Photo bloom geçiş

GROWER_TR

Yeni üye
Kankalar ilk kez photo bitki yetiştiriyorum. Daha doğrusu auto diye aldım ama photo çıktı 60. Gün hala çiçeklemedi bende 24 karanlığa almayı unutup 12-12 ye çektim. 1 gün oldu böyle kalsın çiçeklermi dersiniz yoksa hemen 24 saat karanlığa alıp öylemi 12-12 yapayım tekrar. Yani arada kesinlikle 24 karanlıkta bırakmalımıyım

Kankalar ikinci sorum photo bitkiler bloom a geçince boyu uzamaya devam eder mi durur mu

Kankalar ilk kez photo bitki yetiştiriyorum. Daha doğrusu auto diye aldım ama photo çıktı 60. Gün hala çiçeklemedi bende 24 karanlığa almayı unutup 12-12 ye çektim. 1 gün oldu böyle kalsın çiçeklermi dersiniz yoksa hemen 24 saat karanlığa alıp öylemi 12-12 yapayım tekrar. Yani arada kesinlikle 24 karanlıkta bırakmalımıyım

Kankalar ikinci sorum photo bitkiler bloom a geçince boyu uzamaya devam eder mi durur mu
Photo bitki ilk 2 hafta esneme diye tabir edilen çok aşırı boy uzama artış gözlenir ondan sonraki süreçlerde bitki sömek yapa yapa enine ve boyuna büyür.

Knka bende unuttuydum bir zaman 12 12 de devam ettim bir sorun la karşılaşmadım tani 1 hafta bekledim çiçeğe girmesini .d

OttoMan347

√SEFİR√

Bişey olmaz al karanlığa öyle çek 12 12 döngüye. Photo çiçeğe girdikten sonra boyunun yarısı kadar daha uzar

LvbelC5

Kıdemli Üye
Bildiğim kadarıyla ciceklenmeye sokmak için 24 saat karanlığa alınıyor ışığın kapanma saatinden başlayarak sonra 24 saat sonra 12/12 olacak şekilde ışığa alınır yoksa bence baya karmaşık bir duruma girer bitki

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostalar ben photo bitkiyi cicege almadan önce o 24 saat karanliga almayi ilk burada ögrendim ve mantigini hala cözemedim ayrica bir cok yabanci sitede baktim bir bilgi bulamadim. Hayatimda onlaca grow yaptim hic o 24 saat karanlik isini uygulamadim, ve hicte sorun yasamadim. Bir bilen lütfen bana anlatsin isin mantigini.

growup

Üye
Dostalar ben photo bitkiyi cicege almadan önce o 24 saat karanliga almayi ilk burada ögrendim ve mantigini hala cözemedim ayrica bir cok yabanci sitede baktim bir bilgi bulamadim. Hayatimda onlaca grow yaptim hic o 24 saat karanlik isini uygulamadim, ve hicte sorun yasamadim. Bir bilen lütfen bana anlatsin isin mantigini.
Bitkilerin yaşamı otomatik tetiklenir.karanlığın uzun olması çiçek açmasını gerektirir. Nevar ne yok yakmaya başlar kızışır dollenmek ister ve cicek acar

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Tesekkürler dostum, gelen yorumlar sayesinde yeni bilgilere ulasiyorum.

GROWER_TR

Yeni üye
KAranlığa geçirme olayı bitkiyi sadece çiçeğe geçişi hızlandırır olay bu.
Dostlar aydınlattığınız için teşekkür ederim hepinize de. Kanka 60. Günde 12-12 ye çektim 24 karanlıkda bırakmadan 2 gün oldu şimdi bu saatten sonra 24 saat karanlığa alayım mı geri yoksa bırakayım böyle kalsın mı o halde. Birde photo bitki de veg döneminde kaç gün tutmam gerek hasat a kadar aydınlatırsanız çok mutlu olurun

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka ben 10-11 hafta vegte tutuyorum iyi hasat almak icin ama bu konuda cok cesitli önerilerde okudum burada, yani sunu söyliyeyeyim aldigim tohum bilgilerinde verilen süreyi tamaliyorum.

Yeezus

Üye
60 günün sonunda iki saksı bitkimi 24 saat karanlıkta bıraktım ve 12/12 ışık periyoduna aldım. (21 Haziran) Gözlemlediğim kadarıyla enine ve boyuna büyüdü gelişmeye devam ediyor. Fakat bugün 01 Temmuz itibariyle tam 12 gün oldu ve herhangi bir çiçeklenme belirtisi yok. Araştırdım ve kankalara danıştığım kadarıyla bazen böyle uzun sürebiliyormuş, bekliyorum sabırla herhangi bir gelişme olursa bilgi veririm dostum sana da.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka eger bitkini dahada zorlamak istersen cicege gecmesini, sicakligi 20-22 dereceye düsür, nemi %40 in biraz altina.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ax-b ax-b:
    ****** ********* hahahaha***** *****
  • ax-b ax-b:
  • S selamlar95:
    ******** ***** **** ***** **** ***** ***** * ****** **** ***** *** ** hahahaha****
  • S selamlar95:
  • ax-b ax-b:
  • S selamlar95:
    ***** ******* hahahaha**** **
  • S selamlar95:
  • ax-b ax-b:
    **** hahahaha ******
    ***** ******* hahahaha**** **
  • ax-b ax-b:
  • Narkotik Narkotik:
    ***** ****** ****** ****** ****** ********* hahahaha***** *****
  • ax-b ax-b:
    hahahaha** ***** ******* ***** ******** ********* hahahaha* *******
  • Narkotik Narkotik:
    *** hahahaha **** ****** ******** ********* ********
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • ax-b ax-b:
    ***** ** *** * **** ***** hahahaha* *****
  • ax-b ax-b:
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • ax-b ax-b:
    **** ***** ***** ***** ***** **** ********* hahahaha ****** *** ****** hahahaha** ******** *** ****
  • Narkotik Narkotik:
    ***** *** *** ****** ** ****** hahahaha
  • ax-b ax-b:
    *** *** ******** * **** *** ******** ********* hahahaha ****** ****** ****** ****** * **** ***** **** ***** *****
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    hahahaha* **
  • Narkotik Narkotik:
    ****** hahahaha *** *******
  • ax-b ax-b:
    *** **** **** ********* ******* ********* ****** ********* **** ******* hahahaha**
    ax-b ax-b: *** **** **** ********* ******* ********* ****** ********* **** ******* hahahaha**