Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim ... çözüm lazım acil

60*60*100 metre kabınde kurulumu yaptım başta 400 hps lamba ile denedim kabini boş iken lakin derece 33 -36 Lara geliyor hadi dedim bı masraf daha yapayım gittim balastro aldım ayarlı sonra ampulü 250 waat yaptım oda aynı sonra bı masraf daha koştum LED aldım 300 waat 33 bin lumenlik hem iyi filizleniyomus bunla şuan burda yaz hps ile sıcak olması normal dedim LED ile denedim derece en az 26-29 a düşüyor yani LED bile kabini ısıtıyor bırak kabini oda bile ılık oluyor pis havayı dışarı veren pervane var temiz havayı çeken pervana var (gerçi ne temizi hepsi aynı oda içinde oluyor tahminim sadece sirkülasyon sağlamış oluyor) bide çadırın içinde aspiratör var rüzgar için LED in 3 tane pervanesi var üstünde PC pervanesi totalde 6 pervane olmuş oluyor yani evde traktör çalıştırsam daha iyiydi 20/4 ışık döngüsü 4 saatlik kapalı zamanda derece 21 lere düşüyor şuan yaz olduğu halde böyle sorunlar yaşıyorum kışın demek sıçtık kışın yani demem o ki biz niye bunu evde ekiyoruz 5 bin TL masraf yaptım dahada yapacam gibi ama sonuç 0 profesyonellik yaptığım masrafa yazık oldu diye düşünüyorum 3 auto tohum ekmistim dışarda filizlendirdim keşke dışarda kalsa yemin ederim daha sağlıklı olurdular çadıra aldım karardı filiz sanırım ölecek gerçekten canı gönülden yardımcı olacak dostlarım varsa yardımını istiyorum
Verilecek cvp Lara şimdiden cevap vermek istedim o yzuden yazıyorum çadırın ufak diyeceksiniz lakin forumda gördüm aynı sorunu yaşıyan çadırı büyük olduğu halde bi çok arkadaş var bende Alicam 120*120*2 çadır lakin önce bunu çözüm verebilecek bı arkadaş edinmek istiyorum çadır alıp bı masraf daha yeter birde temiz hava için dışardan öyle hortum çekemem çünkü konu komşu var herşey olacaksa bu odada olacak 3*3 odam boş bı oda şimdiden hakkınızı helal edin birazda sınırlı ve kırgınım kendime saygilar

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Pervaneyle olmaz giriş çıkış fanı alıcaktın ışık çadırı ısıtır hps çok led az ısıtır ama ıstır fanlar içerdeki havayı sürküle eder soğutma soğutan giriş çıkıs fanıdır odanın içindeki havada olsa o temiz hava senin yapman gereken güçlü giriş çıkış fanı ozaman hps nide led inide hangisini istersen kullanırsın ve kapalı yetiştirme zordur sistemi oturtana kadar zor olur sonra istesende bozamazsın fakat çok yolun başındasın böle karamsar olursan işin zor yapıcam **** başka yoluyok dicen ve grm 200 30 grm alsan masrafın gene çıkar rahatlında cabası sıkma canını hallolur emeksiz yemek yok önce emek sonra yemek

Hausted

Üye
Kanka led aldıysan hps’ye hiç geri dönme derim hem ısı hem de elektrik tüketimi bakımından led daha avantajlı. Daha güçlü giriş çıkış fanıyla ısı problemini çözersin. Gece soğukluğu problemini de ışık döngüsünü 22-2 veya 24-0 yaparak halledebilirsin. Ben kış aylarında fanlı ısıtıcı kullanıyorum saat başı 15 dakika çalışıyor ve dengede tutuyor. Sen de karanlık döneminde çalışmasını sağlayıp soğukluk problemini bu şekilde de çözebilirsin. Deneme yanılma bu işe başlayan herkesin öğrenme yöntemidir kanka umudunu kaybetme denemeye devam.

