Ucuz ve Kaliteli Işık Sistemi Arayanlar Buraya Baksın

• Konbuyu başlatan silas
  • Başlangıç tarihi

Vybz Kartel

Müptezel
Silas34 ustam. 400w cob led im geldi, kurulum yaptım ve ilk denememde sonuçları paylaşayım.

Öncelikle sıcaklık sorununu ortadan kaldırdı ama bunu nem makinesi ile kontrol edebiliyorum. Düşük nem gerektiği zaman nasıl olacak bilemiyorum.
Şuan mesela 28 derece - 75 nem seviyesinde. Ama nem 50-60 ta 30 dereceyi buluyor. Vede 2 saat önce doldurduğum nem makinesi yarıya gelmiş bile :)

Negatif yönü oldukça gürültülü bir alet kanka :( . Kabin içinde bir helikopter var sanki. Soğutma pervaneleri bayağı gürültülü çalışıyor. Gürültü olmasa veya makul seviyede olsa, fiyatına göre güzel bir cihaz.

Mars Hydro almadığıma çok pişman oldum. Şimdi alsam diyorum, elimde MH ve HPS ışıklar ve balast var kenarda bekliyor :), cob led var şimdilik iyi sanki, eh şimdi bide quantum board alayım :D . Daha bitkiler yeni filizlendi, çeşit çeşit ışıklarım olacak kanka. Olacak da QB alırsam diğerlerinin bir önemi kalmayacak.

Acaba çıkış fanım yetersiz mi kalıyor bilemedim. 190m3 karbon filtre ve 180m3 fan var.. kabin de 90*90*180

Yeri gelmişken kanka, QB alsam, Mars Hydro TWS2000 mesela. >> https://www.sahibinden.com/ilan/iki...-led-bitki-yetistirme-lambasi-847163046/detay

Bu aletlerde sıcaklık problemi olmaz değil mi? Gürültü zaten yoktur.

Peki soğuklarda ne yapıyoruz kanka :) . Balkonum kuzey taraf ve sıcaklıklar değişken.

Bu alet kabin sıcaklığını ideal seviyelerde tutar diye düşünüyorum.

Lütfen değerlendirir misiniz konuyu @silas34, @Ripley'sOG ustalarım.

Sativacı

Yeni üye
Bu ledleri bende kullanıyorum 8 bitkiye 3 tane 600w veriyorum çok iyi gidiyoruz bitkiler 7. haftasına giriyor gerçekten güzel geliştiler bitki başına 200w yapıyor gayet iyi durumdalar kasımın ilk haftası gibi hasadımı alırım.
Elektrik fatura ne kadar geliyor kanki peki

nasa

Doktor
Silas34 ustam. 400w cob led im geldi, kurulum yaptım ve ilk denememde sonuçları paylaşayım.

Öncelikle sıcaklık sorununu ortadan kaldırdı ama bunu nem makinesi ile kontrol edebiliyorum. Düşük nem gerektiği zaman nasıl olacak bilemiyorum.
Şuan mesela 28 derece - 75 nem seviyesinde. Ama nem 50-60 ta 30 dereceyi buluyor. Vede 2 saat önce doldurduğum nem makinesi yarıya gelmiş bile :)

Negatif yönü oldukça gürültülü bir alet kanka :( . Kabin içinde bir helikopter var sanki. Soğutma pervaneleri bayağı gürültülü çalışıyor. Gürültü olmasa veya makul seviyede olsa, fiyatına göre güzel bir cihaz.

Mars Hydro almadığıma çok pişman oldum. Şimdi alsam diyorum, elimde MH ve HPS ışıklar ve balast var kenarda bekliyor :), cob led var şimdilik iyi sanki, eh şimdi bide quantum board alayım :D . Daha bitkiler yeni filizlendi, çeşit çeşit ışıklarım olacak kanka. Olacak da QB alırsam diğerlerinin bir önemi kalmayacak.

Acaba çıkış fanım yetersiz mi kalıyor bilemedim. 190m3 karbon filtre ve 180m3 fan var.. kabin de 90*90*180

Yeri gelmişken kanka, QB alsam, Mars Hydro TWS2000 mesela. >> https://www.sahibinden.com/ilan/iki...-led-bitki-yetistirme-lambasi-847163046/detay

Bu aletlerde sıcaklık problemi olmaz değil mi? Gürültü zaten yoktur.

Peki soğuklarda ne yapıyoruz kanka :) . Balkonum kuzey taraf ve sıcaklıklar değişken.

Bu alet kabin sıcaklığını ideal seviyelerde tutar diye düşünüyorum.

