Kabin Isıtma

thC_mET1

Yeni üye
Merhaba
Kabinin içinde 4/5 haftalık bitkilerim var. sıcaklığı 20/23 derecenin üstüne normal şartlarda çıkartamadım. Küçük ısıtıcılı bir fan aldım en düşük ayarda ısıtacak şekilde vantilatör ile birlikte 30 dk bir çalıştırdım (ışıklar açık olarak kapalı iken çalıştırmadım) fakat ısıtıcı çalıştığı zaman sıcaklık 25/32 derece arasında kalıp ısıtıcı kapandığı zaman 24/26 dereceye düşüyor bu ısı dalgalanması bitkilere zarar verir mi? Bilgili tecrübeli bir arkadaş yardımcı olabilir mi?

thC_mET1

Yeni üye
Kanka bitkiler düzenli ortamı sever birgün 20 derece verirken birgün 25 verirsen büyümeyi yavaşlatabilir
vejetarif bitkisel aşamadalar 4/5 haftalık 20/23 derece ışıklar açıkken ısı yeterli olur mu? sıcaklık ısıtıcı fan çalışınca vantilatör ile birlikte çalışıyor + kabinin giriş fanını da ısıtıcı fanın üstüne bantladım yanı ılık bir hava vermeye çalıştım kabin içine. ısıtıcı fan çalıştığında 30 dk de bir çalışıyor sıcaklık 25/32 dereceye çıkıyor ama kabinin içinde sürekli hava sirkilasyonu oluyor. ama 20/23 derece sıcaklık iyi diyenler varsa bitki en iyi 26/28 derece de fotosentez yapar diye biliyorum tabi bu aşamadaki bitkiler için

Brother

Doktor
vejetarif bitkisel aşamadalar 4/5 haftalık 20/23 derece ışıklar açıkken ısı yeterli olur mu? sıcaklık ısıtıcı fan çalışınca vantilatör ile birlikte çalışıyor + kabinin giriş fanını da ısıtıcı fanın üstüne bantladım yanı ılık bir hava vermeye çalıştım kabin içine. ısıtıcı fan çalıştığında 30 dk de bir çalışıyor sıcaklık 25/32 dereceye çıkıyor ama kabinin içinde sürekli hava sirkilasyonu oluyor. ama 20/23 derece sıcaklık iyi diyenler varsa bitki en iyi 26/28 derece de fotosentez yapar diye biliyorum tabi bu aşamadaki bitkiler için
Kanka 23 - 27 28 dereceler en iyisidir

thC_mET1

Yeni üye
Kümesleri falan ısıtmak için kullanılan ampuller var deneyebilirsin
kabin 1,5*1,5*2,0 sıcaklığı 4/5 derece arttırmak istiyorum, senin tavsiyen üzerine netten baktım100/250 watt arası ampüller var bu ebatta bir kabin için dediğim gibi ısıyı 4/5 derece arttırmak için kaç watt ve kaç tane ampül kullanmam lazım bu konu da tecrüben varsa yardımcı olursan sevinirim

OttoMan347

√SEFİR√
kabin 1,5*1,5*2,0 sıcaklığı 4/5 derece arttırmak istiyorum, senin tavsiyen üzerine netten baktım100/250 watt arası ampüller var bu ebatta bir kabin için dediğim gibi ısıyı 4/5 derece arttırmak için kaç watt ve kaç tane ampül kullanmam lazım bu konu da tecrüben varsa yardımcı olursan sevinirim
Malesef kullananı biliyorum ama ben iç mekancı değilim

thC_mET1

Yeni üye
Kanka bitkiler düzenli ortamı sever birgün 20 derece verirken birgün 25 verirsen büyümeyi yavaşlatabilir
dediğin gibi değil bro ben analatamamışım sadece ısıtıcı fan çalıştığında sıcaklık 25/32 derece arasında sadece bi kaç dakika 29/32 arasında kalıyor timer kapandığında 30 dk bir çalışacak şekilde ayarlı sıcaklık fan bi daha çalışıncaya kadar 30 dk içinde kademeli olarak 25 dereceye düşüyor sonra fan yine çalışıyor ve bu döngü ışıklar kapanan kadar dönüyor. ışıklar kapandığında tekrar açılana kadar ısıtıcı fan çalışmıyor.

thC_mET1

Yeni üye
Kanka düzen varsa sıkıntı yok
var bro düzen havalandırma karbon filtre tam teşekkül :) eğer bu şekil olur dersen devam edecem dediğim gibi kabinin içinde hava sirkilasyonu hiç durmuyor ısı/fan twin kontrol cihazına bağlı ama ısıtıcı ampül fikri daha mantıklı geldi bilemedim :)

