Işık stresi mi , besin yanması mı

Janmabtizz

Yeni üye
Arkadaşlar sıcaklık 26-30 derece nem %55-%65 arası ışık 300 cob led ve 150 torch mesafesi 40 45 cm. Yanında diğer bitkilerde var onlarda bir problem yok ama bu böyle sizce sorun nedir bitkinin genelinde olduğu için korkutuyor beni

Janmabtizz

Yeni üye
Teşekkür ederim kankacım saksıya fan baglayip biran önce kurumasını sağlayım mı yoksa bekleyim mi , ya da biraz daha sulayıp öyle mi bekleyim sen nasıl Bir yol izlerdin

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Toprak tam kurumadan su verme, ve verdigin suyun bir miktari alttan cikana kadar su ver. Alttan gereksiz 3-5 fan yapragini buda. Cok az gübre fazlaligi belirtisi var ama takma kafana.Hasata dogru gidiyorsun bundan sonra sadece sömeklere odaklan. Iyi is cikariyorsun aynen devam.

OttoMan347

√SEFİR√
Teşekkür ederim kankacım saksıya fan baglayip biran önce kurumasını sağlayım mı yoksa bekleyim mi , ya da biraz daha sulayıp öyle mi bekleyim sen nasıl Bir yol izlerdin
Çok çamur değilse köklere gelmeden üzerinden biraz toprağı eşele hava alsın kökler hafif vanti de saksıya vurursa kurur kanka toparkayınca bu kez de susuzluktan hafif salmasını bekle öyle sula kökler rahatlasın

Çok çamur değilse köklere gelmeden üzerinden biraz toprağı eşele hava alsın kökler hafif vanti de saksıya vurursa kurur kanka toparkayınca bu kez de susuzluktan hafif salmasını bekle öyle sula kökler rahatlasın
Merhabalar kankam hazır sizi bu konuda yakalamışken benim de bı kaç sorum varda daha doğrusu yol göstermenize ihtiyacım var
Bitkilerim 25 günlûk yaşadığım yerden ve yetiştirdiğim ortamdan dolayı sıcaklığın önüne geçmiyorum 32 33 ü gördüğü oluyor ışığım 50 cm de suyun gübrenin ph ını ayarlayıp veriyorum ama bir yerde hata yaptığıma eminim bitkilerimin alt yaprakları dıştan içe doğru sararıyor sanki bitki alt yapraklardan enerji çekiyor gibi ortası yeşil oluyor bir iki yapraktada ufak yanık var ama üst taraflar çok sağlıklı duruyor acaba nerde yanlış yapıyorum düzenli olarak ta çal mag veriyorum sulamamı toprak kuruyunca yapıyorum aklıma gelen tek şey acaba ph metrem mı bozuk ondan mı bitki ph dalgalanması yaşıyor olabilir mi bu gûn bı arkadaşımınkini aldım karşılaştırıcam eğer öyleyse bile bu saaten sonra nasıl bir yol izlemeliyim yorumlarsanız çok sevinirim

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Hic bir yerde hata yapmiyorsun, o alttaki yapraklarin sararmasi normal. Bitkin ihtiyaci olan azotun bir kismini o eski yapraklarda cekiyor. Zamani gelince o yapraklari atacak. Sicaklik tabiki bir sorun bir sekilde düsürmez isin sikinti asaybilirsin.

Hic bir yerde hata yapmiyorsun, o alttaki yapraklarin sararmasi normal. Bitkin ihtiyaci olan azotun bir kismini o eski yapraklarda cekiyor. Zamani gelince o yapraklari atacak. Sicaklik tabiki bir sorun bir sekilde düsürmez isin sikinti asaybilirsin.
Yorumun için teşekkür ederim kankam ilk growum diye galiba biraz fazla kuruntu yapıyorum sıcaklık için tek çare klima şu an ama ona da bütçem yok sık sık buz yapıp fanın önüne koyuyorum ve nem makinesine buz atıyorum böyle 1 2 derece düşürebiliyorum bide kankam saksılarım 7 lt bez saksı sulama yaparken drenaj deliklerinden su gelmiyor du sanki hapsediyor gibi senin dediğin gibi alt kısımlarından ufak ufak deldim sulamaya yaparken tam olarak kaç ml suyun akması lazım belli bir oran var mı yoksa az bir su geldiği zaman yeterli olur mu

pupilla

Üye
Fazla sulamıssın kanka topragın tam kurumasını bekle ve su miktarını bi tık azalt düzelir Maşallah güzel görünüyorlar..

