sizce hasat edilir mi?

bitki bayağı macera atlattı, ilk grow denemesi, otcubebe isimli youtube kanalını rehber aldık ve bitkileri 7 lt lik saksıya ektik o öyle diyodu çünkü bitkiler gelişmedi sonra cok geç bir zamanın ardında saksı değiştirdik ve ölü gibi olan bitki bir anda en kuru yerlerinden bile yeşermeye başladı ve koyu bir yeşil rengine döndü ayrıca sömekler de şişti ve çok thc üretti. bitki şu anda 95. gününde. auto original glue

Son düzenleme:
S

silas

Guest
Küçük saksıda zaman kaybetmiş gibi, bu yüzden hasadın gecikmiş, 2-3 haftan daha var. trikomların %70i rakı beyazına, %10-15 kadarda amberleşme görünceye kadar gübre vermeye devam et daha, trikomlarda bu değerleri gözlemlediğinde 15 gün kadar sadece su verip gübreden temzleyip hasat edebilirsin.

Küçük saksıda zaman kaybetmiş gibi, bu yüzden hasadın gecikmiş, 2-3 haftan daha var. trikomların %70i rakı beyazına, %10-15 kadarda amberleşme görünceye kadar gübre vermeye devam et daha, trikomlarda bu değerleri gözlemlediğinde 15 gün kadar sadece su verip gübreden temzleyip hasat edebilirsin.
usta çok kafam karıştı bitkinin durumu bu ama alttan hala yeşil yeşil küçük oluşumlar veriyor beklesem sanki 2 ay daha büyüyecek

7 lt saksı pişmanlıktır . Zamana ve çabaya değmiyor tek teselli tecrübe oluyor . Zaten toprak azalıyor 4-5 litre kalıyor . Toprak eklesen bi dert eklemesen bi dert .. Yanılmıyorsam tricomların çoğu bulut rengine dönmüş tek tük amberleşme de var flush atıp karanlığa alırsan en azından az mahsül olur ama tadından yenmez .
7 lt saksının pişmanlık oldugunu cok acı bir tecrübe ile anladık ama dediğim gibi otcubebe isimli youtube kanalını rehber aldık, o zamanlar forumdan haberim yoktu ilgilendiğiniz için sağolun

Ü

Üye silindi 22139

Guest
7 lt saksı pişmanlıktır . Zamana ve çabaya değmiyor tek teselli tecrübe oluyor . Zaten toprak azalıyor 4-5 litre kalıyor . Toprak eklesen bi dert eklemesen bi dert .. Yanılmıyorsam tricomların çoğu bulut rengine dönmüş tek tük amberleşme de var flush atıp karanlığa alırsan en azından az mahsül olur ama tadından yenmez .
7 litrelik saksı neden pişmanlıktır. Aydınlatabilirmisin kanka 2 tane 7 litre bez saksı kullanıyorum bağ dönemindeyim sıkıntılı bir durum yok şu an ama ilerde ne olur beni ne zorluklar bekliyor öğrenmek için soruyorum

7 litrelik saksı neden pişmanlıktır. Aydınlatabilirmisin kanka 2 tane 7 litre bez saksı kullanıyorum bağ dönemindeyim sıkıntılı bir durum yok şu an ama ilerde ne olur beni ne zorluklar bekliyor öğrenmek için soruyorum
kardeş ben tecrübe ettim iyi olmuyor emın ol, bizim bitkilerde de hiç bir sıkıntı yoktu 40. günden itibaren acayip bi sararma ve cansızlık başladı ve çiçekler gelişmedi fırsatın varken değiştir 14 ya da 20 lt ye al yoksa üzülürsün.