Canım kankam Sakın pes etme ! Arkadaşların dediği gibi dışarda oldu gramı 200 lira, üzerine sentetik kanabihoid ilaç sıkıyorlar ne içtiiimizi bilmiyoruz. Bende senin gibi sürekli problemler yaşıyorum ama çöze çöze zamanla düzen tutmaya başlıyor fark ettim. İlla mükembel olmak zorunda değil illa kol gibi sömekler çıkmak zorunda değil benimde bitkim bodur ne yapıcam 1 değil iki bitki ekerim. Ayrıca ufacık bir dolapta ufacık bir alanda mücadele ediyorum bende ama sonucu her halükarda güzel olacak biliyorum cünkü kendi malım kendi bitkim ne verdiysem onu alacam itle kopukla uğraşmıyacam benimde ilk growum ışığım çok kötüydü paramda yoktu mevcut ışığa dob ledler alıp ekledim yani sorunları çöz emin ol pişman olmayacaksın ben şuanda memnunum fotolarıda ekliyeyim büyük olan 22. Günde, ufaklık daha 2. Günü bu canabis denen bitki çok güçlü bir bitki her şartta yetişiyor çiçek veriyor ince hesapları maksimum verim için yapıyorlar. Adam tek bitkiden 120 gr mı alıyor sen 3 bitki yap varsın bodur olsunlar varsın cılız kalsınlar ama Gine 50 alırsın mevcut düzenle yani heer türlü sen kazanıyorsun..

Kanka led aldıysan hps’ye hiç geri dönme derim hem ısı hem de elektrik tüketimi bakımından led daha avantajlı. Daha güçlü giriş çıkış fanıyla ısı problemini çözersin. Gece soğukluğu problemini de ışık döngüsünü 22-2 veya 24-0 yaparak halledebilirsin. Ben kış aylarında fanlı ısıtıcı kullanıyorum saat başı 15 dakika çalışıyor ve dengede tutuyor. Sen de karanlık döneminde çalışmasını sağlayıp soğukluk problemini bu şekilde de çözebilirsin. Deneme yanılma bu işe başlayan herkesin öğrenme yöntemidir kanka umudunu kaybetme denemeye devam.
Umutsuzluk yok elbet başaracam lakin tecrübeli insanların yardımı hatayı aza indirir her yönden

Canım kankam Sakın pes etme ! Arkadaşların dediği gibi dışarda oldu gramı 200 lira, üzerine sentetik kanabihoid ilaç sıkıyorlar ne içtiiimizi bilmiyoruz. Bende senin gibi sürekli problemler yaşıyorum ama çöze çöze zamanla düzen tutmaya başlıyor fark ettim. İlla mükembel olmak zorunda değil illa kol gibi sömekler çıkmak zorunda değil benimde bitkim bodur ne yapıcam 1 değil iki bitki ekerim. Ayrıca ufacık bir dolapta ufacık bir alanda mücadele ediyorum bende ama sonucu her halükarda güzel olacak biliyorum cünkü kendi malım kendi bitkim ne verdiysem onu alacam itle kopukla uğraşmıyacam benimde ilk growum ışığım çok kötüydü paramda yoktu mevcut ışığa dob ledler alıp ekledim yani sorunları çöz emin ol pişman olmayacaksın ben şuanda memnunum fotolarıda ekliyeyim büyük olan 22. Günde, ufaklık daha 2. Günü bu canabis denen bitki çok güçlü bir bitki her şartta yetişiyor çiçek veriyor ince hesapları maksimum verim için yapıyorlar. Adam tek bitkiden 120 gr mı alıyor sen 3 bitki yap varsın bodur olsunlar varsın cılız kalsınlar ama Gine 50 alırsın mevcut düzenle yani heer türlü sen kazanıyorsun..
Psikolojik destek önemliymiş bu beni motive etti yarın kaldığımız yerden devam kanka

Pervaneyle olmaz giriş çıkış fanı alıcaktın ışık çadırı ısıtır hps çok led az ısıtır ama ıstır fanlar içerdeki havayı sürküle eder soğutma soğutan giriş çıkıs fanıdır odanın içindeki havada olsa o temiz hava senin yapman gereken güçlü giriş çıkış fanı ozaman hps nide led inide hangisini istersen kullanırsın ve kapalı yetiştirme zordur sistemi oturtana kadar zor olur sonra istesende bozamazsın fakat çok yolun başındasın böle karamsar olursan işin zor yapıcam **** başka yoluyok dicen ve grm 200 30 grm alsan masrafın gene çıkar rahatlında cabası sıkma canını hallolur emeksiz yemek yok önce emek sonra yemek
Çok teşekkürler durmak yok devam pervane dediğim fan zaten dostum eyw o zman fanı guzlendireyim ben yüksek watli alayım

