Solucan Gübresi hk.

scat35

Yeni üye
Cümleten selamlar. Bitkilerim 8. gününde ve artık ufaktan gübreye başlamamam gerek. Bunun içinde elimde sadece solucan gübresi var ve maddi olarak şimdilik böyle olmak zorunda. Sıvı solucan gübresi bu arada ama katı da alabilirim. Toprakta All-Mix. Sorum ise, solucan gübresine ne zaman başlamalıyım? Katı veya sıvı hangisinin kontrolü daha rahattır?

Cvp: Solucan Gübresi hk.

scat35' Alıntı:
Cümleten selamlar. Bitkilerim 8. gününde ve artık ufaktan gübreye başlamamam gerek. Bunun içinde elimde sadece solucan gübresi var ve maddi olarak şimdilik böyle olmak zorunda. Sıvı solucan gübresi bu arada ama katı da alabilirim. Toprakta All-Mix. Sorum ise, solucan gübresine ne zaman başlamalıyım? Katı veya sıvı hangisinin kontrolü daha rahattır?

Gübrelemeye başlaman gerektiği nerden geldi aklına ? Toprağım all mix diyorsun, toprağın zaten gübreli. All mix topraklarda 1 aydan sonra gübre verilir. Bırak bitki önce topraktaki gübreyi yesin

R

Ripley'sOG

Guest
Ve ek olarak Allmix toprak ile fide başlatilmaz.Kullanilmak isteniyor ise  light mix'in ardından transplant islemi yapilir ve öyle devam edilir.

scat35

Yeni üye

İşte bende forumdaki bu gibi sert tavırlardan dolayı uzunca bir süre araştırıp en son tercih konu açtım. Bilmediği için konu açıp, aklındakini soran genel olarak fırça yiyiyor, anlamış değilim. Lakin, sorun bende yeterince araştıramamışım. Forumda da genelde yazdığı gibi 10. günden sonra gübre verilmesi gerektiği yazdığı için gübre vermem gerekiyor yavaştan dedim buradan öğrendiklerimle yani. Topraktan aldığı gübrenin o kadar yeteceğini düşünememiştim. Cevaplar için teşekkürler. Şimdi, solucan gübresi hakkında yukarda sorduğum sorularda 'fırça kaymadan' yardımcı olabilicek var mı?

cannabis16

Ordinaryüs

scat35' Alıntı:
İşte bende forumdaki bu gibi sert tavırlardan dolayı uzunca bir süre araştırıp en son tercih konu açtım. Bilmediği için konu açıp, aklındakini soran genel olarak fırça yiyiyor, anlamış değilim. Lakin, sorun bende yeterince araştıramamışım. Forumda da genelde yazdığı gibi 10. günden sonra gübre verilmesi gerektiği yazdığı için gübre vermem gerekiyor yavaştan dedim buradan öğrendiklerimle yani. Topraktan aldığı gübrenin o kadar yeteceğini düşünememiştim. Cevaplar için teşekkürler. Şimdi, solucan gübresi hakkında yukarda sorduğum sorularda 'fırça kaymadan' yardımcı olabilicek var mı?

sen fırça görmemişin bilader
adamlar sana yol gösteriyor,allmix toprağa 1 ay gübre verilmez diyor,ayrıca tohum all mix toprakta başlatırsan gübre yanıklarından başın ağrır diyor,sen hala daha solucan gübresini soruyon.
ulan madem yazılanları dinlemiysen,madem bilgiye değer vermiyon ne bok yemeğe soru soruyon ?
sen git kumdan kale falan yap,yaz mevsimini arkadaşlarınla geçir,cannabis yetiştirmek olgun insan işidir.bilgi gerektirir.sana 10 gömlek fazla bu iş

scat35

Yeni üye

Bak bi tane daha geldi mesela. Fırçanın nasıl kayılacağını iyi bilen bir arkadaş. 

