Kızlarım Hasta Yardım LÜTFEN !

Mertbayram

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar kızlarımdan 2 tanesi yavaş gelişiyor ve yapraklarında değişik desenli sarı lekeler var 6 tanesinin gelişimi gayet güzel gibi hissediyorum fakat dinç olanların 2 tanesinde de lekeler oluşuyor bunun nedeni nedir acaba yardımlarınızı bekliyorum.
Sıcaklık:30 derece biraz üst sınırda farkındayım azaltmaya çalışıcam
Nem:%50-55 civarında 
adventure nutriens gübrelerini kullanıyorum.3. haftanın ik günündeler şuanda.
ilk 2 hafta grow micro bloom +tarantula+vodoo +piranna kullandm.
3. haftada grow micro bloom +b52 ile başladım.
600w ışık cooltube havalandırmam mevcut.PH düzgün.
Sizce sorun nedir ?
Fotograflar:

https://imgyukle.com/i/kXcssA
https://imgyukle.com/i/kXciSH
https://imgyukle.com/i/kXcBF1
https://imgyukle.com/i/kXcGjf
https://imgyukle.com/i/kXcDnI

Genel görünüm https://imgyukle.com/i/kXcmWG

Knka ibb den yukle senin bu siteye vpn ile giris yapilmiyo bi insan bakmasi icin anca vpn sini kapatcak bakacak tekrar acip foruma bakacak

bedortka

Üye
1. Fotograf, bitkinin büyürken daha fazla ihtiyaç duyduğu magnezyum hareketli bir besin maddesidir. Genellikle bitkinin alt  ve daha eski yapraklarında , yaprak damarları ve  kenarlarındaki sarı renk, daha açık yeşil olarak görülür. Çünkü magnezyum  eski yapraklardan yeni yapraklara doğru hareket halindedir, eksiklik yaşanınca yapraklarda yukarıda yazdığım belirtiler görülür. Bu sıkıntın ve genel bitki sağlığı için yetiştirme süresince  CalMag eksik etmemelisin. Almanı önermiyorum direk alman gerektiğini söylüyorum, tüm bitkilerinde kullanmalısın.​

Üst yapraklardaki sarılık genelde fazla olmaması durumunda anormal değildir ama senin 2 bitkinde birazcık fazla. Genel olarak yaprak sarılığı azot eksikliğindendir ama sendekilerin azottan ziyade bana demir, çinko eksikliği gibi geldi. CalMag kullanırsan sıkıntı kalmayacak gibi.​

Genel olarak CalMag kullanman sıkıntılarını çözecektir, sıkıntılarının ilerlemesi veya devam etmesi durumunda Advanced Nutrients markasının Revive ürünü kullanabilirsin maddi sıkıntın yoksa. Bu ürün içeriğindeki  süper şelatlı demir, çinko, kalsiyum, azot ve diğer kritik besinleri bitkinin alımını sağlıyor.​

Bu arada bitkilerinin türleri nedir. İyi growlar.​

Mertbayram

Yeni üye
Cvp: Kızlarım Hasta Yardım LÜTFEN !

bedortka' Alıntı:
1. Fotograf, bitkinin büyürken daha fazla ihtiyaç duyduğu magnezyum hareketli bir besin maddesidir. Genellikle bitkinin alt  ve daha eski yapraklarında , yaprak damarları ve  kenarlarındaki sarı renk, daha açık yeşil olarak görülür. Çünkü magnezyum  eski yapraklardan yeni yapraklara doğru hareket halindedir, eksiklik yaşanınca yapraklarda yukarıda yazdığım belirtiler görülür. Bu sıkıntın ve genel bitki sağlığı için yetiştirme süresince  CalMag eksik etmemelisin. Almanı önermiyorum direk alman gerektiğini söylüyorum, tüm bitkilerinde kullanmalısın.​

Üst yapraklardaki sarılık genelde fazla olmaması durumunda anormal değildir ama senin 2 bitkinde birazcık fazla. Genel olarak yaprak sarılığı azot eksikliğindendir ama sendekilerin azottan ziyade bana demir, çinko eksikliği gibi geldi. CalMag kullanırsan sıkıntı kalmayacak gibi.​

Genel olarak CalMag kullanman sıkıntılarını çözecektir, sıkıntılarının ilerlemesi veya devam etmesi durumunda Advanced Nutrients markasının Revive ürünü kullanabilirsin maddi sıkıntın yoksa. Bu ürün içeriğindeki  süper şelatlı demir, çinko, kalsiyum, azot ve diğer kritik besinleri bitkinin alımını sağlıyor.​

Teşekkür ederim yorumların ve emeğin için pekala calmag en kısa sürede alıcam.O süre zarfında grow micro bloom u arttırmamı önerir misin ? elimde revive mevcut veya onu direk kullanmalı mıyım biraz güçlü bi gübre oldugunu zannettiğim için revive denemedim.Denememi söylersen diğer gübrelerle birlikte haftalık cizelgeye ek olarak mi kullanmalıyım yoksa tek başına mı birde litre başına ne kadar kullanacagımı bulamadım diğer listelerde.

4 auto critical
4 auto jack herer 

Teşekkürlerr

bedortka

Üye
Baz gübrelerini artttırmaya gerek yok, hafta itibariyle nekadar verin diyiyorsa beslenme çizelgelerinde okadar vermen yeterli. Revive'de NPK değeri 1-0-0, bitkiyi öyle aşırı yoracak birşey değil. Topraktan sulama yoluyla verildiğinde 1lt suya 5ml, yaprak spreyi olarakta uygulayabilirsin, yapraktan vereceğin şekilde ise 1 litreye 3ml. Diğer gübrelerle karıştırmak yerine  sıkıntı yaşadığın bitkilerde normal gübresiz sulamana karıştır.​

cannabis16

Ordinaryüs
Cvp: Kızlarım Hasta Yardım LÜTFEN !

bedortka' Alıntı:

on numara tespit..

alt yapraklarda sararmalar olanlarda magnezyum eksikliği var.. 

üst yaprak rengi çok açık olanlarda demir,sülfür yada çinko eksikliği var..

bu eksikliklerinin hepsinin tedavisinde AN calmag kullanımını doğru pH değeriyle yaparsan bişeyleri kalmaz..zira AN calmag da demirle çinko da var kalsiyum ve magnezyuma ek olarak..

bitkilerin genel olarak sağlıklı,öyle aman aman hasta olan falan da yok..eksiğim var diyenlerin var sadece..

Mertbayram

Yeni üye
Teseşkkürler kankalar gerekli besinleri kullandıktan sonra sizi tekrar rahatsız edicem ve kızların gelişimini paylaşıcam.

Madam80

Yeni üye
Sen bu bitkilere hasta diyorsan bizim boş beleş grower arkadaşlarım var ölüyor diye yolladıklarını gör ??

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
    +1
  • içiciadam içiciadam:
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
    ******** ****** ******* *** ** **** ******* **** hahahaha*** ***** ******* *** ***** *** ***** ** ******* ***** * ***** ******** *** * *** ******* ******** hahahaha* **** ********* hahahaha*** *** ***** **** *** ** hahahaha*** ********
  • G ganjasevdalısı:
    hahahaha ***** *******
  • G ganjasevdalısı:
    ****** ******** hahahaha* *** **** *** *** hahahaha ******** ***** ****
  • universesingularity universesingularity:
    hahahaha** *** **** ****** **** *** ******* ****** **** **** ******** ***** **
    universesingularity universesingularity: hahahaha** *** **** ****** **** *** ******* ****** **** **** ******** ***** **