[GÜNCEL] Mazatapec Magic Mushroom Yetiştirme Günlükleri

kankim sagol .d

Harikasın bro, peki bunu nasıl tüketiyosun kafası nedir biraz bahsedermisin
kanka kafası düşüncesel olarak yoğun görsel olarak beklentimin altındaydı. Kendim bir ormanda kullandım en yakın arkadaşımla, yiyerek tükettik ancak limon tek olarak da denedim çaya katıp, limon tek cok daha az rahatsız etti midemi.

8.27lik yeni hasatla beraber 256.50 gram hasata ulaştık.

ayrıca genel olarak oksitlenen, mavileşen yerleri de temizledim steril bir şekilde

tarih: 05.02.24

Evet arkadaşlar geldik kitimizin bittiği son noktaya, son turda 23.52 gram hasat ile net olarak 280.02 gram hasat elde etmiş olduk ve şimdi son kankileri hasat etme vakti.

evet kankiler şimdi ise kiti ikinci sefer başlatacağız bunu yeni entryde açıklayacağım ve bu sefer ilk seferde yaptığımı düşündüğüm hataları yapmamaya dikkat edeceğim, konuyu takip edenler olası hatalarımı zaten görmüştür. haydi hoşça kalın kankiler :)

İkinci turun başlangıcı, tekrar aktifleştirmek ve bir önceki turdaki olası hatalarım diye bir başlıkla yeni bir konudayız, bebek gibi yaptık olan tüm görebildiğiniz en ufak pini bile alıyoruz, tertemiz sıfırdan bi gelecek lazım bize kankiler.

Evet ilk konuda da bahsettiğim konu olan sterilliğe tekrar önem gösterip atmadığımız kapağı bir izopropil alkol ile silip ve kiti de öyle, bir steril başlayalım.

ardından kitin içine aldığı kadar su ekliyoruz ve 5 dakika beklemeye alıyoruz. İlk turda yaptığım ilk hatayı söyleyeyim, suyun içinde 2 saate yakın bekletmek. Bunu aldığım yer sorun yok olarak söylese de ve orjinal talimatta böyle yazmasa da ben yaptım sanırım bir hata.

Ardından içindeki bütün suyu süzüyoruz ve gelelim yaptığım ikinci hataya, ben suyu tamamen süzmemiştim, sonradan biraz daha süzmüş olabilirim. Bu sefer tamamen süzdüm ama :D

Sonrasında 220 mle yakın suyu kapağı kapalıyken döküyoruz içine gelmesin diye tekrardan ve yaptığım bir diğer hata, suyu daha da içine dökmüştüm. Birazcık daha kiti dikkatli kullanmak lazımdır büyük ihtimalle, acemilik ve heyecanla yapılan hatalar diyebiliriz.

Ardından son hatama gelelim, ışığa çok maruz kalmıştı. Aslında bana kalırsa kitin talimatlarında doğru yaptım ama forumdaki daha bilgili ustalardan ötürü bu seferde dolabın içinde bekletelim, ilk pini görene kadar açmayacağım bu sefer ayrıca, haydi bakalım nasıl olaak ikinci turumuz, ilk tura dair aklınızda bir şey kalırsa cevaplamaktan memnun olurum.

Son düzenleme:
Selamlar tarihler 10 şubatı gösterirken mantarlar çok büyüdü

acaba açmalı mıyım emin değilim bilgisi olan yeşillendirirse sevinirim.

tarih: 10.02

Evet arkadaşlar bugün üstteki mantarların ikinci flushı, bu turda da 152.30 gram hasatladık.

Ardından diplerini temizleyip kurumak için önceden anlattığım şekilde ön kurutmaya bıraktım, bir 12-13 saat bırakmayı planlıyorum en az çünkü oldukça kalınlar.

tarih: 12.02.24

Evet arkadaşlar üçüncü turun da başlangıcında yine bir önceki seferde olduğu gibi önce su ile doldurdum ve 5 dk beklemeye bıraktım.

Ardından suyu boşaltıp poşetin içine 300 mle yakın su koyup tekrardan ağzını kapattım ve dolaba koydum.

tarih: 12.02.24

Selamlar talimatlara tekrardan baktığımda yaptığım bir hatayı farkettim, ben boşuna yıkıyorum aslında yıkamamam lazım bu ne gibi bir sorun yaratıyor bilmiyorum ama ikinci flush'da cıktı. Sıra üçüncü flush'ta eğer ki dörde geçebilirsem bu sefer yıkamadan yapacağım. Ayrıca birinci ayımızın sonunda 432 gram yaş hasat ettiğimizi de belirteyim.

tarih: 13.02.24

Evet kankiler, 18 şubatta tekrardan pinler çıktı ve hava ve sulamaya dikkat etmeye devam etmeye başlayacağım, görünürde 3 pin var ama artar diye tahmin ediyorum. Bakalım nasıl olacak

tarih: 19.02.24

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Sleepless Sleepless:
    *** hahahaha***
  • Sleepless Sleepless:
  • blackmambaa blackmambaa:
    *** ******* ******** ** ** **** ********* hahahaha
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ****** ****** ** ********* **** ********** ******* ********* ** ***** ****** ***
  • Sleepless Sleepless:
    ******** ********* ******* ******** ********* hahahaha* *****
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    ******* hahahaha*** *** *******
    ***** ******* ***** *** **** *** *** **** *** ***** ****** ****** ******* ***** *** ******* *** ******* ***** ********
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    **** ******** ******* ****** ******* **
    hahahaha ***** ******* hahahaha*** *** *******
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • S sharkek:
    *** *** **** ***** **** ******* *** hahahaha*
  • S sharkek:
    hahahaha* *** ******* ** *******