Gübre Seçimi

BABACIK

Üye
Gençler Selam.

Yeni growum için köklendirici almayı düşünüyorum. b52 vitaminim zaten mevcut.

Canna Rhizotonic ?​

Advanced Nutrients Voodoo Juice ?​

Onunda dışında.
-Rhino Skin
-OverDrive
- biobizz seti mevcut.

Yanına Big bud almayı düşünüyorum başka bir öneriniz varsa açığım.

Ü

Üye silindi 26084

Guest
tohumsuz bir videosunda en iyi gübrenin canna marka olduğunu söylüyordu sanırsam..
eğer tüm gübrelerin A.N marka olsaydı tereddüt etmeden Voodoo Juice al derdim de zaten mix gübre kullanıyorsun bence canna al..

Kanka selam big bud yerine bloombastic alabilirsin ben etkisini gördüm çiçeğin 2-3 haftasından sonra vermeye başlıyorsun overdrive ile içeriği aynı pk 13-14 var overdrive almana gerek kalmaz ama oda sana kalmış kullanadabilirsin

BABACIK

Üye
Kanka selam big bud yerine bloombastic alabilirsin ben etkisini gördüm çiçeğin 2-3 haftasından sonra vermeye başlıyorsun overdrive ile içeriği aynı pk 13-14 var overdrive almana gerek kalmaz ama oda sana kalmış kullanadabilirsin
Öncelikle teşekkürler kanka. dediğin gibi bloombastici daha çok duymuştum. Yanlış anlamadıysam sadece bloombastic ile overdrive kullanmadan sonra kadar mı kullanılıyor ?

Kanka overdrive son 2-3 hafta kullanılıyor bloombastic çiçeğin 2 haftasından sonra vermeye başlıyorsun ama bloombastic alirsan overdrive alma zahmetine girmezsin

cannabis16

Ordinaryüs
köklendirici almayı düşünüyorsun.. elinde B52 mevcut.. o zaman root juice tarzı ürünleri almana pek gerek yok zira onlarda da B vitaminleri yoğunluklu vitaminler,enzimler,hümik fülvik asitler falan var.. B52 o açığını kapatır

yani root boostun var elinde.. o yüzden rhizotonic tarzı bir root boosta ihtiyacın yok..onu ele..aynı tarz ürünler..

vodoo juice tarzı bakterilerin kolonileşmesiyle kökleri daha fazla besine ulaşır hale getirmene ve mikrobiyal gübre almana bişey demem..kullandım,fena ürün değil..ama bana sorarsan direk mikorizal mantarlara yönelirsen daha hızlı büyüyen,daha uzantılı kökler elde edersin..besin ve su emilimi vodoo-tarantula tarzı ürünlere göre daha fazla artar..
piranha denemedim ama orca ve mykos wp denedim..hangisini tavsiye edersin dersen suda çözünebilen mykos wp orcadan daha önde bi ürün..2 haftada bir sulama suyuna katıp uygulaman yeterli oluyor..

silikona kadar düşünüp rhino skin almışsın..güzel..özellikle çiçeklenme döneminde bolca kullanmanı tavsiye ederim..

başkaca tavsiyem sana bitki 3 haftalık olunca taki çiçeklenme sonuna kadar enzim bazlı gübre eklentisini eksik etme..marka dersen tabii ki cannanın cannazym en iyisi..

elinde diğerleri var zaten..başkaca bişey düşünme

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka sen tam corba yapmissin gübreleri neden bu kadar karistirdin nasil ayarliyacaksin gübreleme miktarini, herhalde bir bildigin vardir. Ban CANNA kullaniciyim daha baska gübrelerde denedim önceleri ama CANNA dan baska gübre tanimiyorum. Tabiki bu benim tercihim.

BABACIK

Üye
köklendirici almayı düşünüyorsun.. elinde B52 mevcut.. o zaman root juice tarzı ürünleri almana pek gerek yok zira onlarda da B vitaminleri yoğunluklu vitaminler,enzimler,hümik fülvik asitler falan var.. B52 o açığını kapatır

yani root boostun var elinde.. o yüzden rhizotonic tarzı bir root boosta ihtiyacın yok..onu ele..aynı tarz ürünler..

vodoo juice tarzı bakterilerin kolonileşmesiyle kökleri daha fazla besine ulaşır hale getirmene ve mikrobiyal gübre almana bişey demem..kullandım,fena ürün değil..ama bana sorarsan direk mikorizal mantarlara yönelirsen daha hızlı büyüyen,daha uzantılı kökler elde edersin..besin ve su emilimi vodoo-tarantula tarzı ürünlere göre daha fazla artar..
piranha denemedim ama orca ve mykos wp denedim..hangisini tavsiye edersin dersen suda çözünebilen mykos wp orcadan daha önde bi ürün..2 haftada bir sulama suyuna katıp uygulaman yeterli oluyor..

silikona kadar düşünüp rhino skin almışsın..güzel..özellikle çiçeklenme döneminde bolca kullanmanı tavsiye ederim..

başkaca tavsiyem sana bitki 3 haftalık olunca taki çiçeklenme sonuna kadar enzim bazlı gübre eklentisini eksik etme..marka dersen tabii ki cannanın cannazym en iyisi..

elinde diğerleri var zaten..başkaca bişey düşünme
Hocam yazmayı unutmuşum.

