Selamün aleyküm ustalar kontrol yapabilirmi 36 gündeyim

cannabis16

Ordinaryüs
@cannabis16 @Yesil888
Bu arada çok önemli bı soru sormak istiyorum yaprak dalları varya dikkat ederseniz bazıları kırmızı calmag eksikliği oluyor dimi bu vermeme rağmen eksik 3 gün oldu vereli bu sulama 5 litreye 2 ml calmag ekleyip 2 bitkiye bölsem azmı gelir yeterli olur mu sizce?
1719084428991.png
olum bu niye böyle oldu bilmiyorum..komple ekran resmi almış... :) yaşlandım lan ben :)

growweedeasy de en güzel eksik semptomları bilgisi,oradan tek tek bu dosyaları indirip bilgisayarınıza kaydedin,resimlerle gösteriyor..

arkadaşların zorlanmasını ve calmag eksikliği demesini anlıyorum..çünkü yapraklarda deformasyon yok ve sadece yaprakların gövdeye bağlandığı yada sömek dalına bağlandığı yaprağın dal gibi uzun olan kısmında pembemsi,bordomsu yada morumsu renk değişikliği olduğunda aklına tek birşey gelsin Sülfür eksik...yaprak renkleri görseldeki gibi değişmemişse çok az eksik...ben deli gibi epsom tuzu dayamama rağmen hafif bordo renk gene olabiliyor yaprakdalı kısmında,çok çok az eksik olsa bile bitki o dala bağlanan yaprak uzantısı kısmının rengini değiştirebiliyor... pembemsi kırmızı diyor abd gevuru ve turuncu renk bile alabilir diyor bitkinin genetiği ve renk pigment şekline göre...yapraklarda deformasyon olmadığı sürece müdehale etme,normal gübreli sulamana devam et,içindeki sülfür yetiyor..ama yaprakdalı morluğu komple dal kısmını esir almışsa mosmorsa yada koyu bordo , o zaman ilaveten bi Sülfür bulundur elinin altında ve gübreli suya ekle..bunun en kolay yolu ya epsom tuzu yada ülkemizde bolca Kükürt yani Sülfür çıktığından toz Kükürt al..ucuz zaten bunlar..ne kadar vericem deme,4 litreye bi çorba kaşığı at ve bak,gerileme varsa renkte işe yarıyor,bir sonraki sulamaya kadar azalmadıysa mosmorluk dozajı artırarak dene...dediğim gibi en tepe yapraklar apaçık renge dönmedikçe aman aman bi eksiklik değil..sadece o kısmın renginin tüm yaprakdallarına yayılıp da mosmor olup olmamasını takip et...olay bu...

not: Leaf stem turn purple diyor ya...işte yaprakdalı dediğim şeye ingilizcede leaf stem deniyor....

Son düzenleme:

UFUK...

Kıdemli Üye
Ekli dosyayı görüntüle 19804
olum bu niye böyle oldu bilmiyorum..komple ekran resmi almış... :) yaşlandım lan ben :)

growweedeasy de en güzel eksik semptomları bilgisi,oradan tek tek bu dosyaları indirip bilgisayarınıza kaydedin,resimlerle gösteriyor..

