Gübre yanması mı? Kalsiyum eksikliği mi ?

Schrödinger

Yeni üye
Değerli fikirlerinizi bekliyorum dostlar.

Bir önceki sulamada sadece Litre başı 0.5mL Cal-Mag verdim Bitki başı 2 Litre sulama yapıyorum. Bloom gübresine tam doz geçiş yaptım litre başı 3mL kullanıyorum. Gübrelerim biobizz toprak 3 günde kuruyor sıcaklık 26 nem 55.

Emmy

Müptezel
Kanka bana mangan yada bir eksikligi gibi geldi bunlar toorakta cok olmasina gerek yok ama belli miktarda olmak zorunda yapısal tas olarak hucre bolunmesinde buyuk bi rolu var kalsiyum ile birlikte calisir mangan ise besin solunum, azot emilimi, fotosentez, kök hücre gelişimi ve mikrop direnci için kullanışlılık vr mukavemet sağlar... kolay gelsin

VendettaX

Ordinaryüs
Değerli fikirlerinizi bekliyorum dostlar.

Bir önceki sulamada sadece Litre başı 0.5mL Cal-Mag verdim Bitki başı 2 Litre sulama yapıyorum. Bloom gübresine tam doz geçiş yaptım litre başı 3mL kullanıyorum. Gübrelerim biobizz toprak 3 günde kuruyor sıcaklık 26 nem 55.

Boş sulama ph ayarı yap gerisini bitkiye bırak halledecek ama sonrasında calmag ile destekle 1 lt ye 1 ml olarak yapraktan uygulayabilirsin pratik şekilde toprağın kurumasını vs beklemeye gerek yok ışıklar kapanınca fisfisla yapraklara puskurt ama boş sula bitkinin bu döneminde bu kadar gübre yanığına ihtiyaç yok orta won donemlerde en üst düzey gübre vermemiz gereken dönemde yaprak ucunda oluşan yanıklar kabul edilebilir ama seninki erken seviyede aşırıya kaçmış yaprak rengi koyu yeşil bu azot (N) gübresinin fazla oluşuyla alakalı strech yani ilk çiçeğe girdiği ,3-4 haftalık dönemde bitkinin boyu uzar ve azot yani grow gubresine ihtiyaç duyar bunu karşılıyor derken fazla gelmiş olabilir bitkinin azot ihtiyacı gün geçtikçe çiçekte azalicaktir grow gübresini tamamen kesmek yada kısmen çeyrek dozlarda ilerlemek kademeli bicimde doğru olucaktir bloom ve micro besinler ile düzgün kondisyonlu bitkiler oluşabilir

cannabis16

Ordinaryüs
eksiği yok,gübre fazla gelmiş bitkiye.. yaprakların çok koyu yeşil ve yaprak uçları yanmış ...verdiğin dozajlar fazla değil ama yine de bitkiye fazla geliyor , demekki bitkin yavaş..fotosentezi bol bol yapamıyor... ışığın güçlü bişeye benziyor,demekki havalandırman yetersiz.. devamlı taze havayı kanal tipi fanlarla sokaktan alıp kabine atmıyorsun.. odadaki havayı döndürüp duruyorsan o havanın içindeki CO2yi saniyeler içinde bitirir bitki,geri kalan zamanlar hep boş boş takılır..

Schrödinger

Yeni üye
eksiği yok,gübre fazla gelmiş bitkiye.. yaprakların çok koyu yeşil ve yaprak uçları yanmış ...verdiğin dozajlar fazla değil ama yine de bitkiye fazla geliyor , demekki bitkin yavaş..fotosentezi bol bol yapamıyor... ışığın güçlü bişeye benziyor,demekki havalandırman yetersiz.. devamlı taze havayı kanal tipi fanlarla sokaktan alıp kabine atmıyorsun.. odadaki havayı döndürüp duruyorsan o havanın içindeki CO2yi saniyeler içinde bitirir bitki,geri kalan zamanlar hep boş boş takılır..
Geçen açtığınız konu da yaprak uçlarını hafif yakacak şekilde gübreleme vermekten bahsediyorsunuz bu uygulamayı hangi evrede yapmam gerekiyor? Sanırım onu yapmaya çalışırken abarttık biraz.

