havalandırma

greenduman

Yeni üye
earkadaşlar 240*120*200 kabinim var burada 7 bitkiye 400  400  iki adet hps yakıyorum bu ikinci hasadım malum birincide kış ayı oldugu için ısınproblemi yaşamadım şuan yavaş yavaş ısı problemi geliyor çok açil havalandırma kurmam lazım bu kabine kaçlık havalandırma kurmam lazım acil yardımcı olursanız gerçekten sevinecem

greenduman

Yeni üye
Cvp: havalandırma

başkan onu okumuştum ama kafam daha çok karıştı o yğzden sordum ben biraz açık konuşacam benim kafa bu hesap kitapa berbat ?

cannabis16

Ordinaryüs
bende 880 metreküplük fan var silent ın. odanın içini 2 derece ısınmasıyla işi kurtarıyor..
sen ya 2 tane 200 mm çaplı silent fanlardan al,her birine göre 200 mm lik  cooltube+200 alüminyum hava kanalları..direk dışarı at havayı ..
yada http://www.magicplant.net/kanal-tipi-fanlar/1451-max-fan-pro-1660-m3h-kanal-tipi-fan-.html şu fandan bitane al, 2 cooltube ü birbirine bağla alüminyum hava kanallarıyla yine direk at dışarı havayı..
nasıl yapıcam diye sorma,youtube da cannabis fan systems yaz dünya kadar video var
ama bu fanlarla bile ısı problemi sıcaklar başladığında illaki olur..en az 4-5 derece artırır lambalar kabinin ısısını..dışarıdan zaten 20 li sıcaklıklarda hava çekiceksin bi fanla,kabin ısısı 24 falan olursa sıcaklar basınca lambalar yanıkken fanlara rağmen 30 un üstüne çıkar..
benim oda +havalandırma sistemim bir 400w HPS yi kaldırıyor,2. yi kaldıramadığı için gittim 1200w cob led aldım..
bu HID ışıklarla yazın klimasız ortamda grow yapmak zor..sevinin ısısına göre sen de bi yol seçeceksin kendine..bakacaksın kaldırmıyo,yeni bişey deniyeceksin yada direk lede döneceksin yada yazın grow yapmayacaksın..
ortamını en iyi sen biliyorsun,bak gidişata göre bi yol çiz kendine

Edit:Yukarda üstad açıklamış olayı. 

Ya zaten o konudaki hesabı yaparak havalandırma kuran kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez tahminim ama uymak lazım kurallara ilime, bilime, fen e. 
Usb fanla yapan var, bisküvi kadar pc fanlarıyla yapan var, aspiratörle yapan var.
Ben bez dolabımda giriş için mini vantilatör, çıkış için 120 lik aspiratör kullanıyorum. Bitkilere rüzgar etkisi ve biraz lambadan gelen ısıyı alsın diye de bir tane usb vantilatör kullanıyorum.
Giriş fanı çıkış fanının 3/1,yada 3/2 si kadar olacak işte.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    Ü Üfürükçü gargamel: ******* ******** ***** ********** hahahaha*** hahahaha