Sulama

M4TAD0R

Üye
Arkadaşlar öncelikle merhaba
Bir kaç sorum olacaktı size tecrübeli kankalar cevaplarsa sevinirim

Şuan su dışında bütün sistemim hazır

Sorum şu;Arıtma cihazından akan suyu mu kullanayım yoksa çeşme suyunu mu?

Not:ph down mevcuttur.Sadece arada bi'fark var mı öğrenmek istiyorum.

2.soru:Tohumlarımı patlattıktan sonra direkt ana saksıya alsam sorun yaşar mıyım?

Teşekkür ederim şimdiden, bol hasatlar.

A

ALTINPİPO

Guest
1 her ıkı suda olur ph 6.5 olsun yeter
2 ayarlarsın duruma göre..
3 sorun yaşamazsın nem 75 ustu olacak sağlıyamazsan ped gecır kola kutusunu kesıp

M4TAD0R

Üye
1 her ıkı suda olur ph 6.5 olsun yeter
2 ayarlarsın duruma göre..
3 sorun yaşamazsın nem 75 ustu olacak sağlıyamazsan ped gecır kola kutusunu kesıp
Sağol kanka bir sorum daha var cevaplarsan sevinirim 11 litre kumaş saksı kullanıyorum toprağım biobizz allmix 50L 20 litre ekstradan perlit ekledim kendim sence kaç litre su vermem gerekiyor? 1.5L ile 1L arasında kaldım?

A

ALTINPİPO

Guest
Kanka peki 3 hafta sonra gübre cizelgesinin 1. Haftasından mi baslicaz 3. Haftasindanmi
3 haftada az az baslanır yani ısık acarsınya döndürerek yavaş yavaş yukselır aynen o şekilde azdan baslayıp kademe kademe yukselterek vercen gubre

M4TAD0R

Üye
Bro bitki hacmi sana yön versin direk topraktan çıkan sap bölgesini değilde 5-10 cm çapı arasını sula genişledikçe arttır durumu kökler su aramak için sağa sola iyice yayılsınlar, toprağın iyice kurusun su vermeden önce hergün illaki sulamalıyım diye bi kaide yok. Senin döneminde arkadaşım yeni başladı 2-3 günde 1; 1 bardak(200ml) ile sulatıyorum kendisini.
Şimdilik miktar yeterli bir kerede arttırma yavaş yavaş haftalık dozu 100 ml arttırabilirsin sulama suyunu.15. Gün 250-21. Gün 350-30. Gün 500 gibi yavaş yavaş arttırarak gidebilirsin bro bir kerede 500 den 1 lt ye çekme
Kanka peki markette satılan suların üzerindeki ph derecesi doğru mu, 6.6 olanından alıp bitkiye versem olur mu?
Şuan tohumları Light mix toprakta filizlendireceğim sence kaç ml su yeterli?

M4TAD0R

Üye
Valla bro ben pek güvenemiyorum hiç ölçmedim. Verdim 75 lira aldım bi hanna basit ph metre grow kentten. Bi de 30 liraya ph 7.01 solüsyon aldım. Ayda 1 kalibre ederek kullanıyorum yani riske girmeye gerek yok gibi geliyo bana kontrollü olmayıda seviyorum. 20 ml yeter = 2 yemek kaşığı. İlk 10 gün kaşıkla veriyorum bende suyu filizlere. Pirzolot misali :)
Kanka ben de growkentten aldım 70 liraya ama bi bok anlamadım cihazdan senin cihaz manuel kalibrasyon(tornavida) mu?
Bi'de solüsyon şart mı kalibre için?

M4TAD0R

Üye
İlk gübreli suya başladığımdaki artık veg dönemim başlıyor 10-12 günler arasında nemi standart 70-60 den yavaş yavaş düşürüyorum. Bitişe yakın 50-35 arası oluyor nemim
Tohumları bardakta light mixe ektim daha sonra all mixe alıcam
Ligth mixteyken kök için biobizz root juice kullansam nasıl olur?

M4TAD0R

Üye
Düzgün alırsan 1. Haftada da hiçbir problem yaşamazsın. 2 kaşık suya root juice damlatıp hazırladığın saksının dibine dök öyle transplantasyon sağla kanka.Youtube da biraz izle çok kolay.
Kanka yardım et bitkiler 5.günde şuan 600watt shp altındalar ama boya gittiler sanki nedeni nedir?
Sıcaklık::22-27 arası gidip geliyor.
Nem::%99 çıkıyordu bazen (kontrol altına aldım 80lerde tutuyorum 99 olması olumsuz etkilemiş midir?
Cevap ve önerini alırsam çok iyi olur teşekkürler şimdiden

Son düzenleme:
C

Cannabis-420

Guest
Kanka yardım et bitkiler 5.günde şuan 600watt shp altındalar ama boya gittiler sanki nedeni nedir?
Sıcaklık::22-27 arası gidip geliyor.
Nem::%99 çıkıyordu bazen (kontrol altına aldım 80lerde tutuyorum 99 olması olumsuz etkilemiş midir?
Cevap ve önerini alırsam çok iyi olur teşekkürler şimdiden
ustundeki ıslaklıktan ışık mercek etkisi yapıp yaprakları yakabilir

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • lavrens lavrens:
    *** **** ******** ******* ******** ****** ******** ********* hahahaha**** ****** ******* ******** ******* * **** **** ****** ******** ** ******
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha* ******* ** ***** hahahahahahahaha*******
    +1
  • lavrens lavrens:
    ****** ****** ******* ********** hahahaha*** hahahaha ***** **** ***** ** **** **** ****** **** ****
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ********** ****** ** ******* hahahaha* ***** **** ***** hahahaha ***** **** ***** ** **** **** ****** **** ****
  • içiciadam içiciadam:
  • Lew4nd0w5k1 Lew4nd0w5k1:
    *** *** ****** hahahaha* hahahaha**** *** ***** *** ***** ********* ****** ***** *** ******* ******** * ***** ******* ** hahahaha******** ******* ** *****
    +1
  • Houp53 Houp53:
  • içiciadam içiciadam:
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • içiciadam içiciadam:
    ***** **** **** ********** *** **** ** ***** *** *** ****** hahahaha* hahahaha**** *** ***** *** ***** ********* ****** ***** *** ******* ******** * ***** ******* ** *******
    ***** ******* * ***** ****** ****** *** ********** **** **** ********** *** **** ** *****
    +1
    **** **** **
  • NewGardener NewGardener:
  • Houp53 Houp53:
    ***** ******* ********** ****** ****** **** ****** ***** ********* ****** ****** ********* **** hahahaha* **** *********
  • içiciadam içiciadam:
  • NewGardener NewGardener:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** *** hahahaha**** ***** ***** hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    ** ******** ******* ***** ******* ******* **** ****** ******* ******* **** *******
    ***** * ** ****** **** ****** *** ********* ***** ******** hahahaha **** *** ******* ***** ****** **** ** ******* **** hahahaha* ****** ******* ********* ***** ******** **** *********
    +1
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha ****** ***** ********* ****** ******* ******* ********** hahahaha ****** ****** **
    ****** ** hahahaha*** hahahaha* ***** *** hahahaha**** ***** ***** hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    *** ****** hahahaha*** *********
    ***** hahahaha* **** ********* ********* *** **** *******
    Lew4nd0w5k1 Lew4nd0w5k1: ***** hahahaha* **** ********* ********* *** **** *******