Ustalar bi göz atarmısınız

Üstad flush attım önce 19 lt dinlenmiş damacana vardı 2 tane onları döktüm sonra banyo fiskesi ile alttan su temiz akana kadar flushladım.

umutsuzlar

Yeni üye
kök çürümesi light mix toprakta olmaz..torf almamızın nedeni de bu,kökler oksijensiz kalırsa kök çürüğü olur...hava alan torf tarzı bi toprak bundan kullanıyoruz...suyu yiyince balçık olmuyor,sadece suyu tutuyor ama yine sünek-geçirgen...
Hocam selamlar, 5x auto ile 15LT saksida baslamayi dusunuyorum. 15 LT icin topragimi nasil hazirlamaliyim ? Yardimci olabilirseniz sevinirim.

cannabis16

Ordinaryüs
Hocam selamlar, 5x auto ile 15LT saksida baslamayi dusunuyorum. 15 LT icin topragimi nasil hazirlamaliyim ? Yardimci olabilirseniz sevinirim.
benim karışımım %67 light mix %33 perlit.. yani 2 ölçek light mix 1 ölçek perlit ,iyice harmanlıyorum olup bitiyor..
leonardit,solucan gübresi vs. gibi şeyler de katabilirsin daha canlı bi toprak olsun dersen..senin emeğine kalmış o..%50den az olmasın light mix solucan gübresi-veya diğer katı gübreler %20den fazla olmasın farklı şeyler de ekleyeyim diyorsan...bu kadar basit..

umutsuzlar

Yeni üye
benim karışımım %67 light mix %33 perlit.. yani 2 ölçek light mix 1 ölçek perlit ,iyice harmanlıyorum olup bitiyor..
leonardit,solucan gübresi vs. gibi şeyler de katabilirsin daha canlı bi toprak olsun dersen..senin emeğine kalmış o..%50den az olmasın light mix solucan gübresi-veya diğer katı gübreler %20den fazla olmasın farklı şeyler de ekleyeyim diyorsan...bu kadar basit..
Sagolasin ustad , gubre olarak ne kullaniyorsun? Kullaniyorsan seri olarak mi yoksa farkli markalardan beraber kullandiklarin varmi ? O konuda bilgi sahibi olmaya calisiyorum. Biobizz baslangic icin mantikli geliyor, forumda daha tolere edilebilir gibi seyler okudum. Aslinda aklimda AN seriside vardi ama biraz cekindim. Tavsiyeni almak isterim

cannabis16

Ordinaryüs
Sagolasin ustad , gubre olarak ne kullaniyorsun? Kullaniyorsan seri olarak mi yoksa farkli markalardan beraber kullandiklarin varmi ? O konuda bilgi sahibi olmaya calisiyorum. Biobizz baslangic icin mantikli geliyor, forumda daha tolere edilebilir gibi seyler okudum. Aslinda aklimda AN seriside vardi ama biraz cekindim. Tavsiyeni almak isterim
AN serisi gübreleri pH perfect teknolojisi b.kuna alıyor yeni başlayanlar da sonra boyuna bitkileri yanıyor...uzmanlık gerektiren bi gübre o,çok besleyici ve hızlı salınımlı sentetik görünümlü kimyasal gübreler...tadı da zehir gibi olur budların 10 gün önceen flush atman lazım..

organik gübrelerle başlarsan dizel araç gibidir,kolay kolay stop etmez ..bitkiyi aşırı gübreyle yakma derdin az olur..doz aşımlarında hemen reaksiyon vermez bitki,yavaş salımlıdır...

ben komple karışık kullanıyorum... forumda konumda yazdıydım kopyala yapıştır yapayım ..
T.erra Aquatica Bio Bloom 4ml/1lt
Hesi Boost 2,5ml/1lt
Hesi PK 13/14 2,5ml/1lt
Terra Aquatica Oligar Spectrum 3ml/1lt iz element deposu
2,5çorba kaşı/4lt Epsom Tuzu sülfür ve Magnezyum takviyesi için
Gübretaş Amino Asit 1,5ml/1lt
Hesi Powerzzym 2,5ml/lt

umutsuzlar

Yeni üye
AN serisi gübreleri pH perfect teknolojisi b.kuna alıyor yeni başlayanlar da sonra boyuna bitkileri yanıyor...uzmanlık gerektiren bi gübre o,çok besleyici ve hızlı salınımlı sentetik görünümlü kimyasal gübreler...tadı da zehir gibi olur budların 10 gün önceen flush atman lazım..

organik gübrelerle başlarsan dizel araç gibidir,kolay kolay stop etmez ..bitkiyi aşırı gübreyle yakma derdin az olur..doz aşımlarında hemen reaksiyon vermez bitki,yavaş salımlıdır...

ben komple karışık kullanıyorum... forumda konumda yazdıydım kopyala yapıştır yapayım ..
Hesi Boost 2,5ml/1lt
Hesi PK 13/14 2,5ml/1lt
Hesi Powerzzym 2,5ml/lt
Degerli bilgilerin icin cok tesekkur ederim ustad .Biobizz in starter pack inde karsiliklarini bulabiliyorum. Sanirim bu seriyi alip deneyecegim ilk growum olucak biraz tozunu yutmam gerek :) . Izninle bir sorum daha olacak. LST yapmayi planliyorum genetigim BigBud Auto . Biobizz cal mag kullanim cizelgesinde bulamadim, kullanmam gerekir mi ? Gerekirse ne sekilde vermeliyim?

