Kabin Isıtma

Merhaba
Kabinin içinde 4/5 haftalık bitkilerim var. sıcaklığı 20/23 derecenin üstüne normal şartlarda çıkartamadım. Küçük ısıtıcılı bir fan aldım en düşük ayarda ısıtacak şekilde vantilatör ile birlikte 30 dk bir çalıştırdım (ışıklar açık olarak kapalı iken çalıştırmadım) fakat ısıtıcı çalıştığı zaman sıcaklık 25/32 derece arasında kalıp ısıtıcı kapandığı zaman 24/26 dereceye düşüyor bu ısı dalgalanması bitkilere zarar verir mi? Bilgili tecrübeli bir arkadaş yardımcı olabilir mi?
Işıklar Açıkken Isı Değişmesi Pek Sorun Olmaz Fakat Kapalı İken Sürekli Olan Isı Değişmesi Stress Yapabilir Bitane Daha Zaman Saati Al Onu Tek Olarak Isıtıcıya Bağla Işıklar Kapalı İken Odanda Otur Biraz Gözlemle Ona Göre Ayar Yap Gerekirse 3 5 10 Dakikada Bir Çalışsın Isıyı Olabildiğince Stabil Tutmaya Çalış Olmadı Dimmer Al Dışarı Çıkış Fanına Bağla Uykudayken Biraz Yavaş Çalıştır Isıyı Dengele

Falan Filan İnter Milan

thC_mET1

Yeni üye
Bugün tüm gün buna baktım, satıcılara soru da sordum cevap alamadım. 60x60x160 lık bir kabin için 1 tane alsam yeterli mi. Seramiği var, romatizma vb tedavilerde kullanılan kırmızı olanı var fark eder mi?
dostum ben 2 gündür kullanıyorum 1,5*1,5 kabinim 250w 2/3 derece arttırdı sen ne kadar arttırmak istiyorsan dereceyi buna hesaba göre 1,2 250w 1,2 100w olarak deneyebilirsin bu arada benim havalandırmam iyi kabinin içinde sürekli bi hava sirkilasyonu var senin düzeni bilemedim

thC_mET1

Yeni üye
Kanka al bitane dene yeterse ne ala yetmezse bitane daha alırsın

dostum ben 2 gündür kullanıyorum 1,5*1,5 kabinim 250w 2/3 derece arttırdı sen ne kadar arttırmak istiyorsan dereceyi buna hesaba göre 1,2 250w 1,2 100w olarak deneyebilirsin bu arada benim havalandırmam iyi kabinin içinde sürekli bi hava sirkilasyonu var senin düzeni b

Bugün tüm gün buna baktım, satıcılara soru da sordum cevap alamadım. 60x60x160 lık bir kabin için 1 tane alsam yeterli mi. Seramiği var, romatizma vb tedavilerde kullanılan kırmızı olanı va

thC_mET1

Yeni üye
kümes ısıtma ampülü nette de satılıyor altı kırmızı olan tahminimce havalnadırman iyiyse 250 w5/8 derece100w 2/4 drece 60*60 ısısını arttır hesabını buna göre yap

Son düzenleme:

ayteach

Müptezel
Isitma ampullu isik acikken iyi ama ışıklar kapaninca sorun olur. Ben karbon ısıtıcı düşünüyorum kullanan kankalardan yorum bekliyorum . Gercekten ısıtma konusunda basarili mi

thC_mET1

Yeni üye
Isitma ampullu isik acikken iyi ama ışıklar kapaninca sorun olur. Ben karbon ısıtıcı düşünüyorum kullanan kankalardan yorum bekliyorum . Gercekten ısıtma konusunda basarili mi
ışıklar kapalı iken 15 dereceye kadar düşürebilirsin ısıyı hatta hasada 2 hafta kala 10 dereceye bile düşse olur. bir zamalayıcı ile ısıtıcı ampülü ışıkların kapalı olduğu zaman diliminde kapalı olacak şekilde ayarlayabilirsin ben kullandım 3 gün oldu memnunum ama karbon ısıtıcı hakkında bir fikrim yok açıkçası

HalimizDuman

Yeni üye
Kümes ısıtıcı ampuller infrared olduğu için ortamı değil, ortamda bulunan madde ve cisimleri ısıtır. Yani bitkiye doğru tutarsan bitkinin ışık gören yerleri ısınır veya yanar.

Bu durumdan dolayı çok araştırdım ve kümesler için ısıtıcı buldum. Aşağıda linki mevcut. İnfrared ampullere göre biraz daha pahalı ama şahsi fikrim çok daha iyisi.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** ********* ******** ****** ******* **** ******** ********* ******* ****** ******** ********** ***** ***** ***** ******** ********* ******** ********* ********** ****** ***** ** hahahaha**** ********* *** ****** ***** ***** ***** ***** ***** * ***** ******** ***** ******** ***** ******* * *** **** ******** ***** ****** ***** ******* ***** * **** ******** **** ***
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** ********* hahahaha ***** ********* ********
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** ******* ****** ********* ********* ********** ** * ***** ***** hahahaha **** **** ****** ******* ***** **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** **** ***** hahahaha** ***** ******* ********* ***** ***** ***** ******* ***** ***** ***** ****** **
  • S SuperKafa:
    * ****** ** *** ****** hahahaha** ********* **** hahahaha* ********** ** ********* ******* ********* ***** ***** ******** ****** hahahaha* ** ********* hahahaha****** * **** ***** ********* ** ***** ****** *****
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    * ****** ** *** ****** hahahaha** ********* **** hahahaha* ********** ** ********* ******* ********* ***** ***** ******** ****** hahahaha* ** ********* hahahaha****** * **** ***** ********* ** ***** ****** ***** ******** *** ****** ** *****
  • S SuperKafa:
    ** ******* ***** ** *** ****** ** **** ****** hahahaha* ** ********* ***** ****** ******* ******* ******* **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahaha ****** **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahaha* *** ******** ***** ** hahahaha* ****** *** *****
  • S SuperKafa:
    ******* hahahaha* ******** ** ***** ********* ***** ********* ******* ******* ***** ** **** hahahaha* ********* ********* ** *** ** *** ********** ******* ******* **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ********* **** ***** ***** * ******* *** ***** ***** ********* ***** * ****** ***** hahahaha ********** ***** ***** *** ***** ******* *** ***** ***** ***** **** ***** ****** ********** ******** ***** ***** ***** ***** ** *****
  • S SuperKafa:
    *** **** ******* **** ******* *** hahahaha **** ******** hahahaha**** ****** **** **** **** hahahaha**
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • S SuperKafa:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ******* **** hahahaha* ** *****
  • S SuperKafa:
    * ******** * **** ** **** **** ******* *** ****** ******** ****** ********* *** ********* ******** hahahaha** ***** hahahaha ******** **********
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    * ******** * **** ** **** **** ******* *** ****** ******** ****** ********* *** ********* ******** hahahaha** ***** hahahaha ******** ********** **** ****** ***** *****
  • S SuperKafa:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • S SuperKafa:
    * ** ****** ****** *** ****** ****** hahahaha* ********* ****** hahahaha* *********
  • S SuperKafa:
    +1
  • S SuperKafa:
    ******** ********* hahahaha*** ****** ******
    +1
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ********* ****** **
    ErdemRS6 ErdemRS6: ********* ****** **