Yol gösterdikleri için teşekkür ettim ve anladım zaten. Tohumu vermişim peçeteye, çıkımış. 8 gün olmuş saksıda ve elimde başka tohum yok. Allmix toprakla ilgili söylediklerini kulağıma küpe yaptım, bir dahaki sefere dikkat ederim ama şimdilik yapabiliceğim bir şey yok diye bişey diyemedim. Şimdi, 'ulan madem yazılanları dinlemiysen,madem bilgiye değer vermiyon ne bok yemeğe soru soruyon ?'  diyen canım arakdaş! hiç mi gübre kullanmıyacağım? tekrar konu mu açayım 1 ay sonra? hiç mi başka solucan gübresi merak eden insan yok? cannabis yetiştirmenin olgun insan işi olduğunu söylüyosun, kumdan kale diyosun, 10-20 gömlek diyorsun? Neyse tüm cevaplar için eyvallah. Bir süre daha kalsın konu belki sorumun cevabını bulabilirim. Konuyuda saptırmamak adına tartışmaya girmeyeceğim. Sevgiler..

scat35' Alıntı:
Bak bi tane daha geldi mesela. Fırçanın nasıl kayılacağını iyi bilen bir arkadaş. 

Yol gösterdikleri için teşekkür ettim ve anladım zaten. Tohumu vermişim peçeteye, çıkımış. 8 gün olmuş saksıda ve elimde başka tohum yok. Allmix toprakla ilgili söylediklerini kulağıma küpe yaptım, bir dahaki sefere dikkat ederim ama şimdilik yapabiliceğim bir şey yok diye bişey diyemedim. Şimdi, 'ulan madem yazılanları dinlemiysen,madem bilgiye değer vermiyon ne bok yemeğe soru soruyon ?'  diyen canım arakdaş! hiç mi gübre kullanmıyacağım? tekrar konu mu açayım 1 ay sonra? hiç mi başka solucan gübresi merak eden insan yok? cannabis yetiştirmenin olgun insan işi olduğunu söylüyosun, kumdan kale diyosun, 10-20 gömlek diyorsun? Neyse tüm cevaplar için eyvallah. Bir süre daha kalsın konu belki sorumun cevabını bulabilirim. Konuyuda saptırmamak adına tartışmaya girmeyeceğim. Sevgiler..

En iyisi 1 ay bi geçsin önce, sen sonra gübre vermeye basla sıvı solucan gubresi kullanabilirsin katı yerine. Ama eğer organikse azar azar vermeye basla yakarsın sonra bıtkıyı. 1 LT'ye 2ml olarak başlayabilirsin 1 aydan sonra.

AkatriaL

Yeni üye
dostum sakin ol,  bitkiler bulur yolunu , senin aklında şu olmasın  ne kadar gübre o kadar büyüme öyle bişey yok, sulamadada aynı muhabbet.

bozadanadam

Yeni üye

cannabis16' Alıntı:
scat35' Alıntı:

adamlar sana yol gösteriyor,allmix toprağa 1 ay gübre verilmez diyor,ayrıca tohum all mix toprakta başlatırsan gübre yanıklarından başın ağrır diyor,sen hala daha solucan gübresini soruyon.
ulan madem yazılanları dinlemiysen,madem bilgiye değer vermiyon ne bok yemeğe soru soruyon ?
sen git kumdan kale falan yap,yaz mevsimini arkadaşlarınla geçir,cannabis yetiştirmek olgun insan işidir.bilgi gerektirir.sana 10 gömlek fazla bu iş

kardeşim eksi verebilsem vericem sen ne zehirli ne lanet bir adamsın adam birşey sormuş adam akıllı cevap istiyor vermeyeceksen cevap yallah ya . vallahi tilt oluyorum şöyle dangalaklara

Cannabis38

Yeni üye
Kardesm solucan gübreside verebilirsin tabi bitkinin durumuna göre vermen daha mantıklı 1 sulama 1 gubreli sulama şeklinde devam et . bitkin sanıyorum daha yeni o yuzden fazla gübre verip öldürme belli bi dönemden sonra çogalta çogalta verirsin oluruna bırak fazla dert etme 

Efexx

Yeni üye

cannabis16' Alıntı:
scat35' Alıntı:

sen git kumdan kale falan yap,yaz mevsimini arkadaşlarınla geçir,cannabis yetiştirmek olgun insan işidir.bilgi gerektirir.sana 10 gömlek 
Adam zaten yeterince şefaf sormuş niye burda yeşileniyorsun yaramuyorsa içme

