orman'da ekmek.

arkadaşlar bu benim ilk deneyimim olacak dişarıda ekmeyi düşünüyorum dere kenarı güneş gören bir yer yardımcı olabilecek varmı ekimden hasata kadar dişarısı için nasıl bir yol izlemeliyim zahmet olmazsa anlatabilir misiniz şimdiden çok teşekkür ediyorum iyiki varsınız "photo-ak47"

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Tohumları filizlendir git kaz toprağı, leonardit.com dan mikoriza katkılı kaoyun keçi karışık yanmış gübre al eşyiğin toprakla %30 oranında karıştır ve o toprakla fideyi ek çiçeklenmeye başladığında 10 geçsin sonra bide güvercin gübresinden şerbet yap ver sonra güzelim çiçekleri arakladınlar dere kenarından sende burda anlatırsın nasıl arakladıklarını

Tohumları filizlendir git kaz toprağı, leonardit.com dan mikoriza katkılı kaoyun keçi karışık yanmış gübre al eşyiğin toprakla %30 oranında karıştır ve o toprakla fideyi ek çiçeklenmeye başladığında 10 geçsin sonra bide güvercin gübresinden şerbet yap ver sonra güzelim çiçekleri arakladınlar dere kenarından sende burda anlatırsın nasıl arakladıklarını
abi dediğini yapacağım çiçeklenmeye başladığında şerbetli suyu nasıl vermeliyim kaç ml mesela kaç günde bir ve sana zahmet yaprak temizliği ne kadar sıklıkla bi yapıyım söylermisin

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Güvercin şerbeti hiç yapmadımda vermedimde ama detayına google dan ulaşabilirsin mutlaka vardır kullanımı tarifi ağaçlar.net toprakvesu.com a bakabilirsin
Yaprak budamayı çiçeğe girdiğinde bi sağlam yaparsın sonraki 3-4 hafta gözüne batanları alırsın sonra bidaha budamaya gerek yok ama çiçekleri araklarsalar mutlaka yaz bak ki kesin araklarlar ben sana diyim ;)

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Çok gördüm ben dağa bayıra eken ama %99 patladılar hep, bide işin kötü tarafı beklerler beklerler hasata 10 gün kala araklarlar sonra kanser olursun :D

umarım başıma öyle bir olay gelmez :D abi birde şey dicem dağa bayıra ekecez ya çimlendirip mi ekeyim yoksa öyle sıradan atayım mı çimlendirip ekeceksem saksıdaki gibi 2 3 cm'mi gömeyim nasıl olsun sence

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Peçetede çimlendir ekeceğin yeri belle growkentten de 1kg guano complete organics al, bellediğin yerlere serp güzelce bidaha belle sonra ek sadece sula

jertelka

Üye
umarım başıma öyle bir olay gelmez :D abi birde şey dicem dağa bayıra ekecez ya çimlendirip mi ekeyim yoksa öyle sıradan atayım mı çimlendirip ekeceksem saksıdaki gibi 2 3 cm'mi gömeyim nasıl olsun sence
Sıradan atarsan solucanlar yer çok körpe ekersen de sümüklü böcekler yer ben zulaya gidip foto çekip atayım buraya öyle yap

jertelka

Üye
Fotoğraf atamıyorum tel çok kötü attım buraya gitmedi ilk önce güzelce belle etrafı indoorda mesela 1 metre kare ye 4 kök diyor kitaplar elinde ki genetiğe göre değişir bence ben 5 metre kare yer hazırladım etrafındaki ağaçları Allah affetsin kestim onlarida bitkilere sper yaptım etraftan zeytin dalı toplayıp etrafını çevirdim çok güzel gunes alıyor düzenli olarak etrafına tuz atıyorum ki sümüklü böcek belası gelemesin zulanin bulunduğu bölgedeki tospalari tek tek toplayıp çayıra güzelce hayvana zarar vermeden bırakıyorum 5 metre kare yere 15 tane ediyorum ilk önce tohum lari catlatiyorum sonra çilek viyollerine ekiyorum sadece bir kere şu veriyorum çıkana kadar çıktıkları zaman bir kasa alıyorum onun üstüne viyolleri koyuyorum sümüklü böcekler gelemiyor ama bir bela var cavus kusu onu bir türlü uzak tutamıyorum bitkiler 3 lu yaprağı yapınca ekiyorum 3 günde bir suluyorum dere setinde ise tutana kadar suluyorum bir daha hiç sulamiyorum hatta nereye ektigimi unutuyorum ama biraz arayınca calinmadiysa buluyorum dere kenarindakilere eğitim vermiyorum çünkü çok yılan oluyor korkuyorum girmeye

