Sadece gübreli sulama mı yoksa arada gübresiz su mu?

Kankalar öncelikle iyi forumlar, sayenizde forumdan birçok şey öğrendim fakat sulama konusunda merak ettiğim olaylar var. Kızlarım 1 aylık 20 litrelik saksılarda 20. gününden itibaren sadece 100'er ml gübreli(AN) su verdim. açtığım ilk konuda da boğazıma oturan yumruklardan ne kadar nefret ettiğimi yazmıştım. burada bulunan herkes gibi temiz sigara içmek ve çorbacıyla muhattap olmamak için sıvadık kollarımızı lakin forumda özellikle photo türler için sulamayla ilgili pek fazla bilgi bulamadım belki de ben denk gelemedim bir senedir. Denk geldiklerimde de arada gübresiz veren 20-25 günde bir flush atan kankalar vardı. İçtiğimde boğazımdan kayan bir sigara yetiştirmek istiyorum.
Bunun için neler yapmalıyım;
1.Arada ph alarlanmış su vermeli miyim? vereceksem sırası nasıl olmalı?
2.Ph alaylamak için ayrıyetten bir şey almalı mıyım? yoksa limon tuzu, sirke vs işimi görür mü?
3.Belirli aralıklarda kızlarımı flushla banyo yaptırmalı mıyım? Bu aralıklar ne kadar olmalı? yoksa hasattan önce yapacağım flush bile işimi görür mü?
4.Forumda keçiboynuzu özü yerine şeker pancarı melasını kullanan arkadaşlar gördüm hangisi daha çok işime gelir?
Çok fazla soru sordum biliyorum fakat siz tecrübeli kankalarımdan yararlanmak istiyorum. Tabiki de kişinin deneyimleyerek kendisinin öğrenmesi daha iyi amma velakin çok zamanım kalmadı uzun bir ara grow yapamayacağım. şimdiden çok teşekkürler dumanımız bol olsun!

1.
. Bitkine her verdiğin su ph dengeli olmalı. 6.5 6.8 ph.
2.
.Ph değerin yüksekse düşürücü alman lazım genelde yüksek önerim. General Hydroponics pH Down turuncu oln.
3.
. Photo bakıyorsan çiçeğe geçmeden önce öneririm.
Herhangibir besin yanığında ve gözle görülür hastalıklarda öneriler. Ve hasata son 1 hafta kala.
4.
. An serisi flas fnis öneririm 250 ml 60 tl mi ne. Ve çok daha iyi temizler. Eğer temiz sigara içmek istiyorsan.
Ek olarak...
1 aylık bitkiye 100 ml su verilmez. 20 litreyse 2 litre su vermen gerekli. Tabi bitkin 1 aylık harbi gelişmiş ise bitki resmin olsa yorum yapardım. Ek var sayım olarak söyledim.

An serisi flas fnis öneririm 250 ml 60 tl mi ne.
an serisi kullanıyorum diye ph ölçere para vermek istemedim kağıdım var onunla idare etmeye çalışıyorum kanka.
Peki çiçeklenmeden önce flush atacağım zaman dinlenmiş suya sadece bu nis gübreyi kullansam o dengeler mi ph'ı?
1 aylık bitkiye 100 ml su verilmez.
kızlar biraz ufak kaldı 150 ml verdiğimde yapraklarını hafif salıyorlar o yüzden korktum.
resimleri:
IMG_3593.jpg
IMG_3584.jpg

Aguş

Doktor
1 aya göre ufak kalmışlar,
Ayrıca ışığından dolayı boya gitmişler(CFL)MH ye geçtiysen sorun çözülür
Uzun dönem yapıyorsan Topping ve Lst araştır
İlk growunsa bir dolu bir boş sulama gidebilirsin
Full dolu gidenlerde var tecrübe ve tercih meselesi
Çok sıkıntı olmadıkça zırt pırt flush yarar dan çok zarar verir bloom a geçerken birde son 1 hafta sade sulama arkasına flush atarsan gübrelerden temizlersin kızını Flawless finish te olabilir melas yada keçi boynuzuda sana kalmış

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ** ** ******** *** ** **** ********* *** ******** ** ****** **********
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ***** ******* * ****** ******** ***** *** ******* *** ********* ***** ****
    ***** *** hahahaha** ** ** ******* hahahaha *******
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ***** ****** ** ***** ********** **** *** ***** **
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ******* hahahaha*** *** *** **** *** *** ***** ********** ***** ***** ****** ** ***** ********** **** *** ***** **
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ***** *** ***** ****** *** ***** **
    +1
    *** ****** ******* ********* ********* ***** *** * ********* ******* ******** ******** *** ***** ********
    ***** ***** ****** **
  • İstanbul İstanbul:
    ******* **** ***** **
  • G Chat bot:
  • G Chat bot:
    *** ** **** ******** ****** **
  • G Groww:
    ******* **
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha**** ***** ******* ** ***** *** *** ******** ***** * ******* hahahaha ******** **
    **** ***** *** ********** ********** ******** ******** ****** hahahaha** ***** *** hahahaha**** ***** ******* ** ***** *** *** ******** ***** * ******* hahahaha ******** **
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ********* ********** ** ***** hahahaha *****
    İstanbul İstanbul: ******* ********* ********** ** ***** hahahaha *****