Ü

Üye silindi 22139

Guest
kardeş ben tecrübe ettim iyi olmuyor emın ol, bizim bitkilerde de hiç bir sıkıntı yoktu 40. günden itibaren acayip bi sararma ve cansızlık başladı ve çiçekler gelişmedi fırsatın varken değiştir 14 ya da 20 lt ye al yoksa üzülürsün.
Kanka benim bitkiler photo ver dönemini uzun tutuyorum. lst yapayım dedim saksının Lst ye uygun olmadı olmamasının sebebi 7 lt olması değil bez olmasıydı. Bende LST yi çözüp MINING yaptım gayet de iyi gidiyor. He kanka yerim geniş olsa tabiki en ufak bi 14 lt atardım ama şartlar işte... dumanın bol olâ ...

KimsesiZ YaŞaR

Kıdemli Üye
Kanka benim bitkiler photo ver dönemini uzun tutuyorum. lst yapayım dedim saksının Lst ye uygun olmadı olmamasının sebebi 7 lt olması değil bez olmasıydı. Bende LST yi çözüp MINING yaptım gayet de iyi gidiyor. He kanka yerim geniş olsa tabiki en ufak bi 14 lt atardım ama şartlar işte... dumanın bol olâ ...
Dostum arkadaslar doğru söylemiş 7 lt de ilerde çok sorun yaşarsın. Ben 27 litre air kullanıyorum mesela. Tabi yerin çok darsa eğer en az 15 litre flan almanı öneririm sana. Tabi sen bilirsin sorun yaşamam ben diyorsan nasıl biliyorsan öyle yap. İyi growlar bol hasatların olsun

2MoreWeeks

Doktor
Hobiciler için 12 litreye bile yeter deniyor artık. Auto da olsa, photo da olsa yetmez kankalar. Ben daha 20'den yukarısını kullanmadım ama bitkinin minimum bunun bile 2-3 katı istediğine eminim. Tabi büyük saksının büyük derdi oluyor, masrafı ayrı mevzu. ideal şartlar için konuşuyorum =)

Şu forumdaki muhabbete bakın;

Adam grow shop sahibiyle konuşmuş. En az 60 litre demiş. Ben 370 litrelik kullanıyorum demiş. Tabi adam growshop sahibi, o toprağı atmıyor. kökleri oracıkta gübreye çeviriyor, hadi yavrum aynı toprakta devam.

Neyse adam geliyor foruma soruyor. 60 litre nasıl diyor. Gelen cevaplardan ne beklersiniz Türkiye olsa? "ya, siktirsin gitsin grow shopcıymış, 12 litre al yeter kanka" falan beklenir.

Bu forumda öyle olmuyor. 90 litreler, 180 litreler havada uçuşuyor. Tabi adam da ferrari istiyor orası ayrı. full performans araç soruyor.

Konunun son 2 mesajında da 2 gariban konuşuyor. Biri diyor ki ben deneme yanılma yaptım, 12 ile başladım, 18 şimdilik en iyisi diyor. altına da birisi teşekkürler ben de bir sonraki grow'a 18 litreyle başlıycam diyor.

Yani diyeceğim o ki, biz galiba evde süs bitkileri yetiştiriyoruz haberimiz yok :)

Ü

Üye silindi 22139

Guest
Hobiciler için 12 litreye bile yeter deniyor artık. Auto da olsa, photo da olsa yetmez kankalar. Ben daha 20'den yukarısını kullanmadım ama bitkinin minimum bunun bile 2-3 katı istediğine eminim. Tabi büyük saksının büyük derdi oluyor, masrafı ayrı mevzu. ideal şartlar için konuşuyorum =)

Adam grow shop sahibiyle konuşmuş. En az 60 litre demiş. Ben 370 litrelik kullanıyorum demiş. Tabi adam growshop sahibi, o toprağı atmıyor. kökleri oracıkta gübreye çeviriyor, hadi yavrum aynı toprakta devam.

Neyse adam geliyor foruma soruyor. 60 litre nasıl diyor. Gelen cevaplardan ne beklersiniz Türkiye olsa? "ya, siktirsin gitsin grow shopcıymış, 12 litre al yeter kanka" falan beklenir.

