Tohum patlatma

pupilla

Üye
Dostlar tohum patlatmak bu kadar zor bir olay degil yok "aloe veralı sular, makyaj temizleme pamukları vs" kapaklı plastik kahvaltılık kabının içerisine peçete ıslatıp tohumu koyun ve agzını kapatın karanlık bi yere koyun 2 güne tamamdır işlem.. :cool:

Ü

Üye silindi 26240

Guest
galiba siz tohumu çok kurcaliyorsunuz patlatmaya çalışırken. buda büyük bir problem yaratıyor

Eimal

Müptezel
Önce aşağıdaki gibi içerisinde aloe vera jeli bulunan su dolu bardağa koyuyorum tohumları 12 saat bekliyorum..
Sonra batan batıyor, batmayan parmakla dokunup deniyorum, batarsa doludur. Sonra aşağıdaki gibi kapaklı bir kabın zeminine pamuk dizip tohumları beklettiğim aloe veralı suyla ıslatıyorum
Islak pamuğun üzerine aşağıdaki gibi tohumları diziyorum..
Tohumların üzerine (solo) marka :) 2 adet peçete koyup tekrar ıslatıyorum..
Kapagı kapatıp güneş görmeyen serin oda sıcaklığında ortalama 36 saat beklemesi yetiyor...
Patlayan tohumlar dan beyaz uçlar çıkacak, çıkan uçlar aşağı bakacak şekilde hafif üzerini eşelediğim toprağa gömüyorum...
Umarım faydalı olmuştur..
Kanka tohumlar sponsordan, suda bekletmeye gerek varmı yine?

Eimal

Müptezel
Aloeveralı suyla ıslatıp peçeteye koyuyorum ozaman kanka.
Coco yapacaktım vazgeçtim.
Nargile yok artalıkta, başka yol gösterecek kimsede bulamadım. Bildiğim yoldan dewamke :)

OttoMan347

√SEFİR√
Aloeveralı suyla ıslatıp peçeteye koyuyorum ozaman kanka.
Coco yapacaktım vazgeçtim.
Nargile yok artalıkta, başka yol gösterecek kimsede bulamadım. Bildiğim yoldan dewamke :)
Yapta kanka nasıl istersen yap elinde imkan varsa boş geçirme coco bidahakine yaparsın şart değil biraz dahs tecrübe edinirsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********