arkadaşların zorlanmasını ve calmag eksikliği demesini anlıyorum..çünkü yapraklarda deformasyon yok ve sadece yaprakların gövdeye bağlandığı yada sömek dalına bağlandığı yaprakdalı kısmında pembemsi,bordomsu yada morumsu renk değişikliği olduğunda aklına tek birşey gelsin Sülfür eksik...yaprak renkleri görseldeki gibi değişmemişse çok az eksik...ben deli gibi epsom tuzu dayamama rağmen hafif bordo renk gene olabiliyor yaprakdalı kısmında,çok çok az eksik olsa bile bitki o dala bağlanan yaprak uzantısı kısmının rengini değiştirebiliyor... pembemsi kırmızı diyor abd gevuru ve turuncu renk bile alabilir diyor bitkinin genetiği ve renk pigment şekline göre...yapraklarda deformasyon olmadığı sürece müdehale etme,normal gübreli sulamana devam et,içindeki sülfür yetiyor..ama yaprakdalı morluğu komple dal kısmını esir almışsa mosmorsa yada koyu bordo , o zaman ilaveten bi Sülfür bulundur elinin altında ve gübreli suya ekle..bunun en kolay yolu ya epsom tuzu yada ülkemizde bolca Kükürt yani Sülfür çıktığından toz Kükürt al..ucuz zaten bunlar..ne kadar vericem deme,4 litreye bi çorba kaşığı at ve bak,gerileme varsa renkte işe yarıyor,bir sonraki sulamaya kadar azalmadıysa mosmorluk dozajı artırarak dene...dediğim gibi en tepe yapraklar apaçık renge dönmedikçe aman aman bi eksiklik değil..sadece o kısmın renginin tüm dallara yayılıp da mosmor olup olmamasını takip et...olay bu...

not: Leaf stem turn purple diyor ya...işte yaprakdalı dediğim şeye ingilizcede leaf stem deniyor....
Reis sende bir yaziyorsun problemi anca FBI cozer. :D

cannabis16

Ordinaryüs

olum bu lan işte mevzu :) mor olmuş bak yaprakdalı...bu işte ..sülfür eksikliği...gerçi bu bitkide A<ot da çok fazla,belkide toprakta besin kitlenmesi vardır..ama sülfür eksiği bu...

edit: ulan sonradan okudum ingilizce yazıyı..bu mor genetikmiş ve sağlıklı bitkiymiş :) ama sttir et,sonuçta o yaprakdalı morluğu bu renk...sülfür eksilince bu renge dönüyor...normal bitkide bu renge dönerse mosmora çok çok eksik demek bu..

Son düzenleme:

Piranaa

Kıdemli Üye
Kankalar hepimizin teker teker yanıtlarını okudum çok teşekkür ediyorum son ve 3 üncü gubresiz suyumu verdim bugün bitkinin büyüme hızı gözle görülür kadar iyi bidahaki sulama gübreli sulama yapacağım o yaprak dalı muhabetine gelince sülfür topmax blom ve big budda vardır diye umuyorum yoksa ne yapmam gerekiyor yada varmidir bugün su verme satini kacirdim diye ışığı kapatıp gubresiz suladim yaprakları calmagladim 20 daka bekledim ışığı geçi açtım https://ibb.co/mNYT370
Işık bitki mesafesi iyimidir 40 50 bin klux alıyorum ölçtüm isigi evde epsom tuzu var birdahaki sefere 4 litreye. 1 corba kaşığı atacağım gübreli suya

Son düzenleme:

obeb

Üye
https://ibb.co/dJ1RDm0 benim bitki çiçeklenmenin 3. haftasında.
Çiçeklenmenin birinci haftasında ışığı bitkiyle arası 20 cm kalacak şekilde yakınlaştırdım. Dalların kızarmasının sebebini buna bağlamıştım. Sonrasında ışığı 50 cm olacak şekilde geri düzelttim. Buna stres diyebilir miyiz?

Piranaa

Kıdemli Üye
Bitkide kalsiyum eksikliği gördüm yaprak damarları rengi açılmış gibi ama usta değilim ustalar yorum yapar görünce knk sulfurde extra olabilir ama ışığı okadar yakın tutuysan bitki kesin strese girmiştir diye düşünüyorum genede bu tahmin ustalar bilir en iyisini

obeb

Üye
Bitkide kalsiyum eksikliği gördüm yaprak damarları rengi açılmış gibi ama usta değilim ustalar yorum yapar görünce knk sulfurde extra olabilir ama ışığı okadar yakın tutuysan bitki kesin strese girmiştir diye düşünüyorum genede bu tahmin ustalar bilir en iyisini
Son iki gündür hafif hafif yapraktan veriyordum. Asıl merak ettiğim mor dal konusu :) stres mi , sülfür yada fosfor eksikliği mi? Dal uzadıkça yeni gelen kısımlar yeşil olmuş. Şu an sorun yok mu?

senin bitkinin dal kısmı gözükecek şekilde atabilir misin.

