Pc Grow İçin

kankalar pc kasası grow yapmayı koydum kafaya. Büyük bir kasam var normal bir kasadan daha büyük. Bunun içini temizleyip yansıtıcı ile kaplayacağım. Üst kısmına bir şekilde ışık yerleştireceğim. (Bu konuda da yardıma ihtiyacım var.)
Tek bitki yetiştireceğim ilk deneyimim olucak ilk deneyimimde de micro grow yapacağım. İmkanım ancak buna el veriyor. 3 adet pc fanım var bunları da adaptöre bağlayıp kullanacağım.
Işık olarak ne kullanmalıyım? Önerilerinizi merak ediyorum bütçem kısıtlı. Bir de toprak en az 20 litre satılıyor biobizz ler. Benim bitkimin 7 lt toprağı olacak. Daha az toprak almak için öneriniz var mıdır? Şimdiden teşekkürler

OttoMan347

√SEFİR√
kankalar pc kasası grow yapmayı koydum kafaya. Büyük bir kasam var normal bir kasadan daha büyük. Bunun içini temizleyip yansıtıcı ile kaplayacağım. Üst kısmına bir şekilde ışık yerleştireceğim. (Bu konuda da yardıma ihtiyacım var.)
Tek bitki yetiştireceğim ilk deneyimim olucak ilk deneyimimde de micro grow yapacağım. İmkanım ancak buna el veriyor. 3 adet pc fanım var bunları da adaptöre bağlayıp kullanacağım.
Işık olarak ne kullanmalıyım? Önerilerinizi merak ediyorum bütçem kısıtlı. Bir de toprak en az 20 litre satılıyor biobizz ler. Benim bitkimin 7 lt toprağı olacak. Daha az toprak almak için öneriniz var mıdır? Şimdiden teşekkürler
Kasa ölçüleri ney? 7lt saksıyla sığmayabilir kasaya

Weedseed93

Kıdemli Üye
Kanka dünde konustuk,eğer resimdeki gibi birsey yapmak istiyorsan aynı resimde ki gibi 300 ml lik bir 'plastik' bardakta yapmalısın. Bu şekilde az toprak olacağı için koklenmeyecek bitki ve bonsai turu bitkiye sahip olacaksın, bu biraz fantezi meselesi .

Üstte ki yoruma katılıyorum ne kadar küçük pot o kadar küçük bitki, bu arada her iki dönemde de yeterli lümen seviyesinde ışık kullanmalısın ki bitki boya gitmesin. Ek olarak çiçek aşamasında da takviye olarak soğuk tonda bir ışık ayarla. Bitkinin streçlenmesini engeller.

Üstte ki yoruma katılıyorum ne kadar küçük pot o kadar küçük bitki, bu arada her iki dönemde de yeterli lümen seviyesinde ışık kullanmalısın ki bitki boya gitmesin. Ek olarak çiçek aşamasında da takviye olarak soğuk tonda bir ışık ayarla. Bitkinin streçlenmesini engeller.
2.5-3lt saksı kullansam nasıl olur? Nasıl bir ışık almalıyım

2.5-3lt saksı kullansam nasıl olur? Nasıl bir ışık almalıyım
5L saksı senin için çok iyi olur. Bir ucuzluk pazarından 40w led ampul almıştım 4 growdur banamısın demiyor ve veg'de 2 saksıma yetiyor. İster lümeni yüksek cfl'ler kullan ister led.
Önemli olan fideden bitki aşamasına kadar ışığın yakın mesafede olması. Bunun için haftalık el testi yapıp yapraklarda ısı problemi var mı diye kontrol etmelisin. Haricinde kelle koparıp uzayan dalları kasa içerisine yayacaksın. Kasa içinin boyut olarak %40'ı dolduktan sonra da çiçeğe alacaksın. Bitkinin sıcak renk değerlerine ihtiyacı var fakat bu streçlenme için bire bir olacağından mesela 100w cob led kullanıcaksan 20w beyaz ışık kullanacaksın. Bu da bir nebze boya gitmesine engel olacak.

5L saksı senin için çok iyi olur. Bir ucuzluk pazarından 40w led ampul almıştım 4 growdur banamısın demiyor ve veg'de 2 saksıma yetiyor. İster lümeni yüksek cfl'ler kullan ister led.
Önemli olan fideden bitki aşamasına kadar ışığın yakın mesafede olması. Bunun için haftalık el testi yapıp yapraklarda ısı problemi var mı diye kontrol etmelisin. Haricinde kelle koparıp uzayan dalları kasa içerisine yayacaksın. Kasa içinin boyut olarak %40'ı dolduktan sonra da çiçeğe alacaksın. Bitkinin sıcak renk değerlerine ihtiyacı var fakat bu streçlenme için bire bir olacağından mesela 100w cob led kullanıcaksan 20w beyaz ışık kullanacaksın. Bu da bir nebze boya gitmesine engel olacak.
40w iyi bir marka led alacağım ozaman :)

Markasını söyler misin kanka?

Güncelleme: Kankalar tohumlarım çimlenmeye başladı kağıt havlunun arasında. torf toprağım hazır. 6 litre saksım hazır ve kasaya tam oturdu. 1 adet 12cm ve 1 adet 8cm fanım hazır bunları usb ile bağladım. Şimdi size sorum şu. tohumu toprağa ilk koyduğumda ne kadar sulama yapmalıyım? Hala ışık kaynağı alamadım. Bana pc kasası için uygun, bir bitki için beni sömek dönemine kadar götürecek ancak uygun fiyatlı bir ışık kaynağı önerir misiniz? cob led haricinde?

esrarii

Müptezel
fana ve ışık kaynağına bu ay gereğin yok. bi led el feneri yeter ışık , birde bir karton bardak , bardakta 12/12 den devam edersin. hele iki yaprak çıkarsında , forumda çözüm çok

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ax-b ax-b:
    ****** ********* hahahaha***** *****
  • ax-b ax-b:
  • S selamlar95:
    ******** ***** **** ***** **** ***** ***** * ****** **** ***** *** ** hahahaha****
  • S selamlar95:
  • ax-b ax-b:
  • S selamlar95:
    ***** ******* hahahaha**** **
  • S selamlar95:
  • ax-b ax-b:
    **** hahahaha ******
    ***** ******* hahahaha**** **
  • ax-b ax-b:
  • Narkotik Narkotik:
    ***** ****** ****** ****** ****** ********* hahahaha***** *****
  • ax-b ax-b:
    hahahaha** ***** ******* ***** ******** ********* hahahaha* *******
  • Narkotik Narkotik:
    *** hahahaha **** ****** ******** ********* ********
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • ax-b ax-b:
    ***** ** *** * **** ***** hahahaha* *****
  • ax-b ax-b:
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • ax-b ax-b:
    **** ***** ***** ***** ***** **** ********* hahahaha ****** *** ****** hahahaha** ******** *** ****
  • Narkotik Narkotik:
    ***** *** *** ****** ** ****** hahahaha
  • ax-b ax-b:
    *** *** ******** * **** *** ******** ********* hahahaha ****** ****** ****** ****** * **** ***** **** ***** *****
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    hahahaha* **
  • Narkotik Narkotik:
    ****** hahahaha *** *******
  • ax-b ax-b:
    *** **** **** ********* ******* ********* ****** ********* **** ******* hahahaha**
    ax-b ax-b: *** **** **** ********* ******* ********* ****** ********* **** ******* hahahaha**