Sizce sorun nedir üstadlar.

Heisenbergg

Yeni üye
Kabinim bu şekilde ve ışıklar ise

Spider Farmer SE3000 300W Full Spectrum LED Grow Light​

*Bu bitkim bu şekilde üst yaprakların bir kısmı büzüşmüş şekilde ve alt bir yaprağı sararmış bu bitkideki sorun nedir sizce aşağıdaki link

bu aşağıdaki bitkimin ise bir yaprağının yarısı sararmış

https://ibb.co/PY3Wwfx Bu bitkide ise sarı lekeler var

kabinim ise bu şekilde nem 60-75 arası, havalandırmayı bir gün aralıklarla çalıştırıyorum şimdilik, toprak light mix hiç gübre kullanmadım daha, suyun pH 5.9-6.3 arası veriyorum.

Bu da 15 günlük olan, diğer kızlardan bir hafta önde olan kızım

OttoMan347

√SEFİR√
İlk üçlü resimde bişey yok. Sonrasındaki ikili resimde de sorun yok. Sarı lekeler var dediğinde de sularken yapraklara da dökmüşsün gibi görünüyor mantar oluşmaması için yapraklarına tarçınlı su sık iki günde bir. Son attığın 15 günlük bitki bi tık callmag eksikliği çekiyor

Heisenbergg

Yeni üye
İlk üçlü resimde bişey yok. Sonrasındaki ikili resimde de sorun yok. Sarı lekeler var dediğinde de sularken yapraklara da dökmüşsün gibi görünüyor mantar oluşmaması için yapraklarına tarçınlı su sık iki günde bir. Son attığın 15 günlük bitki bi tık callmag eksikliği çekiyor
Değerli cevabın için teşekkür ediyorum:) cal mag'i kaç litre suya ne kadar ekleyeyim? Vakit buldukça forumda gezip yeni bilgiler katıyorum kendime lakin bu growun boşa gitmemesi adına gerektikçe (umarım gerekmez) sizden arada sırada yardım alacağım:)

OttoMan347

√SEFİR√
Değerli cevabın için teşekkür ediyorum:) cal mag'i kaç litre suya ne kadar ekleyeyim? Vakit buldukça forumda gezip yeni bilgiler katıyorum kendime lakin bu growun boşa gitmemesi adına gerektikçe (umarım gerekmez) sizden arada sırada yardım alacağım:)
Kanka hazır gübre kullanıyorsan eğer ben anlamam miktarlarından. Onun için chatten sor markasını da söyle yada burda söyle sana yardımcı olurlar

okuyombenya

Yeni üye
Litre başına 1 1.5ml kullanıyorum ben kimyasal gübrede, belirli bi süre 3 sulamanın 1i callmag şu an 3 sulamanın 2 si calmag olarak gidiyorum çiçeğin 2. Haftasında. Ne zaman kesmem gerektiği konusunda fikrim yok ama onu da öğrenmem gerekiyo

bongbong

Üye
An'nin cal mag inde haftada 1 kere litre başına 2ml verin yazıyor. bende ona göre veriyorum hep. ama senin bitkiler küçük daha, yarım porsiyonla başlayabilirsin bence

1 litreye 1 ml vererek başla faydasını görürsen 1 ml olarak devam et göremezsen arttırırsın. Advanced nutrients gübreleri var bende ilk başladığımda tabloya göre gidiyordum yaprak uçlarından yanmaya başladı.O tablonun her zaman yarısıyla başlayıp gözlemlerime göre kendim arttırıyorum.Arada bir boş sulama yapıp toprağı temizliyorum.Forumda advanced nutrients sıvı gübrelerinin çok fazla tuzlanma yaptığını söyleyenler var.

Bigbut

Müptezel
Cal meg eksikliği var son bitkide.
1 lt suya 2 ml koyarsın yarım litresini o bitkiye kalanida diğerlerine paylastir.

