Meskalin kaktüsüne hangi gübreleri verebilirim

Kankalar elimde eski growdan kalan kullanmadığım gübreler var bunların hangilerini meskalin kaktüsü san pedro ve peyoteye verebilirim yardımcı olur musunuz elimdeki güreler;
AN B52
AN Piranha
AN Big Bud
AN Overdrive
Biobiz Alg A mig
Biobiz Topmax

Geçen sene sadece büyüme gübrei vermiştim etkileri çok iyiydi acaba hiç bişey vermesem mi diye de düşünmüyor değilim hani

OttoMan347

√SEFİR√
P ve K değeri yüksek olan besini ver. İçeriklerine bakar ona göre verirsin. Bende çok kaktüs var bilirim

P ve K değeri yüksek olan besini ver. İçeriklerine bakar ona göre verirsin. Bende çok kaktüs var bilirim
Kanka büyüme amaçlı değil onu zaten iyi yapıyorum meskalini daha fazla salgılasın diye vermeyi düşünüyorum bunları. Bunlar hangisi yaşamsal fonksiyonlar için değilde meskalini artırıcı görev görür big bud yükseltir diye düşünüyorum mesela içinde amino asit var

OttoMan347

√SEFİR√
Kaktüsler ve suculentler çöl gibi zorlu koşullarda ayakta duracak şekilde tasarlanmış oldukları için iyi bakmak yerine zorlu koşullarda bakmak istenilen prrformansı dahs iyi vermesini sağlar iyi bakılırsa özelliğini yitirir

Kaktüsler ve suculentler çöl gibi zorlu koşullarda ayakta duracak şekilde tasarlanmış oldukları için iyi bakmak yerine zorlu koşullarda bakmak istenilen prrformansı dahs iyi vermesini sağlar iyi bakılırsa özelliğini yitirir

Buna katılıyorum kanka bir defasında güneşte aşırı sıcakta bakmıştım etkisi yükselmişti ama shantiininde dediği mantıklı değil mi amino asitte performansı artırmaz mı

OttoMan347

√SEFİR√
Buna katılıyorum kanka bir defasında güneşte aşırı sıcakta bakmıştım etkisi yükselmişti ama shantiininde dediği mantıklı değil mi amino asitte performansı artırmaz mı
Meksikada mı ne biyerde bi suculetten çok sağlam iplik yapılıyormuş. Çok ta getirisi oluyor ve adamın biri büyğk para yatırıp bakım yeri kuruyor daha iyi bakıyor daha büyük bitkiler yapıyor hasat zamanı onca büyük sağlıklj bitkiden saçma sapan bi iplik almış batmış. İşin peşini bırakmayan adam araştırmalar yapıyor sonucunda kaktüs ve suculentlerden beklenileni karşılaması için zorlu koşullarda bakılmasını bitkinin ona göre konuşlandığını öğreniyorlar. Kötü de olsa gerekeni vermek gerek. Bu bütün kaktüs ve sukulentler için gerekliymiş

Meksikada mı ne biyerde bi suculetten çok sağlam iplik yapılıyormuş. Çok ta getirisi oluyor ve adamın biri büyğk para yatırıp bakım yeri kuruyor daha iyi bakıyor daha büyük bitkiler yapıyor hasat zamanı onca büyük sağlıklj bitkiden saçma sapan bi iplik almış batmış. İşin peşini bırakmayan adam araştırmalar yapıyor sonucunda kaktüs ve suculentlerden beklenileni karşılaması için zorlu koşullarda bakılmasını bitkinin ona göre konuşlandığını öğreniyorlar. Kötü de olsa gerekeni vermek gerek. Bu bütün kaktüs ve sukulentler için gerekliymiş
Onu bende okudum kanka o kadar araştırma yapmalarına gerek yokmuş bana sorsalar söylerdim zaten :D güneş yakıcı olduğundan bünyede ne varsa daha kuru daha sert hale getiriyor bu adamlar narin baktıklarından bünyesinde yeterince nem olan bitki yeterince sert iplikler verememiş. Ben şimdi bu san pedro kaktüslerine amino asit verim mi vermim mi sen ne diyosun bu konuda

