Nasıl ustalar buyursun

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka daha belirgin bir sey yok o pistile benzeyen uzanti hem disilik organi hemde polen torbasi olarak gelisebilir, Esas ben baska bir sorun gördüm, o karinca. Karinca sorun degil ama o karincanin oraya cikmis olmasi orada bir besin kaynagi bulmus olmasindan. Bitkini kontrol et , büyük ihtimalle bir böcek sorunu var.Sikintili yaprak varsa foto at bakalim.

Tohumluu

Yeni üye
Böcek kovucu sprey kullanıyorum artık eskiden sinek falan olurdu onlar hep kayboldu sadece kırmızı benekli uğur böceğine benzer biraz büyük bi böcek dolanıyor her gittiğimde selamlaşıyoruz tek o var böcek olarak . Besin kaynağı derken ne olabilir mesela nereden anlayabilirim. Şuan foto atamam ama haftaya atabilirim, haftada bir kere ziyaret ediyorum mekanı.

Tohumluu

Yeni üye
Çiçeklenmeye girmesi için forumda 12 saat gündüz 12 saat gece olması gerekiyor yazmışlar. Doğada bunun olması için 21 mart tarihi olması gerekiyor gece gündüz süresi eşit oluyor o tarihte diye biliyorum o tarihe kadar beklemek mi gerekiyor, bu konu benim kafamı karıştırıyor.

OttoMan347

√SEFİR√
Çiçeklenmeye girmesi için forumda 12 saat gündüz 12 saat gece olması gerekiyor yazmışlar. Doğada bunun olması için 21 mart tarihi olması gerekiyor gece gündüz süresi eşit oluyor o tarihte diye biliyorum o tarihe kadar beklemek mi gerekiyor, bu konu benim kafamı karıştırıyor.
Evet dış mekanda çiçeğe mevsimsel girer müdahale edilmez

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka dogada 21 temmuzda gün ve gece ayni olur sonra günler kisalmaya gceler uzamaya baslar, ugur böcegine benzer bir böcekte gördüysen kesin bitkinde zarali bir böcek var bitkini yiyip bitiren, o ugur böcegi gibi böcek onlari yemek icin orda, o böcek ve karinca bitkine zarar vermez.

Tohumluu

Yeni üye
Bir sorum daha olacak erkek çıkarsa koparacam diğerlerine bulaştırmasın diye peki çift cinsiyetli oluyorlar öyle olursa koparmalımıyım ne yapmalıyım?

Tohumluu

Yeni üye
Kanka dogada 21 temmuzda gün ve gece ayni olur sonra günler kisalmaya gceler uzamaya baslar, ugur böcegine benzer bir böcekte gördüysen kesin bitkinde zarali bir böcek var bitkini yiyip bitiren, o ugur böcegi gibi böcek onlari yemek icin orda, o böcek ve karinca bitkine zarar vermez.
Evet bugün farkettim sağlam yaprağımı bi böcek kemirmişti yemiş yani, ne yapıcam öyle olmasını istemiyorum

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Yani diyorsun ki hema olursa, diger bitkilerden ayir ama onunda iyi kötü kafasi olur, ister at ister devam et , kanka bitkininde kesin zararli bir böcek var, sen simdi hema olurmu diye tasalanma ona daha vakit var, su zarali isini cöz.

Tohumluu

Yeni üye
Yani diyorsun ki hema olursa, diger bitkilerden ayir ama onunda iyi kötü kafasi olur, ister at ister devam et , kanka bitkininde kesin zararli bir böcek var, sen simdi hema olurmu diye tasalanma ona daha vakit var, su zarali isini cöz.
Sağol kankam haftaya resim atarım bakarsınız bol bol sohbet ederiz üstüne çok sağol , böcek içinde bir şeyler araştırıcam artık. Umarım güzel kafaları olur. Tohumlar çorbacı tohumu bu beni düşündürüyor ama gübrelerini veriyorum daha fazla kafası olması için ne yapmalıyım sence

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Aktardan neem yagi al ama dikkat et cakmasi olmasin, 1 lt suya 1 corba kasigi arap sabunu , 2 cay kasigi neem yagi kat ve iyice karistir . Bitkinin her tarafina püskürt sikintin kalmaz.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Yukarida ki yorumumu okudun böcek isi cözüldü. Corbacidan daha fazla kafasi olmasi icin bir yöntem var mi bilmiyorum ama olacaginda tahmin etmiyoru.m. Bir dahaki sefere sponsordan dogru dürüst bit genetik alacaksin, kafasi cok iyi olacak.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
    ********* ******* ** ***** ********* ****** ******** *** ******* ****** ********** ***** hahahaha*** hahahaha****
  • Mordecai Mordecai:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ****** ** **** ******** ****** ********* ******* ** ***** ********* ****** ******** *** ******* ****** ********** ***** hahahaha*** hahahaha****
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******** ****** **** ********** * ***** **** ********** ******** *** *** ******* *** ***** **** * ******* * **** ********** ********* ******** ****
  • Mordecai Mordecai:
    **** ******** hahahaha ****** ***** hahahaha**** ***** ******** ****** ******** *****
  • Night owl Night owl:
    **** ****** ******* *** ** ******* **** ******** hahahaha ****** ***** hahahaha**** ***** ******** ****** ******** *****
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
  • Night owl Night owl:
    ********** ********* **** ********* *** ***** *** ********* **** ********* ******* ******* ***** ** ****** ******* *** ******
  • shellman shellman:
    ***** *** ********** ********** *** ********** ********* **** ********* *** ***** ***
  • Night owl Night owl:
    ******** **** **** ******** ******* ** ***** ******** ***** *** ********** ********** ***
  • Mordecai Mordecai:
    ******** ********* ** ****** **** *** ********** ********* **** ********* *** ***** ***
  • Mordecai Mordecai:
    hahahaha* **** ********* ***** **********
  • shellman shellman:
    ***** hahahaha***** *** *** ****** ***** ****** ********* ** *** hahahaha**** ****** ****** hahahaha** ******** **** **** ******** ******* ** ***** ********
    +1
  • Didrug Didrug:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Didrug Didrug:
    ** hahahaha
  • Mordecai Mordecai:
    ** ***** **** ******** ****** ******** *** ***** ******** hahahaha ******** hahahaha* ***** ***** ****** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ********* ** *** ********* hahahaha* **** ********* ***** **********
  • Night owl Night owl:
    ********* **** ****** ** **** ******** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Didrug Didrug:
    ******* ****** ********** ***** hahahaha*** ** ** ***** **** ******** ****** ******** *** ***** ******** hahahaha ******** hahahaha* ***** ***** ****** **
  • Didrug Didrug:
    **
    Didrug Didrug: **