[GÜNCEL] Mazatapec Magic Mushroom Yetiştirme Günlükleri

Selamlar herkese, 13 ocakta yetiştirmeye başladığım ve 10 martta kiti sömüre sömüre bitirdiğim, clear bir siteden aldığım "Mazatapec Magic Mushroom" growkitini yetiştirme macerama aşağıda tanık olabilirsiniz, umarım hoşunuza gider, iyi okumalar. Aklınıza bir soru takılırsa, ne kadar amatör de olsam seve seve cevaplarım

İlk tur toplam hasat: 280 gram
İkinci tur toplam hasat: 152 gram
Üçüncü tur toplam hasat: 90 gram
Dördüncü tur toplam hasat: 68 gram

Toplam hasat: 570 gram

Linkler
İşlere giriş
https://www.tohumsuz.com/threads/gÜncel-mazatapec-magic-mushroom-yetiştirme-günlükleri.35046/post-391558
İlk pin https://www.tohumsuz.com/threads/mazatapec-magic-mushroom-yetiştirme-günlükleri.35046/post-393225
İlk hasat https://www.tohumsuz.com/threads/mazatapec-magic-mushroom-yetiştirme-günlükleri.35046/post-393864
Trip raporu https://www.tohumsuz.com/threads/mazatapec-magic-mushroom-trip-raporu.35259/
Mantarları kurutmak ve saklamak https://www.tohumsuz.com/threads/magic-mushroomları-kurutmak-ve-saklamak.35314/
Neye göre hasat ediyorum https://www.tohumsuz.com/threads/gÜncel-mazatapec-magic-mushroom-yetiştirme-günlükleri.35046/post-394640
İlk turun son hasatı İkinci turun başlangıcı, tekrar aktifleştirmek ve bir önceki turdaki olası hatalarım İkinci turun hasatı Üçüncü turun başlangıcı Üçüncü turun hasatı Dördüncü turun hasatı ve kapanış

Son düzenleme:
Merhabalar herkese bugün kargom geldi ve growkit ile yetiştirmeye başlamaya hazırdım. Buna başlamadan önce 100ml isopromil (%70) ve eldiven aldım. Her yeri silip önce gelen paketi açtım.

Gelen paketten growkit, plastik torba ve ataç çıkıyor sadece sonrasında her yeri temizleyip paketi açıp yaklaşık 300 ml temiz su (ben avrupadayım 20 derece musluk suyu kullandım) ekliyoruz.

suyu eklediği bardağı bile alkolle sildim, bu konuda dikkatli olmanız ellerinizi ve eldivenleriniz olsa bile onları yıkayıp alkolle ellemeyi unutmayın. devamında ise kapattım ve artan suyu sildim, şimdi buz dolabına koydum, çıktığındaki aşamaları da sizinle paylaşacağım. iyi hasatlar, bu benim ilk mantar yetiştirme deneyimim olacak önerisi olanlara şimdiden teşekkürler.

tarih: 13.01.24

Son düzenleme:
Devamında 3 saate yakın dolapta kaldı ve çıkartıp süzdüm

Ardından oda sıcaklığında yaklaşık 250 ml su ile poşetin yanlarına su doldurdum ve aydınlık ama direkt güneş ışığı almayan bir yere kaldırdım.

Devamında 12 saat kadar sonra yandan su döktüm biraz daha spreyim yoktu, şimdi gidip sprey şişesi de alacağım, sanırım böyle yapmak daha iyi olacak.

tarih: 13.01.24

Son düzenleme:

Selamlar günaydın herkese, dün bir sprey bottle bulamadığım için gidip camsilden sprey yaptım, malum burda hafta sonu her yerde pek açık değildi. 3-4 saatte bir poşeti darlayıp havayı yeniledim ve hep nemli kalması için uğraşıyorum.

altta ise son çektiğim (14.00 civarında çektim)

Bant eklemelerini de yapıp günde 4-5 kere suluyorum bu şekilde devam edicek sanırım, gelişen bir şey yok.

tarih: 14.01.24

Son düzenleme:
Selamlar 16 ocağın ilk saatlerinden başlar git gide daha da açığa çıkmaya başladı, açıkcası biraz da gerginliğim vardı iki farklı yöntem olduğu için kafam karışmıştı ama bugünkü güzel gözüküyor kafaların cıkısı.

aslında biliyorum tam kafa yok ama olsun kankisss :D

tarih: 16.01.24

Günaydınlar, sabah oldu yine sulamaya havalandırmaya devam, ilk 105 saati devirdik durum budur.

ardından dün 40 euroya aldığım meyve kurutucusu da geldi sonrası için

tarih: 17.01.24

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Mantıken söylüyorum, sanırım önce küf elde etmen gerekiyor ve sonra mantarlar çıkacak, küf mantardan çok daha hassah ve çok azda olsa uv ışını gelişimini engelleyebilir diye düşündüm belki daha karanlıktan aydınlığa doğru bir periyod izlemek hızlı gelişim sağlayabilir

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Pet şişe dibinde toprakla, hamam böceği yavrusu tartara besliyordum, küçük tuvalette cam karton kapalı çok az ışık sızıyodu sadece, şişenin içine organik bişeyler attım yemek artığı gibi, suyuda biraz fazla kaçırınca küf yaptı içerisi, tüm böcekler öldü, sonra mantarlar çıktı, ordan esinlenerek aklıma geldi bro, yatırım tavsiyesi değildir ;)

