PH Metre ve kalibrasyon sıvıları Hk.

Extremist

Kıdemli Üye
Arkadaşlar Selamlar,
Kullandığınız Ph metre ve kalibrasyon sıvılarınızın markalarını artıları ve eksileri ile yazarmısınız. Bugün araştırma yaparken fiyatları acaip pahalı ve aynı oran da çok uygun ürünler görüyorum. Bu ph sıvılarının da kaliteleri olduğuna inanıyorum. Sizlerin ne düşündüğü de benim için çok değerli. Türk laboratuar malı birsürü ürün var ve söylediklerine göre çok fazla ürün satışları da var. Hiç düşündünüzmü kullandığınız ph sıvısı nekadar doğru şekilde sonuç veriyor ? Belki PH metrelerin sapıtması bu yüzdendir ? Bu sebepten sizlerin kullandıklarını sormak ve artılarını eksilerini öğrenmek istedim. Yurtdışı bir ph kalibrasyon sıvısı 250-650 tl civarı iken türk malı olanları 100 tl civarına alabiliyorsunuz. Bu fiyat farkı kadar gerçekten kalite farkı sizce varmı ? Denediğiniz ürünleri ve yorumlarınızı merak ediyorum.

Teşekkürler.

KimsesiZ YaŞaR

Kıdemli Üye
Kaliteli ph metre kullanırsan bir sorun yasamazsin gider sarı olan 350 400 TL lik ph metre alırsan sorun yaşarsın devamlı kalibrasyonu bozulur. Kalibrasyon sıvıları arasında bir fark yok marka farkı var hepsi aynı işi görüyor bir içerik farkida Yok. Şöyle bir fark var 10000 bin TL ye de ph metre var 300 TL yede 10000 TL ye metre alan biri gidip 100 TL ye kalibrasyon sivisi almaz neden almaz bi dünya para vermişim makina almışım sıvısı da en pahalısı olsun ister .Kalibrasyon sıvısinda problem olursa zaten ph metreni kalibre edemezsin.kalibre edilebilen bir ph metrenin ph sıvılarında bir sorun yoktur çünkü ph sıvısı bozuksa yada sorunlu ise makina kalibre olmaz ...Bunlar benim ŞAHSİ fikrimdir daha farklı bilgiye sahip olan arkadaşların fikirlerini de duymak isterim .

Extremist

Kıdemli Üye
Kaliteli ph metre kullanırsan bir sorun yasamazsin gider sarı olan 350 400 TL lik ph metre alırsan sorun yaşarsın devamlı kalibrasyonu bozulur. Kalibrasyon sıvıları arasında bir fark yok marka farkı var hepsi aynı işi görüyor bir içerik farkida Yok. Şöyle bir fark var 10000 bin TL ye de ph metre var 300 TL yede 10000 TL ye metre alan biri gidip 100 TL ye kalibrasyon sivisi almaz neden almaz bi dünya para vermişim makina almışım sıvısı da en pahalısı olsun ister .Kalibrasyon sıvısinda problem olursa zaten ph metreni kalibre edemezsin.kalibre edilebilen bir ph metrenin ph sıvılarında bir sorun yoktur çünkü ph sıvısı bozuksa yada sorunlu ise makina kalibre olmaz ...Bunlar benim ŞAHSİ fikrimdir daha farklı bilgiye sahip olan arkadaşların fikirlerini de duymak isterim .
Ph metrem iyi ama hocam soruyu tam anlatamadım, Kalibre ettiğimiz sıvıların size göre sapma payı varmı sizce, hiç tecrübe ettinizmi diye sormak istedim. Ben hep pahalı ama ucuz solusyon kullandım, bu son aldığım da içinde tortular vardı. Bu yüzden sormak istedim sizlere.

KimsesiZ YaŞaR

Kıdemli Üye
Ph metrem iyi ama hocam soruyu tam anlatamadım, Kalibre ettiğimiz sıvıların size göre sapma payı varmı sizce, hiç tecrübe ettinizmi diye sormak istedim. Ben hep pahalı ama ucuz solusyon kullandım, bu son aldığım da içinde tortular vardı. Bu yüzden sormak istedim sizlere.
Şöyle bi tecrübem oldu adwa12 kullanyrum her zaman kalibre ettiğim ph4.sivisi sıcaktan dolayı bozuldu sanırım ureci firma aradim yenisi istedim gönderdiler yeni gelen hemen kalibre etti cihazı .yani sapma olursa sıvıda makina kalibre olmuyor.

