Sanırım kızlarımda sorun var

doktor53

Üye
Arkadaşlar merhaba
kızlarımda bir sorun olduğunu düşünüyorum forumda bazı arkadaşların bitkilerini baktığımda herkezin yaprakları ince sivri benimkisi enine çok geniş ve sanki çok bodur kaldılar 22 günündeler üç gün arayla pro organic grow gübreyi vermeye başladım ilk gübreli suyuma 0,5 ve son iki gübresinede 1 e çıktım normal şartlarda 18/6 ışık devriyesi uygularken karantinadan dolayı iki gün ful ışık açık kaldı kelle ucurma yöndetemini gine burdan öğrendiğim şekilde üç kızımada uyguladım bugün tekrardan gübreli sularını verdim ve kendimce dallarını terbiye ettim kafama takılan üç beş soru var co2 evde nasıl hazırlanır cadırımda fan yok evet herkez çok basit olduğunda co2 uygulamasından bahsetmiyor hiç bir yerdede bulamadım nasıl yapıldığı hakkında bilgi son olarakda forumda gezindiğim kadarıyla bir çok arkadaş 7 8 çeşit gübre kullanıyor ben sadece tek gübreyle devam ediyorum burda bir hatam varmı varsa ne yapmam gerekiyor toplu seti alırken pro organic bloom gübresindende verdiler grow gübresini ne zaman kesip bloom gübresi vericem ayrıca kızlarımdan daha çok hasat ve htc ulaşmam için bütün bilgilere acım bütce bir şekilde ayarlanır tabi şimdiden teşekkürler bilği için
771f1272-0b97-45ac-9bf4-81e7f5137f38.jpg9e7c8570-8c25-4910-9653-f8f4cff88cb4.jpg7c0f3099-d233-4dcf-9fa7-d361799adc05.jpgf7f905c6-fd17-4ead-ac10-fd6a0798971b.jpg

a-420

Müptezel
Arkadaşlar merhaba
kızlarımda bir sorun olduğunu düşünüyorum forumda bazı arkadaşların bitkilerini baktığımda herkezin yaprakları ince sivri benimkisi enine çok geniş ve sanki çok bodur kaldılar 22 günündeler üç gün arayla pro organic grow gübreyi vermeye başladım ilk gübreli suyuma 0,5 ve son iki gübresinede 1 e çıktım normal şartlarda 18/6 ışık devriyesi uygularken karantinadan dolayı iki gün ful ışık açık kaldı kelle ucurma yöndetemini gine burdan öğrendiğim şekilde üç kızımada uyguladım bugün tekrardan gübreli sularını verdim ve kendimce dallarını terbiye ettim kafama takılan üç beş soru var co2 evde nasıl hazırlanır cadırımda fan yok evet herkez çok basit olduğunda co2 uygulamasından bahsetmiyor hiç bir yerdede bulamadım nasıl yapıldığı hakkında bilgi son olarakda forumda gezindiğim kadarıyla bir çok arkadaş 7 8 çeşit gübre kullanıyor ben sadece tek gübreyle devam ediyorum burda bir hatam varmı varsa ne yapmam gerekiyor toplu seti alırken pro organic bloom gübresindende verdiler grow gübresini ne zaman kesip bloom gübresi vericem ayrıca kızlarımdan daha çok hasat ve htc ulaşmam için bütün bilgilere acım bütce bir şekilde ayarlanır tabi şimdiden teşekkürler bilği için
Ekli dosyayı görüntüle 4736Ekli dosyayı görüntüle 4737Ekli dosyayı görüntüle 4738Ekli dosyayı görüntüle 4739
slm kanka topragı ne kullandın ?

Grower00

Üye
Moruk su verme toprak iyice kuruyana kadar bekle toparlarlar aşırı sulama yapmışsın ortamı sıcak nemsiz ve pervaneni saksılara çevir 1 2 güne kendilerine gelirler sorun yok . Biraz ısı streside var ama toparlar sıkma canıjı

doktor53

Üye
Moruk su verme toprak iyice kuruyana kadar bekle toparlarlar aşırı sulama yapmışsın ortamı sıcak nemsiz ve pervaneni saksılara çevir 1 2 güne kendilerine gelirler sorun yok . Biraz ısı streside var ama toparlar sıkma canıjı
Eyvallah kanka dediklerini uygulucam zaten bugün let 10 cm yükselttim de benim aklıma takılan 1 hafta önceye kadar evet nem olayını fazla tutturamadık aşırı nem olmuş olabilir ama şuanda kabinde nem makinesini calıştırmıyorum 60 ile 65 arası daha fazla düşürmem gerekirmi gerekirse odadaki nemi nasıl düşürebilirimki son olarakta sıcaklık ne olmalı