Orca 100 ml - Sıvı Mikoriza​

Ürününü düşünüyordum aslında tamamen çıkmış aklımdan. Dediğin gibi vitaminim var asıl amacım kök kapasitesini arttırma amaçlı alacaktım o ürünleri. Sen şimdi mykos diyince hepten kafam karıştı :D

Ozaman direk sorulara yöneleyim,

Orca Mı ?
Mykos mu ?

Yani dediğim gibi burda bu gübrelerde ki tek amaç saksının ağzına kadar köklenmesi.

BABACIK

Üye
Kanka sen tam corba yapmissin gübreleri neden bu kadar karistirdin nasil ayarliyacaksin gübreleme miktarini, herhalde bir bildigin vardir. Ban CANNA kullaniciyim daha baska gübrelerde denedim önceleri ama CANNA dan baska gübre tanimiyorum. Tabiki bu benim tercihim.
Saçma geliyor an'ni her gübresini almak yani tam bi kapitalist firma.
Şuana kadar bir problem yaşamadım miktarlarda oranı iyi tutunca problem olmuyor zaten hepsi birbirinden farklı ürün.

cannabis16

Ordinaryüs
Hocam yazmayı unutmuşum.

Orca 100 ml - Sıvı Mikoriza​

Ürününü düşünüyordum aslında tamamen çıkmış aklımdan. Dediğin gibi vitaminim var asıl amacım kök kapasitesini arttırma amaçlı alacaktım o ürünleri. Sen şimdi mykos diyince hepten kafam karıştı :D

Ozaman direk sorulara yöneleyim,

Orca Mı ?
Mykos mu ?

Yani dediğim gibi burda bu gübrelerde ki tek amaç saksının ağzına kadar köklenmesi.
ben bu sorunun cevabını zaten yazımda vermiştim..ama daha detaylı anlatayım..
orca sıvı gübreyi kullandığım bitkilerim de mykos wp kullandığım bitkilerim de 19 litrelik aynı saksı harcında idi..
4 günde bir 3,5-4 litre su verdiğimde saksı altından 1/5 i çıkıp run offu sağlıyordum..800 ml civarı su çıkıyordu..
mykos wp kullandığım bitkilerim daha kısa boyda çiçeklenmeyi geçirdikleri halde 4,5-5 litre su dökünce aynı oranda run off sağlanıyor.. yani mikorizalara özgü miselyum ağları çok daha fazla olmuş ki suyu emme kapasitesini artırmış bitkinin..suyun içinde gübre de olduğuna göre bitkimin verdiğim gübreyi alma kapasitesi artmış oldu..bu da budlara yansıdı haliyle..

yalnız gür ve sağlıklı kök yapısı için mikorizal mantarlar+root boost tarzı köklendirici ürünler+enzim bazlı kök sistemini sağlıklı tutan gübreler kadar kuvvetli ışık da çok önemlidir..bitkinin saksı üstünde kalan kısmı ne kadar gelişir ve ne kadar çok fotosentez yaparsa bu da kök sisteminin gelişmesine yansır..

en nihayetinde iş dönüp dolaşıp kuvvetli ışık+kuvvetli fanlarla devamlı tazelenen havaya geliyor..bu bitkinin ana şartı..güçlü kök istiyorsan bunu da sağlamalısın..

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Saçma geliyor an'ni her gübresini almak yani tam bi kapitalist firma.
Şuana kadar bir problem yaşamadım miktarlarda oranı iyi tutunca problem olmuyor zaten hepsi birbirinden farklı ürün.
Tamam kanka dedim ya bir bildigin vardir o kadar farkli ürün kullandigina göre. Dumanin bol olsun.

