Nemlendiriciye Cal Mag Koymak?

bongbong

Üye
Daha önce bi kaç kişinin "nemlendiriciye calmag koyduğunu" söylediği yazılar okumuştum. ilgimi çekti konu ve biraz araştırayım dedim, çok bir kaynak bulamadım ama bir kaç tane yabancı forumda "saçmalamayın, öyle şey mi olur" "nemlendiriciyi bozarsın" falan filan gibi şeyler söyleyerek yapılmaz demişler.

Düşününce çok da mantıksız gelmiyo aslında, calmag kullanımında yapraklara sprey olarak sıkılabilir deniyor. Ama nemlendiricideki sıvı buhara dönüştüğü için belki kötü bir tepkimeye de giriyor olabilir filan, atıyorum tamamen.

Yapan deneyen var mı? yapılır mı yapılmaz mı? bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Ü

Üye silindi 24418

Guest
Kanka içindeki elementler kaç derecede ölüyor onu araştırmak lazım

Ü

Üye silindi 24418

Guest
Buhar makinası kaç derece yapıyor ince bir matematikle bu iş tutarsa piyasaya katkı yapmış oluruz

Aguş

Doktor
Nem makinası bozulmazsa çalışabilir çünkü yapraktan fısfıs olarak verilebilen bir gübre(Gene e emin olamadım)

Daha önce bi kaç kişinin "nemlendiriciye calmag koyduğunu" söylediği yazılar okumuştum. ilgimi çekti konu ve biraz araştırayım dedim, çok bir kaynak bulamadım ama bir kaç tane yabancı forumda "saçmalamayın, öyle şey mi olur" "nemlendiriciyi bozarsın" falan filan gibi şeyler söyleyerek yapılmaz demişler.

Düşününce çok da mantıksız gelmiyo aslında, calmag kullanımında yapraklara sprey olarak sıkılabilir deniyor. Ama nemlendiricideki sıvı buhara dönüştüğü için belki kötü bir tepkimeye de giriyor olabilir filan, atıyorum tamamen.

Yapan deneyen var mı? yapılır mı yapılmaz mı? bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
Ben yaptım arkadaşlar özellikle ilk 10 gün gözle görülür faydası oldu cal mag makine falanda bozulmuyor sıvı ikiside tamamen cal mag dök yine Bozulmaz elektrik verip buharlastırıyor bu arada yani o tarz bir dalga ile buharlastırıyor benim makinem 5 litre ye 8 10 ml koyuyordum mis Revive de verdim yani yapraktan veriliyor diye verdim buhara direk ama söyle Bi durum var sıkıntı olursa Bi tek buhar makinesi ısıkta yosun tutuyor içine ısık alması gübreyi bozuyorsa ona dikkat edin ben folya ile kapladım

bongbong

Üye
Ben yaptım arkadaşlar özellikle ilk 10 gün gözle görülür faydası oldu cal mag makine falanda bozulmuyor sıvı ikiside tamamen cal mag dök yine Bozulmaz elektrik verip buharlastırıyor bu arada yani o tarz bir dalga ile buharlastırıyor benim makinem 5 litre ye 8 10 ml koyuyordum mis Revive de verdim yani yapraktan veriliyor diye verdim buhara direk ama söyle Bi durum var sıkıntı olursa Bi tek buhar makinesi ısıkta yosun tutuyor içine ısık alması gübreyi bozuyorsa ona dikkat edin ben folya ile kapladım

folyo ile neyi kapladın hocam, nemlendirinin üst kısmını filan mı?

gerçekten denemek lazım bence bantlama işi de aşırı mantıklı geldi şehrin suyu çok kireçli olduğu için buhar mak içi deli gibi kireç tutuyor temizlemesi ayrı dert oluyor hazır sular bulunduğum şehirde ucuz olduğu için onu kullanıp bantla da sarabiliriz içine de haftada bir calmag veya revive koyarız ama çiçeklenmede sömeklerin üzerine geleceği için biraz sıkıntı yapabilir tadını bozabilir düşüncesindeyim

gerçekten denemek lazım bence bantlama işi de aşırı mantıklı geldi şehrin suyu çok kireçli olduğu için buhar mak içi deli gibi kireç tutuyor temizlemesi ayrı dert oluyor hazır sular bulunduğum şehirde ucuz olduğu için onu kullanıp bantla da sarabiliriz içine de haftada bir calmag veya revive koyarız ama çiçeklenmede sömeklerin üzerine geleceği için biraz sıkıntı yapabilir tadını bozabilir düşüncesindeyim
Hacım ben sana söyle söyleyim hic korkma zaten bu bahar makinesi ilk 10 15 gün ful calısıyor neredeyse hergün dolduruyordum haftada 7 tanede 2 si cal mag li veriyordum sulamada verdiğim haric eger stres gerektiren Bi durum yaptıysam öylelikle sadece cal mag koyuyordum yani topping lst yaptıysan saksıyı degistirdiysem o zaman hem sulamaya hem buhara Revive koydum ayrıca bez saksıya gectim 30 günlük falan olana kadar kademe kademe ayarı var makinenin kıstım bez saksıya gectim 12/12 döneme gectim suan 44. Gündeler 25 günden sonra cal mag ve hic koymadım buhar makinesine artık 2 3 günde bir su dolduruyordum buhara isim azaldı ve suan haftada neredeyse 10 günde bir buhar suyu bitiyor ve nem 55 60 en fazla tam ideal yani her zaman koyma zaten ben bu programda ilerledim gözle görülür farkını gördüm özellikle ilk 6 7 gün bitki kökleri gelismediği İcin acayip iyi geldi yapraktan cal mag sonrası zaten deli gibi kök atıyor

bongbong

Üye
koydum bende nemlendiriciye calmag, deneyelim bakalım. makineye filan bende zarar vereceğini düşünmüyorum bu arada.

tek endişem ışık, elektrik vs tarzı etkenlerin kimyasal tepkimeye yol açıp calmagle kötü bir etki yapması. ama denemeye değer.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ******** **** ** ********* **
  • 420always 420always:
  • K Kea:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    ********* ***** **** ******* *** ***** **** ****** ****** ******* **
  • Didrug Didrug:
    ***** ******** ********* ****** ******** **
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** ***** **** hahahaha** ***
  • E ErdemRS6:
    hahahaha
  • lavrens lavrens:
    ******** **** ***** ********* *** **** ******* ****** *** ****** hahahaha***
    ***** hahahaha**** ********* hahahaha***** ******** ****** ****** ******* ********** **** *** ***
    TabldotLife TabldotLife: *********