KURACAĞIM SİSTEM DOĞRUMU SİZCE KANKALAAĞR

ELZero777

Yeni üye

Merabalar Kankalar şimdi Sizinle, Bana bugüne kadar aldığım tavsiyelere dayanarak önerilen sistemi paylaşacağım ve sizce doğrumudur eksik olan bişey var mı söylerseniz iyi olur (Biraz da bütçem düşük diye bunları seçtim)​

Kankalar 90x90x180 kabini ben kendim seçtim bana göre ideal diye, Şimdi bunun altına yazacağım malzemeler de bu ebatlardaki bir kabine uygun olduğunu söylediler yanlışlık yok değil mi​

190 m3 karbon filtre​

140 ila 180 m3 arası kanal fanı​

100 m3 giriş fanı​

240 veya 270 Watt full spekturm led lamba​

Monkey Klipsli Vantilatör ( 1 Adet )​

Nem makinesi ( kaç ml veya litrelik kullanacağımı bilmiyorum öneri alabilirim )​

Toprak Olarak Da BioBizz All Mix Düşünüyorum Grow da ilk 2 3 haftalık besin var diye ama Plagron grow mix öneriyorlar daha çok 2023 ün en iyisiymiş oda şimdi bu 2 toprağı ve gübrelerinide hesaba katacak olursak sen hangisini önerirsiniz bir amatör için ?​

İlk filizlenme için saksı ne kullanmalıyım pet olarak, Asıl saksı olarak 15 Litrelik Bez Saksı Kullanıcam Büyüdüğü Zaman​

Evet Dostlar bilgiler bu kadardı kaçırdığım varsa yazabilirsiniz, Uygunmudur bu sistem cevaplarsanız makbule geçer.​

cannabis16

Ordinaryüs
biobizz alma...diğerlerine diyecek bişeyim yok...
plagron gayet steril bak,onu alırsan hem daha ince kıyım hem de içerisi ufak sinek falan dolmaz...biobizzlerde ne hikmetse öldürmüyorlar demekki toprağı ısıtarak,eğer ısıtırsa yararlı bakteriler de ölecek ve tekrardan toprağa bunu masraf ederek koymaları gerekecek.... Alman toprakları o yüzden on numara...Plagron Hollanda ama topraklarını gördüm,elledim,ekim dikim yaptım,kullananlarla konuştum onlardan da teyit aldım,insektisit tarzı bi böcek sorunu yaşayanı görmedim,aynı Alman toprakları gibi on numara...Cannanın toprağından bile şikayet okudum çokça abd forumlarında ,her gübresine güvenirim ama toprağını bir defa hariç ellemedim,o growda da bi insektisit sorunu görmemiştim gerçi...

benim bilgi namına paylaşacaklarım bunlar...gerisini aklınla çözersin...

işin rast gitsin

Night owl

Doktor

Merabalar Kankalar şimdi Sizinle, Bana bugüne kadar aldığım tavsiyelere dayanarak önerilen sistemi paylaşacağım ve sizce doğrumudur eksik olan bişey var mı söylerseniz iyi olur (Biraz da bütçem düşük diye bunları seçtim)​

Kankalar 90x90x180 kabini ben kendim seçtim bana göre ideal diye, Şimdi bunun altına yazacağım malzemeler de bu ebatlardaki bir kabine uygun olduğunu söylediler yanlışlık yok değil mi​

190 m3 karbon filtre​

140 ila 180 m3 arası kanal fanı​

100 m3 giriş fanı​

240 veya 270 Watt full spekturm led lamba​

Monkey Klipsli Vantilatör ( 1 Adet )​

Nem makinesi ( kaç ml veya litrelik kullanacağımı bilmiyorum öneri alabilirim )​

Toprak Olarak Da BioBizz All Mix Düşünüyorum Grow da ilk 2 3 haftalık besin var diye ama Plagron grow mix öneriyorlar daha çok 2023 ün en iyisiymiş oda şimdi bu 2 toprağı ve gübrelerinide hesaba katacak olursak sen hangisini önerirsiniz bir amatör için ?​

İlk filizlenme için saksı ne kullanmalıyım pet olarak, Asıl saksı olarak 15 Litrelik Bez Saksı Kullanıcam Büyüdüğü Zaman​

Evet Dostlar bilgiler bu kadardı kaçırdığım varsa yazabilirsiniz, Uygunmudur bu sistem cevaplarsanız makbule geçer.​

360m3 karbon filtre set alman lazım yani çıkış fanın 240 250 m3 olacak karbonun 360 m3 ben aynı kabini kullanıyorum ve bu çıkış fanı var senin giriş ideal ama çıkış zayıf olmaz verim alamazsın

ELZero777

Yeni üye
360m3 karbon filtre set alman lazım yani çıkış fanın 240 250 m3 olacak karbonun 360 m3 ben aynı kabini kullanıyorum ve bu çıkış fanı var senin giriş ideal ama çıkış zayıf olmaz verim alamazsın
Kanki herkes farklı bir şey söylüyor ya valla, Benim bütçemde düşük zaten, Sen bana minimum için söyle, blue dream auto var bende minimum malzemelerle yada günlüğümdeki önceden yazmış olduğum malzemeler ile bitki başına ne kadar verim alırım 120 150 gibi gelse yine iyi benim için minimum

VendettaX

Ordinaryüs
Bende kankama katiliyorum karbon filtre M3 düşük biraz fazla bitki yada büyük bitkide koku sorunu yaşayabilirsin mantığa göre bende 120 alan var 467m3 karbon var biraz büyük bitkiler var sorun yaşamadım.
360 karbon 250 çıkış 100 giriş oneriririm .

ELZero777

Yeni üye
Knk peki 2 bitki yapsam ne dersin, Benim planlar maliyet falan ona uygun değil ya o yüzden
Bende kankama katiliyorum karbon filtre M3 düşük biraz fazla bitki yada büyük bitkide koku sorunu yaşayabilirsin mantığa göre bende 120 alan var 467m3 karbon var biraz büyük bitkiler var sorun yaşamadım.
360 karbon 250 çıkış 100 giriş oneriririm .

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • S sodamoda:
    ********** hahahaha
    S sodamoda: ********** hahahaha