Kesinlikle knka, ısı konusunda şunları anlatayım benim dolap içi sıcaklığım eski dandirik ışığımla 24-25 derecelerdeydi. Bu dob LED’leri takınca Allahhhh sıcaklık 37 lere çıktı dolap nem tutmaz oldu panik oldum ne yapacağımı bilemedim. Sonra tatbiki forumda yardırmaya başladım araştırmalara.. Allahtan ben bu dolabı yaptırırken 2 tane temiz hava girişi yaptırmıştım(500tl yapmıştı mobilyacı merak edersen diye ölçüler45x60x100) kış ayında olduğumuz için içerinin sıcaklığı korunsun diye bir tanesini kapatmıştım. Hemen on kaplı olanı açtım, 2 tane bilgisayarcılardaki işlemci fanlarından aldım o girişlere arkadan bağladım içeri temiz soğuk hava basıyorlar. Ledin üstüne bi fan attım tahliye yapan fana doğru üflüyor şimdi sıcaklık en azından 27- 29 larda benim için yeterli. Büyük fanım var ama oda hayvan gibi çekiyor oyüzden ona dimmer söyledim dimmer gelince tahileye onu bağlayacam. Bu dimmerda fanın gücünü ayarlamaya yarayan bi anahtar gibi bişey.

kaplantemasi

Yeni üye
kanka sıcak olması büyük sorun ve çözücem diye kafayı yemen cok normal benimde yaşadığım ve denediğim çözümlemeye çalıştığım bir kaç tavsiyede bulunayım .öncelikle odada yapıyorsan odanın pencerisini aç ışıklar yanınca sıcaklı düşerse böyle devam et
sıcaklı düşmez ise,
cooltube kullandığını düşünüyorum yazmamışın ama kullanmıyorsan bile kesinlikle kullan.çıkış fanını ucuna filtre bağlı varsayıyorum ordan boruyla cooltube bağlı cooltubeden de dışarı atıyorsun diyelim bu aşamada filtreyi iptal et ve cıkış fanının bir ucu cadırın dışına boruyla çıkart diğer ucunuda cooltube tak cooltubeden de direk dışarı yani sıcak havayı fanla direk dışarı at. 400w sıcaklığı dışarı atmadan çadırın rahatlamaz.arkadaşın dediği gibi pervane olmaz slient fan almalısın ve sıcak havayı odaya değil pencereden dışarı atmalısın.pencereye delik sart yani.pencerede çift cam ise yuvarlak delik açmak zahmetli iş pimapen camı sök 4 tarafından (youtube sökme videoları var izleyerek yapabilirsin) pencere camı kadar normal cam kestir ona bir delik açtır boruyu ona sabitle al sana miss hava çıkışı.pis havayı aynı odaya at o odadan da temiz hava çekmeye çalışmısın anladığım kadarıyla biraz uzun oldu ama umarım işine yarar.takıldığın yerde yazarsın.

