Tedavi amaçlı ağrı kesici tıbbi esrar yetiştirme hukuken?

Cashh

Doktor
Arkadaşlar merhaba aklıma gelen soruya bizden bir avukat ancak yolunu bilebilir. Bir kişi trafik kazası yaşıyor ağır travma ömür boyu ağır acılı bir hasar kalıyor üstüne kronik hastalık bu kişi ağrıları için doğal ağrı kesici doğal tedavi amaçlı devletten sınırlı miktarda tıbbı Esrar yetiştirme izni alabilir mi varmı hukuki bilen av. Bir arkadaş :) ?

LucaChangretta

Kıdemli Üye
Cidden bir yolu varmı acaba tıbbı tedavi gerekçe gösterip sonuçta ağır kalıcı travmatik bir sakatlanma var kalıcı ağrılı = ağrı kesici olmazmı acaba
kankam öyle bir yasa olsa zaten eczanelerde reçeteli satılır bu şuan bazı illerde erkek cinsi yetiştirmek izin ile mevcut ama keyif verici dişi cinsi yetiştirmek yasak en az 5-10 yıl daha serbest olacağını sanmıyorum daha ülkemizdeki zihniyet hazır değil

Aguş

Doktor
Zaten bunun için Sativex adlı bir ilaç var ve türkiyede kırmızı reçete ile satılıyor daha yetiştirmeye izin verilmesi en az 10 15 sene belkide ömrümüz yetmez

Ü

Üye silindi 22139

Guest
Kanka o zaman bile esrara izin verilmiyorsa imkansız o zaman
Vermezler kanka o pastayı bize yedirmezler hükümet şu anda bazı bölgelerde ekim işini izne bağlayarak serbest bıraktı. Bu serbestlik yanlış anlaşılmasın kullanım konusunda değil, kontrol altında yapıyorsun sonra gelip hepsini senden alıyor, alıyor ana ne yapıyor belli değil bir cbd oil markamiz bile yok ne yapıyorlar onca keneviri hala anlamıyorum

Aguş

Doktor
Kontrollü kenevire izin veriyorlar ama o kevenirin bizim içtiğimizle alakası yok
Litaratürde endüstriyel kenevir olarak geçiyor boylar lifleri aşırı fazla ama THC oranı %0.01 yani komple ağacı içsen gene birşey olmuyor
Lifleri ve yaprakları endüstride kağıt pantolon kumaş yapımında kullanılıyor
Sativex konusuna gelirsek evet thc içerikli bir sprey ağız spreyi ağzına sıkıyorsun sigara içmiş gibi oluyorsun ayrıca duman içmediğinden zararlı bir tarafı yok yasallaştı ama daha Türkiye'de hiç yazılan yok deniyor zamanla belki önü açılır
Vermezler kanka o pastayı bize yedirmezler hükümet şu anda bazı bölgelerde ekim işini izne bağlayarak serbest bıraktı. Bu serbestlik yanlış anlaşılmasın kullanım konusunda değil, kontrol altında yapıyorsun sonra gelip hepsini senden alıyor, alıyor ana ne yapıyor belli değil bir cbd oil markamiz bile yok ne yapıyorlar onca keneviri hala anlamıyorum

medikal esrar türkiye'de 5 senedir teorik olarak serbest ama pratikte alabilen olmadı. herhangi bir doktorun verebileceğini de sanmıyorum uzun süre , daha endüstriyel kenevire yeni yeni geçiyoruz bu işler epey zaman alacak.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    U UzayAras: ***** ******* ****** ****** ***** ****** ******* ******** *******