Magnezyum eksikliği mi ?

powered

Üye
Sadece alt yaşlı yapraklarda var ve yavaş yavaş yukarı çıkıyor sizce sorun ne ve genel olarak durum nasıl görünüyor çiçek 4 haftaya girdik

cannabis16

Ordinaryüs
older yani eski yapraklardan başlıyor bu sı renk açılması diyorsun..tepeden başlasaydı şüpheli elementler çinko,sülfür yani kükürt ve demir azlığını düşün ilk.. alttan başlıyorsa renk açılması ilk Azot sonrasında Magnezyum eksikliği aklına gelsin..

benim görüşüm Azot da Magnezyum da az geliyor bitkiye ve alttaki yaprakları bozup-hücrelerdeki elementleri emip üstteki yeni hücreler için kullanıyor bitki..

yapacağın şey basit...durum düzelene kadar gübreyi her sulamada artıracaksın.. bu gübrelerin sabit bi dozajı yok. havalandırman ve ışığın kuvvetlidir ,bitki fotosentezi hızlı yapar ve hızlıca büyüyüp gelişmek ister..yeni hücrelere elemt ihtiyacı da çok olur..bunu karşılamak için de gür kökleşme yapar ve topraktan bolca element emmeye çalışır...toprakta yeterli miktarda yoksa da sisteminde üst yapraklar yani tepe daha önemli olduğundan alttakileri emip sisteme kazandırır.. deneye yanıla doğru dozajı tutturmayı öğreneceksin,bunun başka yolu yok...herkesin grow ortamı ve sundukları farklı,herkes deneye yanıla elindeki gübreleri kullanmayı öğreniyor..
benden bu kadar

hasadın bol olsun

powered

Üye
older yani eski yapraklardan başlıyor bu sı renk açılması diyorsun..tepeden başlasaydı şüpheli elementler çinko,sülfür yani kükürt ve demir azlığını düşün ilk.. alttan başlıyorsa renk açılması ilk Azot sonrasında Magnezyum eksikliği aklına gelsin..

benim görüşüm Azot da Magnezyum da az geliyor bitkiye ve alttaki yaprakları bozup-hücrelerdeki elementleri emip üstteki yeni hücreler için kullanıyor bitki..

yapacağın şey basit...durum düzelene kadar gübreyi her sulamada artıracaksın.. bu gübrelerin sabit bi dozajı yok. havalandırman ve ışığın kuvvetlidir ,bitki fotosentezi hızlı yapar ve hızlıca büyüyüp gelişmek ister..yeni hücrelere elemt ihtiyacı da çok olur..bunu karşılamak için de gür kökleşme yapar ve topraktan bolca element emmeye çalışır...toprakta yeterli miktarda yoksa da sisteminde üst yapraklar yani tepe daha önemli olduğundan alttakileri emip sisteme kazandırır.. deneye yanıla doğru dozajı tutturmayı öğreneceksin,bunun başka yolu yok...herkesin grow ortamı ve sundukları farklı,herkes deneye yanıla elindeki gübreleri kullanmayı öğreniyor..
benden bu kadar

hasadın bol olsun
Çok çok teşekkür ederim gübre yanmasın dan korktuğum için yarım yarım gübreleme yapıyordum ve evet çiçek döneminde ışığı baya arttırdım 300 v tsw2000 ve 9 tane 60 v torch yanıyor kabinde kontrollü gübreyi artıyorum tekrar çok teşekkür üstad

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahaha
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ********* **** ******** ***** ******** ***** ***** ***** ***** ****** hahahaha** *****
  • Night owl Night owl:
    *** *** **** hahahaha****** **** ******* ***** ********* ******* ****** ******** ********** ** ****** ******** ** **** *******
    +2
  • Night owl Night owl:
    *** ** **** ********* ********* ********* **** ******** ***** ******** ***** ***** ***** ***** ****** hahahaha** *****
  • 2 2008Grower:
    ***** ******* hahahaha***** **********
  • deyorke deyorke:
    ***** ****** *** ****** ** ***** hahahahahahahaha*****
  • Night owl Night owl:
    **** * ***** ******* ***** ******* *** *** ****** ****** *** ******* ****** ****** ********* ******* ***** ****** ******** ***** ***** ***** *** ** ****** ****** ********** ***** ***
  • deyorke deyorke:
  • 2 2008Grower:
    2 2008Grower: ******** *****