Fotoğraf atamıyorum tel çok kötü attım buraya gitmedi ilk önce güzelce belle etrafı indoorda mesela 1 metre kare ye 4 kök diyor kitaplar elinde ki genetiğe göre değişir bence ben 5 metre kare yer hazırladım etrafındaki ağaçları Allah affetsin kestim onlarida bitkilere sper yaptım etraftan zeytin dalı toplayıp etrafını çevirdim çok güzel gunes alıyor düzenli olarak etrafına tuz atıyorum ki sümüklü böcek belası gelemesin zulanin bulunduğu bölgedeki tospalari tek tek toplayıp çayıra güzelce hayvana zarar vermeden bırakıyorum 5 metre kare yere 15 tane ediyorum ilk önce tohum lari catlatiyorum sonra çilek viyollerine ekiyorum sadece bir kere şu veriyorum çıkana kadar çıktıkları zaman bir kasa alıyorum onun üstüne viyolleri koyuyorum sümüklü böcekler gelemiyor ama bir bela var cavus kusu onu bir türlü uzak tutamıyorum bitkiler 3 lu yaprağı yapınca ekiyorum 3 günde bir suluyorum dere setinde ise tutana kadar suluyorum bir daha hiç sulamiyorum hatta nereye ektigimi unutuyorum ama biraz arayınca calinmadiysa buluyorum dere kenarindakilere eğitim vermiyorum çünkü çok yılan oluyor korkuyorum girmeye
abi eline sağlık be uzun uzun yazmışsın yardımcı olduğun için minnettarım çok teşekkür ederim iyiki varsın
:)

jertelka

Üye
abi eline sağlık be uzun uzun yazmışsın yardımcı olduğun için minnettarım çok teşekkür ederim iyiki varsın
:)
Bak yumurta kaynat dalgalar 5li yaprağı çıkardığı zaman yumurtayı soy köke çok yakın olmayacak şekilde göm muz kabuğuda koy bak gör neler olucak birde bana abi deme 20 yaşındayım ben 16 yaşımdan beri ekiyorum 6 . Dönemim daha eski jianseeds gurubundaydım ben orda abilerimiz öğretti bize

Bak yumurta kaynat dalgalar 5li yaprağı çıkardığı zaman yumurtayı soy köke çok yakın olmayacak şekilde göm muz kabuğuda koy bak gör neler olucak birde bana abi deme 20 yaşındayım ben 16 yaşımdan beri ekiyorum 6 . Dönemim daha eski jianseeds gurubundaydım ben orda abilerimiz öğretti bize
teşekkürler kanka diyelim ozaman bende 23 :D sağol bilgilendirdiğin için deneyeceğim. ne işe yarayacağı hakkında ufak bir ipucu verebilirsen mutlu olurum :)

FullHD1

Kıdemli Üye
Kestirmeden anlatıyorum kanka sana benim stilimi detaylar için para isterim ona göre :D

Bak şimdi kankacım sezon sonu garanti 6 dişi bitki hasat etmek istiyorsan 18 ayrı noktaya (tohumlar regular ise) ortalama bitki ekmen gerekiyor burası çok önemli çünkü yerlerin ayrı olması biri bulunup çalınsa bile hepsinin çalınmasına iyi bi engel oluyor zaten şudur budur verdigin kayıplarla anca 6 bitki hasat edersin
Vegde solucan gubresini bas çiçeklenmede oranı 1-2-2 gibi bi rakama denk gelen her türlü basit katı gübre işini görür calmag ve mikroyu unutma ama

Ormana ekip gerilla grow yapiyorsan tel orgu saksı falan hiçbişey koyma nekadar gizlilik senin için okadar iyi
Ha bide başta çukuru derin geniş kaz bitki daha iyi gelişir aklına bişey takılıyorsa sorabilirsin