Kardeşim bende katı gübre kulanıyorum 1 sene beklemiş inek gübresi yaptım tohumdan fideye hiç bi sıkıntı olmadı oran olarak saksının yarısı kadar karıştırdım.
Solucan gübresine gelicek olursak denemeyi bende düşünüyorum 20 kg kadar aldım gecenlerde fırsatım olmadı benim araştırmalarıma göre 20 22 lt tropraga 3 kg idealmiş forumdan birisi de denimiş gayet güzel verim almış bencede yerinde bir miktar ama ben her ihtimale karşı az kulanmayı düşünüyorum az gelirse şebet yapar veririm gübreden yanmasın bitkide gerisi boş dumanın bol olsun

Maruk

Yeni üye
Bu formun en buyuk sorunu bana gore cok fazla egoist insan olmasi yolda gorsen selam vermeyeceğin suratına bakmayacagin tipler burada estiriyor boauna dememisler bir insani tanımak istiyorsan ona para ve mevki ver zamanla gosterir kendini diye 
Adam soru soruyor lan lun vs konusuyorsunuz kardeşim adam bilmiyor formu arastir de gec yada yazma ne oradan klavye delikanliligi yapiyorsunuz ki iki grow yapan burada sekilli sekilli konusuyor konuya eklemek istedim gercekdende bu formda cok fazla asabi takilanlar var kurtulun bu egonuzdan

Efexx

Yeni üye

Maruk' Alıntı:
Bu formun en buyuk sorunu bana gore cok fazla egoist insan olmasi yolda gorsen selam vermeyeceğin suratına bakmayacagin tipler burada estiriyor boauna dememisler bir insani tanımak istiyorsan ona para ve mevki ver zamanla gosterir kendini diye 
Adam soru soruyor lan lun vs konusuyorsunuz kardeşim adam bilmiyor formu arastir de gec yada yazma ne oradan klavye delikanliligi yapiyorsunuz ki iki grow yapan burada sekilli sekilli konusuyor konuya eklemek istedim gercekdende bu formda cok fazla asabi takilanlar var kurtulun bu egonuzdan

+1

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
    *** ********* ** **** ***** ** ***** hahahahahahahaha********
  • G Groww:
    hahahaha **** ******* ** ****** ***** hahahaha ****** ********** ***** ******** ******* ****** ****** *** ******* ******** ** ******** ***** ** ********** ***** *** ******** *******
  • Night owl Night owl:
    ****** ** hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    *** *** ** ** hahahaha **** ******* ** ****** ***** hahahaha ****** ********** ***** ******** ******* ****** ****** *** ******* ******** ** ******** ***** ** ********** ***** *** ******** *******
  • G Groww:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** * ***** ****** **** ****** *** ********* ** hahahaha ** *** *** ******** ***** ***** ********* *******
  • NewGardener NewGardener:
    ***** **** ****** ******* *** ******* hahahaha***** ****** ********
  • A ax-b:
    ********* ****** ***** ******** ***** ******* **** ****** ******* *** ******* hahahaha***** ****** ********
    **** * ***** ***** *** **** ***** *
  • A ax-b:
    +1
  • A ax-b:
    +1
  • G Groww:
    ******** ********** ******** **** ** **
  • G Groww:
    hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    *** ***** ***** ******* ******* ***** ****** ** ********* ******* ***** ***** ***** ********* ******** ********** ********** *** ******** ********** ******* ********* * ***** ** ******** ******** ******* ******* ****** * ***** ****** **** ****** *** ********* ** hahahaha ** *** *** ******** ***** ***** ********* *******
  • Night owl Night owl:
    ***** **** **** * ***** ***** *** **** ***** *
    +1
  • Night owl Night owl:
    ********** **** ***** ******* ****** ** *** ********** **** ***** *** hahahahahahahaha
  • D despotdes:
    ***** ******** *** **** ******* ********** ******* ********* ********* ******** ******* ******* hahahaha** ******* ***** ***** ******* ******* ***** ****** ** ********* ******* ***** ***** ***** ********* ******** ********** ********** *** ******** ********** ******* ********* * ***** ** ******** ******** ******* *******
  • D despotdes:
    *** ******* ********* hahahaha****
  • D despotdes:
    D despotdes: *** ****** *** **** ****