Starting

Ak420

Üye
Gönül dostları hepinize merhaba.
Growa başlamadan önce çorbacı tohumlarını suya attım,sebebi içlerinden bitane erkek bulup photo tohumlarımı döllemek istiyorum,hem fide makinasında 25c sıcaklık termostat ayarlı,tohumun nasıl geliştiğini kontrol edicem, de genetikleri patlatip kabinimi kurmak istiyorum,tecrübelerinize ihtiyacım var,yanlış yaparsam çorbacı tohumu olduğu için tecrübe edinicem,değerli fikirlerinizi ve bilgilerinizi benimle paylaşın.simdi ben genetiklere gecince coco ve ekledigim gübreler + güvercin gübresi kabinim 160x160x160
Tohumun birisi cinderella (sativa+colorado cookies)
Bez saksı 20 lt ilk olarak ışığı kaç w vermem gerek ve kaç cm den)işığım 120x6 QB 720w kaç w ile başlayıp sonra ışığı komple mi yakayim ama hangi zaman)biraz karışık oldu sanırım ama umarım anlasilmisimdir @Canna rEis @OttoMan47
@progrower:)
@i2e üstadlar sizin dediginiz gibi başlamadan size sordum ki birlikte yapalım diye sanırım doğru olan bu şimdiden değerli yorumlarınız ve fikirleriniz için teşekkür ederim saygılarımla

Ekli dosyalar

• Screenshot_20211211-232916_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20211211-232916_WhatsApp.jpg
    718.6 KB · Görüntüleme: 30
  • Screenshot_20211211-232925_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20211211-232925_WhatsApp.jpg
    472.7 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:

OttoMan347

√SEFİR√
Kanka ışıktan ben anlamam malesef. O elindeki gübreler sentetik. Güvercin gübresiyle birlikte olmaz

Ak420

Üye
Hangi gübreleri almam lazım yardımcı olur musun,tohum kafa verdikten sonra kac gün sonra koklendirici ve diğer gübreleri vermeye başlamalıyım yardımcı olurmusun

Ak420

Üye
@OttoMan47 1.günden itibaren güvercin gübresi ile hasata kadsr devam edebilir miyim? İlla ec ppm metre almam lazım mi,ph metrem var adwa12,tavsiye ve öneri istiyorum kabini kurmadan. Kabini kurarken tüm foto paylaşıcam

C

Canna

Guest
Dostum cocoda hic güvercin gübresi kullanmadim, bilmiyorum nasil olur, Ec ölcer lla alman sart degil ama olursa iyi olur, saksida biriken tuzu ögrenirsin, gerektiginde flush atarsin. O kabine 6 tane 120 watt QB cok fazla, filizde 1 tane 45 cm mesafeden, bitkilerin biraz palaznaninca yani 15 günlük filn olunca 2. yakarsin, cicekte en fazla 3 tane ama, isigi bitkine kontrollü ver, isik stresine sokma kizlari.

Ak420

Üye
@Canna Peki reis 2 çiçek kabini kaplar mi yoksa 4 yapicam şayet kabini kaplamazsa.guvercin gübresini kullanmasam mevcut ekte paylastigim gübrelerle devam edebilir miyim,takviye gerektirir mi.

OttoMan347

√SEFİR√
Ben atlamışım cocoyu. Cocoda güvercin gübresiyle yakarsın bitkiyi kullanılmıyor. Nakit durumun nasıl? Ona göre gübre tavsiye edelim başlayacaksan tam başla

Ak420

Üye
@OttoMan47 reisim 15 bin para harcadım şuan bunlarla başlamam şart,lakin growkentin Qutlet ürünlerinden birini bulup yada artık kendim gidip alcam,malûm kargo yapılamıyor o ürünler,yani bitki 30 günlük olana kadar birşey alma şansım yok,kaç bitki yapacağımi bile bilmiyorum,4 düşünüyordum zaman sorunum yok ama 4 fazla gelir o kabine dedi arkadaşlar şaşırmış bir haldeyim,fikirlerinizi uygulamak için açtım soruyu,hep.birlikte beraber devam edelim

Ak420

Üye
Ekte paylastigim calsium ve diğerlerinin görevi ne sentetik gübrelerle ilgili hiçbir bilgim yok,önce ki growda ikisini birlikte kullanmıştım çok fazla bir hasat alamadım,somekler büyük değildi,tek bitki 240w ışıkla,bilinçli ve doludolu somekler istiyorum,sunuda biliyorum ki bitki toprağa düşer düşmez başlıyor eğitim,çünkü bitki 20 günlükken küçükse öyle devam ediyor,lakin kafa verdikten sonra ki kullandığımiz malzeme ne kadsr doğruysa bitki gövdeden büyük başlayınca herşey yolunda gidiyor gördüğum kadarıyla öyle,o yüzden açtım ki bu sayfayı sizin yardımınızla devam edeyim,rica ediyorum gübrelerle ilgili bilgileri safa anlatır gibi anlatın,çünkü iç mekan da henüz yeniyim.