Litre başına 1 1.5ml kullanıyorum ben kimyasal gübrede, belirli bi süre 3 sulamanın 1i callmag şu an 3 sulamanın 2 si calmag olarak gidiyorum çiçeğin 2. Haftasında. Ne zaman kesmem gerektiği konusunda fikrim yok ama onu da öğrenmem gerekiyo
Sacmalamissin. Calmag hayayi boyunca 2 defa veriyorum ben. Calmag ihtiyac olmadan verilmez. Jdlakdhlakdja 3 sulamanin 3 unde gitmelisin bence. Adama yanlis bilgi verme..

Bigbut

Müptezel
Sacmalamissin. Calmag hayayi boyunca 2 defa veriyorum ben. Calmag ihtiyac olmadan verilmez. Jdlakdhlakdja 3 sulamanin 3 unde gitmelisin bence. Adama yanlis bilgi verme..
Kullandığı medyaya ve gubreye bağlı.
Ama 2 haftada bir verilir cal mag dostum.
Eksiklik oluşmadan vereceksin ki ise yarasin degilmi?

Kullandığı medyaya ve gubreye bağlı.
Ama 2 haftada bir verilir cal mag dostum.
Eksiklik oluşmadan vereceksin ki ise yarasin degilmi?
Bende diyorum ki hayati boyunca 2 defa eksiklik hissediyor. Yapraklardan gorunuyor. Surekli verilecek bireey degil. Kendin bilmiyorsun insnalarida yanlis yonlendirme. Kimden duydun 3 sulamadan 2 sinde calmag veren?
Insanlari yanlis yonlendirip yanlis bilgi kirliligine sebep oluyorsunuz. Bilmiyorsan yorum yaoma arkadasim..

Bigbut

Müptezel
Arkadas tam Bi osuruk kusura bakmayın ama.
:) üste yazdık kullandığın medyaya gubreye bağlı diye.
Ben % 50 Coco % 50 soil kullaniyorum iki haftada bir cal mag geldi verme bakalım cal mag.
Hariçten gazel okuyorsun.
Bi sen biliyorsun.
Sen ve senin gibi adamlar yüzünden yardıma bile soğuyor insanlar.

Arkadas tam Bi osuruk kusura bakmayın ama.
:) üste yazdık kullandığın medyaya gubreye bağlı diye.
Ben % 50 Coco % 50 soil kullaniyorum iki haftada bir cal mag geldi verme bakalım cal mag.
Hariçten gazel okuyorsun.
Bi sen biliyorsun.
Sen ve senin gibi adamlar yüzünden yardıma bile soğuyor insanlar.
Git isine bak biradwr. Git aynada kendjni kandir. Burdan sana senin telinden calan çıkmaz. Vermiyorlar iste. Kim veriy9r 3 den 2 sinde calmag. Hani kim nerde. Kral oldugunu saniykn ama soytaridan baska birsey degilsin. YANLIS YONLENDIRME INSANLARI. YANLIS YAPTIRIP BIRAKMALARI ICIN UGRASIYORSUNUZ. HATA YAPTIRIP SOGUTMAYA CALISIYORSUNUZ. HAINSINIZ OGLUM SIZ..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ****** hahahaha* *** ***** ******* hahahaha* ** **** ******* **** ****** ***** *********
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • NewGardener NewGardener:
    ********* **** hahahaha hahahaha ***** **
  • Night owl Night owl:
    *** hahahaha*** hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ** ****** ********* ** ** ********** ********* ****** ******* ******
  • Night owl Night owl:
    ******* *** ***** ** ********** ******** hahahaha** ***
  • Night owl Night owl:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ********** **** hahahaha* *** hahahaha* ***
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
    ********** **** hahahaha* *** hahahaha* *** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ** ***** hahahaha** ******** ****** **** ****** ***
    *** **** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** ********* ******** ** ***** ****** ********* ********* **** *** ** ****** ***** ********* ***** ***** **** ***** *** ******** ******* ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** *** ***** ********* ** **
    *** ********* hahahahahahahaha
    Lemonhazelover Lemonhazelover: ****** *** ***** ********* ** ** ***** ******* ***** **** *** ******