Ulusa sesleniş ..

• Konbuyu başlatan Üye silindi 24286
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 24286

Guest

Kankalar alın şimdi size anlatsam verimli bilgi olmayacak...
Okumayı tercih edin.
Kanka ikisinide işlevi aynı değilmi? Perfprmans açısından hangisi üstün?

Morded

Kıdemli Üye
Kanka ne çok teferruat var :) dobled le cobledin arasında ne fark var.
Kanka zaten ilk başlarken auto tohum erken hasat filan heves ediyorsun. Kilo kilo alırım yarısını satar keyfime bakar yarısını 1 yıl içerim diyorsun ama iş öyle degil mallesef. Zaten ilk grow yapınca ve diger growurları takip ettikçe müptelası oluyorsun forumun. Ben fırsat bulduğum her an giriyorum şahsen hemde yeni keşfettim. Yani kolay gibi gözüksede aslında baya meşakkatli ve ilgi istiyor. Benim sana tavsiyem ilk başlarken herşey haldur huldur girme. Ekipmanlarını yavaş yavaş hallet bence. Ben başlayalı şahsen 2 ay oldu ama hala ögrenmem gereken o kadar çok şey var ki sana anlatamam. Ve 2 ay olmasına ragmen halada eksiklerim var sanada başarılar dilerim.

CahilKush

Doktor
Sanırı cob ledler filizlendşrme çiçeklendirme aynı anda çalışıyor, bu şekilde çalışıyorsa çiçeğin kafasına gmre açmasınımı beklicez. Mantık nasıl oluyor.
Kanka ikisinide işlevi aynı değilmi? Perfprmans açısından hangisi üstün?
Grow için cob led daha revaçta kanka sen cob led al kafani yorma ama bütçeni artirabiliyorsan 1700 e @redCliffe in önerdiği qb satıcısı var al kafan yorulmasın

Ü

Üye silindi 24286

Guest
Kanka zaten ilk başlarken auto tohum erken hasat filan heves ediyorsun. Kilo kilo alırım yarısını satar keyfime bakar yarısını 1 yıl içerim diyorsun ama iş öyle degil mallesef. Zaten ilk grow yapınca ve diger growurları takip ettikçe müptelası oluyorsun forumun. Ben fırsat bulduğum her an giriyorum şahsen hemde yeni keşfettim. Yani kolay gibi gözüksede aslında baya meşakkatli ve ilgi istiyor. Benim sana tavsiyem ilk başlarken herşey haldur huldur girme. Ekipmanlarını yavaş yavaş hallet bence. Ben başlayalı şahsen 2 ay oldu ama hala ögrenmem gereken o kadar çok şey var ki sana anlatamam. Ve 2 ay olmasına ragmen halada eksiklerim var sanada başarılar dilerim.
Kanka ben 100 g hasatı kendime alayım gerisini vereyim 3 ayda bir 300 g alayım yeter bana :)

Ü

Üye silindi 24286

Guest
Malzeme olarak ne eksiğin var ?

CahilKush

Doktor
Kanka ben 100 g hasatı kendime alayım gerisini vereyim 3 ayda bir 300 g alayım yeter bana :)
Dostum ilk aşamalarda bu oranı 2 3 bitki ile alman zor ama grow aldıkça bitki başına aldığın hasatinda deneyimlerinle es değer yükselir sen kendine 3 bitki bakabilecek 45 k lümenli bir sistem kur full spekturumlu zamanla istediğin oranı yakalarsın

kanka ben @redCliffe kankanın forumdaki su paylasımından yola cıkarak 500w cob led aldım(çinden) ve gayetde memnunum..500w icin vergiler,kargo ve YXO cob ile birkac ay once 400tl..eger yaparım diyorsan okumanı tavsiye ederim

CahilKush

Doktor
kanka ben @redCliffe kankanın forumdaki su paylasımından yola cıkarak 500w cob led aldım(çinden) ve gayetde memnunum..500w icin vergiler,kargo ve YXO cob ile birkac ay once 400tl..eger yaparım diyorsan okumanı tavsiye ederim
Kendi becerin varsa 1K tl ye kendin qb yap red in konusu var yine qb ile ilgili

Morded

Kıdemli Üye
Dostum ilk aşamalarda bu oranı 2 3 bitki ile alman zor ama grow aldıkça bitki başına aldığın hasatinda deneyimlerinle es değer yükselir sen kendine 3 bitki bakabilecek 45 k lümenli bir sistem kur full spekturumlu zamanla istediğin oranı yakalarsın
Malzeme olarak ne eksiğin var ?
Kanka çok şükür fazla Bi eksigim kalmadı saglam marka Bi ph ölçer birde mylar yansıtıcı eksigim var şu an haricinde tüm ekipmanımı tamamladım

Micotakis

Yeni üye
Zamanın varsa şuna bak 240w yap 4 saksı bak

240 wat ta 4 bitki cok deilmi?

CahilKush

Doktor
Kanka 2 tane bu cihazdan alıcam sanırım.