OttoMan347

√SEFİR√
Herhangi bir sıkıntı görünmüyor ışıksız kalan yapraklar da dökülüyor olabilir, bitki nitrojen çekmiş de olabilir. Sen her ihtimale karşı kontrol et sararmalar artarsa biraz azot içeren gübreni bi tık arttırabilirsin

Fazla sulamıssın kanka topragın tam kurumasını bekle ve su miktarını bi tık azalt düzelir Maşallah güzel görünüyorlar..
Evet kankam doğru alttan su akıtmadıgım için fazla sulamıstim nargile kankamın dediği gibi saksıyı alttan küçük küçük deldim şimdi fazla su yemiyor drenaj deliklerinden de akıtıyor dediğin gibi verdiğin suyu dengeledim yorumun için teşekkür ederim

OttoMan347

√SEFİR√
Tamamdır kankam çok teşekkür ederim
Rica ederim kanka yanlız gözlemlerken üst yapraklara da bak açık veya soluk renkli ise azot içeren gübreyi arttır renkler normalse arttırma. Alt sarsan yapraklara da bak ilk başlarda yaprakların su kanalları arası mı sararma ya başlıyor yoksa direk uçlardan mı. Duruma bana iletirsin buralardayım işin rast gelsin

Rica ederim kanka yanlız gözlemlerken üst yapraklara da bak açık veya soluk renkli ise azot içeren gübreyi arttır renkler normalse arttırma. Alt sarsan yapraklara da bak ilk başlarda yaprakların su kanalları arası mı sararma ya başlıyor yoksa direk uçlardan mı. Duruma bana iletirsin buralardayım işin rast gelsin
Alttaki yaprakları ilk sararmaya başladığından beri gözlemliyorum kanka önce yaprak uçlarından baslıyıp içeri doğru gidiyor dal kısımları yeşil kalıyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ***** ****** * ******* *** **** **** ***** ****** ******* ******* ****** ******** ********* *** ******* * ***** ********* *** **** **** ****** * ******* * ***** hahahaha***** *******
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • kkush kkush:
    hahahahahahahaha
  • Narkotik Narkotik:
    +1
    ********* ***** ********** ******** *** ******** ********** **** ******* **** ***** *** **** hahahaha** ******* ******* ****** ***** ****** **** ******
  • B Bboy:
    +1
  • B Bboy:
    ***** hahahaha ***** ***** **** ***** hahahaha*** ******* ******** ** *** *** ******** hahahaha* *****
  • kkush kkush:
    ******** hahahaha**** hahahaha********* ********* hahahaha* *** ***** ********** ***** **** *** ******* *******
    ****** ***** ********* ****** **** ** *** ********* **** hahahaha hahahaha* ***** *** ********** **** ****** **** ** ***** **** ********* ****** ******* hahahaha ***
  • kkush kkush:
    ** ***** ***** *** *** ***** hahahaha ***** ***** **** ***** hahahaha*** ******* ******** ** *** *** ******** hahahaha* *****
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** ********* ********** ******* ******* ****** hahahaha ****** ***** hahahaha* ***
  • ax-b ax-b:
    **
  • Narkotik Narkotik:
    **** ****** ********* ***** ******* ******* ****** **** ****** ********* ***** ********** ******** *** ******** ********** **** ******* **** ***** *** **** hahahaha** ******* **
  • Narkotik Narkotik:
    ********* hahahaha ****
  • Night owl Night owl:
    ***** ** ******** *** ********* *** ******** ******* **** ******** ******* ******* ** ** **** ****** ********* ***** ****** **** *** hahahaha** * hahahaha ******* ******** *** ** *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha*
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** *** ***** hahahaha ***** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ** ** ******* ***** ** ***** ******** **** ***** ***** ****** * ******* *** **** **** ***** ****** ******* ******* ****** ******** ********* *** ******* * ***** ********* *** **** **** ****** * ******* * ***** hahahaha***** *******
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* **** ** ****** ******** **** **** **** ***** **** ******* *** *** **** ***
    Night owl Night owl: ***** ******* **** ** ****** ******** **** **** **** ***** **** ******* *** *** **** ***