Perlit oranlari hakkında bilgi istiyorum kankalar

MalrukLord

Doktor
%10 %20 aralığında saksı boyutuna göre tercihen değişir. Koyduktan sonra iyice karıştırman şart. olay basit ve bundan ibaret kanks.

cannabis16

Ordinaryüs
toprağı-torfu %50 den az yapma.. perliti-pomza taşını-kaolin kilini(hidroton) %30 dan fazla koyma.. yanmış da olsa içine %25-30 dan fazla gübre koyma..saksı harcını yaparken bu üç ana unsuru unutma..
mesela benim aklıma en çok yatan toprak karışımı %50 torf-toprak %30 perlit %20 solucan gübresi karışımı..hepsini güzelce harmanlıyacan,seedling bitince atıcan bu karışım içine..ne yakar ne sorun çıkarır,toprak gübreleriyle 10 numara çalışır..mikrobiyal aktivite de güzel olur solucan gübresi sayesinde...

cannabis16

Ordinaryüs
Ben %10 coco %30 perlit gerisini toprak yaptım kanka
ne güzel karışım.. bende çok eski 15 yılı var belki ilk denemelerde %20 coco %10 solucan gübresi %20 perlit %50 tof karışımı yapmıştım daha havadar bir toprak,daha hızlı büyüyen kökler için..
daha genç olsam mesela senin gibi farklı karışımlarla denerdim..mesela leonardit %10 gibi,katı deniz yosunu %5 ve altı kadar mesela...denemeden bilemeyiz.. ve bilgi böyle paylaşılınca güzel.. abd zaten bu cannabis sektörünü böyle bilgi paylaşarak uçurdu gitti bi endüstri oldu bizde hala daha yasaklı..italyada meclis bu aysonuna doğru cannabisin yasallaştırılmasını tartışacak,daha doğrusu oylayacak..

Eimal

Müptezel
Kancam Coco nedir bunu okuyorum ama bilmiyorum ben toprağa sadece perlit koyucaktim bilmemekten şöyle söyleyeyim Toprak çabuk kurusun diye perlit koyacaktım
Kanka perlit toprağın hava alması için, %10 oran cocoda toprağın erken kurumasına yardımcı olur, hemde hava almasınj sağlar.
Bende ustaların önerisi ile öyle yaptım.
Coco'da yetiştirme medyası kanka, ama natural, sadece hindistan cevizi kabuğundan üretilmiş

Mertali54

Doktor
Kanka perlit toprağın hava alması için, %10 oran cocoda toprağın erken kurumasına yardımcı olur, hemde hava almasınj sağlar.
Bende ustaların önerisi ile öyle yaptım.
Coco'da yetiştirme medyası kanka, ama natural, sadece hindistan cevizi kabuğundan üretilmiş
nerden bulabılırım kankam

Woppy

Ordinaryüs
Knklar gartengold diye bi marka torf var tavsiye ederim güzel karısmı var içinde cocda var.

SY7

Yeni üye
Knklar gartengold diye bi marka torf var tavsiye ederim güzel karısmı var içinde cocda var.
Merhaba bahsettihiniz torf görseldekimi Plagron Ligth mix 50 litre toprağa karıştırsam Uygun olurmu extra perlit almam gerekir mi

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-02-09-14-12-38-57_1ffb234d33525882661a5a8d47829dc1.jpg
    Screenshot_2022-02-09-14-12-38-57_1ffb234d33525882661a5a8d47829dc1.jpg
    576.2 KB · Görüntüleme: 1

Woppy

Ordinaryüs
Knk ben ilk zamanlar memnundum ne yalan söylim grow ilerledikçe iyi olmadıgını farkettim torf yok desek yeri içince Coco agırlıklı bi toprak. Neden memnun değilim söyle anlatayım sadece bu toprağa ektigim 2 bitkin var birde 3 bitki bu ve normal bildiğimiz markette satılan torflardan karıştırdım %30 civarı inanırmısın karışık toprakta olanlar harika oldu costu öbür sade olan topraktakiler bu 3 tanesinin yarısı kadar kaldılar gelişim cok yavaştı bu arada aynı bakımı aynı alanda uyguluyorum genetiklerde aynı. Eğer almadıysan alma bu torfu ama elinde her ikisinde var ise karıştır iyi olur.

varmibisey

Kıdemli Üye
Knk ben ilk zamanlar memnundum ne yalan söylim grow ilerledikçe iyi olmadıgını farkettim torf yok desek yeri içince Coco agırlıklı bi toprak. Neden memnun değilim söyle anlatayım sadece bu toprağa ektigim 2 bitkin var birde 3 bitki bu ve normal bildiğimiz markette satılan torflardan karıştırdım %30 civarı inanırmısın karışık toprakta olanlar harika oldu costu öbür sade olan topraktakiler bu 3 tanesinin yarısı kadar kaldılar gelişim cok yavaştı bu arada aynı bakımı aynı alanda uyguluyorum genetiklerde aynı. Eğer almadıysan alma bu torfu ama elinde her ikisinde var ise karıştır iyi olur.
Valla bende de aynisi oldu bu topragi önerenin ben ...

SY7

Yeni üye
O zman sadece perlit alıyorum

Woppy

Ordinaryüs
Knkm elinde ne var senin toprak olarak ? Ve ne kadar var kac tane bitki ekeceksin sen söyle ona göre birseyler bulalım. Ligthmix almadıysan o kadar para verip alma knk

varmibisey

Kıdemli Üye
Kanka bütçen fazla değilse light mix toprakla green fresh torf bu topragi %50 karistir perlitte ekle bu topragi kullanan ve iyi sonuc alan bi usta önerdi bende bidahaki growum da kullanicam

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* ***** *** *****