Grower00

Üye
Kanka bak basit bi şekilde anlatcam
Nem ortamdaki su oranı demek . Çiçeği suladıgında eğer ortamdaki nem oranı yüksekse orada buharlasma az olur buda topragın kurumaması demek. Ortamdaki nem yüksek olursa kökten alınan su yapraktan terleme yoluyla atılamaz cünkü ortamdaki su buharı yani nem yapragın gözeneklerini kapamıştır .
İdeal nem : Gelişim döneminde 50 -65 arası
Çiçeklenme döneminde : 40 - 55 arası iyidir bunlar üç aşagı beş yukarı oynayabilir .
İdeal sıcaklık ışık açıkken : 24 25 26 ideal 29 a kadar gider ışık kapalıyken 19 20 21 18 ekadar yolu var büyür ama ortalamayı sen anladın güzel kardeşim

doktor53

Üye
Kanka bak basit bi şekilde anlatcam
Nem ortamdaki su oranı demek . Çiçeği suladıgında eğer ortamdaki nem oranı yüksekse orada buharlasma az olur buda topragın kurumaması demek. Ortamdaki nem yüksek olursa kökten alınan su yapraktan terleme yoluyla atılamaz cünkü ortamdaki su buharı yani nem yapragın gözeneklerini kapamıştır .
İdeal nem : Gelişim döneminde 50 -65 arası
Çiçeklenme döneminde : 40 - 55 arası iyidir bunlar üç aşagı beş yukarı oynayabilir .
İdeal sıcaklık ışık açıkken : 24 25 26 ideal 29 a kadar gider ışık kapalıyken 19 20 21 18 ekadar yolu var büyür ama ortalamayı sen anladın güzel kardeşim
Eyvallah kanka dediklerini harfiyen uygulucam son olarak gübre konusunda tavsiyen varmı bir çok yetiştiriciye bakıyorum herkezin elinde beş altı ceşit gübre birden kullanıyorlar ben sadece pro organic grow gübre veriyorum biliyorum biraz fazla oldum hocam kusuruma bakma

Grower00

Üye
Eyvallah kanka dediklerini harfiyen uygulucam son olarak gübre konusunda tavsiyen varmı bir çok yetiştiriciye bakıyorum herkezin elinde beş altı ceşit gübre birden kullanıyorlar ben sadece pro organic grow gübre veriyorum biliyorum biraz fazla oldum hocam kusuruma bakma
Estafurullah burada birbirmize yardım için bulunuyoruz ego kasmaya gerek yok bende çok kişiye sora sora ögrendim istediğini sorabilirsin eğer biliyorsam söylerim bilmiyorsam araştırır beraber öğreniriz bende öğrenmiş olurum .
Gübre için şunu söylemeyliyim fazla gübre fazla hasat değil fazla su fazla büyüme değil
Kural 1 - herzaman aldıgın gübre markasının beslenme tablosunun yarı oranıyla git
Her zaman verdiğin suyun sıcaklıgını 23 derece
Ph şını 6 ile 6,5 arası tutmaya çalış
Ne verirsen ters piramit mantıgıyla git
Yani bitkin küçük gübre miktarın küçük vereceğin su küçük
Bitkin orta vereceğin gübre orta vereceğin su orta
Bitkin büyük gübren büyük suyun büyük
Mesela 20 günlük bir bitkin var
0.500 ml su 0.5 gübre gibi bu oranlar misal ama mantığı anladın varsayıyorum
Zamanla çiçeginle arkadaa gibi oluyosun neye ihtiyacı oldugunu sana bakarak söylüyor .
Yapragı ipeksidir küser su ister yapragı serttir sarkıktır çok su içmiştir yapraklar beneklidir nokta nokta kahve lekeler vardır calsium magnezyum ister yapraklar pençe olmuştur azot fazla almışım der sararmaya fanlar sararmaya başlar azota ihtiyacım var der zamanla anlayacagın şeyler bunlar

C

Cibril

Guest
Isı ve Işık stresi gibi geldi bana dostum ışığın nedir ve kaç cm den veriyorsun , ısı durumu nedir ?