Bu forumda öyle olmuyor. 90 litreler, 180 litreler havada uçuşuyor. Tabi adam da ferrari istiyor orası ayrı. full performans araç soruyor.

Konunun son 2 mesajında da 2 gariban konuşuyor. Biri diyor ki ben deneme yanılma yaptım, 12 ile başladım, 18 şimdilik en iyisi diyor. altına da birisi teşekkürler ben de bir sonraki grow'a 18 litreyle başlıycam diyor.

Yani diyeceğim o ki, biz galiba evde süs bitkileri yetiştiriyoruz haberimiz yok :)
Kanka tamamen imkan ve olanaklara bağlı yerin ve ekipmanların yeterliyse 500 litre bile atarsın tabi bulunduğun ülkenin de etkisi var tabi, benim gibi yeri dar, harcayacağı enerji kısıtlı olan biri için max 11 litreden en fazla 3 tane yeter diye düşünüyorum. 3x11 litre yerine bir 33 litrelik saksı kullanabilirmiyim kullanabilirim fakat dar yerin giriş çıkışları da dar olabilir bunları da hesaba katmak gerekir. Yani yer, enerji kullanımı, ve orada senin rahat çalışabilmen.

El_Takashi

Kıdemli Üye

Ben de ilk indoor growumda şunu fark etim kanka 20'den aşağı yapmam bi dahakine bez.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ****** * ***** hahahaha* ***** hahahaha**
    +1
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • L lityum:
    ***** **** ****** ********* **** ***** ******** *** ****** *** ***** ******** ********** ** ******** ** ******** ******* **** *** ******** ******* ******** **** *** ****** ****** ***** **** hahahaha hahahaha* ********** ****** hahahaha* ***** ***** ** ********** hahahaha*
  • L lityum:
    hahahaha*** ******** ***** ** hahahaha** *** * ********
  • TabldotLife TabldotLife:
    ******* * ***** *** ******** *** ********* ******* *

• kkush kkush:
    hahahaha**** ** ********** ***** ****** hahahaha ******** ****** ***** ***** *** **** hahahaha *** hahahahahahahaha**** ******** ***** ** hahahaha** *** * ********
  • kkush kkush:
    *** * ***** **** ***** ******* ****** ******* hahahaha*** * ***** *** ******** *** ********* ******* *
    +1
  • L lityum:
    ******* ****** ********** hahahaha* ********* *******
  • L lityum:
    * ****** **** hahahaha
  • L lityum:
    ****** hahahaha ******** ********* ***** ********** hahahaha ******* *********
  • kkush kkush:
    ******* ***** ********** hahahaha***** ***** ****** ****** hahahaha****** ****** ********** hahahaha* ********* *******
  • W wickedstick:
    ********* ****** ***** *** *** **** ** ***** ******* ********** **** ****** ********* **********
  • kkush kkush:
    *** ***** ****** hahahaha* *** hahahaha***** ********** ***** ******* ******** ******
  • kkush kkush:
    ******* ******* **** ****** ***** hahahaha** ********
  • W wickedstick:
    +2
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahaha** *****
  • L lityum:
    +1
  • kkush kkush:
    *** hahahaha**** ******* ***** hahahaha* ******** ******* hahahaha ******** ********** ** ******** ********** hahahaha*
  • kkush kkush:
    ****** ** ****** *** ******* hahahaha ***** hahahaha**** ****** ******** *** hahahaha
  • kkush kkush:
    ***** ********** ******** **** **** hahahaha ** *******
  • kkush kkush:
    hahahaha ******* hahahaha** hahahaha**
  • L lityum:
    **** ****** ***** ****** ****** ** *** hahahaha*** ****** ** *******
  • L lityum:
  • kkush kkush:
    ****** **** **** ********** ****** ***** ****** ****** ** *** hahahaha*** ****** ** *******
    kkush kkush: ****** **** **** ********** ****** ***** ****** ****** ** *** hahahaha*** ****** ** *******