Piranaa

Kıdemli Üye
Son iki gündür hafif hafif yapraktan veriyordum. Asıl merak ettiğim mor dal konusu :) stres mi , sülfür yada fosfor eksikliği mi? Dal uzadıkça yeni gelen kısımlar yeşil olmuş. Şu an sorun yok mu?

senin bitkinin dal kısmı gözükecek şekilde atabilir misin.
Kanka bitkilerim seninkiyle aynı yarısi mor yarısı yeşil ama digerki bitkim yüzde 75 i mor yüzde 25 i yesil bu demek oluyor ki sülfür epsom tuzu atıcaz ustaların dediği gibi kankam yaprak dalları ama hepsi değil bazıları

Piranaa

Kıdemli Üye
Bu arada ben 40 undeyim blomun 2 haftasindayim koku baslamadii hala öyle hisedilicek kadar bile bı koku yok sadece bitkiye çok yaklaşınca var karbonu takmadım oyüzden hala birde birşey söyleyeceğim nem 40 60 diyenler var cannabis nemi seven bir bitki şöyle soyligim eskilerden bir abim var bir tiyo verdi kabının içine ışığın altına branda gibi bişey kes o alanı kapla ve çatıdan su akıcak kadar ter gibi düşün dedi oranin çok terledigini bu kabinler nemi çekiyor dedi doğru söylüyor gerçekten çekiyor nekadar nem okadar güzel hasat hesabı yaptı denedim ve bitkinin gelişimi hızlandı havalandırma çekiyor kabin emiyor nem yok oluyor

Son düzenleme:

UFUK...

Kıdemli Üye
https://ibb.co/dJ1RDm0 benim bitki çiçeklenmenin 3. haftasında.
Çiçeklenmenin birinci haftasında ışığı bitkiyle arası 20 cm kalacak şekilde yakınlaştırdım. Dalların kızarmasının sebebini buna bağlamıştım. Sonrasında ışığı 50 cm olacak şekilde geri düzelttim. Buna stres diyebilir miyiz?
Cannabis bitkisi duzeni sevdigi icin karanlik evre ve aydinlikta ısı degisimi yasamissindir dostum o isik mesafesine cektigin için sanirim senin ki oyle dallarin ustleri morarmis alt taraflar yeşil ama problem degil. Son zamanlara yaklastikca daya ışıgı. vantilatörü vurursan isik ile bitki arasina bitki kaldirir isigi.

Piranaa

Kıdemli Üye
Cannabis bitkisi duzeni sevdigi icin karanlik evre ve aydinlikta ısı degisimi yasamissindir dostum o isik mesafesine cektigin için sanirim senin ki oyle dallarin ustleri morarmis alt taraflar yeşil ama problem degil. Son zamanlara yaklastikca daya ışıgı. vantilatörü vurursan isik ile bitki arasina bitki kaldirir isigi.
Kanka 4 4 Luk bakamiyoruz ilk diye zamanla herşey olcak bu hasat inşallah icimliglimi cikariyim yeter 2 sinden 150 çıksa 100 bile çıksa olur

Piranaa

Kıdemli Üye
Ya ne luxu haci. Bakacagin şey bitki programlar veya makineler degil, zaten soylucek sana bitki o isigi indir daha sorun yok yada kaldir tamam biraz yukselt fazla geliyor diye.
Kanka bitkinin büyüdüğünü ve pistillendigini görebiliyorum boy atiyor aynı zamanda pistiller çıkıyor heryerinden şuan bence ışık mesafesi iyi ışığa onlar kendileri yaklaşıyorlar zaten farkediyorum toprak kuruduğu için dallar hafif aşağıya doğru yatıyordu bugün sulamayı bı yaptım canlandı bidahaki sulama epsom tuzu bigbud top max ve blom vereceğim 3 sulamadir boş gidiyorum

UFUK...

