Hastalık ve çiçeğe geçiş dönemi ne yapmalıyım

weyyyk

Yeni üye
kanka selam, bu besin yanığı mı, fosfor eksikliği mi, magnezyum / kalsiyum eksikliği mi hepsine benziyor yardımcı olabilir misiniz gübre günü geldi ona göre flush mı yapmalıyım besin devam mı etmeliyim? 12. Haftasında fem tohumum. Sanırım artık çiçeğe sokmam gerekiyor, bana bir yol gösterir misiniz? Sağ olun kanka

cannabis16

Ordinaryüs
gemiş açıdan görünce herşey ortada... Kalsiyum eksikliği hat safhada.... magnezyum da var,iz element eksikliği de var ki tepeler de açılmış...

topyekün eksiklik demesinin nedenini düşünüyorum?? yanmayan yapraklar oldukça koyu yeşil...ama birsürü de eksik var diyor... bitkiye bu boyuta getirebildiğine göre Gübren grow için tasarlanmış düzgün bişeydir ve bolca vermeyi de öğrenmişsindir diye düşünüyorum...
o yüzden ben bitkinin beslenemediği kanısına vardım...toprağında emilmeyen birsürü gübre artığı zamanla tuzlanma yapıp besin kitlenmesine yol açar.. ben senin yerinde olsam saksının 3 katı yarım doz gübreli suyla güzelce bi flush atarım...

bana en mantıklı gelen senaryo bu...

cannabis16

Ordinaryüs
@cannabis16 Üstadım bende bir soru sormak istiyorum, bitki veg dönemini sağlıklı bir şekilde devam ettiriyorsa yaprakları istediğimiz gibi gayet sağlıklı ve renkleri olması gereken tonda ise yine de tam dozaj gübre yüklemeye gerek varımdır merak ediyorum..azot ve iz elementler vesaire..
deneye yanıla öğreneceksin onu..araya bi boş sulama sıkıştırırsın,bitkin hızlıysa diğer sulamaya kadar yaprak renkleri açılıyorsa boş sulamayı keseceksin,hep dolu vereceksin.. boş sulamayı verdin ama diğer sulamaya kadar yapraklar gene dipdiri rengi yemyeşil ,o zaman boş-dolu gitsen de olur..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • quorthon quorthon:
    ***** ******* ***** *** hahahaha ******* ***** ****** ***** **** ******** ********* hahahaha** ****** *** **** ********* hahahahahahahaha***
  • T Turco:
    * *
  • T Turco:
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ******** ****** *** ******* *** **** *** ******** ******** ******* ***** *** hahahaha ******* ***** ****** ***** **** ******** ********* hahahaha** ****** *** **** ********* hahahahahahahaha***
  • Bomberx Bomberx:
    ***** ********* ****** ***** hahahaha*
  • O obeb:
    O obeb: ******** ***** ******* ***** ******** *** *** ********