Lütfen değerlendirir misiniz konuyu @silas34, @Ripley'sOG ustalarım.
kanka fiyat farkına iyi ürün be 4k lık marsla ledi karşılaştırman hata konuya girip yorum yapanlara baktımda çoğu kişi ucuz kaliteli kısmını pek göz önünde bulundurmadan yorum yapıyor mars 4k bu 850 tl karşılaştırma yapman hata

Vybz Kartel

Müptezel
kanka fiyat farkına iyi ürün be
Yok kanka, karşılaştırma falan yapmadım ki. Ben onu bilerek aldım ama, tahmin ettiğimden daha gürültülü ve sıcaklığı düşüremedim. HPS ile 32-33 dereceleri görüyordum, cob led ile 29 civarı anca geldi..

Alıntı yaptığın mesajıma bakarsan, fiyatına göre güzel bir cihaz demişim kanka. Negatif tarafı az gürültülü alet.
Sıcaklığı dengelemek içim nem makinesi son kademede full çalıştı ve sonunda patladı tabi :D ,bozuldu yani.

Ben sadece keşke paraya kıyıp Mars Haydro almadığıma pişman oldum. İkisi arasındaki kalite tabi tartışılmaz ve karşılaştırma için uygun değil..

Şimdi cob ledim de var, 2 adet Mars Hydro TS1000 spiariş ettim, geliyor yarın inşallah. Cob led i de kışın kullanmayı planlıyorum kanka...

Durum bundan ibaret :)

S

silas

Guest
Yok kanka, karşılaştırma falan yapmadım ki. Ben onu bilerek aldım ama, tahmin ettiğimden daha gürültülü ve sıcaklığı düşüremedim. HPS ile 32-33 dereceleri görüyordum, cob led ile 29 civarı anca geldi..

Alıntı yaptığın mesajıma bakarsan, fiyatına göre güzel bir cihaz demişim kanka. Negatif tarafı az gürültülü alet.
Sıcaklığı dengelemek içim nem makinesi son kademede full çalıştı ve sonunda patladı tabi :D ,bozuldu yani.

Ben sadece keşke paraya kıyıp Mars Haydro almadığıma pişman oldum. İkisi arasındaki kalite tabi tartışılmaz ve karşılaştırma için uygun değil..

Şimdi cob ledim de var, 2 adet Mars Hydro TS1000 spiariş ettim, geliyor yarın inşallah. Cob led i de kışın kullanmayı planlıyorum kanka...

Durum bundan ibaret :)
QB en iyisi tabiki de bu cob ledler dediğim gibi ucuz ve işe yarıyor. Nem küçük alanlarda çok farklılık gösterir bu arada. Hayırlı olsun

L

Lordblade

Guest
Arkadaslar bende bu cob ledlerden almayı dusunuyorum 2 gun sonra spariş verıcem kullanan varmı nasıl bı bılgı paylasırsanız cok ıyı olur. memnun olan varmı cıhazın kotu yanı varmı varsa nedir

S

silas

Guest
300 w lambaya 3 auto koymayı dusunuyorum
Selam
3 auto düşünüyorsan 400w olana bak, hem hasat açısından hem de sıcaklık açısından 400w daha iyi.
300w ölçüleri 360MM X 210MM X100MM 2.8KG
400w ölçüleri 750MM X 210MM X100MM 4KG
Boyu profil büyüklüğü açısından önemli, büyük profil büyük olanı seçersen daha az ısı üretir ışık. Biri 36 diğeri 75 cm.
15-20 günde böyle bir ampul takarsın 2 tane elektrikten tasarruf edersin

L

Lordblade

Guest
Pekı ustam bu cob ledler nasıl verım acısından ılk baslıyacagım bu işe şimdilik benı ıdare edermı hasatta cok farkedermı

S

silas

Guest
Pekı ustam bu cob ledler nasıl verım acısından ılk baslıyacagım bu işe şimdilik benı ıdare edermı hasatta cok farkedermı
İdare etmekten fazlasını yapar, başarılı ledler. Diğeri ilk başladığında parmak kadar bitkilere 600w ışık vermemek için, 15-20 günde ışıktan tasarruf etmeni sağlar :)

Ü

Üye silindi 20768

Guest
@silas34 üstad senin önerinle 400w led satın aldım buradan. çatı katı dairede yaşadığım için yaz aylarında evim çok sıcak oluyor. led ile birlikte 37-38 derece olabiliyor. önümüzdeki yaz için aşağıda linkini bıraktığım el yapımı cooltube mantığında pleksi kutu kestirip ışığı içine alsam ekstra bir havalandırmayla ışığın sıcaklığını doğrudan dışarıya atabilir miyim?

