Herşeyi okudum , başladım! Sanırım artık sorma zamanı!

Stregamz

Üye
@Canna ustam selam... dun cocuklari yikadiktan sonra hasarli yapraklari da aldim. Ancak 24 saat gecti ve yine bazi hasarli yapraklar olustu, cok yogun degil ama korkmali miyim diye yine de danismak istedim . Tesekkur ederim.

C

Canna

Guest
Dostum hala saksida fazla PK var, ama daha fazla yaprak yakacagini tahmin etmiyorum, bitkinin genel durumunda bu yeni hasarli yapraklar cok mu, yani ne tahmin edersin, %10.15 veya daha fazla.

Stregamz

Üye
Dostum hala saksida fazla PK var, ama daha fazla yaprak yakacagini tahmin etmiyorum, bitkinin genel durumunda bu yeni hasarli yapraklar cok mu, yani ne tahmin edersin, %10.15 veya daha fazla.

Yuzde 5 diyebiliriz ustam hasarli olanlari dun almistim.bugun 4 5 yaprak az hasarli diyebiliriz ... bitkinin genel gorunumu soyle

C

Canna

Guest
Tamam dostum iyi görünüyorlar ama sorun henüz tamamen bitmedi, toprak kuruyunca bir bos sulama yap, ondan sonra gene gübreli sulamaya baslarsin, kesinlikle bir daha hasat kadar pk verme.

C

Canna

Guest
Hasatin tabiki biraz geriye atti, cünki bitkilerin agir bir stres yasadi. Tahminim 1 hafta filan uzar hasatin.

Stregamz

Üye
Hasatin tabiki biraz geriye atti, cünki bitkilerin agir bir stres yasadi. Tahminim 1 hafta filan uzar hasatin.
Genel gorunuse gore hasata yakin miyim.ustam? Trikom takibi yapiyorum ama auto tohum icin sureci kestiremedim. Somekler sisiyor hala trokomlar photo kadar belirgin degil ama auto tohumlar nasil davranir ,tecrubenize ihriyac duydum @Canna ustam

C

Canna

Guest
Dostum dogrusunu yapiyorsun, en dagru hasat zamanini sana trikomlar söyleyecek. Evet hasat yakin, ama yasadigi stresten dolayi su anda tahmin yapmak zor.

Stregamz

Üye
@canna ustam imdat.. kızlara hasat için flush atıldı kurumasını bekliyorum ama sömekler çok sıkı ve aralarında küfür başladı. 3 gündür gözlüyorum ,bugün küf olduğuna emin oldum ne yapmam gerekiyor?

Stregamz

Üye
Dostum dogrusunu yapiyorsun, en dagru hasat zamanini sana trikomlar söyleyecek. Evet hasat yakin, ama yasadigi stresten dolayi su anda tahmin yapmak zor.
Ustam imdat ... hasata 1 hafta var sömekler küfleniyor. Çok sıkılar..hava almıyorlar e yapmalıyım.

Not. Uzun zamandır siteye girmiyorum ,neden sildiniz kendinizi,biz sizsiz ne yaparız ?

Stregamz

Üye
Ustalar selam .. önceki growlarımı @canna usta desteği ile yaptım ancak artık kendisine ulaşılamıyor sanırım .
1.20 1.20 kabinde 600w mh/hps ile Canna gübre kullanarak 2 tur 4 bitki yaptım . Şimdi odanın bir kısmına reflektör kaplayarak 8 bitki yapıp yılı tek seferde kapatmak istiyorum . Elimdeki ışıklara ne takviyesi yapmam gerektiğini bilmiyorum . Alan 2 m 3 m oldu , 8 bitki için ışık ve havalandırmayı 2 katına çıkarmak gibi bir düz mantık sizce yeterli olacak mıdır ? Ayrıca dikkat etmem gereken öneriniz var mı ? Şimdiden desteğiniz için teşekkür ederim .
@OttoMan347 @Xcd @higthead @Kanka

bir de Canna usta başka bir nick ile geri dönmüş müdür acaba ? Işıkla ilgili eski yazılarını bulmaya çalıştım ama kullanıcı bulunamadığı için ilgili konulara ulaşamadım

higthead

Jolly Green
Dostum tum odada grow yapmak zordur odanın komple hava hacmıne gore havalandırmanı kurmak zorundasın tam ölçüleri yazarmısın aşşa yukarıda olur yukseklık 2.60 tır zaten. olculerı yaz ve elındekı ısıklar neler??? projektor deme sakın

Stregamz

Üye
Odanın bir bölümüne reflektörlü kaplamayı düşünüyorum, panellerle bölerek ve izole ederek, 3m ye 5m 2.60 yükseklik .
elimde kabinde kullandığım 1er adet 600 w hps , mh ve shp var . Hps ve mh zaten ilk iki growda 4 bitki için kullanıldı. Bunları cooltube ile kullandım . Standart dışı ölçüler olacağı için havalandırma ve ışık hesabını yapamadım . Zorluğu farkındayım ama kullandığım kabin 1.20ye 1.20 ve 2 tur 4 bitki yaptım şimdiye kadar . Yılda 1 defa 8 bitki yapmak daha az riskli ve zaman bakımından dağa efektif , zaten aynı emek diye düşündüm . Bir de yazın sıcaklık ve diğer hava koşulları yüzünden çok zorlandım ve verim düştü , farklı problemler yaşadım . Ondan bu yolu seçtim ama matematiğim yetmiyor
Destek için şimdiden sağol dostum .

