Herşeyi okudum , başladım! Sanırım artık sorma zamanı!

Stregamz

Üye
Kavonaza aldigimizda kürleme dedigimiz olay basliyor, yani nemi %60 civarina düsürüyoruz, Kürlemeyi arastir forumlardan, nem sömeklerin hem dostu hem düsmani, gerektiginden az olursa sömekler kurur, cok olursa sömekler küflenebilir.
Forumda kurutma ve kürleme konusunda bir çok bilgi var onları okudum ağırlıklı puro için olan nem dengeleme ürünü onermisler ama kurleme mantığını anlamadığım için bilginize danışmak istedim. Biz bu işlem ile bilimsel anlamda tam olarak ne yapıyoruz onu cozsem sanırım bilgiyi anlayabilecegim .bu asamayla ilgili bir kaynak var mıdır ?

C

Canna

Guest
Dostum sömekleri kuruttugumuz zaman nem orani %85 civarina iniyor, bu cigarayi ictiginde bogazini yakar, kürledigimiz zaman nem oranini %60-62 civarina indiryoruz, bu cigara bogazini yakmaz, tadi ve aromasi daha iyi olur. Kürlenmemis neden bogazi yakarin nededine gelince, sömeklerde magnezyum var, magnezyum sadece su ile yanar, yani yüksek nem ile. Nemi düsürdügümüzde magnezyumu yakacak kadar su kalmiyor sömeklerde isten bundan dolayida bogazimizi yakmiyor

Stregamz

Üye
Dostum sömekleri kuruttugumuz zaman nem orani %85 civarina iniyor, bu cigarayi ictiginde bogazini yakar, kürledigimiz zaman nem oranini %60-62 civarina indiryoruz, bu cigara bogazini yakmaz, tadi ve aromasi daha iyi olur. Kürlenmemis neden bogazi yakarin nededine gelince, sömeklerde magnezyum var, magnezyum sadece su ile yanar, yani yüksek nem ile. Nemi düsürdügümüzde magnezyumu yakacak kadar su kalmiyor sömeklerde isten bundan dolayida bogazimizi yakmiyor
Çok teşekkürler ustam ... Konu netleşti.. tam aradigin bilgi

Stregamz

Üye
Forumda eski konularda hata yaparsan someklerin kalitesi düşer demişsiniz çoğunlukla ,okurken denk geliyorum. Sonuna kadar gelip hata yapmak istemedim .

C

Canna

Guest
Tamam dostum, hasattan sonraki en önemli konu kurutma ve kürleme, aynen eger kurutmada hata yaparsan sömeklerin kalitesi düser, kurutmayi karanlikta %45-50 nem ve 20-21 derece sicakli yapacaksin.

Stregamz

Üye
Tamam dostum, hasattan sonraki en önemli konu kurutma ve kürleme, aynen eger kurutmada hata yaparsan sömeklerin kalitesi düser, kurutmayi karanlikta %45-50 nem ve 20-21 derece sicakli yapacaksin.
Koşullarım tam olarak öyle ustam ... Kurutmaya dün başladım . Bir sonraki aşama için sipariş vermeye niyetlendim de ondan soru yağmuru oldu biraz .teşekkür ederim ilginize ..

Stregamz

Üye
@Canna usstam bir sorum daha olacak. Sizce komple dal.olarak.mi.kurumali yoksa sinekleri ana daldan ayirayim mi ? Dalin hala bir faydası var mıdır? Komple bitkiyi kesip ters çeviren de var minik minik kurutan da doğrusu nedir sizce ?.

C

Canna

Guest
Dostum ben fan yaprakalarini kesiyorum cok büyük olanlari ve ters cevirip asiyorum, hangisi dogru hangisi yalnis bir yorum yapamam, her growerun kendine göre bir yöntemi var. Mimik minik cok cabuk kurur ve cok cabuk kurumasi bana göre kalite kaybi, ama minik minik hic kurutmadigim icin kesin bir sey söyleyemem.

Stregamz

Üye
@Canna ustam desteklerinizi ve bilginizi bizden esirgemediginiz ve sabirla gösterdiğiniz ilgi ve verdiğiniz eğitim için öncelikle çok teşekkür ederim . Hasati aldık gayet tatmin ediciydi. Kurutmayi da yaptık ,şimdi kurleme asamasinda .. tekrar tekrar çok teşekkür ederim . Foto bitki ile edindiğim bu deneyimi bir de auto olarak denemek istedim. Ve yetiştirmekten çok keyif aldığım için auto lemon haze ektim 4 tane .. bu konuyla ilgili de biraz başınızı şişirmek zorunda kalacağım sanırım . Tabi izniniz ve hevesiniz olursa...
Bebisler 3 haftalık şu an.. birinde bir sorun yaşanıyor sanırım . Hastalıklardaki fotoğraflardan ne olduğunu anlamaya çalıştım . Büyük saksıya gecmeden önce yaprakların pet kenarına değdiği için yaşanan bir sorun olduğunu düşünmek istiyorum ama tecrübeniz başka bir konuya dikkat etmemi gerektirebilir diye sormak istedim . Şu an ışık 20-4 nem 50 isi 28 canna gübre şeması 2. Haftayı kullanıyorum . Bebislere göz atarsanız sevinirim . İlginize teşekkür ederim .

C

Canna

Guest
Dostum bir süre foruma girmedim, Almanyadan ziyaretcim vardi, ama telefonuma gelen mesajdan resimleri görmüstüm, su anda resimler silinmis tekrar bakamiyorum, o yaprak uclarindaki beyazliklar gübre fazllaligindan, bir bos sulama, sonra gübre miktarini %20 azalt bir kerelik.