OttoMan347

√SEFİR√
Onu bende okudum kanka o kadar araştırma yapmalarına gerek yokmuş bana sorsalar söylerdim zaten :D güneş yakıcı olduğundan bünyede ne varsa daha kuru daha sert hale getiriyor bu adamlar narin baktıklarından bünyesinde yeterince nem olan bitki yeterince sert iplikler verememiş. Ben şimdi bu san pedro kaktüslerine amino asit verim mi vermim mi sen ne diyosun bu konuda
Az ver kanka rahat batıyor onlara :D

psychein

Üye
Kanka Big bud ver sadece ben denemesini yaptım çok etkili oluyor içindeki amino asitler meskalini yükseltiyor düzenli verirsen
Kanka bende San Pedro, Bolivya ve Peru Meşalesi var. Gübrelerim de Biobizz den biogrow-topmax ve biobloom var. Meskalini arttırması için hangilerinden hangi aralıklarla vermeliyim ?

Shantii

Kıdemli Üye
Kanka bende San Pedro, Bolivya ve Peru Meşalesi var. Gübrelerim de Biobizz den biogrow-topmax ve biobloom var. Meskalini arttırması için hangilerinden hangi aralıklarla vermeliyim ?
Kanka benim gözlemlerime göre hızlı büyümesinden çok yavaş büyümesi daha tutarlı meskalin üretiyor.
Topmax israf çok gereksiz, Yaz aylarında 15 günde 1 kez yarım ml bio grow + 1 ml bio bloom. Elinde magnezyum varsa ayda en az 2 kez ver elinde yoksa aktardan epsom salt(magnezyum) al. Magnzeyum kullandığımda meskalin potansiyelinin arttığını gördüm.

Son düzenleme:

psychein

Üye
Kanka benim gözlemlerime göre hızlı büyümesinden çok yavaş büyümesi daha tutarlı meskalin üretiyor.
Topmax israf çok gereksiz, Yaz aylarında ayda 1 kez Bio bloom 1 litre suya 1 ml ver. Veya yok hızlı büyüsün istiyorum dersen
Yarım ml bio grow + 1 ml bio bloom 15 gün sonra yarım ml bio grow her ay bu şekilde verirsin. Elinde magnezyum varsa ayda 1 kez ver yoksa aktardan al magnezyum kullandığımda meskalin potansiyelinin arttığını gördüm
sağ olasın ustam

Shantii

Kıdemli Üye
Bu yıl gördüğüm kadarıyla magnzeyum ve aminoasit vermek san pedro kaktüsünde meskalin artışına neden oluyor. Yakında detaylı olarak burada paylaşım yaparım bilginiz olsun gübrelerinizi ona göre alıp uygulayın.

psychein

Üye
Bu yıl gördüğüm kadarıyla magnzeyum ve aminoasit vermek san pedro kaktüsünde meskalin artışına neden oluyor. Yakında detaylı olarak burada paylaşım yaparım bilginiz olsun gübrelerinizi ona göre alıp uygulayın.
Knk bende magnezyum sülfat var epsom tuzu diye geçiyor. Bahsettiğin magnezyum bu magnezyum mu ? Ve yarından itibaren ilk defa gübrelemeye ve düzenli sulamaya başlayacağım. 1 ml biobloom 1 lt suya kat demiştin ya, bu 1 litre suyla bütün kaktüslerimi mi sulayacağım yoksa sadece bir tanesine mi ? Ha birde son sorum, gübresiz normal bir şekilde ne kadar aralıklarla sulamalıyım şuan kaktüslerim bol bol güneş banyosu yapıyorlar ama uzun zamandır ilgilenemedim görünümleri çok iyi ama susuz kaldılar.