Avare

Doktor
Pet şişe dibinde toprakla, hamam böceği yavrusu tartara besliyordum, küçük tuvalette cam karton kapalı çok az ışık sızıyodu sadece, şişenin içine organik bişeyler attım yemek artığı gibi, suyuda biraz fazla kaçırınca küf yaptı içerisi, tüm böcekler öldü, sonra mantarlar çıktı, ordan esinlenerek aklıma geldi bro, yatırım tavsiyesi değildir ;)
Konuyu dağıtıcak gibi olucam ama yoksa bir haşere dostu mu var aramızda:D

Selamlar tekrardan
Mantıken söylüyorum, sanırım önce küf elde etmen gerekiyor ve sonra mantarlar çıkacak, küf mantardan çok daha hassah ve çok azda olsa uv ışını gelişimini engelleyebilir diye düşündüm belki daha karanlıktan aydınlığa doğru bir periyod izlemek hızlı gelişim sağlayabilir
Ben de yerini değiştirdim, dolabıın üstüne net ışık almayacak şekilde koydum bu sefer. Ayrıca sulamaya ve havalandırmaya devam, iki görsel arasında 7-8 saat var. Dün growshopa gittim, çalışıyor diyorlar ama sanki daha hızlı çıkmasını planlıyordum (internetteki kaynaklara göre) bugün sanırım bir de garanti olsun diye golden teacher kiti de alabilirim, bakalım....

tarih: 18.01.24

Mycena lux-coeli

Kıdemli Üye
@kormosvie kankam bu şekilde hazır grow ilk defa görüyorum ve bir kaç sorum olucaktı
1. Direk her şeyi ile hazır mı geliyor. Şırınga ve sub olarak mı geliyor.
2. Günde 2 3 kere suluma yapıp havalandırma yapıyorsun doğru bir yöntem mi.
3. Karanlık bir ortamda mı yoksa güneş ışığı alıyor mu ?
4. Isı pedi kullanıyormusun oda sıcaklığı yetiyor mu ?

@kormosvie kankam bu şekilde hazır grow ilk defa görüyorum ve bir kaç sorum olucaktı
1. Direk her şeyi ile hazır mı geliyor. Şırınga ve sub olarak mı geliyor.
2. Günde 2 3 kere suluma yapıp havalandırma yapıyorsun doğru bir yöntem mi.
3. Karanlık bir ortamda mı yoksa güneş ışığı alıyor mu ?
4. Isı pedi kullanıyormusun oda sıcaklığı yetiyor mu ?
Kanki her sey hazir geliyor, siringa subla ugrasmiyorum. sadece bunu yapmam gerektigi yaziyor. Isi pedi kullanmiyorum 20-26 derece arasinda bulunmali diye yaziyor her yerde. Karanlik bir ortamda degil, direkt bir sekilde isik almamasi yeterli (12-12 isik dongusu)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • 2 2008Grower:
  • Night owl Night owl:
    **** ******** ***** ***** ***** **** ****** **** *** ***** ******* **** *****
  • Night owl Night owl:
    ******* **** **** ****** ******** ******* ******* * ***** ********** **** **********
  • 2 2008Grower:
    ****** ***** hahahaha** hahahaha*
  • 2 2008Grower:
    ********** ******* ******* ******** ********* hahahaha *****
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ** ******* ******** ***** **** *** ***** ***** ** ******** ***** ******* ***** ** hahahaha* ** ****** ****** **** ******* ***** ******* ****** ***** hahahaha ********** *** ******* ******* hahahaha**
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ** ****** **** ********* ***** *** ***** ** ******** ****** hahahaha****
  • Night owl Night owl:
    ******** hahahaha* ***** hahahaha ***** ******** **** ********** hahahaha**
  • 2 2008Grower:
    ****** ****** ********* *** ********** hahahaha ***** ******
  • Night owl Night owl:
    ******* ******** ********** ****** ******* **** ** ***** ******** ****** ******
  • Night owl Night owl:
    ********* ** *** ********* ** **** ******* * ** ** ****** *** * ***** ********* ***
  • Night owl Night owl:
    ****** **** ********* ********* *** ****** ****** ****** ** hahahaha ***** hahahaha*** ***** *** ********* *** ****** ********* ****** ****** ********* *** ********** hahahaha ***** ******
    +1
  • 2 2008Grower:
    ****** ***** ********* *** ******* **** ***** ********** ********* ******* ****** *** ********** ******* ******** **** hahahaha **** **** ********* hahahaha********** *** hahahaha ******** **** ********** ******* ******* *******
    +1
  • 2 2008Grower:
    +1
  • Night owl Night owl:
    hahahaha *** **** ******* ********** ****** **** ********* ******** ******** ***** ***** **********
  • Night owl Night owl:
    **** ***** hahahaha ******* ***** * ** **** ***** * * ****** *****
    +1
  • 2 2008Grower:
    hahahaha ********** ****** **** ****** ******** ***** *********
  • 2 2008Grower:
    ***** **** ***** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    hahahaha* ******* ******** ****** *** hahahaha *** ******* ********** ****** **** ********* ******** ******** ***** ***** **********
  • 2 2008Grower:
  • Night owl Night owl:
    **** **** ********** *** ***** ****** ********** **** ******** ******* ******** ******
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** **** ****** ****** ******* hahahaha***
    +1
  • 2 2008Grower:
    hahahaha*** ***** **** *
  • 2 2008Grower:
    hahahaha**
    +1
    2 2008Grower: hahahaha** +1