Somek neden buyumez?

zehir0t

Üye
Bunun 100 tane sebebi olabilir ışığın mi yetersiz toprağın mi ? Bitkin strese mı girdi bunların cevaplarını en iyi sen biliyosun . Ama en önemli etken ışık diye düşünüyorum.

Kimde Bu

Müptezel
kullanılmış toprak
sulama şekli (hızlı suyu dökmek)
saksıdaki toprağı havalandırmamak (toprak çöküp kökler kısmen yüzeye çıkması)
fazla miktarda bitkiyi içiçe birbirinin içine sokmak
havalandırma eksikliği
ışık (yetersizlik, mesafe v.s.)
gübre uygulama hataları
benim bu fotodaki bitkiye koyduğum şahsi teşhislerim
tamamen tahmin üzerine yazdım.
bunlardan herhangi biri de bu duruma sebep olmuş olabilir.
hasatın bol olsun
:)
Kullanılmış toprak :D https://ibb.co/grzWZwX

Bunun 100 tane sebebi olabilir ışığın mi yetersiz toprağın mi ? Bitkin strese mı girdi bunların cevaplarını en iyi sen biliyosun . Ama en önemli etken ışık diye düşünüyorum.
Lütfen seçim yapmama yardım et!
TRY 481.42 34%OFF | Tam spektrum 300/600/800/900/1000/1200/1800/2000W büyümeye yol açtı işık 410-730nm kapalı bitkiler ve çiçek için sera büyümek çadır
İsigim bu 1200 watlik topragimda karisimli torf iki hafta hafta fazla gubreden gubre yanmasi oldi ikikez flusladkm peki buyurmu yoksa boyle kalirmi ne yapmam gerek sizce bir yol gosterin

kullanılmış toprak
sulama şekli (hızlı suyu dökmek)
saksıdaki toprağı havalandırmamak (toprak çöküp kökler kısmen yüzeye çıkması)
fazla miktarda bitkiyi içiçe birbirinin içine sokmak
havalandırma eksikliği
ışık (yetersizlik, mesafe v.s.)
gübre uygulama hataları
benim bu fotodaki bitkiye koyduğum şahsi teşhislerim
tamamen tahmin üzerine yazdım.
bunlardan herhangi biri de bu duruma sebep olmuş olabilir.
hasatın bol olsun
:)
Onerin peki

OttoMan347

√SEFİR√
@OttoMan47 kanka sen bir cozum soyle sokup atiyimmi bekletiyimmi
Kanka neden söküp atıyorsun. Devam et 30 gr ümidin var rahat çıkar merak etme. Bodur kaldı bitki aman aman bişey bekleme zaten. Ama her türlü hasat alırsın zorlamadan ölmez bu bitki. Sen buna benim çıkmaz yol tekniğimi kullan. Nasıl yetiştirdin neler yaptın her ayrıntısını bilmediğim için çıkmazdasın. En güzeli buna iyi bi flush at. Flush sonrası aloe vera gübresi öneriyorum, tresini falan alır rahatlatır direncini arttırmak için ver. Sonra rutin bakıma devam hiç bişey olmaz. Benim aloe tarifini yap ilk etapta 1 2 sulama 1 çay bardağı ver sonra her sulamada 1 fincana düşürür devam edersin

Kanka neden söküp atıyorsun. Devam et 30 gr ümidin var rahat çıkar merak etme. Bodur kaldı bitki aman aman bişey bekleme zaten. Ama her türlü hasat alırsın zorlamadan ölmez bu bitki. Sen buna benim çıkmaz yol tekniğimi kullan. Nasıl yetiştirdin neler yaptın her ayrıntısını bilmediğim için çıkmazdasın. En güzeli buna iyi bi flush at. Flush sonrası aloe vera gübresi öneriyorum, tresini falan alır rahatlatır direncini arttırmak için ver. Sonra rutin bakıma devam hiç bişey olmaz. Benim aloe tarifini yap ilk etapta 1 2 sulama 1 çay bardağı ver sonra her sulamada 1 fincana düşürür devam edersin
Tamam kanka uyguluyacam allaha emant

zehir0t

Üye
Kankalar somek büyütmek için potasyum sülfat katı gübre hakkında ne düşünüyorsunuz içinde big buddyn ham hammdesi potasyum var organik baktığım ağaçlarıma.sizce suda açılmış potasyum sülfat nasıl olur ? Toprak hafif nemli iken versem ??

Weedseed93

Kıdemli Üye
Kanka tam olarak Bloom a 3 hafta önce girdi diyorsun , somekler zaten 4 -6 hafta arası dolar, over felan da kullanırsan bunu daha da yukseltebilirsin.ben acikcasi 3 haftalık bitkiye göre öyle aşırı bir sorun görmedim. Gubre ne kullaniyorsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********