Greenhouse feeding hakkında

Aguş

Doktor
Arkadaşlar Merhaba,

Daha önce 4-5 kez tecrübem olup hepsindede Advanced Nutrients kullandım,

1 senelik aradan sonra tekrar sistemimi led ile geliştirip oto ya geçiyorum gübreler 2 sene öncesine göre 3 kat artmış
Bu yüzden daha makul olması açısından Greenhouse'a geçmeyi düşünüyorum kullanan arkadaşlar var mı?
Nasıldır eksik mi kalır takviye lazım mı?
(Toprağım Biobizz Fullmix)

Şimdiden Teşekküler

nicolas

Yeni üye
komple setini almadan booster ürününü alıp farkı görünce , kısa dönem için gerekli olan tüm gübrelerini aldım.
gübre cok güçlü ama ghf takvimindeki ec ayarlama konusunda uğraştırıyor,2 gündür ghf ile hala mailleşiyorum.
çözebildiğim kadarı ile onların cetvelde verdikleri oran için RO 0 olan su ile hazırlamışlar. ben aynı oranları 1 litre suya tartarak verdiğimde 2 kat fazla ec ve ppm değeri alıyorum. ayrıca ec ölçüm cihazında 2 farklı değer var. ghf mS/cm ( millisiemens/cm ) olarak ölçmüş. benim kullandığım ec ölçer microS/cm olarak ölçüyor. anlayacağın biraz karışık şu anda durumlar.
bu şekilde ec ile çözemezsem "ghf easy grower" cetveline devam ederim.

S

silas

Guest
Merhaba, sıvı gübre kullanmanı tavsiye ederim keza gh kimyasal olduğundan miktar ayarlaması zor ve tecrübesi olmayan arkadaşlar için geri dönüşü olmayan sıkıntılar açabilir. Daha az gübreyle daha başarılı sonuçlar için tang çizelgesi tavsiye edebilirim. Bloom A+B ve calmagla iş bitiyor. Bunların yanına bütçene göre bigbud, carboload, overdrive eklersin. Dumanın bol olsun

Aguş

Doktor
Daha önce hep photo,1000 MH/HPS ve AN Connoseiur + Grandmaster yada profesyonel segment ile baktım,
Şimdi resmen 0 dan başlamış gibiyim,oto ya geçiyorum + led + gübreleri değiştiriyorum,
Gübre konusunda sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum çünkü AN kullanırken bile hem PH hem EC ölçümlerini yapıyordum
Yan ürünleri takvim dozunda tutup Base leri kademe kademe arttırarak 1 Ec den 3.5 4 Ec lere sıkıntısız çıkıyordum(40 Litre saksı 9 week veg )
Tang'in çizelgesinde Veg dönemde Bloom gübresini kafama yatıramadım bir gerçi oto dünyası bilmediğim bir dünya
Açıkçası fahiş fiyatlarda AN kullanmakta istemiyorum ve Greenhouse'da tecrübe kazanmak istiyorum
Biraz deneysel olucak ama deniycem sanırım

@silas34

Son düzenleme:

Aguş

Doktor
4-5 sene önce ilk başladığımda oradan söylemiştim hala o yetiştirdiğim fbk ların hala yanına yetişebilen olmadı nasıl bir genetikti hala rüyalarımda daha sonra ww ve slh denemiştim dediğin gibi keşke hala gönderse

Aguş

Doktor
Bu arada takvimini paylaşabilirsen sevinirim
Ayrıca toprakvesu dan başka satıcı var mı calcium kalmamış orada

komple setini almadan booster ürününü alıp farkı görünce , kısa dönem için gerekli olan tüm gübrelerini aldım.
gübre cok güçlü ama ghf takvimindeki ec ayarlama konusunda uğraştırıyor,2 gündür ghf ile hala mailleşiyorum.
çözebildiğim kadarı ile onların cetvelde verdikleri oran için RO 0 olan su ile hazırlamışlar. ben aynı oranları 1 litre suya tartarak verdiğimde 2 kat fazla ec ve ppm değeri alıyorum. ayrıca ec ölçüm cihazında 2 farklı değer var. ghf mS/cm ( millisiemens/cm ) olarak ölçmüş. benim kullandığım ec ölçer microS/cm olarak ölçüyor. anlayacağın biraz karışık şu anda durumlar.
bu şekilde ec ile çözemezsem "ghf easy grower" cetveline devam ederim.

hazar

Yeni üye
Auto slh yapicam da ben de düşünüyorum ghs marka gübreleri ama yaptığım araştırmalar da gübrelerin aylık değil her sulama da kullanıldığını görmüştüm auto için olan gübresinde short flowering ve booster kullanılıyordu sadece adam akıllı bi kullanım ve çizelge olursa çok sevinirim ,ek olarak an connaiseuru auto da kullansak nasıl tepki verir

Aguş

Doktor
Bitkilerim daha 1 haftalık ve Full mix topraktayım 2 hafta daha gübre vermeden devam edicem sonrası içib haftalık günce tutup paylaşabilirim

Auto slh yapicam da ben de düşünüyorum ghs marka gübreleri ama yaptığım araştırmalar da gübrelerin aylık değil her sulama da kullanıldığını görmüştüm auto için olan gübresinde short flowering ve booster kullanılıyordu sadece adam akıllı bi kullanım ve çizelge olursa çok sevinirim ,ek olarak an connaiseuru auto da kullansak nasıl tepki verir

hazar

Yeni üye
Çok iyi olur bide connaiseur için ne diyorsun autolar da kullanıma uygunmudur sensi grow bloom yerine?