Kanka tamam adam yxo led kullanmış okay dışını bilmem ne yapmış okay falan da moruk 600 tl 150 watt tanesi 6 k kumenden 18 k lumen 2 tane alsan 36 k lümen 3 auto bitki mask ve tam verimde alamazsın 300 watt 1200 tl sokarlar öyle işe 1200 e dediğim elemana 800 watt yatırırsın. Onuda gectim üstüne 500 tl daha koy @redCliffe in önerdiği qb ye al kafan mis gibi rahat olsun 4 Bitkiyi hayvan gibi edersin ve 240w çektiğinden zaten ilk growun da bile seni kâr a geçirecektir düşük watt maks performans. Bu ürün kötü demiyorum yanlış anlama adam güzel hazırlamış işçilik iyi led iyi de 150 watt cob a 600 verilmez aga mantık işi değil 250 watti adamdan 400 e aldım yxo bridgelux lu ne ısınıyor ne bi sorunu var sadace bunun kadar seksi durmuyor aradaki tek fark bu.

CahilKush

Doktor
Marshydro 1000 wat led var bende kac bitki bakmami önerirsin ben baktıgım bitkilerde en yüksek verimi almak istiyorum.örnek veriyorum 1000 vatla 4 bitkiden 200 gr sıgara aldım bunu 2000 vat yapsam 4 bitkiken 400 gr alamammı?? Bugüne kadar okuduklarımdan şunu anladım işik vatın ne kadar yüksekse bitki okadar cok hasat veriyor. Tabi hasatın yüksek olması diger faktörlerede baglı.
Kankam watt değil asıl mesele kac k lümen veriyor par değeri ne ve uv ır gibi ışınlar arti spturum sıkalası ne bunun gibi etkenler ışın asıl değerini belirliyor örnek vermek gerkirse elinde 2 ışık var biri 50 watt ama 10 k lumen artı full spektrum ve sıkalası yüksek artı ıv ır iceriyor birde 200 watt ama 5 k lumen ır yok uv yok full spectrum yok tabiki 50 watt olandır ışığının değerlerini bilmiyorum kaç lumen veriyor biliyor musun ? Sana ona göre derim mars hydro ürünleri genelde cok başarılıdır

CahilKush

Doktor
Kanka bunu @redCliffe e bir daniş ben pek ne verim verdiğine emin olamadım iyi bir ürün ona eminim ama yanlış bilgi vermek istemedim seni ışık ustamız daha iyi aydınlatır hem bizde daha iyi aydınlanırız.

CahilKush

Doktor
Online olduğunda zaten kendisi muhakkak bakacaktır kankam etiketlere dostumuz sağolsun her yere yardım bilgi dağıtmak için kendisinj adamış bir üstaddır ama olurda görmezse yarın profiline bir yaz

Ü

Üye silindi 24286

Guest
Kanka tamam adam yxo led kullanmış okay dışını bilmem ne yapmış okay falan da moruk 600 tl 150 watt tanesi 6 k kumenden 18 k lumen 2 tane alsan 36 k lümen 3 auto bitki mask ve tam verimde alamazsın 300 watt 1200 tl sokarlar öyle işe 1200 e dediğim elemana 800 watt yatırırsın. Onuda gectim üstüne 500 tl daha koy @redCliffe in önerdiği qb ye al kafan mis gibi rahat olsun 4 Bitkiyi hayvan gibi edersin ve 240w çektiğinden zaten ilk growun da bile seni kâr a geçirecektir düşük watt maks performans. Bu ürün kötü demiyorum yanlış anlama adam güzel hazırlamış işçilik iyi led iyi de 150 watt cob a 600 verilmez aga mantık işi değil 250 watti adamdan 400 e aldım yxo bridgelux lu ne ısınıyor ne bi sorunu var sadace bunun kadar seksi durmuyor aradaki tek fark bu.
Kanka bütçem fazla olsa emin ol 2 tane alırım qb dan ama malesef bütçe bu.

Bu adamla anlaştım 250w +250w 1000 tl ..bir baksana ilana

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TroubleStyla TroubleStyla:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • kkush kkush:
    **** ****** *** ** *** hahahaha** *** hahahaha** *
    +1
  • T Tropikal.MR:
  • kkush kkush:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha****** ********* *****
    +1
    ***** ********* ***** *** ****** ***** ******* ****** ****** *** ** *** *******
    hahahaha hahahaha ********** ** *** *******
  • kkush kkush:
    **** ****** ********** ***** ***** ******* hahahaha ***** *** **
  • kkush kkush:
    ********* ****** ***** **** ********* hahahaha**** hahahahahahahaha**** hahahahahahahaha
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • kkush kkush:
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • kkush kkush:
    ***** ******* hahahaha*
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** **** **** ****** hahahaha**** hahahaha** ****
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** ****** ********* ****** **** ****** hahahaha*****
  • kkush kkush:
    ** ********* **** ********* hahahaha**
  • kkush kkush:
    ****** hahahaha ****** *******
  • kkush kkush:
    **** ****** ******** hahahaha* ** ********* ********** hahahaha**** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha****** ** ******* ***
  • kkush kkush:
    ********* ******* hahahaha** ******** ** hahahaha*** *******
  • NewGardener NewGardener:
    ****** *** ********* ******** hahahaha ***** ******** **** hahahaha* ****** ******** *** ****** ******** ***** ******** *
    NewGardener NewGardener: ****** *** ********* ******** hahahaha ***** ******** **** hahahaha* ****** ******** ***...