karbon ısıtıcı & halı altı ısıtıcı

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
knklar normalde fanlı ısıtıcılardan kullanıyprum ama nemi 30lara kadar indirdiği için alternatif bir şeyler arıyorum herkes halı altı ısıtıcı önerdi. umutluydum halı altı ısıtıcısından. işe yarıyor mu diye sorayım dedim boşuna masraf yapmamak için. olumlu bir cevap gelmedi ürün hakkında.
kankacıım ben aldım, tek avantacı 14watt gibi aşırı düşük tüketim ama kabinin ısıyı asla yükseltmiyor. paranı sokağa atmaya değmez. fanlı ısıtıcı da aşırı yakar en az yakanı 700-1000 watt çekiyor. haa elektrik sıkıntım yok diyorsan, fanı kabin dışına çıkar. giriş aksiyelinin yakınına doğru sıcağı yolla. içeriye de bir sağa bir sola havlu ser. her sabah ve akşam havlunun üstüne emeceği kadar su dök. ışık yandıkça havludaki suyu neme dönüştür.

hiçbiri olmuyorsa, sen fanını çalıştır, direkt 2 ıslak havlu takviyesi yap..

Ü

Üye silindi 20768

Guest
kankalar halı altı ısıtıcılar filiz dönemi için iyidir. filiz döneminde kökleri sıcak tutmak gerekir. veg ve bloomda ise kökler ortamdan daha soğuk olmalıdır. hiç kullanmadım fakat çok faydalı olduğunu düşünmüyorum. elektrik parasını düşünmüyorsanız eğer elektrikli ısıtıcıyı (1500-2000watt) giriş fanına yakın bi şekilde yerleştirerek kabini ısıtabilirsiniz. düşük watt(100-300watt) bakıyorsanız fanlı kümes ısıtıcılar iyidir.

Ü

Üye silindi 20768

Guest
aynen kanka dediğin gibi olduğunu ben aldıktan sonra öğrendim. sadece filiz dönemi jiffy temas etmeliymiş alttan. zaten temas olmadan ısınma olmuyor. elektirkte de olsa, sadece temas eden yerles sıcak kalıyor
kanka benim evim çatı katı. evin deposunda grow yapıyorum. sıcaklık kışın ışık kapalıyken 15-16lara düştüğü oluyordu, kümes ısıtıcı fan aldım wifi röleye bağladım. 80*80 kabinde ısı 20nin altına artık düşmüyor. rölenin otomatiğini kapattım 1 saat full çalıştırdım, sıcaklık 28lere geldi. wifi röle masraflı diyenler analog zamanlayıcıyı 15dk on-15dk off yaparak dengeleyebilirler diye düşünüyorum. yada on-off zamanları testlere göre ayarlanabilir.

İmam

Üye
kanka benim evim çatı katı. evin deposunda grow yapıyorum. sıcaklık kışın ışık kapalıyken 15-16lara düştüğü oluyordu, kümes ısıtıcı fan aldım wifi röleye bağladım. 80*80 kabinde ısı 20nin altına artık düşmüyor. rölenin otomatiğini kapattım 1 saat full çalıştırdım, sıcaklık 28lere geldi. wifi röle masraflı diyenler analog zamanlayıcıyı 15dk on-15dk off yaparak dengeleyebilirler diye düşünüyorum. yada on-off zamanları testlere göre ayarlanabilir.
İnfrared mi seramik mi ?

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kanka biz acaba aynı kişi miyiz yahu :))) aynen ben 15 - 15 ayarlamıştım sıkıntı bitmişti

Ü

Üye silindi 20768

Guest
Bu kümes ışığı dediğin şeyin üç çeşidi varya hani birisi ışıklı olan diğeri seramik olan bide bu canlı olanlar var
kanka kümes ışığı değil.
100-200-300w ayarlanabilir. üzerinde 3 tane küçük ışık var watt göstergesi için. üzerine siyah bant çekersin. ben içini açtım ampulleri söktüm ama bantla da çözülür :D

İmam

Üye
Bu Arada role yerine kümes termostadı var 70 lira bandında bende onu aldım kullanıyorum aktif şekilde bütçesi olmayan arkadaşlar onu da alabilir

Ü

Üye silindi 20768

Guest
Bende infrared yani ışıklı olanını aldım gerçekten iyi ürün ama karanlık olayında ne yapacağım onu bilemedim
kanka infrared olanlar ısıyı tutuyo hemen soğumuyor dolayısıyla elektrikten tasarrufu çok yüksek. ama. ben auto sevmiyem photo seviyem :D

Ü

Üye silindi 20768

Guest
@İmam bu işi gönülden yapan herkesin işi rast gelsin kanka

Kanka selam ben 120x60 kabininde kullanıyorum taban ısıtıcı termostatlı ve derece ayarlaması da var. Geçen sene almıştım hala sağlıklı bir şekilde çalışıyor. Kabinin olduğu odada bir ısıtma sistemi olmadığı halde kabinin içini 23-25 derecelerde rahatlıkla tutabiliyorum

Woppy

Ordinaryüs
Kanka selam ben 120x60 kabininde kullanıyorum taban ısıtıcı termostatlı ve derece ayarlaması da var. Geçen sene almıştım hala sağlıklı bir şekilde çalışıyor. Kabinin olduğu odada bir ısıtma sistemi olmadığı halde kabinin içini 23-25 derecelerde rahatlıkla tutabiliyorum
Knk peki çalıştırmadıgında ne kadar oluyor ısı burada arkadaşlar fayda etmiyor felan yazmıstıda. Birde link paylaşsan iyi olur illaki lazım olan birileri çıkar.

Bunun aynısı ürün kanka ben nereden aldığımı kaça aldığımı hatırlamıyorum. Kabin içi sıcaklığın 25 derece şu an. Isıtıcıyı kapattım kaça düştüğünü bildireceğim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • Y Chat bot:
  • Y Chat bot:
    Y Chat bot: ***** ****** *** ****** *** *****