Hesi Boost 2,5ml/1lt
Hesi PK 13/14 2,5ml/1lt
Hesi Powerzzym 2,5ml/lt
Maşallah Üstad

O günden bu güne dün çektim bu fotoları
https://imgbb.com/0tTmWtj Genetik Auto Lemon Haze çiçekte 3 hafta bitti 4 haftaya girdik iki gün önce flushladım flushlamadan 1 gün önce 4lt e 2yemek kaşığı epzom tuzu verdim. bir hafta daha bloom ile devam edicem 5 haftada pk 13 vermeye başlıcam Epsom tuzu artık vermeye gerek var mı ?sanırım hasat yaklaşt bu günde bloom verdim 5lt e 5ml a serisi 5ml b serisi foto çekemedim yarın çeker atarım artık Üstad. @cannabis16

Üst yapraklar bu şekilde yere doğru bakmaya başlamış

Son düzenleme:

cannabis16

Ordinaryüs
deli gibi su verildi köklere...suya tıka basa doydu..yapraklar kendini tutamayacak kadar ağırlaşmamış ama taze sürgünler pek tutamaz hale gelmiş..flushı güzel yaptığının göstergesi bu...

Azota boğulmuş bitki...çok fazla gübre vermeden önceki gübrelemelerinin yarısıyla git bana sorarsan.. o kadar hızlı değil bitki demekki gübre dayamalık değil mevcut ışık+havalandırma gücü....

sunduğun ortamın doğru dozajını sen bulacaksın..yaprak uçları yanarsa fazla,yapraklar sararırsa az demektir..deneye yanıla öğreneceksin doğru dozajı,gerkes böyle yapıyor.. epsom tuzunu da 4 litreye bir çorba kaşığı 2 sulamada bir ver...bence mantıklı gözüken bu

deli gibi su verildi köklere...suya tıka basa doydu..yapraklar kendini tutamayacak kadar ağırlaşmamış ama taze sürgünler pek tutamaz hale gelmiş..flushı güzel yaptığının göstergesi bu...

Azota boğulmuş bitki...çok fazla gübre vermeden önceki gübrelemelerinin yarısıyla git bana sorarsan.. o kadar hızlı değil bitki demekki gübre dayamalık değil mevcut ışık+havalandırma gücü....

sunduğun ortamın doğru dozajını sen bulacaksın..yaprak uçları yanarsa fazla,yapraklar sararırsa az demektir..deneye yanıla öğreneceksin doğru dozajı,gerkes böyle yapıyor.. epsom tuzunu da 4 litreye bir çorba kaşığı 2 sulamada bir ver...bence mantıklı gözüken bu
Sağolasın üstad hem deneye deneye hemde sayende öğreniyoruz gübreyi yarıya düşürücem. bu gün bloom verdim bir sonraki boş sonra epsom tuzu sonra pk başlayayım diyorum 4 haftayadayım çiçekte ve bu gün foto çekmedim yarın çekip atıcam gene yorumlarını bekliyorum

cannabis16

Ordinaryüs
Degerli bilgilerin icin cok tesekkur ederim ustad .Biobizz in starter pack inde karsiliklarini bulabiliyorum. Sanirim bu seriyi alip deneyecegim ilk growum olucak biraz tozunu yutmam gerek :) . Izninle bir sorum daha olacak. LST yapmayi planliyorum genetigim BigBud Auto . Biobizz cal mag kullanim cizelgesinde bulamadim, kullanmam gerekir mi ? Gerekirse ne sekilde vermeliyim?
calmag ürünleri piyasadakilerin hepsinin dozajı aynıdır.. 1ml/litre etkili doz ,,, 2ml/lt de azami dozdur..aklında bulunsun..