Extremist

Kıdemli Üye
Şöyle bi tecrübem oldu adwa12 kullanyrum her zaman kalibre ettiğim ph4.sivisi sıcaktan dolayı bozuldu sanırım ureci firma aradim yenisi istedim gönderdiler yeni gelen hemen kalibre etti cihazı .yani sapma olursa sıvıda makina kalibre olmuyor.
Banada aynısı oldu ve gönderen firma değiştirmedi. Kalibrelerimde sapma oluyor, hepsini komple değiştiricem ec kalibrasyon 1412 de hiç memnun kalmadım. Önereceğiniz firma yada marka varsa uzun süre kullanıp memnun kaldığınız, yazarsanız çok sevinirim. Piyasa acaip şuan

KimsesiZ YaŞaR

Kıdemli Üye
Banada aynısı oldu ve gönderen firma değiştirmedi. Kalibrelerimde sapma oluyor, hepsini komple değiştiricem ec kalibrasyon 1412 de hiç memnun kalmadım. Önereceğiniz firma yada marka varsa uzun süre kullanıp memnun kaldığınız, yazarsanız çok sevinirim. Piyasa acaip şuan
İstanbulendüstriden alıyorum ben 315 şuan üçlü fiyatı ph4ph7 + prob solüsyonu

Extremist

Kıdemli Üye
İstanbulendüstriden alıyorum ben 315 şuan üçlü fiyatı ph4ph7 + prob solüsyonu
Bende ordan aldım en son işte 1lt, 4.01 aynı şekilde tortu oldu. iade almadılar. Tövbe birdaha, Kimseye önermiyorum https://www.istanbulendustri.com sitesini.

blabmarket ya da labor.com.tr den baktım. Büyük ihtimalle labordan alıcam, adamlar merc solusyonları kullanıyorlar ve sertifikaları var. Bana yolladılar herşeylerini 30-30 tl fazla ama değer gibi.

KimsesiZ YaŞaR

Kıdemli Üye
Bende ordan aldım en son işte 1lt, 4.01 aynı şekilde tortu oldu. iade almadılar. Tövbe birdaha, Kimseye önermiyorum https://www.istanbulendustri.com sitesini.

blabmarket ya da labor.com.tr den baktım. Büyük ihtimalle labordan alıcam, adamlar merc solusyonları kullanıyorlar ve sertifikaları var. Bana yolladılar herşeylerini 30-30 tl fazla ama değer gibi.
Kanka ben aynı yerden 3 yıldır alıyorum 1 kere sorun yaşadım direk yenisini yolladılar hemde aldıktan sonra 1 ay flan zaman gecmesine rağmen .sana neden yollamadilar acaba anlamadım. Bak kanka hangisi kafana yatıyorsa ordan al

Extremist

Kıdemli Üye
Kanka ben aynı yerden 3 yıldır alıyorum 1 kere sorun yaşadım direk yenisini yolladılar hemde aldıktan sonra 1 ay flan zaman gecmesine rağmen .sana neden yollamadilar acaba anlamadım. Bak kanka hangisi kafana yatıyorsa ordan al
Aldığım 7.01 ile growkent den aldığım grow tech in 7 si de aynı sonucu vermiyor. 1-1.5 ph sapma oluyor haberin olsun brom. Bugün sipariş vericem. Değiştirmeleri değilde değerlerin ufak da olsa farklı çıkması hoşuma gitmedi güvenemedim açıkcası.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D despotdes:
    ******* ***** hahahaha** *******
  • Q Chat bot:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ***** hahahaha ** *** *** hahahaha***** ********* *** *****
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** ** hahahaha** **** ****** *** ****** ******* hahahaha* *** ** ** **** ********** *** **** ***** ********** hahahaha
    ****** ******** ********** hahahaha **
    ***** ******** **** hahahaha *** ********** *** ******* ***** **** hahahaha ** *** ****** **** *** **** *****
    +1
    ****** ******* ******** *** ******** hahahaha ***** ********
    +1
    **** **** ******* hahahaha
    ***** **** * ***** ******* ***** ********* **** ***** ******* **** ********* ********** hahahaha*** ********** **
    ** *** ********** ** hahahaha**
    ******** hahahaha** ******* ******* ***** ***
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
    hahahaha ******* ***** ***** *** ***** ******** ** **** *** * ****** ******* ******** **** ** ***** ******* ***** ****** ******** *********
    +1
    ***** *** ** **** *** ***** ******** **
    ******* ****** ****** *** **
    ***** **** ******* hahahaha hahahaha* hahahaha **** * ******* ******* ***** ******* * ******* hahahaha* ***** ***** ***** ** hahahaha ******* ***** ***** *** ***** ******** ** **** *** * ****** ******* ******** **** ** ***** ******* ***** ****** ******** *********
    +1
    nicozaniolo nicozaniolo: ***** **** ******* hahahaha hahahaha* hahahaha **** * ******* ******* ***** ******* *... +1