KIZLARIMDAN BİRİNİ NE YAPSAM KURTARAMIYORUM ACİL KANKALAR ;(;(

imesmen

Yeni üye
Kankalar 3 tane kızım var ve üçü de hep aynı koşullardaydı. Advanced nutrients grow micro bloom set kullanıyorum. Verdiğim suyun ph’ı 6,6. Boyları uzayınca ışığa yakınlaştıklarından dolayı küçük yanıklar oluşmuştu, durumu fark eder fark etmez başka bir yerde kabin oluşturdum. Kısa bir süre sonra ekte gördüğünüz üzere kızımın yaprakları eğilmeye başladı. Yeni kabinde havalandırma imkanım yok ama karbondioksit ihtiyacını gece karşıladıkları için her gün 12 saatlik karanlık kısmı kabin dışına hava alan başka bir odaya alıyorum. Kabinde vantilatör olduğu için buhar da dağılıyor aşırı neme maruz kalma durumu da yok. Isı değerleri gayet ideal. Işığı mı pek alamıyor acaba diye biraz daha yaklaştırdım ışığa ama yazdığım gibi her şey normal ve diğer 2 kızımla da tamamen aynı koşullarda yetişiyor. Ne yaptıysam çözemedim kankalar bir şey söyleyin kızım göz göre göre gitmesin ;(;(

Ekli dosyalar

• 527C767A-BA48-4D22-8C47-2A64A7DA9A59.jpeg
    527C767A-BA48-4D22-8C47-2A64A7DA9A59.jpeg
    163.3 KB · Görüntüleme: 52

cannabis16

Ordinaryüs
şimdi bak.. bu bitkiler makine değil,bir canlı ve her canlı gibi birbirlerinden farklı halleri var.insanları düşün kimi bi oturuşta bi büyüğü devirir küp gibidir ,kimisi 2 birayla leyla olur..işte bu canlılar da böyle,kimisinin sağladığın şartlara mukavemeti zayıf olabiliyor..
bende de şuan 3 seedlingte kız var,aynı anda doğdular,her şartları aynı ama birisi hep geriden zayıf ezik büzük geliyo..
bunlar gayet normal şeyler.
resme gelince kızın diyorki azot fazlalığı var toprağımda,uzaklaştır onu benden..diğerlerine dayadığın gübrenin özellikle azotu normal gelirken buna fazla gelmiş..
senin yerinde olsam güzelce bi ara flush atarım yarım doz bloom gübreli suyla..sonra da dönüp arkama bakmam bile.

imesmen

Yeni üye
Cvp: KIZLARIMDAN BİRİNİ NE YAPSAM KURTARAMIYORUM ACİL KANKALAR ;(;(

cannabis16' Alıntı:
şimdi bak.. bu bitkiler makine değil,bir canlı ve her canlı gibi birbirlerinden farklı halleri var.insanları düşün kimi bi oturuşta bi büyüğü devirir küp gibidir ,kimisi 2 birayla leyla olur..işte bu canlılar da böyle,kimisinin sağladığın şartlara mukavemeti zayıf olabiliyor..
bende de şuan 3 seedlingte kız var,aynı anda doğdular,her şartları aynı ama birisi hep geriden zayıf ezik büzük geliyo..
bunlar gayet normal şeyler.
resme gelince kızın diyorki azot fazlalığı var toprağımda,uzaklaştır onu benden..diğerlerine dayadığın gübrenin özellikle azotu normal gelirken buna fazla gelmiş..
senin yerinde olsam güzelce bi ara flush atarım yarım doz bloom gübreli suyla..sonra da dönüp arkama bakmam bile.

Kankam çok güzel demişsin. Bir de bu şekilde deniyim bakalım düzelir umarım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ********* **** ** ***** hahahaha
  • T Tropikal.MR:
  • Ofelaket Ofelaket:
  • Dodo Dodo:
    ******** ***** ********* ******** ***** *** ******** ****** ******** ****** ********* ******* hahahaha** *****
    +1
    **** ***** **** ******* ***** ******* ******* ***** **** ******** hahahaha *** ******* ***** ****** **** **** ******* *** **** *** ***** *** ****** **** ******
  • T Tropikal.MR:
    **** ******* hahahaha **** hahahaha *** ********** ****** ****** hahahaha ***** ***** *** ****** hahahaha** ***** ********* ******** ***** *** ******** ****** ******** ****** ********* ******* hahahaha** *****
    **** *** ********* ******** ***** *** **** ******** *** **** **** ****** ** *******
  • Ofelaket Ofelaket:
    ******** ********** ****** ****** **** ********* ****** **** ****** **** ******** **** hahahaha ****
  • Dodo Dodo:
    *** ***** ***** ******* *** ***** ********* ***** **** **** ******* * *** ********** ** **
    +1
  • M Marryhuana:
    hahahahahahahaha ** hahahaha ***** ********* ****** ***** ******* **** ** ***** *** ***** ***** ****** ***** hahahaha**** ***** **** ** * ** *** hahahaha *******
    ***** **** *** **** ******* *** **** ****** ******** ********** ****** ****** **** ********* ****** **** ****** **** ******** **** hahahaha ****
    **** ******** ***** **** *** ******* ***** *** ****** *** hahahahahahahahahahahaha* ** hahahaha ***** ********* ****** ***** ******* **** ** ***** *** ***** ***** ****** ***** hahahaha**** ***** **** ** * ** *** hahahaha *******
    +1
  • Ofelaket Ofelaket:
    +1
  • lavrens lavrens:
    ******** ******** **** hahahaha******** *******
  • lavrens lavrens:
    ******* ******* ******** ******** ******** **** ****** hahahaha********* **** ****** *** **********
    hahahaha* **** ***** **
  • T Tropikal.MR:
    *** ***** ***** ******* *** ***** ********* ***** **** **** ******* * *** ********** ** **
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • T Tropikal.MR:
    ***** ******* **** hahahaha
  • lavrens lavrens:
    hahahahahahahaha hahahaha* **** ***** **
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
    ** hahahaha ***** ******** *********
  • 420x 420x:
    ******** ***** **
    420x 420x: ******** ***** **