ürünlerini satıyor..

Speedfol Flower&Fruit​

İçerik​

Element% w/w% w/v
Toplam Azot (N)9,213,6
Nitrat Azotu (NO3-N)4,46,5
Amonyum Azotu (NH4-N)1,42,0
Üre Azotu (NH2-N)3,45,1
Suda çözünür Fosfor Pentaoksit (P2O5)6,810,0
Suda çözünür Potasyum Oksit (K2O)18,227,0
Mikro Element
Bor (B)0,1010,150
Bakır (Cu) Tamamı EDTA ile şelatlı0,0210,031
Demir (Fe) Tamamı EDTA ile şelatlı0,0510,075
Mangan (Mn) Tamamı EDTA ile şelatlı0,0210,031
Molibden (Mo)0,0050,008
Çinko (Zn) Tamamı EDTA ile şelatlı0,0510,076
Kullanabilirsin dostum tam çiçeklenme dönemi için fosfor azota oranla bir tık daha fazla olaymış daha iyi olurmuş am ok...

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Teşekkür ederim bilgi için, Biobizz Bloom a oranla 1/4 fiyat, en azından bir denemek gerek..
ne demek dostum bende daha bugüne kadar humik asitten başka bir şey vermedim bugün 33 günü 1 hafta oldu çiçeğe gireli ve toplam 22 adet kelle saydım senin gönderdiğin adresi kayıt etti m sende bir buraya bak devletin ürünleri ve muhteşem ..

ne demek dostum bende daha bugüne kadar humik asitten başka bir şey vermedim bugün 33 günü 1 hafta oldu çiçeğe gireli ve toplam 22 adet kelle saydım senin gönderdiğin adresi kayıt etti m sende bir buraya bak devletin ürünleri ve muhteşem ..
Üstadım GÜBRETAŞ gübreler için bir kullanım tablosu oluşturmak amacı ile konu açtım tüm arkadaşlara yardımcı olması açısından destek bekliyorum

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Üstadım GÜBRETAŞ gübreler için bir kullanım tablosu oluşturmak amacı ile konu açtım tüm arkadaşlara yardımcı olması açısından destek bekliyorum
Ne tesadüf bende herkese tavsiye ediyorum overdriver 'inden tuta corboload , grow , blom, hepsi mevcut bide 5 liitresi 100 tl dostuk destek olurum zaten yapıyorum

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Ü

Üye silindi 20768

Guest
kanka auto mu bitki? hangi toprağı kullanıyorsun? fotoğrafı var mı? :)

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Aynı fikirdeyim, Pandora arkadaşın istediği gibi işten iyi anlayan bir forumdaşın gübreleri tek tek inceleyerek bir grow tablosu oluşturması lazım, şahsen beni aşar bu iş, mesela bloom için hangisi gider anlayamadım, bir el atan olursa çok memnun oluruz..
Dostum bloom dedğin Fosfor, potasyum ve azot gibi çeşitli enzimler ve amino asitlerle ve micro besinlerden oluşan bir ürün
Amino asit
mikro besinler
Fosfor
bu üçü aynı işi görecektir ben üçünüde kullanıyorum ve çok memnunum
Ben aslında buradaki tüm ürünleri kullanıyorum ve çok mennunum ama azar azar veriyorum sadece bu ürünlerle 34 gündeyim çiçeklenmenin 2 haftasındayım 24 adet kelle saydım ve maşallah hiç sararan kuruyan yaprağım yok ve çok ucuz ama kullanmadan önce iyice okumalısın gerekiyorsa sana miktarlar hakkında bilgi verebilirim.

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Bana sadece meyve dönemi için besin gerek, sence 3. olan meyve dönemi için iyi mi? Mary için kullanma miktarı hakkında bilgin var mı?
Dostum bunlardan istediğini kullanabilirsin evet bide bahsettiğin 3. olan
Bunu overdrive gibi düşün

Dostum bunlardan istediğini kullanabilirsin evet bide bahsettiğin 3. olan
Bunu overdrive gibi düşün
Üstadım konuda seni etiketledim. Oradan devam edersek konuyuda sabitleriz herkese faydası olur

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Balverimi gözüme kestirdim adı hoşuma gitti:), peki üstat nasıl ne kadar ne sıklıkta kullanacağız, bilgi rica ediyorum..
Mantık yine aynı nasılt top max her sulamada bir sonrakini boş yapıyoruz ya aynı mantık hocam bir sonraki sefere fosfor ağırlıklı olanı verirsin kökleri iyice gelişsin diye bir sonrakine mikro ve macro besinlerle birlikte kalsiyum ağırlıklı verirsin dostum ben şu ana kadarki gelişiminden çok ama çok memnunum ama çiçekten çiçeğe değişebilir minimum dozlarda başla yavaş yavaş yükselt dilediğin hafta varsa overdrive ver top max ver sonrakine sadece potasyum ağırlıklı bir besin ver bide dostum bal verimin içeriğine bir bak benim param olmadığı için onu aldım ama aynısının sıvı kıvamını almanı tavsiye ederim adı sanırım K-Smart olması lazım 5lt 100 tl olması lazım yüksek miktarda potasyum var çiçeklenmenin olduğu hafta başlayabilirsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • C clackster:
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
    ********** ***** **** ****** **
  • C clackster:
    ***** ****** **** hahahaha ******** ********** ********** ***** **** *** *** ***
  • C clackster:
  • C clackster:
    *** hahahaha ***** * *****
  • C clackster:
  • C clackster:
  • C clackster:
    ****** **
  • C clackster:
  • xskyrex7 Chat bot:
    ******* *** hahahaha ********* ******** *****
  • C clackster:
    hahahahahahahaha ***** ******* ******* **
  • xskyrex7 xskyrex7:
    ****** ********** ***** ********* *** ******** ***** ***** ****** hahahaha
    ***** ***** ********** ***** ********** *** ******* ****** ******** *** ******** ***
  • C clackster:
    hahahahahahahaha ***** ******* ******* ** ** ******* ** ****
  • C clackster:
    ****** ********** ***** ********* *** ******** ***** ***** ****** hahahaha ***** ****** ******* **** ** **
  • lavrens lavrens:
    *** ****** ****** ****** ** ** ** ** ****** hahahaha hahahaha***
  • C clackster:
    ******** ***** ******** ******** ** ****** ******* *** *** **
  • lavrens lavrens:
    hahahaha*******
  • C clackster:
    ******** ***** ******** ******** ** ****** ******* *** *** ** ***** ***** ***** ***** ******** ** **** **** *****
    C clackster: ******** ***** ******** ******** ** ****** ******* *** *** ** ***** ***** ***** ***** ********...