Aguş

Doktor
Ben hep connoseiur kullandım base serisinin en üst seviyesi zaten onlarda öyle diyor ama oto yapıcaksan tang in çizelgesini çok övüyorlar big bud ile beraber

nicolas

Yeni üye
bu lıste klasık ghf'nın beslenme cetveli.
green house feed aşağıdaki ec ve tds oranlarına RO 0 olan su kullanarak ulaşmış.
mineral bitki besinlerinde kalsiyum içermiyor, yani çok yumuşak su veya ozmotik su kullanıyorsanız kalsiyum ürünü eklenmesi gerekir
mineral gübrelerle beraber ( grow,short flowering,hybrid ve long flowering ) kalsiyum ürününü kullanmayın.

Ekli dosyayı görüntüle EU_GHF_GRAPHS_g_L_Soil.png

ec ve ppm ölçmeden kullanmak için olan cetvel
ghfeasygrow.png

*metric olarak başlayan oranları baz alın.
*beslenme tablosuna minimum 2 hafta sonra başlayın
*5-7 olarak rakam verıldıyse başlangıçta 5 gram ve fınalde 7 gram olacak sekılde dozajını kademelı olarak arttırmanız gerekiyor.

Aguş

Doktor
Bu listeye sitelerinden bende ulaştım ama kafama takılan şu oldu
Vegetative de sıkıntı yok az ile başlayıp arttıcaz zaten ec ölçerimlede ölçerek kademeli gidicem
Sıkıntı Bloom'da ne vereceğimiz hem mineral hem booster vermeyi düşünüyorum 3-7 yazmış mesela 5 verdiğimde 2.5 birinden 2.5 birinden mi vericem yoksa bu oran nasıl olacak ayrıca calcium bulamadığımdan AN cal+mag aldım onunla idare edicem

bu lıste klasık ghf'nın beslenme cetveli.
green house feed aşağıdaki ec ve tds oranlarına RO 0 olan su kullanarak ulaşmış.
mineral bitki besinlerinde kalsiyum içermiyor, yani çok yumuşak su veya ozmotik su kullanıyorsanız kalsiyum ürünü eklenmesi gerekir
mineral gübrelerle beraber ( grow,short flowering,hybrid ve long flowering ) kalsiyum ürününü kullanmayın.

Ekli dosyayı görüntüle 3941

ec ve ppm ölçmeden kullanmak için olan cetvel
Ekli dosyayı görüntüle 3942

*metric olarak başlayan oranları baz alın.
*beslenme tablosuna minimum 2 hafta sonra başlayın
*5-7 olarak rakam verıldıyse başlangıçta 5 gram ve fınalde 7 gram olacak sekılde dozajını kademelı olarak arttırmanız gerekiyor.

Aguş

Doktor
3 haftada Biobizz Allmix olmasından 1 Lt ye 2 ML Calmag ekledim sadece 4. Hafta litreye 1 Lt ye 0.5 gr olarak başlıycam Greenhouse Grow u

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Didrug Didrug:
    * ***** ********* ******** ** **
  • A active661:
  • Didrug Didrug:
    +1
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** *** ******* hahahaha** ******* ********** **
  • A active661:
    ***** ***** hahahaha* ** ****** ******** * ****** ****** ******* **** ****** ****** ****** ** ** ***** ******** ****** ******
  • A active661:
  • A active661:
    hahahaha** ** **** *** hahahaha*
  • A active661:
    ********* ********** ********* **** hahahaha****** ***** ******
  • Didrug Didrug:
    hahahaha** ***** ****** ***** ***** * ****** hahahaha hahahaha***** ** ***** ****** * ***** *** **** hahahaha** **** ********** ******** ***** ** ***** ***** hahahaha* ** ****** ******** * ****** ****** ***
  • Didrug Didrug:
    ********** ******** * ********** ******* **** ********* ******** *** ***** **** *** ****** ********** ********* ****
  • Didrug Didrug:
    ******** ***** ******* ****** ******* **
  • A active661:
  • A active661:
  • A active661:
  • A active661:
    ******** ** ******* ********** ***** hahahaha
  • A active661:
    ******* hahahaha***** **** hahahaha** * ******* ***** ********* ********* **** ****** **********
  • A active661:
    hahahaha* *** ***** ******** ***** ** ******* ****** ******* *** ******** ********* **** ******* ******** ** ***
  • A active661:
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** ********* ****** *** ***** hahahaha
  • A active661:
    **** hahahaha******** ****** ********** **** hahahaha ******** *
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** **** **** ******* hahahaha **** ****** **** **** hahahaha* *******
  • A active661:
    ** ** ********* *** hahahaha* **** *** hahahaha***
  • A active661:
    ***** **** hahahaha********* ********** ** ******
    A active661: ***** **** hahahaha********* ********** ** ******