Üstler koyu altlar biraz daha açık renk yaprakların uçları yanmış ve en altta bazı kücük yapraklar sararmış kopardım. Kalın olan 16 nisanda çiçeğe girdi cılız olanda 21 nisanda Flushtan sonra 2 gün önce bloom bu gün normal boş sulama yaptım şimdi bu soldaki aldı başını gitti yanındaki stres yaptı diye küçük kaldı sanırım incecik daha herneyse üstad bu başını alıp gidene pk13 14 vermeye başlayayım mı? Ve pk13 14 verirken epsom tuzu da karıştırayım mı yoksa sadece pk mı vereyim?

icecreamm

Yeni üye
Üstler koyu altlar biraz daha açık renk yaprakların uçları yanmış ve en altta bazı kücük yapraklar sararmış kopardım. Kalın olan 16 nisanda çiçeğe girdi cılız olanda 21 nisanda Flushtan sonra 2 gün önce bloom bu gün normal boş sulama yaptım şimdi bu soldaki aldı başını gitti yanındaki stres yaptı diye küçük kaldı sanırım incecik daha herneyse üstad bu başını alıp gidene pk13 14 vermeye başlayayım mı? Ve pk13 14 verirken epsom tuzu da karıştırayım mı yoksa sadece pk mı vereyim?

PK ver epsom tuzu şu aşamada bence verme ph düşürebilir 1 hafta boyunca ne verdiğini söyler misin azot fazla kacirmissin isigida bol olunca bitki biraz böyle olmuş

cannabis16

Ordinaryüs
Magnezyumu da Sülfürü de Fosfor ve Potasyumu da her sulamada bolca atacaksın artık..Azot yükü hala daha fazla yapraklarda ilk 2 bitkide,,gerekirse bloom gübreni bi tık düşüer epsomla PK 13/14 ü bi tık artır.. birlikte ekleyeceksin bunları sulama suyuna..hiçbir şekilde besin kitlenmesi olmadan ikisini birarada vereceksin...millet kafanı karıştırmış,bu soruyu hep soruyorsun..aklından birlikte kullanılmazı siliyorsun ve mutlu mesut şekilde growuna devam ediyorsun..ayrıca diğer ufak kalanlara da ilk 2 fotoğraftakiyle aynı gübreli sulama ve dozaj veriyorsun..ayrı bi sulama şekline ihtiyacı yok..evre olarak aynı evredeler,sadece budlanmaya erkek başlamış biri..

kızlar gayet sağlıklı..aynen devam ediyorsun ..growun rast gitsin

icecreamm

Yeni üye
Magnezyumu da Sülfürü de Fosfor ve Potasyumu da her sulamada bolca atacaksın artık..Azot yükü hala daha fazla yapraklarda ilk 2 bitkide,,gerekirse bloom gübreni bi tık düşüer epsomla PK 13/14 ü bi tık artır.. birlikte ekleyeceksin bunları sulama suyuna..hiçbir şekilde besin kitlenmesi olmadan ikisini birarada vereceksin...millet kafanı karıştırmış,bu soruyu hep soruyorsun..aklından birlikte kullanılmazı siliyorsun ve mutlu mesut şekilde growuna devam ediyorsun..ayrıca diğer ufak kalanlara da ilk 2 fotoğraftakiyle aynı gübreli sulama ve dozaj veriyorsun..ayrı bi sulama şekline ihtiyacı yok..evre olarak aynı evredeler,sadece budlanmaya erkek başlamış biri..

Bitkinin ph düşerse?

Çok sağol üstad çok teşekkür ederim sen ne dersen onu uyguluyorum yoksa bu halde olmazlardı baş tacısın :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Houp53 Houp53:
    ***** hahahaha*** *** ******** ******* hahahaha ******** ***** ****** **** **** ******** ****** ***** ***
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ******** *** ****** ********* ****** ******** **** ***** *** hahahaha** hahahaha **** ***** ******** ***** hahahaha ** **
  • O Oci137:
    ****** ******** ***** *** * **** ***** ***** hahahaha**** ******** ******** ********* ******** ********** ********** ******* ** ******* ***** ********** ******** ********** **** *********
  • O Oci137:
    ********* ******** ********* hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ****** ******** ***** *** * **** ***** ***** hahahaha**** ******** ******** ********* ******** ********** ********** ******* ** ******* ***** ********** ******** ********** **** hahahaha****** hahahaha ***** ***** hahahaha ***** ****** ***** ***** ****** ***** ****** ****** ******** ******* ********* ******** ****** *** ***** ****** ***** ********* ******** ******* ********** ****** ****** **** ********* hahahaha* ****** ********** ******** *******
  • T Tropikal.MR:
  • Narkotik Narkotik:
  • içiciadam içiciadam:
  • Houp53 Houp53:
  • Narkotik Narkotik:
  • NewGardener NewGardener:
    ******* ****** ****** ***** ** ***** *** hahahaha ***
    *** ********* ****** hahahaha********
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ***** ******* ****** ****** hahahaha ******** ******* **** hahahaha** **** **********
    hahahaha ********* ****** ******* hahahaha** **** *****
    hahahaha *** **** *** hahahaha* ***** ****** ******
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha
    ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** hahahaha