Kıdemli Üye
Kanka bitkinin büyüdüğünü ve pistillendigini görebiliyorum boy atiyor aynı zamanda pistiller çıkıyor heryerinden şuan bence ışık mesafesi iyi ışığa onlar kendileri yaklaşıyorlar zaten farkediyorum toprak kuruduğu için dallar hafif aşağıya doğru yatıyordu bugün sulamayı bı yaptım canlandı bidahaki sulama epsom tuzu bigbud top max ve blom vereceğim 3 sulamadir boş gidiyorum
Aynen çok abanmadan devam et blommu normal tabloya gore verebilirsin kısmadan o zayif geliyor biraz biobizz blomm icin konusuyorum. Bende biozbiz kullaniyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • G Godrick:
  • G Godrick:
  • Tokarev Tokarev:
    **** ** *** ********** hahahaha** ******* ******** hahahaha hahahaha* * ****** ******** ******** ********** ***** ****** ********* **** ******** ******** **** ***** ********* **** ***
  • G Godrick:
    ***** ******** ** *** **** **** ***** ********** *** ** ********* hahahaha****** ********* ** ***** hahahaha *** **** ** ** *******
  • G Godrick:
  • Tokarev Tokarev:
    **** *** ** ** *** *** ******* ****** ***** ** **** ******** ***** ********** ****** ** **** ***** ****** * ****** **** ******* ********* ********* ****** ** **** ***** ****** ***** ********
  • G Godrick:
    ** ***** ********** hahahaha ***** **** ********
  • Tokarev Tokarev:
    ***** * *** **** ********* ****** ***** **** hahahaha******
  • C Cigara0121:
  • Tokarev Tokarev:
    ****** *** ** ****** hahahaha** *** ******** ****** ** ** *** ********** ******* hahahaha***** ** ***** ********** hahahaha ***** **** ********
  • Tokarev Tokarev:
    hahahaha***
  • Tokarev Tokarev:
  • G Godrick:
    ******* hahahaha******* *** ** **** *** *** ** ****** ********* *** ********** ********** ** **** ****** ***** **** **** ******** ********** *** ******** ***** **** ***** ******** ***** ******** ******** ***** **
  • G Godrick:
  • Tokarev Tokarev:
    ****** ******* ********* ********** ***** ***** hahahaha *** ** ******* ** ********* **** ********* hahahaha******* ***** ******* ****** **** ****** ***
  • G Godrick:
    ******** ***** hahahaha
  • H H4.20:
    *** ******* **** ****** **** ** ******** ****** ********* *** **** ******** hahahaha****** ******** **** ******** ****
  • H H4.20:
    ** ** ***** **
  • G Godrick:
    **** **** ******** ***** ******* ** hahahaha* hahahaha hahahaha ****** ********
  • H H4.20:
    **** *** ***** ***** ***** ********* ********* ***** * **** **** ******* ********* ** ****** hahahaha**** **** ******** ***** ******* ** hahahaha* hahahaha hahahaha ****** ********
  • Tokarev Tokarev:
    ********* ******** ******** *** ******** ***** ***** **** hahahaha** **** ******* ********** ***** **** ******** hahahaha** ***** ********* *** **** ******
  • G Godrick:
    ***** ***** **** **** ****** ****** *** ******** **** *** ***** ***** ***** ********* ********* ***** * **** **** ******* ********* ** ****** hahahaha
  • G Godrick:
    *** ***** ***** ******* ******** hahahaha*** ***** *** ** ******* *** ******** ***** **** ***** ******** ***** ***** ******** ********* ******** ******** *** ******** ***** ***** **** hahahaha** **** ******* ********** ***** **** ******** hahahaha** ***** ********* *** **** ******
  • S seeway:
    S seeway: ***** ******* **** *** ***