Sadece Düz Sulama Organik Cfl Grow (stem split uygulandı) | 43gr |

Ü

Üye silindi 23588

Guest
@chefdepipilo Kankam auto için henüz denemedim bu leoyu. Mevsimin gelmesini bekliyorum terasta auto organik yapacağım inşallah bir aksilik olmazsa. Soruna gelirsek ben photo bitkiyi ilk 2 hafta gübresiz büyütüp sonra karışımlı toprağa nakletmiştim. Açıkçası auto bitkileri nakletmek bana mantıklı gelmiyor ve gübreli toprakta başlatmak sakıncalı olur mu bilemiyorum. Kafamdaki plan ise leoyu ilk iki haftadan sonra toprağın üstünden karıştırmak seni yanlış yönlendirecek bir şey söylemek istemem :) ikinci soruna gelirsek kanka artık organik derim başka bir şey demem kanka hasat miktarı tabiki sentetikte mükemmel oluyor ancak tat koku tricom bakımından organikten aldığım verimi inan ki ne biobizzden aldım nede AN gübrelerinden.
bro cevapların için çok teşekkür ederim. İlk grow olduğu için biraz hasat arsızlığıda var üzerimde. Dediğin gibi autoyu transplantlamak hiç istemiyorum bende. Gübreli toprakta başlama işini araştırayım biraz. Tekrar çok sağol.Takipteyim.

Mhmt1212

Üye
Bu seferlik konuyu growun ortalarından açıyorum hoşgeldiniz. Mümkün olduğu kadar hafta hafta güncel tutmaya çalışacağım. Sıkıntısız bol hasatlar dilerim herkese.
EKİPMANLAR:
Kabin:70x45x55
Işık:150w cfl
Egzoz Fanı: 2 adet pc fanı
Kabin İçi Havalandırma: 1 adet masa vantilatörü 1 adet pc fanı

Genetik: Cheese Photo
Saksı: 15L kumaş
Toprak: Biobizz
Gübre: Supersoil
Verilen Eğitimler: LST(ilk 3 hafta), SCROG(3. haftadadan sonra, HST(çiçeklenmenin ikinci haftası)

12. Gün
Soldaki arkadaş çorba tohumu denek olarak kullanılıyor.

17. Gün
Supersoil karışımlı toprağa nakledildi.

27. Gün
Scrog eğitimi için file çekildi.

12/12 İlk aftası

2. Hafta
Ana dal harici bütün dallara HST uygulandı.

https://imgur.com/a/QXSK3jF
Hst eğitiminden 3 gün sonra.
3. Hafta
Ana dala da hst uygulandı çok hızlı ve inanılmaz büyüyor.
4. Hafta güncel
Melas etkisini kısa sürede gösterdi. Tricomlar gözle görülecek şekilde artış gösterdi. Organikten şaşmadan budları şişerecek tavsiye ve önerilerinizi paylaşın lütfen.
Knk 1 bitki çok koku yapıyor mu filtresiz

Ü

Üye silindi 23588

Guest
kankam bu tarz super soil growlarda ph ayarlamaya gerek yok diyorlar doğru mudur ? Calmag eksikliği yaşadığını söylemişsin organik çözümler neler ve nasıl uygulayabiliriz ? Son olarak sormak istediğim şu transplant strese sokmasın ama supersoilde yakmasın diye saksıyı supersoil ile doldurduktan sonra orta kısmını bir yumruk kazarak boşalan yere light mix döksem ve growa o noktadan başlasam uygun olur mu ? Çok mu fantazi yaptım ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mhmt1212

Üye
kankam bu tarz super soil growlarda ph ayarlamaya gerek yok diyorlar doğru mudur ? Calmag eksikliği yaşadığını söylemişsin organik çözümler neler ve nasıl uygulayabiliriz ? Son olarak sormak istediğim şu transplant strese sokmasın ama supersoilde yakmasın diye saksıyı supersoil ile doldurduktan sonra orta kısmını bir yumruk kazarak boşalan yere light mix döksem ve growa o noktadan başlasam uygun olur mu ? Çok mu fantazi yaptım ?
Doğal cal mag ile ilgili konu vardı yumurta kabuğu ve ingiliz tuzu felan koyuyorlar dı

Aemili31

Müptezel
Üstat kolay gelsin bende cfl yapıyorum ( 2 x 23 W 2700K 1x23w 6500K) + 50W led ampul 4400lümen 6500K led eşliğinde çok kafama takılan bir soru vardı en baştan beri bu mesafeyi mi kullandınız growun başından beri benim yavrucak boya gitmedi diye 30 cm den veriyorum yanlış mı yapıyorum şimdi den teşekkürler yavrucak bu durumda https://ibb.co/Nnq7dyq
Maşallah çok güzel duruyor kankam 15 cm mesafede tut ışığa yaklaştıkça uzaklaştır çiçeklenmenin ilk iki hafta fazlasıyla boy atacak ona göre mesafeni ayarla kankam

Aemili31

Müptezel
Kankam yumurta kabuklarını fırına atıp çok çok hafif rengini atmasını bekle düşük sıcaklıklarda sonra baharat öğütücü vs ile un haline getirip toprağın üstünü çarşaf gibi örtecek şekilde serpiştir elinle üstten üstten hafif karıştır yeterli olacaktır o. Eğer photo yetiştiriyorsan transplant yap sıkıntı olmaz auto için henüz supersoil kullanmadım mevsim gelince terasta auto yapacağım ilk deneyimim olacak auto organik o zaman öğreneceğiz ne olup bittiğini.

Ü

Üye silindi 23588

Guest
kankam selam. sulamayı nasıl yaptın başından beri biraz anlatır mısın ? Super soil gibi sürekli nemli mi tutuyorsun yoksa kurutuyor musun ? Nasıl gidiyor bu arada ?

Ü

Üye silindi 23588

Guest
kanka scrog için fileyi grow siteletinden mi aldın ? Bu arada tohum sponsor muydu ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Emmy Emmy:
  • NewGardener NewGardener:
    ****** *** **** **
  • Emmy Emmy:
    *** ***** ******* **** ********** ***** **
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    **** ******** hahahaha*
    ******* ********* ****** **** ********* hahahaha*
    ****** *** ****** hahahaha*** ****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ******* ******* ***** ****** ********** * ***** *** hahahaha** ****
    **** ****** hahahaha *** ****** **
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    hahahaha ***** **** hahahaha* ***** **
  • Emmy Emmy:
    ****** ******** * ** ***** ** **** **** ****** hahahaha hahahaha**** *****
    +1
    ******* ***** **** ***** hahahaha** ********* ******** **
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha hahahaha* ******** **** hahahaha* ** ** ******** ** ****** ******* hahahaha** *******
  • Emmy Emmy:
    ***** *** ******* ******** *** ******** **** **** ****** ** *** *** **** ***** hahahaha*** ***** **** ***** hahahaha** ********* ******** **
  • Emmy Emmy:
    ****** ****** ******* *** ***** ******* hahahaha********* hahahaha* ******** **** hahahaha* ** ** ******** ** ****** ******* hahahaha** *******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    +1
    Ü Üfürükçü gargamel: ****** ****** ******* *** ***** ******* ********* ***** ***** +1