BABACIK

Üye
Kankam çok teşekkür ederim inanılmaz derecede bilgilendirici bir yazıydı. Seçimimi mykosdan yazan kullanıcam <3
ben bu sorunun cevabını zaten yazımda vermiştim..ama daha detaylı anlatayım..
orca sıvı gübreyi kullandığım bitkilerim de mykos wp kullandığım bitkilerim de 19 litrelik aynı saksı harcında idi..
4 günde bir 3,5-4 litre su verdiğimde saksı altından 1/5 i çıkıp run offu sağlıyordum..800 ml civarı su çıkıyordu..
mykos wp kullandığım bitkilerim daha kısa boyda çiçeklenmeyi geçirdikleri halde 4,5-5 litre su dökünce aynı oranda run off sağlanıyor.. yani mikorizalara özgü miselyum ağları çok daha fazla olmuş ki suyu emme kapasitesini artırmış bitkinin..suyun içinde gübre de olduğuna göre bitkimin verdiğim gübreyi alma kapasitesi artmış oldu..bu da budlara yansıdı haliyle..

yalnız gür ve sağlıklı kök yapısı için mikorizal mantarlar+root boost tarzı köklendirici ürünler+enzim bazlı kök sistemini sağlıklı tutan gübreler kadar kuvvetli ışık da çok önemlidir..bitkinin saksı üstünde kalan kısmı ne kadar gelişir ve ne kadar çok fotosentez yaparsa bu da kök sisteminin gelişmesine yansır..

en nihayetinde iş dönüp dolaşıp kuvvetli ışık+kuvvetli fanlarla devamlı tazelenen havaya geliyor..bu bitkinin ana şartı..güçlü kök istiyorsan bunu da sağlamalısın..

Woppy

Ordinaryüs
Knk bu mykos arastırdımda saksı degişimlerinde kök bölgesine 1 kasık koyun diyor ayan çiceklenmede bitkilerim var alsam nasıl kullanabilirim ? Su ile karıştırarak vermeyin diyor .

cannabis16

Ordinaryüs
Knk bu mykos arastırdımda saksı degişimlerinde kök bölgesine 1 kasık koyun diyor ayan çiceklenmede bitkilerim var alsam nasıl kullanabilirim ? Su ile karıştırarak vermeyin diyor .
mykos wp diye boşuna yazmıyorum ben.. wp eki var sonunda..o suda eritilip 2 haftada bir uygulanabiliyor.. diğer sadece mykos yazanı ise saksı değişiminde veya kök etrafına 15 cm lik delikler açıp içine dökerek kullanabilirsin.

Woppy

Ordinaryüs
Kanal wp farketmemişim k.bakma her ikisininde kuşlana biliriz yani peki bitkinin hangi dönemlerinde ne süreyle kullanmalıyız biraz aydınlatrsan sevinirim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 420x 420x:
    **** *** ***** **** ***** *** **** hahahaha* ** ********* ********* *** * *** ********** ******* **
  • 420x 420x:
    * ********* ****** *** **** **** ******** *** ********** ******** ****** *** ***
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ******** **** *** ******* ****** ******* ****** **** hahahaha*** ** ******* *** ******** ****
  • 420x 420x:
  • NewGardener NewGardener:
    +1
  • 420x 420x:
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha ********* hahahaha ***** ******** hahahaha* hahahaha*
  • T Tropikal.MR:
    ****** ********* **** ***** ******* ***** ****** ***** *** hahahaha ****** ******** ******* * ******* *** hahahaha***
    +2
  • 420x 420x:
    ********* ***** ***** **
    +1
  • 420x 420x:
    ****** ********* **** ***** ******* ***** ****** ***** *** hahahaha ****** ******** ******* * ******* *** hahahaha********* *** ***** **********
  • 420x 420x:
    **** **** ** ********** ***** hahahaha ***** ******** hahahaha**
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    *** *** ********* ****** *** ******* *** *** hahahaha***** *****
  • lavrens lavrens:
    **** ***** ******* ***** ****** ***** ******** ******** ****** **** ****** ** ****** ********* ***** ***** hahahaha ********** ***** ****** ******** ********* ***** ****** ***** hahahaha**** ***** ** ********* **** ***** ******* ****** ****** *** ***
    +1
    ******** ***** ****** ******* ******* ***** ***** *** ********* ****** *** ******* *** *** hahahaha***** *****
    +1
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    ****** * * ****** *** ******* **** *** ***** hahahaha*** ****** ******* ********* ********* ******* *** ****** **** ********* **
    ***** hahahaha* ** ***** ** ****** *** ***** *** ********* ****** *** ******* *** *** hahahaha***** *****
  • 420x 420x:
    ******** ***** ****** ******* ******* ***** ***** * ** hahahaha *** **** ******* ** ***** *********
  • lavrens lavrens:
    ********** ****** ***** * * ****** ********* ******* * ******** ******* ***** ******* **** **** ***** **** ******* ******
  • 420x 420x:
    420x 420x: **** ** **** ********