ilk grow ilk günlük

nemessis

Üye
merhaba dostlar üstadlar.
malzemelerim;

90.90.180 kabin
gübre biobizz başlangıç seti
(çiçeğe girince canna Terra setine geçildi baya faydalı oldu)
ışı sponsordan 340w
saksılar 4 tane 11 , 1 tane 7 lt
genetikler sponsordan
2 tane süper lemon haze auto
2 tane skunk auto
1 tane purple auto

başlangıç 01.01.2024
tohumları peçeteyi ıslatıp poşete bağlayıp ışık görmeyecek şekilde patlattım. 3 gün sonra ektim. nem makinesi 40 gün boyunca açıktı.
nemi hiç 80 in altına düşürmemeye çalıştım
sıcaklığı 25 30 arası tuttum.
ışığı ilk alırken Amazondan aldım ama yanlış almışım forumdan uyandırdılar. 1000 w diye yazıyordu 60 çekiyormuş prizden.
sonra sponsordan aldım bitkiler kendine geldi.
ışık konusunda @nasa teşekkür ederim.
ışığı hallettik. gübre konusundada acemiliğim oldu @Yesil888 üsdad sağolsun söyleye söyleye bana gübreyi arttırdı :D bitkiyi yakmamak için az az arttırdım gübreyi.

ve bitkilerden yaprak koparmaktan çekinmedim hiç .
06.02. 2024

11.02.2024
ağ yerdim ve bitkinin kellesini gitmesini istediğim yöne doğru eydim.

şimdilik bu kadar devamını yorumlarda devam ettireceğim İnşallah.

bitkilere CO2 takviyesi için kuru maya ve şeker karışımıda yaptım.

12.02.24
https://ibb.co/yY2NbtQ

15.02.24
durum bu şekilde..

17.02.24
https://ibb.co/47G0bPY
1 litre 1 ml calmag yaptım hepsine paylaştırdım dibinde kalanı yapraklarına 2 gün ışığın kapanmasına yakın sıktım.
boş sulama yaptım.

21.02.24
https://ibb.co/nPnh6Qw
son durum bu şekilde bitki sayısı fazla olduğu için çiçeğe giren bitkiyi daha fazla yatıramıyorum diğerlerine yer kalmicak

22.02.24

10 lt suya 20 ml calmag sıkıp hepsine paylaştırdım kalanı fısfısa döküp yapraklarına sıktım.

24.02.2024
gübreli sulama yapıldı gübre tablosundaki ml ler verildi.

26.02.2024
tekrar gübreli sulama yapıldı.

28.02.24

01.03.24
canna Terra setiyle ilk sulama yapıldı.
fotoğraf sulamadan 12 saat sonra çekildi..

canna ile sulamadan 1 gün sonra.
bitkilere şifa oldu :D biobizzle üst üste sulamama rağmen rengi bi Türlü koyulaşmayan bitkiye can geldi

03.03.24

05.03 24

08.03.24

15.03.24
moraran bitki grand dady purple

19.03.24

22.03.24
besin kilitlenmesinden dolayı boş sulama yapıldı

25.03.24

28.03.24

04.04.24

07.04.24

16.04.24

26.04.24

sağ üstteki bitki hariç (1 hafta geriden geliyor) diğer üçünün tricom resimleri.
flush atıldı.

Son düzenleme:
Scrog un köşe iplerini biraz daha kıs , scrog biraz daha gergin olsun birde bitkileri daha güzel dağıt scroog a uzayan dalları daha uzağa yatır scroog bu kırmazsın dalı Buda birde ald nudların da ışık görsün kısa kalan bitkilerinin altına tahta vs birşey koy yükselt ışığı aynı alsın socrog dan çıkıp uzayan dalları bir sonrası fileye geçir uzat düz uzamasın alttan sok dalı başka ileri yöne ver scrog ipinden az sömek başını çıkart sadece yani :)

Cetvel gibi uzayan bitkin varsa ana dalı ortadan biraz normal suyla ıslat hafif hafif bastıra bastıra kelleyi eğ scroog un altına , kısa kalan bitkilerinin altına kesin birşey koy Hepsini aynı mesafe de tut ne kadar bitki varsa Emeği bu evrede daha çok vermen lazım

nemessis

Üye
kutularla yükseltme yaptım ama kutular ıslanıp yıkılıyor reis başka ne ile ayarlarım
Cetvel gibi uzayan bitkin varsa ana dalı ortadan biraz normal suyla ıslat hafif hafif bastıra bastıra kelleyi eğ scroog un altına , kısa kalan bitkilerinin altına kesin birşey koy Hepsini aynı mesafe de tut ne kadar bitki varsa Emeği bu evrede daha çok vermen lazım

Son düzenleme:
kanka çok güzel görünüyorlar darısı benim başıma :) sendeki ışıktan bende almak istiyorum o yüzden yorumlarını merak ettim dimmeri var mı memnun musun genel olarak?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ****** *** ***** ********* ***** ******** **** ** ******* ** * ***** ***** ****** ********** ** ** **** ****** **
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha ***** *** ******** ***** ***** ****** ****** **** *** ********** ****** ** hahahaha***
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
    hahahaha * **** ***** **** ** ****** * ** ***** **** ****** *** ********* **** ******** ******* ****** *** ** ******** *** ****** ******
    ***** hahahaha*** *** *
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
    * ***** ***** ******** *** ****** ***** **** ***** ***** hahahaha** ********* *****
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    **** ***** hahahaha** ******* *** ** hahahaha ******** ********* ***** ******* ********
  • 2 2008Grower:
    ***** ******* ******** ********** ** ** hahahaha**** ** ***** ***** hahahaha** ***** ***** ** *
  • 2 2008Grower:
    ****** ****** ******* hahahaha*
    ***** *** ****** ******** ******* *** ******** ****** ******* hahahaha*
  • A angeshar:
    ***** ******* hahahaha** **** ** **** *** **** * ******* ********* **** ******* ********** *** ********* ****** ******* ****** ** ******* **** **
  • A angeshar:
    **** * ***** ***** ******* ****** **** ******* ******* *** hahahaha *******
  • A angeshar:
    *** ******* hahahaha****
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    * ***** ***** hahahaha** ******** *** **** *** ****** hahahaha******
  • kokokoco kokokoco:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • A angeshar:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******** **** ******* *** ** *** ** **** **** ***** ****** hahahaha* ***** **** hahahaha****
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
    hahahaha* ***** **** ** * ***** hahahaha***** ***** ***** *****
    kokokoco kokokoco: hahahaha* ***** **** ** * ***** hahahaha***** ***** ***** *****