Brother

Doktor
var bro düzen havalandırma karbon filtre tam teşekkül :) eğer bu şekil olur dersen devam edecem dediğim gibi kabinin içinde hava sirkilasyonu hiç durmuyor ısı/fan twin kontrol cihazına bağlı ama ısıtıcı ampül fikri daha mantıklı geldi bilemedim :)
Kanka ısıtıcı ampül şu eski usül sarı ampüller varya onlardan 2 3 tane koy 2 3 derece ısıtır içeriyi

higthead

Jolly Green
Dostum o sendekı ısıtıcıdan bende kısın kullanıyordum gırıs fanın baya uzagına koyup dereceye gore yakınlık uzaklıgı ayarlıyorum dereceyıde sabıt tutuyordum bılgıne.

Metgen7

Kıdemli Üye
Merhaba
Kabinin içinde 4/5 haftalık bitkilerim var. sıcaklığı 20/23 derecenin üstüne normal şartlarda çıkartamadım. Küçük ısıtıcılı bir fan aldım en düşük ayarda ısıtacak şekilde vantilatör ile birlikte 30 dk bir çalıştırdım (ışıklar açık olarak kapalı iken çalıştırmadım) fakat ısıtıcı çalıştığı zaman sıcaklık 25/32 derece arasında kalıp ısıtıcı kapandığı zaman 24/26 dereceye düşüyor bu ısı dalgalanması bitkilere zarar verir mi? Bilgili tecrübeli bir arkadaş yardımcı olabilir mi?
Rexva die bi halı altı ısıtıcılar var kabin ölçülerine göre int. Den satın alabılırsin saksıların altına koy faydası vardır

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** ********* ******** ****** ******* **** ******** ********* ******* ****** ******** ********** ***** ***** ***** ******** ********* ******** ********* ********** ****** ***** ** hahahaha**** ********* *** ****** ***** ***** ***** ***** ***** * ***** ******** ***** ******** ***** ******* * *** **** ******** ***** ****** ***** ******* ***** * **** ******** **** ***
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** ********* hahahaha ***** ********* ********
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** ******* ****** ********* ********* ********** ** * ***** ***** hahahaha **** **** ****** ******* ***** **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** **** ***** hahahaha** ***** ******* ********* ***** ***** ***** ******* ***** ***** ***** ****** **
  • S SuperKafa:
    * ****** ** *** ****** hahahaha** ********* **** hahahaha* ********** ** ********* ******* ********* ***** ***** ******** ****** hahahaha* ** ********* hahahaha****** * **** ***** ********* ** ***** ****** *****
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    * ****** ** *** ****** hahahaha** ********* **** hahahaha* ********** ** ********* ******* ********* ***** ***** ******** ****** hahahaha* ** ********* hahahaha****** * **** ***** ********* ** ***** ****** ***** ******** *** ****** ** *****
  • S SuperKafa:
    ** ******* ***** ** *** ****** ** **** ****** hahahaha* ** ********* ***** ****** ******* ******* ******* **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahaha ****** **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahaha* *** ******** ***** ** hahahaha* ****** *** *****
  • S SuperKafa:
    ******* hahahaha* ******** ** ***** ********* ***** ********* ******* ******* ***** ** **** hahahaha* ********* ********* ** *** ** *** ********** ******* ******* **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ********* **** ***** ***** * ******* *** ***** ***** ********* ***** * ****** ***** hahahaha ********** ***** ***** *** ***** ******* *** ***** ***** ***** **** ***** ****** ********** ******** ***** ***** ***** ***** ** *****
  • S SuperKafa:
    *** **** ******* **** ******* *** hahahaha **** ******** hahahaha**** ****** **** **** **** hahahaha**
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • S SuperKafa:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ******* **** hahahaha* ** *****
  • S SuperKafa:
    * ******** * **** ** **** **** ******* *** ****** ******** ****** ********* *** ********* ******** hahahaha** ***** hahahaha ******** **********
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    * ******** * **** ** **** **** ******* *** ****** ******** ****** ********* *** ********* ******** hahahaha** ***** hahahaha ******** ********** **** ****** ***** *****
  • S SuperKafa:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • S SuperKafa:
    * ** ****** ****** *** ****** ****** hahahaha* ********* ****** hahahaha* *********
  • S SuperKafa:
    +1
  • S SuperKafa:
    ******** ********* hahahaha*** ****** ******
    +1
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ********* ****** **
    ErdemRS6 ErdemRS6: ********* ****** **