Stregamz

Üye
@Canna ustam selam , 4. Hafta ve çiçek görünmeye başladı. Tohum auto. Bu kadar erken çiçek başlaması bana hiç normal gelmedi. Bunu durdurma yöntemi var.midir ? Çünkü bana göre daha çok gençler. Ama belki de auto normal süreç budur hiç bilgim yok ,fikrinize danışmak istedim. Eğer yöntem yoksa ışığı hps ye değiştirip Flo gübre şemasına geçeyim mi ? https://ibb.co/G5xXq54

C

Canna

Guest
Dostum auto cicege girdimi geri döndüremezsin, Ama merak etme cicekte de büyüyecek, gec HPS ye ve basla cicek gübrelerine.

Stregamz

Üye
Dostum auto cicege girdimi geri döndüremezsin, Ama merak etme cicekte de büyüyecek, gec HPS ye ve basla cicek gübrelerine.
Cicekte de buyuyecek olması süper haber. Ben photo gibi büyük ağaçlar beklentisinde olduğum için gözüme minicik göründü. Bakalım auto deneyimimiz nasıl souclanacak . Teşekkürler ustam .

C

Canna

Guest
Hpsde ısı problemi yaşadın mı? Kaç wat kaç bitki acaba
T
Hpsde ısı problemi yaşadın mı? Kaç wat kaç bitki acaba
Trikomlari takip et, ona göre hasat yap, tasimiyorsa destekle, bagla, yanina cubuk dik filan.

Stregamz

Üye
@Canna ustam selam... Biliyorsunuz ilk auto deneyimim. Çocuklar 7..hafta da çiçeğe gireli yaklaşık 3 hafta oldu.

3 sorum.olacak izninizle..

1Yaprakların üzerinde beyaz lekeler var . Bu daha önce karşılaştığım durum değil, sizce nedir ?

2Önden giden bir bitki var ,çiçeklerin sakalları kahverengi olmaya başladı ancak alttaki yapraklar sarıyor, azot cekiyor diye bir fikrim var ama müdahale etmem gereken bir durum var mı ? Ekstra birşey yapmam gerekiyor mu ?

3Çiçekleri çok minik görünüyor , auto Boyle mi olur ? Gelişimin hızlanması için yapmam gereken birşey var mı ?

Yardımınıza ve İlginze teşekkür ederim şimdiden..

C

Canna

Guest
Dostum o beyaz noktalar sikinti degil, bir nedenden dolayi oradaki pigmentler ölmüs, bitkine zararida yok faydasida, haklisin bitkin o yapraklardan azot cekiyor, normal.O sakal dedigin pistiller, onlarin bitkinin THC üretmesi ile bir ilgisi yok, sararir, kahverengi olur, yenden beyaz cikar. Dostum gec bile kalmissin ama hemen iyi bir budama yap, bitkinin enerjisi yukari sömeklere girsin, sömekler daha iyi sissin. Bitkinin alt dallarini, isik kesen ve fazla fan yapraklarini kes gitsin. Bu islemi 1 kerede yap, yok bitkim auto korkarim budamaya dersen, en azindan isik kesen büyük fan yapraklarini al.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Stregamz

Üye
Dostum o beyaz noktalar sikinti degil, bir nedenden dolayi oradaki pigmentler ölmüs, bitkine zararida yok faydasida, haklisin bitkin o yapraklardan azot cekiyor, normal.O sakal dedigin pistiller, onlarin bitkinin THC üretmesi ile bir ilgisi yok, sararir, kahverengi olur, yenden beyaz cikar. Dostum gec bile kalmissin ama hemen iyi bir budama yap, bitkinin enerjisi yukari sömeklere girsin, sömekler daha iyi sissin. Bitkinin alt dallarini, isik kesen ve fazla fan yapraklarini kes gitsin. Bu islemi 1 kerede yap, yok bitkim auto korkarim budamaya dersen, en azindan isik kesen büyük fan yapraklarini al.
Tamamdır ustam ... Auto bitki zaten az yaprağı var diye cekiniyordum ama hemen yapıyorum budamayi... Teşekkürler bilgi için ...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • S sodamoda:
    ********** hahahaha
  • Ö öyleişteolmuyorsensiz:
    **** ******* hahahaha******** ***** ******** ******* ****** ********** hahahaha ** ** ***** ******* ****** hahahaha * ******* ***** **** ******* ******* ********** ********* ******** ***** ********* *** ****** ******** ****** **** **** ***** hahahaha* ***** ********** ***** ***** ***** **** ** **** ******** ****** ******* *** ******* ****** ******* ******** ****** ***** ***** ******** hahahaha ******* *** ******* ********* **** ********** hahahaha*** **** ***** ******* ****** ****** hahahaha * ****** hahahaha *** ******** *** ** ********** ***** ***** ********** hahahaha**** *** ******* *******
  • obeb obeb:
    ****** ***** ******* *** ******* ***** hahahaha** hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha
    +1
  • Ö öyleişteolmuyorsensiz:
    ****** ***** ******* *** ******* ***** hahahaha** hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha

**
  • B b4r0n11:
  • F Fantastiko777:
    **** ***** ** ****** ***** *** hahahaha **** ** ******** ********* hahahaha ****** ********* ******* *** ******* ****** **** ******** ****** ** *** **** *** ******* * ******* **** *** *** hahahaha*** ** ****** **** hahahaha******* ********** **** ********* **** ******* **** ** ********* hahahaha** **** ***** ******** hahahaha ********** ** ***** ********* ********* ****** hahahaha* *** * **** ********** **** ***** ******** *** **** ** ********** hahahaha**** ******
    F Fantastiko777: **** ***** ** ****** ***** *** hahahaha **** ** ******** ********* hahahaha ******...