Kestirmeden anlatıyorum kanka sana benim stilimi detaylar için para isterim ona göre :D

Bak şimdi kankacım sezon sonu garanti 6 dişi bitki hasat etmek istiyorsan 18 ayrı noktaya (tohumlar regular ise) ortalama bitki ekmen gerekiyor burası çok önemli çünkü yerlerin ayrı olması biri bulunup çalınsa bile hepsinin çalınmasına iyi bi engel oluyor zaten şudur budur verdigin kayıplarla anca 6 bitki hasat edersin
Vegde solucan gubresini bas çiçeklenmede oranı 1-2-2 gibi bi rakama denk gelen her türlü basit katı gübre işini görür calmag ve mikroyu unutma ama

Ormana ekip gerilla grow yapiyorsan tel orgu saksı falan hiçbişey koyma nekadar gizlilik senin için okadar iyi
Ha bide başta çukuru derin geniş kaz bitki daha iyi gelişir aklına bişey takılıyorsa sorabilirsin
ilgilendiğin için teşekkür ederim :) takip ettim eline sağlık

jertelka

Üye
Bir baktım roman mahallesinde çatıda dalga iciyoz uyarıcı içiyorduk işim vermiyim normal ottanda var halisinasyon görüyorum sandım önümdeki çatı full esrar adamda orda sahibi dedim abi bune böyle ya fln jopan çiçeği kardeşim dedi çatıdan çatıya konuşuyoruz jopan çiçeği dediği akça ağaç esrara benzer bizi ismen tanıyor ne içtiğimizide biliyor bana siz ondan yapın bende size bundan yapayım dedi var bizde aynısın dedim dedi bu farklı dalgalar haze mis bitkinin biride strese girip tohum yapmış şimdi beraber yapıyoruz bir kere para verip tohum almadım ordan devam bu bulue dermen var onu merak ediyordum onun görüntü olarak aynısı vardı aynısı mor pistilli soğuk su verdimi mor oluyor çok hoşuma gidiyor hem eylence hemde kafa yaşatıyor nimet bu dalga bize ama sana tavsiyem 15 tane dalga vardı şuan 7 tane var kırkayak kesmiş çıyan dedikleri pek genetik ekme aoutodor indoor da da genetikden başka ekme

İndoor yaparsan gümüş suyuyla kendi disi tohumunu uretebilirsin bol bol oku İngilizceden ceviri yap

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
  • D despotdes:
    ***** ** ****** **** *** ********* ***** ****** hahahaha*
  • D despotdes:
    ******* hahahahahahahaha hahahaha****
  • Night owl Night owl:
  • D despotdes:
    ** ***** ******** ***** **** *** ***** *** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ***** *** *** ****** ******* ****** ** *** ****** ***** *** ******** ******* ***** * ****** ***
  • Night owl Night owl:
    ******** **** ******** **** ******* hahahahahahahaha hahahaha****
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    ******** **** ** ******* *** hahahaha* ****** ******* ******* hahahahahahahaha hahahaha****
    +1
  • D despotdes:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • D despotdes:
    ***** ******* **** hahahaha ******
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • Night owl Night owl:
    **** ** ****** ** ***** ********* ***** ******* **** hahahaha ******
  • A ax-b:
    ********** hahahaha*** **** ** ******* *** hahahaha* ****** *******
  • D despotdes:
    ******* hahahaha **********
  • Night owl Night owl:
    ******* **** hahahaha** **** ******* ******* hahahaha **********
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    *** hahahaha* ******
  • D despotdes:
    *** ******* *** ******* *** ****** hahahaha ********* hahahaha** *****
  • A ax-b:
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******** ****** ********* ****** ******* ******* ******* *** ** ********** ******
  • A ax-b:
    **
  • Night owl Night owl:
    ****** *** **
  • Night owl Night owl:
    ********* *** *** ******* *** ******* *** ****** hahahaha ********* hahahaha** *****
  • D despotdes:
    **** hahahaha* hahahaha ***** *********
  • D despotdes:
    ***** ********* hahahaha ***** ******
    D despotdes: ***** ********* hahahaha ***** ******