Main Lining mi yoksa LST mi?

kankalar kızım 22 ocakta baş verdi biraz yavaş gelişmiş farkındayım ilk growum olduğu için verimli bir şekilde bakamadım biraz boya gitti main lining yapıp güzel bir şekilde eğitmek daha çok hasat almak istiyordum bir hafta önce en tepesinden bir boğum kestim fakat main lining yapmak için gözüme çok uzun geliyorlar zaman konusunda biraz sıkıntım var gibi haziranın başı gibi ülke dışında olacağım.
size sorum fotoğrafta gösterdiğim numaralı herhangi bir yerinden tekrardan kesip eğitimine devam edebilir miyim?
bunu yaparsam ne kadar zaman kaybederim? hazirana kadar gitmeden içebilir miyim?
yoksa riske girmeden LST mi yapayım ne dersiniz kankalar?
şimdiden çok teşekkürler yardımınızı bekliyorumIMG_3825.jpg

pineappleexpress

Kıdemli Üye
kanka mainlining için geç mi bilemedim ama bence baya yavaşlatıyor büyümeyi. bence lst tercih et. dediğin şekilde kesim yaparsan da nerden baksan 1 hafta kaybedersin gibi. bence kesmene gerek yok hazır esnekken sağa sola yatır hafiften o başları.

genetiğe de bağlı ne kadar süreceği. veg dönemde biraz daha tutman gerekecek şuan boyut açısından. sonra genetiğe bağlı olarak daha fazla da olabilir ama ortalama 8-9 hafta sürüyo desek bloom... min 11 hafta var hasata. o da mayıs ortası veya 3. haftasına falan denk gelir. kurutması 1-2 hafta desen. senin plan yatar. o yüzden çok da veg de tutamadan bloom'a geçmen lazım. başka topping de yapmam senin yerine olsam. biraz yana açar uzaklaştırarak büyütürüm o 2 ana kolayı. 1-2 hafta içinde geç bloom'a. kurutmayı biraz hızlandırmak için kalite düşürmeyi göze alırsın falan en kötü..

kanka mainlining için geç mi bilemedim ama bence baya yavaşlatıyor büyümeyi. bence lst tercih et. dediğin şekilde kesim yaparsan da nerden baksan 1 hafta kaybedersin gibi. bence kesmene gerek yok hazır esnekken sağa sola yatır hafiften o başları.

genetiğe de bağlı ne kadar süreceği. veg dönemde biraz daha tutman gerekecek şuan boyut açısından. sonra genetiğe bağlı olarak daha fazla da olabilir ama ortalama 8-9 hafta sürüyo desek bloom... min 11 hafta var hasata. o da mayıs ortası veya 3. haftasına falan denk gelir. kurutması 1-2 hafta desen. senin plan yatar. o yüzden çok da veg de tutamadan bloom'a geçmen lazım. başka topping de yapmam senin yerine olsam. biraz yana açar uzaklaştırarak büyütürüm o 2 ana kolayı. 1-2 hafta içinde geç bloom'a. kurutmayı biraz hızlandırmak için kalite düşürmeyi göze alırsın falan en kötü..
tavsiyelerin için çok teşekkür ederim kankacım o zaman başlıyorum lst ye dumanımız bol olsun

Aguş

Doktor
Mainlining için çok uzamış olmaz ayrıca yukardan atmışsın zaten bi topping 1-2 yazdığın yerlerden çıkan dallarınıda al sadece 2 sömek ve sömek altı büyüsün 4 dalın olur onlarada güzelce eğitim ver

Mainlining için çok uzamış olmaz ayrıca yukardan atmışsın zaten bi topping 1-2 yazdığın yerlerden çıkan dallarınıda al sadece 2 sömek ve sömek altı büyüsün 4 dalın olur onlarada güzelce eğitim ver
Aguş reisim hoşgeldin değerli yorumun için teşekkür ederim fakat hazirana kadar gitmeden içebilir miyim kızları yetişemezler diye korkuyorum

Bende hangisini yaparsan yap mutlaka lst de yap beraber uygulanabilirler diye dusunuyorum fazla strese sokmamak icin araliklarla yaparsin lst yaparsan isigi daha assagiya cekebilirsin bitkin daha fazla ışık almış olur he yuzeyinden

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • S sefilzenci:
    ******* ******* **** ** ****** *** *** ***** ******** hahahaha** ***** ******** ********** ** ******
  • S sefilzenci:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ***** *** ***** ******** ********** ***** hahahaha** hahahaha****** *** **** ** ***** ***** ******* **** ** ***** ********* *** *** *** * ******** ********** ******** *** *** ******* **** ********* ***** ** * ** *** hahahaha *** ***** ****** ******** ****** hahahaha*** *
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********** *** ********* **** ****** ***** **** ******** ********** ***** hahahaha** hahahaha****** *** **** ** ***** ***** ******* **** ** ***** ********* *** *** *** * ******** ********** ******** *** *** ******* **** ********* ***** ** * ** *** hahahaha *** ***** ****** ******** ****** hahahaha*** *
  • C CHaRaMBoL:
    ***** *** ********* ******** *** ** ** ***** ****** ****** ****** **
  • C CHaRaMBoL:
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
    ***** ****** *** ******* *** ********* ** ******** ** hahahaha**** **********
  • A acemiöğrenci12:
    hahahaha ********* ********* ******* ********** ******** ********* ***** ****** ** *** ******* *** ***
    **** *** hahahaha***
  • A acemiöğrenci12:
    ***** ****** ***** ******** ********* ******** hahahaha *** ********** hahahaha
    *** *** ****** **** ** **** **** ******** ***** **** hahahaha
  • A acemiöğrenci12:
  • A acemiöğrenci12:
  • C CHaRaMBoL:
    ***** ****** *** ******* *** ********* ** ******** ** hahahaha**** ********** ***** ****** ** ****** ****** ****** ***** *** *** ******* ******* ******* ***** ****** **** hahahaha hahahaha* ***** *** hahahaha * *******
    ***** ******** hahahaha hahahaha**** ********** ** ****** ***** ******** hahahaha**** **** ******** ****** ***** ********* ***** ***** ******** hahahaha****
    **** ***** ***** ** ****** hahahaha ******* *** **** ********** *** ****** ***** ******* ********** ** ****** ***** ****** ********* ******* ********** ********** ******** ********* *** ***** ******* **********
    TabldotLife TabldotLife: **** ***** ***** ** ****** hahahaha ******* *** **** ********** *** ****** ***** *******...