Ucuz ve Kaliteli Işık Sistemi Arayanlar Buraya Baksın

• Konbuyu başlatan silas
  • Başlangıç tarihi

nasa

Doktor
Citizen in bir sürü serisi var hangisini kullandığını bilemiyorum ama dediğin gibi olduğunuda düşünmüyorum
imkanın varsa sunmax al ben kullanıyorum gerçi ben hps quantum cob dob hepsini kullandım en iyilerinden birisi cree3590 olan bendeki şuan sunmax 1800w olan sırlama yapayım sunmax-quantum ve cob led-hid lamba-cfl performans olarak quantum ile cob ledin arasındaki dengeyi kurarsan cob ledle kafa kafaya

nasa

Doktor
Sadece bu foruma bakarsan görmemen normal sana bir yabancı kaynak atayım,

attığın videodaki adamla sen aynı ledle o performansı almayı düşünüyorsan çok büyük yanılıyorsun nedeni ise adam profosyonelce yapıyor yani onun eline hps veya başka dandik bir şey versen o profca bi şeyler çıkarır

S

silas

Guest
Selamlar,
Bu ledler cob değil dob bu arada,
Cobler(Chip on board) ayrı sürücüye ihtiyac duyarken bunlarin sürücüsü içindedir(Driver on board) neyse teknik konuyu geçelim,

Yabancı forumlarda bu citizen ledleri gerçekten övüyorlar bende arada kararsız kaldım birinin alışı pahalı enerji tüketimi iyi biri ucuz daha fazla elektrik yakıyor ama tabi asıl konu performans

Görüşün nedir üstad

@silas34
başarılı bu satıcıdan alınan ledlerle yapılan growları gördüm gayet başarılı güzel ledler

Selamlar,
Bu ledler cob değil dob bu arada,
Cobler(Chip on board) ayrı sürücüye ihtiyac duyarken bunlarin sürücüsü içindedir(Driver on board) neyse teknik konuyu geçelim,

Yabancı forumlarda bu citizen ledleri gerçekten övüyorlar bende arada kararsız kaldım birinin alışı pahalı enerji tüketimi iyi biri ucuz daha fazla elektrik yakıyor ama tabi asıl konu performans

Görüşün nedir üstad

@silas34
Cree cxb 3590 veya luminus vero29 al kanka citizen en ucuzu ve kalitesizi. Crisi 90 bu iyi bir değer değil. Tabi fiyat performans olarak düşünürsen değerlendirilebilir. Ona rağmen fiyatı çok uygun değil.

S

silas

Guest
Cree cxb 3590 veya luminus vero29 al kanka citizen en ucuzu ve kalitesizi. Crisi 90 bu iyi bir değer değil. Tabi fiyat performans olarak düşünürsen değerlendirilebilir. Ona rağmen fiyatı çok uygun değil.
citizenle creelerin vs videoları var youtubede aynılar hiç bir farkı yok

citizenle creelerin vs videoları var youtubede aynılar hiç bir farkı yok
Kanka creenin birçok serisi var cxa serisi falan var daha ucuz olanı. cree cxb 3590 olduğuna emin misin citizenle aynı olmasının imkanı yok amazonda alide falan 3 tane cree cxb 3590 lı bir board alsan 250 300 dolar öderken citizeni cluyu seçince 140 dolarlara kadar düşüyor.
Hem fiyatları hem par ppdf değerleri çok farklı ayrı klansman bunlar.
Ha cree cxa serisi dersen anlarım.

nasa

Doktor
2 tane 150watt inventronics sürücü kullanılmış. 300w civarında ledler, kalan 20w ise muhtemelen fanlar kullanıyordur. Ledler 1w degil her bir ledin çekiş gücü 25w. Maksimum çekiş gücü ise 30-40w arasında olması lazım ama cob ledler maksimum çekiş gücünde çalıştırılmaz yoksa verimleri çok düşer.