Teşekkürler.

S

silas

Guest
@silas34 üstad senin önerinle 400w led satın aldım buradan. çatı katı dairede yaşadığım için yaz aylarında evim çok sıcak oluyor. led ile birlikte 37-38 derece olabiliyor. önümüzdeki yaz için aşağıda linkini bıraktığım el yapımı cooltube mantığında pleksi kutu kestirip ışığı içine alsam ekstra bir havalandırmayla ışığın sıcaklığını doğrudan dışarıya atabilir miyim?

Teşekkürler.
Bunları yapmaktansa çatı katına sürekli açık bırakacağın güvenli bir pencere düşün. Bende de çatı katı pişiyor çözümü öyle sağladım. Ortamın sıcaklığını düşürmeye çalış, İlla ışığa faydalı olacaksa modifiye yapabilirsin.

Yakgelsins

Yeni üye
Arkadaşlar growa yeni başlamış veya başlayacak olanların "ucuza hangi ledi almalıyım, kaç bitki bakarım?" sorusuyla çok sık karşılaşıyoruz. Bu soruya tek bir konuda cevap vermek adına böyle bir konu açmayı uygun gördüm.

Satıcıyı, sahibindende uzun zamandır takip ediyorum, tavsiyeme uyup alan arkadaşlar memnun kaldı. Kullandığı cobledler XYO'nun son serisi, soğutucu alimünyum profil kalın ve geniş, en önemlisi metal kasa cnc kesim ve oda geniş tutulmuş, önde nemi azaltmak ledlere su gelmesini önlemek için plaksi cam kullanılmış, askı apartlarınıda ücretsiz veriyor. Üstelik kaliteden malzemeden de çalmadan fiyatını da çok makul tutmuşlar, kendimiz yapsak belki o fiyatlara bile çıkaramayız.

Bu ürünü önerdiğim 3-4 arkadaş alıp kullandı çokta memnunlar. Biz yinede tedbiri elden bırakmıyoruz, istanbul içinde olanlar elden deneyip alırsa daha ucuza alırlar, Şehir dışından almak isteyenler GET farkını ödeyip alabilirler.

Bununla çok büyük olmamak kaydıyla 2 photo anca yada 3 autoya rahat bakarsınız;
2-3 photo anca yada 4 autoya bakarsınız;
3-4 photo yada 5-6 auto bakarsınız;

Satın alıp kullanan yorum yazarsa, alacak olan arkadaşlarada çok yardımcı olur.
Herkese iyi forumlar, hasadınız bol olsun
Not: Cob ledlerde par değerine bakılmaz, cob ledler kendilerini grow konusunda kanıtlamış başarılı ucuz sistemlerdir. Bir çok arkadaşımız cob led kullanarak mükemmel sonuçlar almaktadır. @RabbitKanka ve @redCliffe ustalarımızın aldığı sonuçlar buna en güzel örnektir.
Kanka mars hydro tsl2000led ısıgım 200x200x180 kabinimde kaç bitki tavsiye edersin?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D despotdes:
  • I ichbinkrytpon:
    ******* ******** ***** ***** **
  • Mordecai Mordecai:
  • L Lew4nd0w5k1:
    ****** *** ** ********** ** ****** ****** ** ** ***** **** ****** *** ** ****
  • Night owl Night owl:
  • I ichbinkrytpon:
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** ********* **** ***** ***** hahahaha** *******
  • Mordecai Mordecai:
  • D despotdes:
    ****** *** **** ******** *** ** **
  • Night owl Night owl:
  • D despotdes:
  • Night owl Night owl:
    hahahaha *** *** ****** *** ******* **** ******* ******** ***** ***** **
  • Night owl Night owl:
    ******* ****** *** ** **
  • Night owl Night owl:
    ***** hahahaha **** ****** ********* *********
  • I ichbinkrytpon:
    hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    ***** * * ***** ** *** ****** *** **** ***** ****** *** **** **
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* hahahahahahahaha
  • Mordecai Mordecai:
  • I ichbinkrytpon:
  • I ichbinkrytpon:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    hahahaha* *** ********** ******* ******** *** ***** ******* ******* *** ******
  • L Lew4nd0w5k1:
    hahahaha* ******** ******* *** **** ******** ***** *** hahahaha *** **** **
    L Lew4nd0w5k1: hahahaha* ******** ******* *** **** ******** ***** *** hahahaha *** **** **