higthead

Jolly Green
Şimdi dostum 3x5x2.60 alanın var ama bunu panellere bölücem diyosun. Şunu netleştir bu odayı kabin gibi bölüceksen ve böldüğün yer kaça kaç??? Böldüğünde bu 3x5x2.60 alanın hava hacmıne göre değil senin böldüğün alana göre olucak.

Stregamz

Üye
Şimdi dostum 3x5x2.60 alanın var ama bunu panellere bölücem diyosun. Şunu netleştir bu odayı kabin gibi bölüceksen ve böldüğün yer kaça kaç??? Böldüğünde bu 3x5x2.60 alanın hava hacmıne göre değil senin böldüğün alana göre olucak.
Dostum kendimi yanlış ifade etmişim . Daha büyük bir odam var bunu belirttiğim ölçülerde panaellerle böleceğim . 2x3x2.60 olacak yani

higthead

Jolly Green
Dostum kendimi yanlış ifade etmişim . Daha büyük bir odam var bunu belirttiğim ölçülerde panaellerle böleceğim . 2x3x2.60 olacak yani

Dostum 2 adet hps kullanıcagın ıcın her 600w altına 4 bıtkı al dıger 600w altına 4 bıtkı al. Bunları sağlam çıkış fanı ile birleştirip karbon filtre ile bağlantısını yaptınmı tadından yenmez.

Alanına ve koku yogunluguna gorer

Çıkış setin 1680m3h Dr.karbon dan şaşma derim bu işin ehlidir. 1680m3h altına düşme çünkü odada yapıyorsun kabindeki gibi bitkilerin küçük olmuyacak odada yaptığın için inanılmaz geniş ve dolu dolu güzel olucaklar ve buda daha fazla koku daha yoğun koku demektir.çünkü açık alandalar.

Giriş ise

Bütçene göre kanal tipi fan yapabilirsin.

yada 2 adet

300m3 aksiyel tipi atabilirsin.

Çıkış setini tren gibi 2 cool tubenı hava kanalı ile birleştirip son cooltube hizasına karbonu bağladınmı mis.Kurulumda drkarbon destek atar.

Bu odayı nemlendiricem diye bir sürü nem makinası alma filizken pet kapatırsın buyudukce 2.5lt cola sısesı arkasını kapatarsın bırazdaha buyudumu 5 lt su sısesı kapatırsın gerekirsede 10ml su sısesının altınıda kapatırsın bu sayede bıtkın kendıne gelmıs olur blooma gırene kadar nem 50-55-60 bıle yeterlı gelir.Bu tarz güzel bir alanın var photo yapıcaksan 20 lt altına sakın düşme auto yapıcaksan yıne 20lt altına dusme full koklendırıcı vererek gıdersen saksıların heryerı kok olur saglam kok saglam bıtkı saglam kok saglam hasat=)

Şimdiden iyi growlar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • S sodamoda:
    ********** hahahaha
  • Ö öyleişteolmuyorsensiz:
    **** ******* hahahaha******** ***** ******** ******* ****** ********** hahahaha ** ** ***** ******* ****** hahahaha * ******* ***** **** ******* ******* ********** ********* ******** ***** ********* *** ****** ******** ****** **** **** ***** hahahaha* ***** ********** ***** ***** ***** **** ** **** ******** ****** ******* *** ******* ****** ******* ******** ****** ***** ***** ******** hahahaha ******* *** ******* ********* **** ********** hahahaha*** **** ***** ******* ****** ****** hahahaha * ****** hahahaha *** ******** *** ** ********** ***** ***** ********** hahahaha**** *** ******* *******
  • obeb obeb:
    ****** ***** ******* *** ******* ***** hahahaha** hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha
    +1
  • Ö öyleişteolmuyorsensiz:
    ****** ***** ******* *** ******* ***** hahahaha** hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha

**
  • B b4r0n11:
  • F Fantastiko777:
    **** ***** ** ****** ***** *** hahahaha **** ** ******** ********* hahahaha ****** ********* ******* *** ******* ****** **** ******** ****** ** *** **** *** ******* * ******* **** *** *** hahahaha*** ** ****** **** hahahaha******* ********** **** ********* **** ******* **** ** ********* hahahaha** **** ***** ******** hahahaha ********** ** ***** ********* ********* ****** hahahaha* *** * **** ********** **** ***** ******** *** **** ** ********** hahahaha**** ******
    F Fantastiko777: **** ***** ** ****** ***** *** hahahaha **** ** ******** ********* hahahaha ******...