Schrödinger

Yeni üye
Üstadım 3 haftadır durum böyle helal olsun hemen anladınız havayı döndürdüğümü. Havayı dışarı verince yaprakları fln çok sallıyordu dikkat çekiyor diye idare etmesi açısından böyle bir yol izledim, filtre bulup dışarıdan almak istiyordum börtü böcek fanın içinde hamur olmasın diye, fakat uygun bir filtre bulamadım hepsi çok ses yapıyordu. Fanlarım solar Palau 1000m3 giriş800m3

cannabis16

Ordinaryüs
Geçen açtığınız konu da yaprak uçlarını hafif yakacak şekilde gübreleme vermekten bahsediyorsunuz bu uygulamayı hangi evrede yapmam gerekiyor? Sanırım onu yapmaya çalışırken abarttık biraz.
öyle bi gereklilik yok,ben yapıyorum onu.. çiçeklenme 3. haftasından 6. hafta sonuna kadar gübrede sınırları zorluyorum...gübreye en çok tahammülü olan zaman bu zamanlar çünkü.

cannabis16

Ordinaryüs
Üstadım 3 haftadır durum böyle helal olsun hemen anladınız havayı döndürdüğümü. Havayı dışarı verince yaprakları fln çok sallıyordu dikkat çekiyor diye idare etmesi açısından böyle bir yol izledim, filtre bulup dışarıdan almak istiyordum börtü böcek fanın içinde hamur olmasın diye, fakat uygun bir filtre bulamadım hepsi çok ses yapıyordu. Fanlarım solar Palau 1000m3 giriş800m3
ses yapmayan fan,ısı vermeyen ışık yok.. icat olursa onu o zaman kullanırız.. fan bu ses yapacak...dışarıdan hava çektiğin yerden böcek falan girmesin diye bişey arayıp durmak nedir ya, al bi kadın naylon çorabı geçir-olsun bitsin..külotlu alma ama tek parça olanlardan-kısa soket çoraplardan..

Wildclawzz

Yeni üye
Bence yaprakların koyu yeşil ve yatık olması sadece fazla sulama ile alakalı bence boş sulama yapıp sonra calmag girsen daha sağlıklı olur kanka fazla sulamadan kaçın

Night owl

Müptezel
Bence yaprakların koyu yeşil ve yatık olması sadece fazla sulama ile alakalı bence boş sulama yapıp sonra calmag girsen daha sağlıklı olur kanka fazla sulamadan kaçın
Kitleme yaşar yapması gereken yarı doz flush gitmek. Bitki tğkwttiği kadarını vericek ec ppm tablosuna dikkat etmese de olur bitkinin yaprakları söyleyecek zaten

Night owl

Müptezel
ses yapmayan fan,ısı vermeyen ışık yok.. icat olursa onu o zaman kullanırız.. fan bu ses yapacak...dışarıdan hava çektiğin yerden böcek falan girmesin diye bişey arayıp durmak nedir ya, al bi kadın naylon çorabı geçir-olsun bitsin..külotlu alma ama tek parça olanlardan-kısa soket çoraplardan..
Çıkışı direk dışarı versek giriş pasif olsa olmuyor mu çıkış ful dışarı atılsa

Night owl

Müptezel
senin budlar şişmemişti demi?? işte bu yüzden..yaparsın ama o kadar ay emek-gübre-elektrik vs eline geçen o olur..
Usta eyvallahta onun öncesi gayet oldu herşeyi lütfen buraya bağlama doğrudur havalandırma çok öenmli ama benimki cocoda yüksek ph ve kalsiyum eksikliği yüzünden üst büyüme bozuldu

Schrödinger

Yeni üye
Hocam ben havayı dışarıdan almaya başladım sıcaklık sorunu olmaya başladı. Bunu çözmek için giriş fanını planlı açma kapma yapmam gerekiyor sanırım. Ne sıklıkla günün hangi saatlerinde fanı açmam gerekiyor? Aksi takdirde sıcaklık 12 derecelere düşüyor. İçeride ısıtıcım var fakat dışarıdan sürekli soğuk hava gelince çözüm olmuyor.

VendettaX

Ordinaryüs
Hocam ben havayı dışarıdan almaya başladım sıcaklık sorunu olmaya başladı. Bunu çözmek için giriş fanını planlı açma kapma yapmam gerekiyor sanırım. Ne sıklıkla günün hangi saatlerinde fanı açmam gerekiyor? Aksi takdirde sıcaklık 12 derecelere düşüyor. İçeride ısıtıcım var fakat dışarıdan sürekli soğuk hava gelince çözüm olmuyor.
Dışardan alma kanka oda içinden al sıcaklıklar düzelince dışardan alırsın aman aman bı fark olmaz

cannabis16

Ordinaryüs
Havayı dışarıdan ağaçların yanından alıyorum karbondioksit oranını yükseltmek için
ne alaka ya... içerideki ufak ağaca ne lazım?? CO2...Dışarıdaki ağaca da aynısı lazım..dışardakiler neden CO2 üretiyor diye düşündüğünü anlayamadım..onlarda fotosentezin tek kalıbı var..CO2 +ışık girer ve O2 yani Oksijen ve glikoz çıkar....içeride dışarıda olunca farklı değil..bitki bitkidir,aynıdır hepsinin doğası...
gün battıktan sonra dışarıdakiler de Oksijenli solunum yapıyor insanlar gibi zira hücrelerine enerji lazım hayatta kalması için..haliyle CO2 üretiyorlar...içerdekiler de aynı..fark yok..ışık yoksa Oksijenli solunum...