Shantii

Kıdemli Üye
Knk bende magnezyum sülfat var epsom tuzu diye geçiyor. Bahsettiğin magnezyum bu magnezyum mu ? Ve yarından itibaren ilk defa gübrelemeye ve düzenli sulamaya başlayacağım. 1 ml biobloom 1 lt suya kat demiştin ya, bu 1 litre suyla bütün kaktüslerimi mi sulayacağım yoksa sadece bir tanesine mi ? Ha birde son sorum, gübresiz normal bir şekilde ne kadar aralıklarla sulamalıyım şuan kaktüslerim bol bol güneş banyosu yapıyorlar ama uzun zamandır ilgilenemedim görünümleri çok iyi ama susuz kaldılar.
Evet epsom tuzu verceksin elinde özellikle magnzeyum gübresi varsa mesela çeşitli cal&mag ürünleri gibi onu da verebilirsin. 1 ml biobloom 1 litre suya dediğim sadece gübre ölçüsüdür mesela sende iki bitki var ve 500 ml su yetiyor o zaman 1 litre yapmana gerek yok 500 ml suya 0.5 katacaksın veya 1.5 litre su ile suluyorsan kaktüslerini 1.5 litre suya 1.5 ml katarak bu ayarlamaları yani ölçüyü sen yapacaksın. Sulamayı yaparken toprağı suya iyice doyur ondan sonrada toprak kurudukça sula bunun sulama şekli bu. Görünümleri çok iyiyse yeterince susuz kalmamışlar demektir ki bu iyi haber artık ilgilenmeye başla sezon açıldı.

psychein

Üye
Evet epsom tuzu verceksin elinde özellikle magnzeyum gübresi varsa mesela çeşitli cal&mag ürünleri gibi onu da verebilirsin. 1 ml biobloom 1 litre suya dediğim sadece gübre ölçüsüdür mesela sende iki bitki var ve 500 ml su yetiyor o zaman 1 litre yapmana gerek yok 500 ml suya 0.5 katacaksın veya 1.5 litre su ile suluyorsan kaktüslerini 1.5 litre suya 1.5 ml katarak bu ayarlamaları yani ölçüyü sen yapacaksın. Sulamayı yaparken toprağı suya iyice doyur ondan sonrada toprak kurudukça sula bunun sulama şekli bu. Görünümleri çok iyiyse yeterince susuz kalmamışlar demektir ki bu iyi haber artık ilgilenmeye başla sezon açıldı.
Tamamdır hocam çok teşekkür ediyorum sağolasın :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Didrug Didrug:
  • A active661:
  • A active661:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • A active661:
  • Didrug Didrug:
  • A active661:
  • Didrug Didrug:
    +1
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ********** ******** hahahaha ********
  • Didrug Didrug:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    +1
  • A active661:
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* **** ***** hahahahahahahaha*** ******** ********* *** **** **** *** hahahahahahahaha ******** ** ****** ** **** ***** ********* ********** **** * ***** **** hahahaha *** * ******* ******* **** ****
  • A active661:
    **** ** ****** hahahaha***** **** ***** hahahahahahahaha*** ******** ********* *** **** **** *** hahahahahahahaha ******** ** ****** ** **** ***** ********* ********** **** * ***** **** hahahaha *** * ******* ******* **** ****
    ***** ****** ****** *** hahahaha***
    +1
  • A active661:
    ***** ** ** ********* ** ** hahahaha* ******* hahahaha hahahaha*
    +1
    ***** ******** ** *** ******* ******** ****** **** ***** hahahaha**
    +1
  • A active661:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ***** ******** ** *** ******* ******** ****** **** ***** hahahaha******** hahahaha *** *****
    +1
    *** ** ******** *** ******* ******** ****** hahahaha*
    Lemonhazelover Lemonhazelover: **** ******* *****