doktor53

Üye
Estafurullah burada birbirmize yardım için bulunuyoruz ego kasmaya gerek yok bende çok kişiye sora sora ögrendim istediğini sorabilirsin eğer biliyorsam söylerim bilmiyorsam araştırır beraber öğreniriz bende öğrenmiş olurum .
Gübre için şunu söylemeyliyim fazla gübre fazla hasat değil fazla su fazla büyüme değil
Kural 1 - herzaman aldıgın gübre markasının beslenme tablosunun yarı oranıyla git
Her zaman verdiğin suyun sıcaklıgını 23 derece
Ph şını 6 ile 6,5 arası tutmaya çalış
Ne verirsen ters piramit mantıgıyla git
Yani bitkin küçük gübre miktarın küçük vereceğin su küçük
Bitkin orta vereceğin gübre orta vereceğin su orta
Bitkin büyük gübren büyük suyun büyük
Mesela 20 günlük bir bitkin var
0.500 ml su 0.5 gübre gibi bu oranlar misal ama mantığı anladın varsayıyorum
Zamanla çiçeginle arkadaa gibi oluyosun neye ihtiyacı oldugunu sana bakarak söylüyor .
Yapragı ipeksidir küser su ister yapragı serttir sarkıktır çok su içmiştir yapraklar beneklidir nokta nokta kahve lekeler vardır calsium magnezyum ister yapraklar pençe olmuştur azot fazla almışım der sararmaya fanlar sararmaya başlar azota ihtiyacım var der zamanla anlayacagın şeyler bunlar
Eyvallah vallaha bu akşam aldığım bilgiler kafama net bir şekilde kazıldı çok sağol kanka

doktor53

Üye
Senden f
Bu ledle fatura ne geldi ? Bende aynısını kullanıyorum. Daha 14 günlük benimkiler 80x80x180 4 auto var. Henüz faturam gelmedi :)

senden farksız değiliz hocam 22 günlük benim bitkilerde bir yerde okumuştum günlük beş tl şeklinde hesapla demişlerdi çokta inandırıcı gelmedi ama 20 gün sonra görürüz artık öğrenirsen sorununn cevabını banada haber ver

C

Cibril

Guest
hocam Harvest Master Harvest Master Pro Grow LED 330w 1 günden itibaren ilk 10 gün 30 cm kadar bugüne kadar 45.50 arasıydı tabi devamlı bitkiler büyüdüğü için onu hesaba katmadım bugün bi 10 cm daha yülksettim led
Güzel dostum tamamıyla ışıkdan kaynaklanmış bu durum marul yapraklarına dönmüş yaprakların, filizlenmede yüksek de tutacaksın 50-60 çiçeklenmede 35 en alt, kafası en yakın yerden ölçeceksin... şuan 50 den aşağı çekme dostum...

Yaprak konusunda o gördüğün inceler sativalar dostum geniş olanlar indica, seninkinin türü indica sanırım ama çok palazlanmış ve ışıktan dolayı pörsümüş sürüyor ışığı 50ye çek normalleşecek gelişimi güzel bitkinin ama marullaşmış aralara Işık gitmiyor...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ******* ***** *** ***** ** hahahaha ****** ***** ** ******** ****** ***** ** ****** *** *** ******** **** ** ******** ********** *********
    **** ***** ******* ****** **
  • E ErdemRS6:
    ****** ****** ******** *** ** *
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ********** *** ** ** ** **** ** *** ****** ** ******** ** ***** hahahaha*** **********
  • E ErdemRS6:
    *** ****** **** hahahaha**** * ***** **** **** *******
  • E ErdemRS6:
    ***** ******* **** ** **** *** *** ******** ****** ******* *** ****** **** hahahaha**** * ***** **** **** *******
    hahahaha ****** * ******* ******* ********** ******* *******
  • R RainGrow:
    *** *** **** hahahaha** ****** ***** ********** *** ** ** ** **** ** *** ****** ** ******** ** ***** hahahaha***
  • E ErdemRS6:
    +1
  • E ErdemRS6:
    +1
    ***** ***** ******** **
    ** ** ****** ** ****** **
  • İstanbul İstanbul:
    ***** *** ******** *** **** hahahaha** ******
  • İstanbul İstanbul:
    ******** *** hahahaha* ***** * ** **** ********* ******** ********** **** ******
    ***** ******** **
  • İstanbul İstanbul:
  • R RainGrow:
    ********* ****** **** hahahaha *** **** ***** ******* ***** ** ** ******** ** * **** hahahaha ******** ***** ** ***** *** *****
  • R RainGrow:
    ******* ******** ******** hahahaha**** ***** *****
    R RainGrow: ******* ******** ******** hahahaha**** ***** *****