citizen clu-058 cree cxb3590'dan daha iyi ve daha pahalı bir çip. Sahibindende linki paylaşılan citizenler ise çok çok daha ucuz çipler. O ışığın maliyeti muhtemelen 1500lira civarında aradaki fiyat farkı işçilik ve garantisi. Işık güzel ışık, ama değerleri çok abartılmış. Ayrıca senelik fan ve macun değişiminin yapılması lazım.
kanka olay profosyonellikle alakalı amatör birinin eline dünyanın en kaliteli ledini versen ne olacak profosyonel olan adama ne verirsen ver harikalar yaratır

nasa

Doktor
Trdeki hiçbir growshoptan led alınmamalı. Alan her koşulda en az fiyatının 2 katı kazık yemiş olur.
kankacım şöyle bir durum var ticaret yapıyorlar zaten kimse kimseye zorlamıyor şurdan al diye az vakti olan uğraşmak istemeyen adamlar gidiyo parasını veriyor alıyor ayrıca ek olarak ise ticaret yapıyorlar ticaretten biraz anlıyorsan fiyatların bu düzeyde olmasının normal karşılaman lazım işcilik gümrük vergisi getir götürü taşıması montajı algısı vergisi stopajı vs vs

Aguş

Doktor
Bilgilendirme için teşekkürler satıcıya hangi model olduğunu sormadım ama dediğin gibi eu da baya övüyorlar aslında yapılmıyacak bir düzenek değil
chipler bulunursa ben watt/lümen yada watt/performans olarak sormuştum açıkcası 600w dob'den aldığım verimi 300w Citizen'den alırsam 1000 lira daha verip cob alırım çünkü zaten 2-3 hasatta kendini amorti edecek sorduğum soru buydu

Sahibindende linki paylaşılan citizenler çok çok daha ucuz çipler. Yabancı forumlarda clu-048 ve clu-058 modelleri tartışılıyor benim denk geldiğim kadarıyla. Bu çipler aynı marka ama aynı model değil. O ışığın maliyeti muhtemelen 1500lira civarında aradaki fiyat farkı işçilik ve garantisi. Işık güzel ışık, ama değerleri çok abartılmış. Ayrıca senelik fan ve macun değişiminin yapılması lazım.

Bende bu led den aldım 400W satıcı 4 bitki için onay veriyor 4 bitki yetiştirirsen 12bin lümen ışık düşüyor ağaç başı ama araştırmalarım sonucu cob ledlerin lümen inin önemli olmadığını par değerine bakılması gerektiğini öğrendim onuda buldum xyo cob led 2.17 umol par değeri üretiyor o da wat başı aşağı yukarı 1.5 veya 2 gr a tekabul ediyor en iyi şartlarda tabi biz ölüsü 1 gr alabilirsek what başı sevinçten uçarız yani benim hesabıma göre 4 outo veya 3 photo ya 400W COB çok rahat bakıyor. Yanlışım varsa düzeltin kanka lar. Herkese bol dumanlar

S

silas

Guest
Kanka creenin birçok serisi var cxa serisi falan var daha ucuz olanı. cree cxb 3590 olduğuna emin misin citizenle aynı olmasının imkanı yok amazonda alide falan 3 tane cree cxb 3590 lı bir board alsan 250 300 dolar öderken citizeni cluyu seçince 140 dolarlara kadar düşüyor.
Hem fiyatları hem par ppdf değerleri çok farklı ayrı klansman bunlar.
Ha cree cxa serisi dersen anlarım.
O seriden bahsediyorum zaten. Bu adam ışık konusunda prof, aynı şekil citizen videolarıda var farkları yok, kalite olarak iyi hepsi aynı doblarda

S

silas

Guest
kankalar bu satıcının elimde kalmamış. önerebileceğiniz cob led var mı
diğerlerine bakma bile 1 aya gelecekmiş dedi biri bu gün, diğer satıcıların kullandığı profil bu adamın kullandığından çok daha küçük, hepsinde sıcaklık problemi var

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ******* ***** ****** ****** **
  • muadip muadip:
    ****** **** **
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** hahahaha
  • muadip muadip: