MH/HPS mi ? Çift spektrum Hps lamba mı ?

Herkese selamlar
Elimde çift spektrum philips greenpower var daha önceleri hasat yaptım gayet olumlu sonuç aldım. Son zamanlarda aklıma takılan bir soru var bitkinin gelişimin dönemini MH ampül ile tamamlayıp çiçeklenmeyi HPS ile tamamlamak daha verimli olurmu üstadlara yada ikisinide kullanıp hangisinden daha çok verim alan arkadaşlara sormak istedim.

Ben MH+HPS kullanıyorum hasata etkisi nasıl diye sorarsan hocam iyi gibi geliyor gözüme. Çift Spektrum kullandım sanki MH+HPS daha iyi gibi bence

cannabis16

Ordinaryüs
şimdi bak MH lambayı büyüme evresinde kullanıyoruz neden? çünki tabiatta büyüme zamanına denk gelen güneş ışığı mayıs-haziran-temmuz aylarında beyaza yakın spektrum..
HPS lamba da tabiatta olsa günlerin kısaldığı ve güneşin turuncuya dönük renkte olduğu spektruma yakın olduğu için..

bitkiyi stresten uzaklaştırmak,kendini doğal ortamında olduğunu hissettirmek..ne kadar koşulların doğala yakınsa o kadar doğru iş yaparsın..

ama amerikan sitelerinde HPS nin lümeni daha yüksek olduğundan daha hızlı gelişim adına çift spektrum yada sadece HPS kullananlar var..böyle yaparsan gene gelişir ama MH lamba altındaki kadar dallanıp budaklanmaz..cinsiyetini daha hızlı belli eder MH altındakine göre..MH lambada daha fazla boylanır...çünkü bitki doğru spektrumu bulunca daha stressiz bir büyüme geçirir..

Senseii

Yeni üye
mh kullandıkça gelişim devam eder uzun tutmak bizim elimizdemi hps kullanana kadar büyürlermi bunun yararı olurmu

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • M Marryhuana:
  • 420x 420x:
    hahahaha* ******
  • M Marryhuana:
    +1
  • M Marryhuana:
    *** *** *** ** ********* ********** ****** ******* ******** ******** *** *** *******
  • 420x 420x:
    **** ***** hahahaha* *** ********** ***
  • M Marryhuana:
  • 420x 420x:
    ***** ***** hahahaha
  • M Marryhuana:
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    ********** ****** hahahaha *** *** *** *******
  • H Heisenberg01:
  • 420x 420x:
  • M Marryhuana:
    **** ********** ***** ****** ********* ********** **** ***** ***** ****** hahahaha ****** *** ** ***** **** ******* **** ********
  • H Heisenberg01:
    ** ***** ******* ****** ********** * ********* **** hahahaha****** *** ******* ***** ****** ** ***** ****** ***** ****** ******* ****** **** ******** ***
  • M Marryhuana:
    hahahaha* ******** **** ****** ******* ***** ********** *** *** ****** ******
  • H Heisenberg01:
  • M Marryhuana:
    ** ***** *** *** ******** ***** *** ******* ********* ** ****** ****** hahahaha*** ****** ***** ******* *** ***
  • H Heisenberg01:
    ***** ****** ** ***** hahahaha* ****
    +1
  • 420x 420x:
  • M Marryhuana:
    ******* ***** *** ****** ***** ****** **** ****** ***** ********* ******* ******* hahahaha **** ** ***** ***** *** ******* ******** *** ******* ********** ****** ********
  • H Heisenberg01:
    ********* *** **** hahahaha*** **********
  • H Heisenberg01:
    ********** **
    H Heisenberg01: ********** **