OttoMan347

√SEFİR√
4 sığar o kabine. 30 günlük olana kadar sadece solucan gübresi ve ev yapımı callmag kullanırsın her türlü olur git katı solucan gübres al saksıyı %30 solucan %70 toprak yap tohumları patlat bardakta biraz büyüt saksıya al devam et. Sonra gerekli gübreni alırsın. Coco işi teferruatlı bi iş eksiklerin varsa bakamazsın önce bi toprakta başla bitkiyi tanı tecrübe edin en az 2 grow sonra coco yap merdivenin 4 5. Basamağına birden atlarsan geri düşersin

C

Canna

Guest
@Canna Reis kafam çok karışık 100 lt coco aldım evde duruyor,gübreleri de bu ay 15 te alcam coco toprak perlit karışımı birşey mi yapsam
Dostum coco kullan elimden gelen yardimi yaparim, yani coco konusunda cevap veremiyecegim soru yoktur ama , güvercin gübresi hakkinda hic bir bilgim yok, dersenki ben ihtal sivi coco gübresi alabilirim, o zaman baska. Tabiki cocoda basla derim.Saksini altina 3-4 cm kadar hidroton koy ve üstünü %30 oerlit % 70 coco karisimi ile doldur. Ayrica cocoda kesinlikle calmag lazim, calmag siz olmaz. Hevesini kirmak istemiyorum ama tam sistemle baslamazssan sonra üzülürsün, gerekli grow olmaz. Ayrica ne marka coco aldin, tamponlumu yoksa tamponsuz mu. Sadece plagron coco tamponlu, digerleri degil.

Ak420

Üye
@Canna Coco yeni aldım reis n1 Den aldım nasıl olduğunu bilmiyorum ph ayarlı yks3 perlitli güvercin kullanmam progrover kullanmam gereken gübreleri atti eklemem gereken başka birşey varsa yaz reis

Ekli dosyalar

• Screenshot_20211212-211414_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20211212-211414_WhatsApp.jpg
    73.8 KB · Görüntüleme: 8
C

Canna

Guest
Tamam eknecek bir sey yok, ben o gübreleride hic kullanmadim, ben sadece canna kullaniyorum dostum, ama @progrower:) önerdiyse gözü kapali kullan.

C

Canna

Guest
Cok büyük olmasin, o koymamizin amaci, cocoda saksinin alti ile üstünün nem miktarini dengelemek.

Ak420

Üye
Orta boy ideal o zaman gübreleri de alıp ec metre de ekleyip kabini kurup başlayınca toprağa düştüğü gunden itibaren foto paylaşmaya başlıcam tskr ederim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kokokoco kokokoco:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******** ****** **** ******** *** ********** **** ***
  • Bassman Bassman:
  • kokokoco kokokoco:
    hahahaha****** **** hahahahahahahaha*
  • Bassman Bassman:
  • kokokoco kokokoco:
    hahahaha* ***** ***** ********** **** **
  • P Piranaa:
  • P Piranaa:
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** ****** ********* *** * *** ****** **
  • P Piranaa:
    ********* ***** *** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha **** ***
  • Bassman Bassman:
    ******* hahahaha***** **** ***
  • M Mançiz:
    hahahahahahahaha********
  • M Mançiz:
  • M Mançiz:
    ****** ****** ** ****** **** *** ** hahahaha*
  • gorilladam gorilladam:
    hahahaha* ***** ****
  • gorilladam gorilladam:
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
    **** hahahaha **** *** *********
  • kokokoco kokokoco:
    ********* ********** **** hahahaha******* ***** ******
  • gorilladam gorilladam:
    ***** ** **** hahahaha **** *** *********
  • obeb obeb:
    *** *** ******* ****** ********* ********** **** hahahaha******* ***** ******
  • gorilladam gorilladam:
  • gorilladam gorilladam:
  • gorilladam gorilladam:
    ** ** **
  • obeb obeb:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
    obeb obeb: hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****