kanka sıcak olması büyük sorun ve çözücem diye kafayı yemen cok normal benimde yaşadığım ve denediğim çözümlemeye çalıştığım bir kaç tavsiyede bulunayım .öncelikle odada yapıyorsan odanın pencerisini aç ışıklar yanınca sıcaklı düşerse böyle devam et
sıcaklı düşmez ise,
cooltube kullandığını düşünüyorum yazmamışın ama kullanmıyorsan bile kesinlikle kullan.çıkış fanını ucuna filtre bağlı varsayıyorum ordan boruyla cooltube bağlı cooltubeden de dışarı atıyorsun diyelim bu aşamada filtreyi iptal et ve cıkış fanının bir ucu cadırın dışına boruyla çıkart diğer ucunuda cooltube tak cooltubeden de direk dışarı yani sıcak havayı fanla direk dışarı at. 400w sıcaklığı dışarı atmadan çadırın rahatlamaz.arkadaşın dediği gibi pervane olmaz slient fan almalısın ve sıcak havayı odaya değil pencereden dışarı atmalısın.pencereye delik sart yani.pencerede çift cam ise yuvarlak delik açmak zahmetli iş pimapen camı sök 4 tarafından (youtube sökme videoları var izleyerek yapabilirsin) pencere camı kadar normal cam kestir ona bir delik açtır boruyu ona sabitle al sana miss hava çıkışı.pis havayı aynı odaya at o odadan da temiz hava çekmeye çalışmısın anladığım kadarıyla biraz uzun oldu ama umarım işine yarar.takıldığın yerde yazarsın.
Dostum çok güzel anlatmış sin öyle bı imkanım yok camdan cikaramam direk komşu görüyor bütün gün o camın yanında oturuyor komşu o yüzden başka bi odaya verebilirim sıcak havayı misal mutfağa olabilir pencereyi dahi açamam yani kafasını uzarsa çadırı görür kadın dedikoducunun teki sıkıntı cami unut lütfen cam devamlı kapalı

sıcaklı düşmez ise,
Dostum cooltube olayını bilmiyordum sayende öğrendim tmm ya iş bu Kdr basitmiş eyw bende diyorum böyle bişey olamaz çünkü HPS lambalar bildiğin kalorifer gibi ama varmış çözümü sayende öğrendim saol bunu pazartesi Alacam

Yesil088

Üye
Olay fanda kanka ben giriş fanımın gelmesini beklerken idarelik 2 tane aksiyel fan taktım fanların ikside aynı güçteydi 95m3 kabin sıcaklığı 20-23 dü. fanım geldi girişi 160m3 çıkış 284m3 kabin içeri çekti kanka kendini ısı ise 20-21 lerdeydi sonra çıkış fanına filtreyi bağladım gücü düşer diye bu seferde kabin şişti ısı 28-29 lara çıktı sonra çıkış fanını yüksek hız moduna aldım kabin ne şişte ne çekti kendine ısı ise şuan 25-27 seyrediyor yeni filizlerde biraz yüksek ama olsun kanka cannabis dayanır. ve bence 30 üstü değilse sorun yok ayrıca cannabis sıcağıda sever daha seri büyür

Ü

Üye silindi 22514

Guest
Odaya klima tak günde 3-5 saat çalışsın kesin çözüm

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • G ganjasevdalısı:
  • D despotdes:
    hahahahahahahaha
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
  • D despotdes:
  • D despacito:
    ****** ****** *** *** hahahaha**
  • D despotdes:
  • D despacito:
    ******* ** ***** hahahaha ********** ***** ****** ****** *** *** hahahaha**
  • G ganjasevdalısı:
    ********* **** hahahaha*** **** ********* ******** *****
  • kkush kkush:
    *** hahahaha***** **** ****
  • D despacito:
    ********* ******* ******* *** ** ****** ********* ********* *** ** ***** ********* ******* **** ******* ********** *********
  • kkush kkush:
    ****** hahahaha
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha**
    ***** ***** ********* ******* ******* *** ** ****** ********* ********* *** ** ***** ********* ******* **** ******* ********** *********
  • kkush kkush:
    hahahaha hahahaha**
  • D despacito:
    *** hahahaha***** **** ****** ***** *** hahahaha hahahaha* ***** ******* ****** ** hahahaha** ****** **** *****
  • G ganjasevdalısı:
  • kkush kkush:
    ***** ***** ****** ****** *** ******** ***** ** ***** *** hahahaha hahahaha* ***** ******* ****** ** hahahaha** ****** **** *****
  • D despacito:
  • Sleepless Sleepless:
  • D despacito:
    ********* *** ***** ******** hahahaha** ***
  • kkush kkush:
    ** ** *** ** ******** *** ******* *** ********* * ***** * *** ********* ******* * **********
    +1
  • D despacito:
    ******* ******* ***** ****** ****** ***** ***** ***** hahahaha ***** *** ********** ******** ****** ****** * **** hahahaha***** ***** *** **** ********** ****** ****** ** ****** ********
    D despacito: ******* ******* ***** ****** ****** ***** ***** ***** hahahaha ***** *** ********** ********...