IŞIKLANDIRMA-SAKSI-ALAN

Wicked

Yeni üye
100x100 kabine sahibim mh ve hps kullanıyorum

Led lamba alacağım fakat hiç bir yer de net olmayan bir şey söz konusu hangi alana kaç watt ışık kaç bitki ve saksı boyutları hakkında hiç bilgi bulamadım bazı üstadlar yorumlar da bahsediyor ama konu olarak net yok.

Dediğim gibi 100x100 kabine sahibim 4 bitki ekmek istiyorum ortalama 25-30 lt civarın da saksı kullanmayı düşünüyorum.

Uçuk rakamlara değil de orta fiyatlar da iyi bir led almak istiyorum. Kaç watt almalıyım par değerleri kaç olmalı ? Sponsordan bu ledi alsam 4 bitkiye yeter

Değerli yorumlarınız için teşekkürler

Kuşcu

Üye
100x100 kabine sahibim mh ve hps kullanıyorum

Led lamba alacağım fakat hiç bir yer de net olmayan bir şey söz konusu hangi alana kaç watt ışık kaç bitki ve saksı boyutları hakkında hiç bilgi bulamadım bazı üstadlar yorumlar da bahsediyor ama konu olarak net yok.

Dediğim gibi 100x100 kabine sahibim 4 bitki ekmek istiyorum ortalama 25-30 lt civarın da saksı kullanmayı düşünüyorum.

Uçuk rakamlara değil de orta fiyatlar da iyi bir led almak istiyorum. Kaç watt almalıyım par değerleri kaç olmalı ? Sponsordan bu ledi alsam 4 bitkiye yeter

Değerli yorumlarınız için teşekkürler
Okadar büyük saksıya gerek yok kral al 11 litre imkan varsa al 480w yaslan arkana onla o boyutta saksıyla 4 tane uğraşma bro yetmez zaten napcan 5,6 ay süren bir maceramı düşünüyorsun okadar uzatma bence @Seytan. Marinin paylaşımlarına bak bence sana faydalı olur photo alıp 100 günde hasat alabilirsin yada diğer eski grup arkadaşları takip et kafanda birşeyler canlanır

Kanka büyük ihtimal bu paraya 480ini yapabilirsin aliex den boardları alarak konusu var forumda araştır derim yapımı oldukça basit ben hiç anlamam bu işlerden ben bile yaptım 120w ını 750 lirya geldi

cannabis16

Ordinaryüs
4000 artı kdv ye 480 watını alsan anlarım da..240 wata quantum board için bu para çok fazla.. bütün firmalar aynı şeyi yapıyor,samsung301lmh bordu kullanıp meanwell driverı,soğutucu vs. ekleyip satıyolar..dörtbin küsürlük ne varmış bu lambada,altın kaplama mı yapmışlar..gir sahibinden com a..arat 240 w quantum board diye..birsürü ilan var 2500 lira civarına..içlerinden adam gibi firma olup garanti verenleri belli oluyor zaten..

ayrıca 100x100 alana 4 tane bitki koyacam diyorsun..o alana 4 auto belki sığdırırsın da,240 w quantum ışıkla gayet güzel boylanıp endamlanacaklar..biraz zor sığar düzgün yetişmiş 4 bitki..
ayrıca saksı olarak 25-30 litre diyorsun..o kadar büyük saksıda çok yayılmış kökler olur..o derecede de boy atar ve gelişirler..6 hafta gelişim versen o saksılarla o 100 e 100 alana 2 tane bile zor sığdırırsın..
ne kadar büyük saksı o kadar gür kök yapısı,o kadar büyük bitki demektir..
ben 19 litre saksı kullanıyorum...45-55 cm cm arasındayken çiçeklenmeye sokunca.. 100-130 cm arası bitkiler çıkıyor ortaya çiçeklenmenin 3. haftasının sonunda...sen o saksılarla 180 cm falan olurlar çiçeklenme sonunda.. genetiği müsade ediyorsa tabii..yani hesabı kitabı az buçuk anlattım,işine yarar metalar sundum,gerisini tecrübe ederek öğrenmen daha iyi..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H happyworld:
    ******* ***** hahahaha *******
  • T Turco:
    ********* *** **
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ***** hahahaha** ********** ******** ** ***** ***** ******* ******
  • T Turco:
  • H happyworld:
    ******* ****** ***** ****** ***** ******** hahahaha ********* ******* *******
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • T Turco:
  • H happyworld:
    ********* ******** ***** ******* hahahaha **** *** *** ***** ********
  • T Turco:
  • T Turco:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ******** ******** ** hahahaha* *** ***** ***
  • H happyworld:
    **** **** *** ****** hahahaha
  • T Turco:
    ***** hahahaha
  • H happyworld:
    ***** ***** ****** hahahaha***** **** ****** *** **** ******** ******** ******** ****** ****** *** **** *** ****** ******** ****** *** **** ********
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • Growerdigi Growerdigi:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
    Growerdigi Growerdigi: hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**