biz insanlar ve memeliler sadece Oksijeni hücrelerimiz için enerji kaynağı olarak kullanabiliyoruz ya...havada %21 Oksijen var.. ama CO2 %2,5-3 civarı..yani mevcut atmosferimizde bu böyle..kirli şehir içi yerlerde komple Karbon oranı artıyor,haliyle CO2 de artıyor ama çok çok deli şekilde değil..en fazla 2 kat fazla olur...o yüzden mevcut havada az miktarda CO2 olduğundan ,odanın havasını komple değiştirip tazesini ve daha öncesinde kabine hiç girmemiş havayı atmak için fanlar kullanıyoruz...biz insanlar için mevcut odadaki Oksijen sabaha kadar kolayca yetiyor uyurken..yetmezse zaten ilk başağrısı başlar...çünkü Oksijen azlığına en dayanıksız organ beynimiz..ortamı 10 dakka havalandırıyoruz sabaha kadar gene yetiyor..çünkü mevcut havada çok Oksijen var Karbondioksite göre..

Son düzenleme:

Schrödinger

Yeni üye
ne alaka ya... içerideki ufak ağaca ne lazım?? CO2...Dışarıdaki ağaca da aynısı lazım..dışardakiler neden CO2 üretiyor diye düşündüğünü anlayamadım..onlarda fotosentezin tek kalıbı var..CO2 +ışık girer ve O2 yani Oksijen ve glikoz çıkar....içeride dışarıda olunca farklı değil..bitki bitkidir,aynıdır hepsinin doğası...
gün battıktan sonra dışarıdakiler de Oksijenli solunum yapıyor insanlar gibi zira hücrelerine enerji lazım hayatta kalması için..haliyle CO2 üretiyorlar...içerdekiler de aynı..fark yok..ışık yoksa Oksijenli solunum...

biz insanlar ve memeliler sadece Oksijeni hücrelerimiz için enerji kaynağı olarak kullanabiliyoruz ya...havada %21 Oksijen var.. ama CO2 %2,5-3 civarı..yani mevcut atmosferimizde bu böyle..kirli şehir içi yerlerde komple Karbon oranı artıyor,haliyle CO2 de artıyor ama çok çok deli şekilde değil..en fazla 2 kat fazla olur...o yüzden mevcut havada az miktarda CO2 olduğundan ,odanın havasını komple değiştirip tazesini ve daha öncesinde kabine hiç girmemiş havayı atmak için fanlar kullanıyoruz...biz insanlar için mevcut odadaki Oksijen sabaha kadar kolayca yetiyor uyurken..yetmezse zaten ilk başağrısı başlar...çünkü Oksijen azlığına en dayanıksız organ beynimiz..ortamı 10 dakka havalandırıyoruz sabaha kadar gene yetiyor..çünkü mevcut havada çok Oksijen var Karbondioksite göre..
Anladım hocam sadece soruma cevap alamadım ben fan konusu ile alakalı

cannabis16

Ordinaryüs
ister oda içinden al,ister salondan,ister direk sokaktan..yeterki bitkilerin kullanmadığı hava olsun..bitkilerin kullandığı hava tekrar kabine girmesin,CO2si bitik onun,direk od dışına uzağa biyere atılsın...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    ** ******** hahahaha hahahaha*** ******* **** ****** **
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    **** *** hahahaha* **
    **** hahahaha *** ** **** ******* ******* **** *** **** ******** hahahaha hahahaha*** ******* **** ****** **
  • kkush kkush:
    **** ******** ******* *** ********* *** **** hahahaha*
    *** ********** hahahaha**** ****** *** ******** **** ** ********** *** ****** ** **** ******* ***** **** *** *** *****
    **** *** **** hahahaha*** ******* ********** ***** ******* **** ****** **** ****** ***** ****** ******* ********** ********* *** ** *****
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha****
    ****** *** **** ***** ******* ******** *** ** ****** *** ********* hahahaha ******** *******
    **** ****** ******* ********* **
  • H happyworld:
    ******* **** **** ** ******* **** ** ******** ***** ***** **
  • H happyworld:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ********* ******** hahahaha hahahaha*** ******* **** ****** **
    ******** * ****** ****** ** ********* *** **** **
    +1
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ** ***** **
    ******* **** ******* hahahaha ***
    ********* ********* ***** hahahaha ***** *** ****** ****** *******
    +1
    ***** **** ********** ********** ******* ** **** ******** *** **
    hahahaha ****** ******** ******** ****** ***** ****** ** hahahaha****** ********* ***** hahahaha ***** *** ****** ****** *******
    ***** **** ********** **** *** ******* **** ********** ********** ******* ** **** ******** *** **
    NewGardener NewGardener: ***** **** ********** **** *** ******* **** ********** ********** ******* ** **** ******** *** **